Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Na začiatok krátky úvod

Pred minulými Vianocami vyšla 1. časť Slušného správania s názvom "Ja a môj pes". Prvé malé obrázkové leporelo, z ktorého sme sa veľmi tešili. A spolu s nami sa tešilo aj veľa detičiek. A ešte viac psíkov :-D Prečo? Pretože toto unikátne leporelo má svoj zmysel - naučiť detičky slušnému správaniu prirodzenou cestou. A tak zvieratká v rodinách vďaka nemu zažívajú teraz oveľa väčšiu rodinnú pohodu ;)

Ukážka z prvej knihy Ja a môj pes

A čo teraz ďalej

Vydanie 1. časti dosť zaťažilo náš rodinný rozpočet.
Nová kniha "V mojej izbe" je už v tomto momente kompletne nakreslená a graficky pripravená. Všetky doterajšie výdavky vrátane honoráru pre ilustrátora sú už uhradené. Jediné, čo je teraz potrebné, sú peniažky na jej vytlačenie, aby sa mohla vydať na cestu k svojim malým čitateľom.

Takto na knihe pracoval ilustrátor Marek Mertinko.

Čo sa dieťa aj vďaka tejto knihe naučí

Táto druhá kniha zo série Slušné správanie s názvom "V mojej izbe" je venovaná bežným situáciám, ako je napríklad ničenie hračiek, pravidelná a neustála tvorba neporiadku, či kreslenie po stenách. Také kreslenie po stenách či nábytku je pre deti veľmi zaujímavé a lákavé. A keď sa deti hnevajú, okolité hračky či knižky často lietajú cez celú izbu a niekedy aj končia v hračkárskom nebíčku. Pre samotné mamičky sa aj obyčajné ranné obliekanie môže stať nočnou morou. A jedna dvojstrana je venovaná aj súrodeneckej nevraživosti či samostatnému spinkaniu vo vlastnej postieľke.

Tu je ukážka niektorých stránok

V čom je kniha taká unikátna

Séria kníh prostredníctvom úžasne milých a vtipných ilustrácii Mareka Mertinka zobrazuje problémové situácie v rôznych oblastiach života malých detí. Kniha využíva obrazové vnímanie detí a ich vizuálnu pamäť. Na jednej dvojstrane im ukazuje nevhodné správanie so všetkými negatívnymi emóciami a zároveň im ponúka alternatívu žiadaného správania so všetkými pozitívnymi emóciami. A práve týmto spracovaním je kniha unikátna, pretože prirodzeným spôsobom a bez použitia slov dokáže ukázať dieťatu tú správnu cestu.

Kniha je určená pre deti od 2 do 4 rokov, no pobavia sa aj dospelí :)

Celá séria bude obsahovať tieto knihy: Ja a môj pes (2016), Na ihrisku, V škôlke, V obchode, Na ulici, U lekára, V mojej izbe (2017), V kuchyni, V kúpeľni.


A ešte jedna správa pre skalných fanúšikov

Na tretej časti s názvom V škôlke sa pracuje :)

Novinky2

Priatelia! Je to DOMA!

Update #2, 04.12.2017

Čerstvou novinkou je fakt, že knihy práve dorazili do svojho nového domova, kde sa dúfam dlho neohrejú a budú putovať ku svojim malým čitateľom a ich rodičom ;) Aktuálna fotka z dnešnej nahládky balíčkov v tlačiarni ;)

Janka Melišová, autorka knihy Slušné správanie

Darujte s nami knihy pre deti s ťažkým osudom

Update #1, 29.11.2017

Milý podporovatelia,

teším sa Vašej podpore a veľmi si ju vážim. Kniha sa už tlačí a budúci týždeň začnem s jej rozosielaním :)

Avšak, kedže poznám rodiny, ktoré si novú knižku jednoducho nemôžu dovoliť, lebo majú veľa starostí so samotnou finančnou existenciou kvôli zlému zdravotnému stavu svojich detí, rozhodla som sa spolu s darcovským portálom Dakujeme.sk potešiť práve tieto detičky. A práve preto pribudla možnosť poslať obe knižky priamo do takejto rodiny a aspoň takto trošku potešiť ich ubolené dušičky.

Ak máte chuť potešiť aj ostatné deti, budeme vám veľmi vďační!

Jana Melišová
autorka knihy

Podporovatelia59

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Jana Melišová

Jana Melišová

Som UX dizajnérka (špecializácia na použiteľnosť webových projektov), no som zároveň aj mama skoro 4-ročnej dcéry Mišky. Keď mala necelé 2 roky, napadlo mi spraviť pre ňu knihu, kde by videla, ako sa má správať ku psíkom a ako nie. Chcela som zároveň aj odbremeniť svoju útulkáčikovskú fenku Nelly od neustálych detských nápadov, čo všetko pes vydrží :-D A tak som oslovila môjho obľúbeného ilustrátora a už to išlo :) Prvá kniha zo série 9 dielov Slušné správanie vyšla pred Vianocami minulého roku. Už len 8 :-D

Meno a priezvisko Jana Melišová
Web www.slusnespravanie.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)


5 € 5 000 €

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania StartLab.sk

Kontakt