Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Sme rómski muzikanti z Veľkej Lomnice , ktorí sa objavili vo viacerých hudobných skupinách.V roku 2017 ste nás mohli vidieť a počuť na festivale POHODA 2017, kde sme roztancovali celý NAY tanečný dom.


Zúčastnili sme sa prezentácie dokumentárneho filmu Laca Kaboša Všetky moje deti, v ktorom sme zahrali farárovi M. Kuffovi a žakovskej komunite. Veľká podpora divákov tohto filmu, ktorí pre našu kapelu zakúpili kontrabas a harmoniku nás stmelila a začal sa písať nový príbeh GYPSY BAND LOMNICKÉ ČHÁVE

Kapela GYPSY BAND LOMNICKÉ ČHÁVE srší energiou, hrá rómske, ale aj slovenské ľudové piesne s cigánskym temperamentom a osobitým feelingom, ktorý umocňujú dva saxofóny. V bloku rómskych pesničiek a ľudoviek vynikne husľová show Gusta Gábora a klavírna improvizácia multiinštrumentalistu Romana Polhoša. Na klávesy hrá aj v tanečnej skupine KESAJ TCHAVE, ktorá pravidelne hosťuje doma a v zahraničí.

Náš repertoár zahŕňa tvorbu zo žriedla muzikálnosti, zakódovanej vo svojich génoch a kreatívne tlmočí svet emócií, radosti a žiaľu z minulosti kočovného rómskeho etnika, ktoré prikované k zemi hľadá nový zmysel svojej existencie.

Všetky vyzbierané prostriedky použijeme na prípravu a výrobu nášho vytúženého CDčka, vrátane hudobnej dramaturgie, zvukového štúdia, mixáže, fotografiám, výrobe bukletu a obalu. Uvedenie

nášho CD.na slovenský trh je plánované na január 2018, kedy budete mať možnosť vidieť premiéru filmu KAPELA, ktorú mapuje filmový štáb Laca Kaboša . Veríme, že sa pre našu podporu rozhodnete s VEĽKÝM SRDCOM . ĎAKUJEME


Novinky2

Recenzia Vita Valentinettiho nás naozaj potešila.

Update #2, 22.08.2017

Pohoda 2017 bola pre Vita Valentinettiho, šéfredaktora portálu Music Festival Wizard, šiestou zastávkou v rámci jeho 100 Nights of Summer Tour.
V recenzii o 21. Pohode napríklad píše:
• Jedno z mojich top festivalových odporúčaní v Európe
• Jeden z top family-friendly festivalov v Európe
• Pohoda je ukrytý klenot na festivalovom okruhu
• Prináša spontánnu atmosféru zmiešanú s pestrým line-upom a každý deň prekvapí niečím novým

V článku ďalej chváli dostupnosť a priestrannosť festivalu, skvelé jedlá, ekologický prístup a samozrejme aj mnohé koncerty, predovšetkým Future Islands a Gypsy Band Lomnicke Čhave. Ďalšie highlighty tohto amerického novinára nájdete v pôvodnom článku.

https://www.musicfestivalwizard.com/100-nights-of-...


FESTIVAL POHODA nás podporil v našej kampani.

Update #1, 22.08.2017

Kapelu Gypsy Band Lomnické Čháve tvoria talentovaní rómski muzikanti z Veľkej Lomnice. Ich energia nadchla aj šéfredaktora portálu Music Festival Wizard Vita Valentinettiho. Kapela podľa jeho slov otočila Nay Tanečný dom hore nohami. Teraz plánujú vydať svoje prvé CD a vykričať ním do sveta ich milovanú rómsku hudbu. Príspevok si môžete prečítať na adrese

https://www.facebook.com/pohoda.festival/?fref=ts

Podporovatelia15

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Tomáš Slebodník

Tomáš Slebodník

Oblasti audiovizuálnej tvorby sa venujem od roku 1993, spolu s priateľom a zakladateľom Jurajom Balážom máme za sebou veľa úspešných projektov. Občianske združenie 500 sme založili z dôvodu blížiaceho sa 500. výročia inštalácie oltára Majstra Pavla v Bazilike svätého Jakuba v Levoči, ktoré má byť mementom a zároveň motorom šíriacim túto ideu mladším generáciám.

Názov organizácie 500 občianske združenie
Sídlo Košice
Web www.500oz.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)


5 € 5 000 €

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania StartLab.sk

Kontakt