Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Záleží Ti na udržateľnosti a skutočnom šťastí?

Urob prvý krok a podpor výrobu a distribúciu suvenírov so svetovým dizajnom a QR kódom, vďaka ktorému môže každý ich majiteľ objaviť a podporiť málo známe turistické miesta a výnimočných ľudí a organizácie, ktoré šíria skutočné šťastie nie (len) pre peniaze, ale (hlavne) pre lásku.

Spomeniem len zopár z nich:

Farma Východná je najvyššie položeným ekologickým hospodárstvom v Liptove, čo spolu s takmer hotelierskou starostlivosťou o zvieratá dáva život a lásku mliečnym produktom, ktoré sú pravidelne oceňované na slovenských aj českých súťažiach. Keď už som pri mlieku, tak napríklad kozie Mydlá z farmy sú niečo, čo sa nedá s bežne kupovanou drogériou ani porovnať.

Historický mestský park v Trebišove patrí medzi najväčšie a najkrajšie mestské parky v strednej Európe a pritom o ňom nevie ani množstvo Košičanov. Banka Lásky v Banskej Štiavnici je zas známa nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

Poctivý diár The Žurnál mi pomáha efektívne si plánovať, a ak potrebujem nakopnúť, tak vždy siahnem po úžasnej bylinkovej limonáde od ManaRoots, ktorá je stelesnením zdravia a chuti s ohľadom na prírodu. Ak sa chcem inšpirovať obohacujúcimi ľuďmi, tak sa pozriem na Martina Thama, Ekoistky, či Natáliu Pažickú, a ak si chcem oddýchnuť pri inteligentných zábavných videách, tak siahnem po tvorcoch, ako je napríklad Dejepis inak, BeWise alebo bránicu trhajúci PPPíter.

To je len zopár z množstva viac-menej (ne)známych výnimočných miest a ľudí existujúcich #NiePreLóveAlePreLove, ktoré nájdeš v QR obsahu "lovenských" suvenírov.

Tým, že podporíš výrobu a distribúciu suvenírov, tak týchto jednorožcov nielenže objavíš, ale aj Ty budeš môcť pridať svojich obľúbených.

Staneš sa Lovákom, ktorý položí základy spoločnosti, v ktorej je láska dôležitejšia ako peniaze.

Dosiahnutím sumy 2 222,-€ budem môcť vyrobiť aspoň minimálne množstvo suvenírov, ktorými sú dodávatelia materiálov (sklo, textil) ochotní sa zaoberať. (Po odrátaní provízie StartLabu, bankových poplatkoch a DPH je to menej, ako potrebujem, no inak by to nebolo, tak magické číslo.)


To je PRVÝ CIEĽ, ktorého splnenie spolu oslávime tak, že...

(v rámci Slovenska)

a...

Úspešnosť kampane pochopiteľne nestojí primárne na peniazoch, ale na počte Lovákov!

NA SKUTOČNÚ ZMENU ŠIROKEJ SPOLOČNOSTI NÁM CIEĽ NA STARTLABE ANI ZĎALEKA NESTAČÍ, PRETO ĎALŠIE PODROBNOSTI NÁJDEŠ NA WWW.LOVENSKO.SKNielenže sa dostaneš k novinkám medzi prvými, ale hlavne budeš môcť využívať svoj talent pri ich vytváraní.

Ako Lovák sa budeš môcť priamo zapojiť v ďalších krokoch budovania Lovenska, pretože..


Ilustrácie suvenírov v podobe ikonických pamiatok a osobností slovenských krajov vytvorené jedným zo stovky najlepších súčasných umelcov sveta, mojim kamošom Stefanom Rossellim

Ilustrácie obsahujú tradičné ľudové vzory vytvorené podľa 200-ročných historických záznamov slovenskej ľudovej tvorby, aby bola do detailu znázornená dokonalá symbolika každého kraja.

Harmónia nášho vášnivého perfekcionizmu a šťastných "náhod" umožnila vznik kolekcie historických dominánt slovenských krajov spolu s ich ikonickými postavami v nádhernej kombinácii 2 žien, 2 mužov, 2 skupín a 2 zastupiteľov prírody.

Výsledkom sú nielen suveníry, ale unikátne umelecké diela, ktorými majiteľ vyjadrí lásku k danému miestu a zároveň priamo podporí najzraniteľnejší turizmus, poctivú ekonomiku a v neposlednom rade práve komunitu, ktorej ide o skutočné šťastie nás všetkých.


Sklenené "magnetky"


Slovo "magnetky" musím používať v úvodzovkách, pretože síce patria do tejto kategórie, no v tomto prípade ide o suvenír, ktorý je svojou hodnotu, spracovaním a poslaním na míle vzdialený tomu, čo kedy ktokoľvek videl - doslova svetový unikát.

Bratislavský hrad a kráľ Svätopluk - Bratislavský kraj

"Vynašiel" som magnetickú sklenenú tabuľku so špeciálnou tlačou priamo na ručne brúsené recyklované sklo s ručne lepeným neodýmovým magnetom (najsilnejší magnet na svete Nd2Fe14B), ktorá je svojím spracovaním a QR obsahom celosvetovou unikátnou "magnetkou" (nielen) na chladničku.

Nitriansky hrad a knieža Pribina - Nitriansky kraj

Len samotný vývoj tajného "receptu" tlače, ktorá ohuruje svojou "živosťou" a prežije deti našich detí (za predpokladu, že nebudú také bujaré ako som bol ja a nerozbijú sklo), trval takmer trištvrte roka.

Bojnický zámok a 700-ročná lipa - Trenčiansky kraj
Keďže na celom svete nič podobné neexistuje, tak si to pochopiteľne nemôžeš vedieť predstaviť, no aspoň trochu Ti to priblížia okolité fotografie.

Mestská veža a najsvätejšia Trojica - Trnavský kraj

Kostol Najsvätejšej Trojice a Konštantín a Metod - Žilinský kraj

Banskobystrický hrad a Panna Mária - Banskobystrický kraj

Gerlachovský štít a Kamzík - Prešovský kraj

Dóm sv.Alžbety a svätá Alžbeta - Košický kraj


Tričká

V spolupráci so značkou MerchYou, ktorá ako jediná v Čechách a na Slovensku disponuje GOTS certifikátom (celosvetovo najvyšší štandard výroby, spracovania a potlače textilu vyrobeného z certifikovaných ekologicky dopestovaných surovín), sme pripravili tričká z certifikovanej organickej bavlny značky Stanley/Stella.

Ilustrácie na tričkách sú samostatnou verziou tých, ktoré nájdeš na sklenených "magnetkách" spolu s nápisom " Milujem svoj domov #NiePreLóveAlePreLove a s QR kódom, vďaka ktorému môžeš (a každý komu to dovolíš) objavovať Lovensko aj na cestách.


Nákupná taška

Veľká 300 g/m² pevná bavlnená nákupná taška od Stanley/Stella s lovenským logom vyplneným slovenskými folklórnymi ilustráciami každého kraja a nápisom: "Nakupujem vyrobené #NiePreLóveAlePreLove". Samozrejme takisto s QR kódom.

Význam loga Lovensko:
nahryznuté srdce z oboch strán symbolizuje (r)evolúciu lásky, pretože pripomína našu doterajšiu evolúciu na jej úkor, aby sme nikdy nezabudli, ako blízko sme/boli k jej úplnému zániku


Rúško

V spolupráci s rodinnou firmou Rischino sme vytvorili edíciu najkvalitnejších rúšok na slovenskom trhu s výšivkou hashtagov: "#PredýchameTo" "#NiePreLóveAlePreLove", aby sme jednoduchým a praktickým spôsobom šírili motiváciu a riešenie, ako zvládnuť situáciu lásky a krízy, v ktorej sa všetci nachádzame.

Rúška sú šité slovenskými profesionálnymi krajčírkami z certifikovanej biobavlny, z ktorej firma vyrába vlastnú priadzu na historických tkáčskych strojoch ako jediná na Slovensku, čo vo výsledku znamená, že sú rúška nielen robené s láskou a z kvalitných ekologických materiálov, ale aj vyvíjané v spolupráci s lekármi pre maximálnu účinnosť ich používania (vďaka použitým materiálom sa v rúšku veľmi ľahko dýcha a zároveň vydrží suché až 9 hodín).

Svedčia o tom tisíce spokojných zákazníkov a pravidelné objednávky od verejných zložiek.


Nálepky

Ø 5cm okrúhle nálepky zo zlatej lesklej fólie s textom "ži(jem) #NiePreLóveAlePreLove " a s QR kódom, ktoré umožnia objavovať poctivé miesta takmer z akéhokoľvek miesta, ako napr. dverí prevádzky, čiapky, notebooku, smartfónu, auta, atď.

a budem sa veľmi tešiť, ak sa rozhodneš stať Lovákom/Lovenkou.


Nedovoľme, aby bol človek jediný tvor, ktorý vyhubí nielen celú planétu, ale aj sám seba.


www.Lovensko.sk

Podporiť

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Podporovatelia8

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Viktor Lovak

Viktor Lovak

Kto som a prečo som tu?

Nemám rád "egonálepky", no v tomto prípade sa so všetkou skromnosťou a pokorou, ktoré v sebe pestujem musím opísať, ako (r)evolucionár, vizionár a líder, ktorému sa nepáči realita, v ktorej žijeme, a ktorý v hĺbke svojej duše cíti, že je "vyvolený" započať tvorbu novej.

Inej.

Lepšej.

Skutočnejšej.

Takej, kde sa žije nie (len) pre peniaze, ale (hlavne) pre lásku.

Po takmer 10tich rokoch mám viac než len jasnú predstavu, ako to dokázať.

A za to som ochotný obetovať svoj život.

Veď, prečo iné stojí zomrieť, ak nie pre lásku?
Samozrejme takýto svet nebude vyhovovať tým, pre ktorých je hodnota peňazí nad všetkým ostatným.
To je ale v poriadku, cieľom je harmónia a večný protipól aktuálnej konzumnosti a honbe za mocou.


Steve Jobs povedal: "Tí blázni, čo si myslia, že môžu zmeniť svet, ho naozaj zmenia".

Ja ním jednoznačne som.
A čo Ty?P.S.: V rámci zodpovednosti k tomuto revolucionárskemu poslaniu si chcem zachovať určitú dávku anonymity. Absolútne nejde o mená a sochy, ale o odkaz, ktorý môže niesť každý z nás sebe vlastným spôsobom. Okrem toho, história už dostatočne ukázala, že Ego dokáže (či už priamo alebo nepriamo) pochovať aj tie najvznešenejšie úmysly a tak mu to nehodlám uľahčiť. Ďakujem za pochopenie.

Ak ma chceš viac spoznať a uistiť sa, že idem príkladom a žijem #NiePreLóveAlePreLove, tak sleduj môj Instagram - https://www.instagram.com/lovak.viktor/ - @lovak.viktor

Názov organizácie EVOL SK, s. r. o.
Miesto realizácie projektu Bratislava
Web https://www.lovensko.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt