10. Stredoeurópske fórum

10. Stredoeurópske fórum

Svetlana Alexijevič, Timothy Snyder, Paul Caruana Galizia, Misha Glenny, Thomas Hylland Eriksen, Avishai Margalit, Michal Havran. A my všetci. O slušnosti a neslušnosti, o moci, mafiách našich a svetových, a ešte o nádeji. To bude - a ešte všeličo iné - Stredoeurópske fórum 2018. Teda, ak mu pomôžete.

Občiansky aktivizmus
Podujatie
10. Stredoeurópske fórum
Získaná suma
181%

12 691 €

z cieľovej sumy
7 000 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Stredoeurópske fórum je prestížna svetrová konferencia otvorená širokej verejnosti. Kedysi úplne na jeho začiatku tomuto nápadu pomohol Václav Havel.

Stredoeurópske fórum je mladší, útlejší a vľúdnejší braček Fóra 2000, napísal raz kedysi český spisovateľ Martin Putna. Konferencia sa už roky koná vždy na konci Novembra v Bratislave a ďalších mestách a je otvorená širokej verejnosti.

Je to debata medzi generáciami, svetonázorom, medzi Východom a Západom.


Fórum hostí špičkových európskych spisovateľov, umelcov a spoločenských vedcov, mnohí z nich (napríklad Zygmunt Bauman, Pascal Bruckner, Viktor Jerofejev, Ľudmila Ulickaja, Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Bernhard Schlink, Robert Menasse, ale aj Timothy Snyder práve na fóre vystúpili na Slovensku po prvý raz). Spolu s debatami organizujeme filmové projekcie, výstavy, divadelné predstavenia, ktoré súvisia s ústrednou témou.

Aktuálny ročník

bude Stredoeurópske fórum od 16. do 18. novembra v bratislavskom divadle Astorka-Korzo'90 a v Starej Tržnici. A nielen v Bratislave - so Stredoeurópskym fórom sa vyberieme aj do ďalších miest Slovenska.

Pozvanie na fórum prijali napríklad:

  • historik Timothy Snyder,
  • svetový britský novinár, autor bestselleru McMafia Misha Glenny,
  • syn zavraždenej maltskej novinárky Paul Caruana Galizia,
  • veľký európsky antropológ Thomas Hylland Eriksen,
  • nemecký spisovateľ a ústavný právnik, autor slávneho Predčítača Bernhard Schlink
  • ... a ďalší hostia, ktorých Vám chceme predstaviť, napríklad mladý nórsky aktivista a budúci politik, jeden z tých, čo prežili masaker v Utoyi či rumunský filozof a spisovateľ, ktorý stojí za obrovskými protikorupčnými protestmi
  • samozrejme, špičkoví moderátori ako novinárka Natalie Nougayrède, náš Michal Havran či holandský spisovateľ Chris Keulemans,
  • plus jedinečné holandské divadelné predstavenie Bagdad.

Prečo fórum potrebuje pomoc?

Doteraz sa nám vždy nakoniec nám "nejako" podarilo nafundraisovať dosť, aby svetová myšlienková hostina stála za to. Aj tento rok sme sa snažili, ako sme vládali, ale nie všetko nám vyšlo.

Rozpočet fóra obsahuje desiatky položiek spojených s prípravou, pozývaním, organizáciou, dopravou, propagáciou, priestormi, technikou, tlmočením, streamovaním, pobytom hostí, prípravou (často aj márnou, ale to patrí k veci) žiadostí a ich reportovaním. Chceme zorganizovať mimoriadne debaty, aj s mimoriadnymi hosťami, hoci sme ich pôvodne nemali naplánovaných. Zároveň sme práve tento rok nezískali zatiaľ žiadnu podporu pre naše samotné fungovanie. A preto sa obraciame na Vás. Prosíme, pomôžte nám.

Téma ročníka

Každý ročník Stredoeurópskeho fóra má svoj leitmotív, ktorý voľne spája všetky debaty, aj offprogram. Tento ročník sa volá Žiadajme nemožné. V Paríži roku 1968 študenti volali: "Buďme realisti - žiadajme nemožné!" Parížsky, ani nemecký, ani americký rok 1968 sme v našej časti sveta vôbec nemali, nevedeli sme o ňom, nechýbal nám. Ale o 50 rokov neskôr sme naraz v situácii, keď sú aj tu jeho heslá zrazu logické.


V Európe sa stalo niečo hrozivé

Maďarský filozof T. G. Miklós pred dvoma rokmi v Bratislave povedal: "Hitler nebol skorumpovaný. Ani Stalin nebol skorumpovaný." Publikum protestovalo, no TGM mal pravdu, neboli skorumpovaní, zato to, čo robili, bolo oveľa horšie ako korupcia: zakazovali - v mene svojich megalomanských cieľov - slušnosť, a tým otvorili cestu k ponižovaniu ľudskej dôstojnosti a vraždeniu.

Skorumpovaní politici nezakazujú slušnosť, len ju ignorujú, rozkladajú základnú spoločenskú dohodu slušnosti, a tak pripravujú podmienky pre nástup vlády pevnej ruky, inými slovami, diktátorov a krvavých režimov. Samy osebe skorumpované systémy nie sú vražedné, ale ak sa cítia ohrozené, vedia sa uchýliť k vražde.

V tomto a v minulom roku sa pred očami Európy stalo niečo hrozivé: skorumpovaný systém siahol po vražde novinárov rozkrývajúcich korupčné siete. Najprv sa to stalo na Malte a potom na Slovensku, v dvoch malých európskych krajinách bez silnejšej demokratickej tradície, v dvoch nedávnych predsedníckych štátoch EÚ.

Prečo žiadať nemožné?

Rok 1968 zmenil Západ, vtlačil mu novú podobu, aj keď romantická fáza netrvala dlho. V Československu rok 1968 zostal v kolektívnej pamäti len ako trauma a smutné vytriezvenie, po ktorom tu nasledovalo dvadsať rokov poníženého ticha. Parížske heslo "Buďme realisti, žiadajme nemožné" bolo ako z inej planéty. Len ako verš avantgardnej poézie, ako bonmot. Možno až dnes, po päťdesiatich rokoch začína niečo hovoriť aj na Slovensku. Skupina mladých ľudí, ktorej sa podarilo zvolať do ulíc viac ľudí, než prišlo v novembri 89, nazvala toto hnutie Za slušné Slovensko. Napadlo ich to za pár minút, inštinktívne. Nečítali knihu Avishaia Margalita Slušná spoločnosť, ktorý tvrdí, že kľúčovým slovom budúcnosti je slušnosť, ešte viac ako spravodlivosť. Slušná spoločnosť je spoločnosť, ktorej nie žiadny občan ponižovaný.

Cesty k nemožnému

Slovensko je dnes vystavené tej istej nemožnej dileme, ktorej je vystavená veľká časť sveta. Máme na výber medzi neslušnosťou cynických elít a neslušnosťou nacionalizmu a fašizmu. Nič z toho, čo je "možné", neprinesie zásadnú, hlbokú zmenu, a nič menšie ako zásadná zmena už nemá zmysel. Volať po slušnej spoločnosti znamená žiadať nemožné, neexistujúce, nepravdepodobné, alebo to neznamená vôbec nič.

V tejto prekérnej situácii naliehavo potrebujeme hľadať cesty k nemožnému v debatách s najdôležitejšími súčasnými svetovými spoločenskými vedcami, novinármi, aktivistami, spisovateľmi, umelcami a verejnosťou. Identifikovať, v čom je problém, ktorý má naša časť sveta s celou Európou, a so svetom, spoločný. Chceme, aby sa o tom hovorilo v Bratislave a ďalších mestách Slovenska, v divadlách, na vysokých školách, v Starej tržnici. Ale ešte potrebujeme Vašu pomoc! Prosím, podporte Stredoeurópske fórum 2018.


Ďakujeme

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Meno uvedené v bulletine Stredoeurópske fórum 2018

Minimálna výška príspevku

10

Vaše meno bude uvedené v bulletine, ktorý každoročne pripravujeme v náklade 1000 kusov a rozdávame ho návštevníkom Stredoeurópskeho fóra. Bulletin vychádza v slovenskom a v anglickom jazyku. A ako odmenu získate aj odznak Stredoeurópskeho fóra.

Kniha Penzión spomienok

Minimálna výška príspevku

15

Ako odmenu dostanete knihu veľkého historika 20. storočia Tonyho Judta, memoáre - jediné svojho druhu. V každej eseji dominuje jeden z detailov jeho osobnej skúsenosti, zasadený do rámu histórie. S predslovom Martin M. Šimečku a v preklade Julie Sherwood. Kniha vyšla v našom vydavateľstve SALON).

Knihy Penzión spomienok a Európa v sépiovej

Minimálna výška príspevku

25

Kniha veľkého anglického historika Tonyho Judta Penzión spomienok s predslovom Martina M. Šimečku a kniha esejí Dubravky Ugrešić. Autorka putuje od demonštrantov v newyorskom Zuccottiho parku, cez melancholické sídlisko v Amsterdame, Tel Aviv, Filipíny, Zagreb, Gent. Európa v sépiovej je nutným čítaním pre každého, kto chce ohmatať a precítiť, čo sa s nami deje v tejto civilizácii, ktorá nás rozmaznáva a ponižuje zároveň. Kniha vyšla s predslovom Michala Havrana a v preklade Tomáša Čelovského. Obe knihy vyšli vo vydavateľstve SALON).
Knihy Penzión spomienok a Európa v sépiovej, plus sada pohľadníc

Minimálna výška príspevku

30

Ako odmenu získate knihu veľkého anglického historika Tonyho Judta Penzión spomienok s predslovom Martin M. Šimečku a knihu esejí Dubravky Ugrešić Európa v sépiovej s predslovom Michala Havrana. A ku knihám Vám pribalíme sadu pohľadníc A5 Paměti noci od slovenského fotografa žijúceho v Paríži Petra Župníka. Peter Župník je jedným z legendárnej skupiny fotografov, ktorí pôsobili v osemdesiatych rokoch ako Slovenská nová vlna na pražskej FAMU. V tom čase vznikli aj fotografie, ktoré sme vydali ako pohľadnice.

Anglická odmena

Minimálna výška príspevku

45

Vo vydavateľstve SALON) sme vydali aj knihu esejí a textov európskych spisovateľov o európskych krajinách, ktoré vyšli pod názvom The Eastern Connection: Portugalec Goncalo Manuel Tavares putoval a písal o Turecku, Talian Andrea Bajani o Rumunsku, Slovenska Jana Beňová o Portugalsku, Francúzska Marie Darrieusecq o Slovensku, Chorvátka Slavenka Drakulić o Taliansku, Maďar János Háy o Nemecku, Ukrajinec Andrej Kurkov o Veľkej Británii, Nemec Jochen Schmidt o Maďarsku či Poliak Andrej Stasiuk o Moldavsku. Všetko s doslovom Radky Denemarkovej o Kafkovej krajine - Českej republike.

Plus kniha v anglickom preklade: výber z listov Milana Šimečku, ktoré písal rodine z ruzyňskej väznice, kde od roku 1981 strávil trinásť mesiacov. Kniha vyšla roku 2002 vo vydavateľstve Twisted Spoon. Preložil ju Gerald Turner.

Artprint fotografia Václava Havla

Minimálna výška príspevku

50

Fotografia Václava Havla od Petra Župníka vznikla na prvom Stredoeurópskom fóre v roku 2009 v bratislavskom DPOH. K nej neskôr Václav Havel dopísal text o zmysle Stredoeurópskeho fóra a o úlohe Bratislavy v Európe. Artprint bude mať rozmery A4 alebo A3, podľa Vášho želania.

Artprint fotografie Srdce Petra Župníka

Minimálna výška príspevku

60

Fotografia Petra Župníka Srdce nevznikla vo Photoshope. Srdce sa objavilo na oblohe, keď sa Peter presúval z Prahy do Paríža. Pretože má vždy pri sebe fotoaparát, zastavil auto a urobil jediný záber. Artprint bude vo formáte 60 x 40 cm.

Ani toto Jesenné srdce, tiež od Petra Župníka, nevzniklo prácou vo Photoshope. Peter ho uvidel ležať na Hviezdoslavovom námestí na jeseň roku 2009. Artprint bude vo formáte A3.

Kniha Světelná znamení + artprint fotografie Le chat noir od Petra Župníka

Minimálna výška príspevku

100

Vraj zo všetkých skvelých textov, ktoré Milan Šimečka napísal, sú i tak najlepšie listy, ktoré napísal svojej žene a synom z ruzyňskej väznice, kde od mája 1981 strávil trinásť mesiacov. Kniha Světelná znamení (ktorá naozaj v tme svetielkuje), sú tak zvláštnym dialógom medzi otcom a synom Martinom M. Šimečkom. Akousi kolážou doby zmrzačenej komunistickou diktatúrou. K odmene ponúkame aj artprint (reprodukciu) fotografie Petra Župníka Le chat noir vo formáte A5 z titulnej strany knihy. Obe odmeny dostanete s osobným venovaním autorov - Martina M. Šimečku a Petra Župníka.

Fotografia s hosťami Streodeurópskeho fóra

Minimálna výška príspevku

150

Fotograf Peter Župník Vám urobí dvojportrét s vybraným hosťom Stredoeurópskeho fóra 2018. Umelecky ju upraví a dostanete ju vytlačenú na fotografickom papieri Fine art a tiež v ditálnej podobe do mailu.

Knihy Svetlany Alexejevič

Minimálna výška príspevku

150

Ako odmenu získate súbor piatich kníh Svetlany Alexijevič (Poslední svedkovia, Časy zo second-handu, Černobyľská modlitba, Vojna nemá ženskú tvár a Zinkoví chlapci), z vydavateľstva Absynt, ktoré autorka podpíše a do jednej z nich napíše osobné venovanie. Malé upozornenie: autogramiáda s pani Svetlanou Alexijevič môže byt obmedzená, preto využite príležitosť a dostante sa k nej ako prví!

Vaše meno uvedené medzi donormi

Minimálna výška príspevku

200

Vaše meno bude uvedené medzi donormi Stredoeurópskeho fóra na všetkých tlačových materiáloch, baneroch, plagátoch a, samozrejme, na webovej stránke.

Vaše meno bude uvedené medzi donormi podujatia a menovite Vám poďakujeme v sále

Minimálna výška príspevku

300

Vaše meno bude uvedené medzi donormi Stredoeurópskeho fóra na všetkých tlačových materiáloch, baneroch, plagátoch a, samozrejme, na našej webovej stránke. A tiež ho vyhlásime každý deň pred začiatkom podujatia a v posledný deň podujatia pri poďakovaní.

Samizdatové vydanie knihy Džin a večera Na Úvrati

Minimálna výška príspevku

1 500

Ako najvyšiu a jedinú možnú odmenu ponúkame samizdatové, na stroji napísané vydanie knihy Martina M. Šimečku Žabí rok. Pochádza z mája 1983, ešte sú v ňom červené korektorské úpravy. Plus večeru u Marty a Milana Šimečkovcov v ich domčeku na Trnávke. Ak bude priaznivé počasie Martin M. Šimečka Vám ugriluje kuracie stehná, ak nie, Marta Šimečková Vám pripraví michelinské menu. O dezert sa postará Andrea Puková. Možete prísť s priateľkou, priateľom, kamarátkou, kamarátom, partnerom či partnerkou. Ale, samozrejme, aj s manželkou či manželom.

Novinky

Stredoeurópske fórum 2024

Update #2, 07.03.2024

Tak ako pred šiestimi rokmi aj teraz vás prosíme o pomoc. Pomôžte nám urobiť svetové Stredoeurópske Fórum 2024!
Ešte nikdy nebolo Stredoeurópske fórum také dôležité ako práve tento rok - keď sa na Slovensku lámu dejiny. Pomôžte nám, aby mohlo byť kvalitné, relevantné pre celú Európu a prístupné pre všetkých. V krajine, v ktorej kritické myslenie dostalo stopku a v ktorej kultúra má byť čistokrvná ako nemecký ovčiak (slovenský!) potrebujeme slobodnú verejnú diskusiu a potrebujeme, aby bola medzinárodná.
Tentoraz to už to bez Vašej pomoci nezvládneme.

Ivan Krastev na Stredoeurópskom fóre

Update #1, 05.10.2018

K hosťom Stredoeurópskeho fóra sa pridal aj Ivan Krastev, ktorému vychádza vo vydavateľstve Absynt v slovenskom preklade kniha Čo príde po Európe? Veľmi sa na neho tešíme.

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

66 €

👤 Kúdelová

66 €

👤 Anonymný podporovateľ

66 €

👤 Zuzana Revúcka

20 €

👤 Paulína Paulenová

5 €

👤 Gabriela Kováčová

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Fotografia s hosťami Streodeurópskeho fóra

150 €

👤 Aleksander Kaczorowski

10 €

👤 Rado Sloboda

🎁 Knihy Penzión spomienok a Európa v sépiovej

💬 Nech sa fórum vydarí!

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

👤 Pavel Tychtl

147 €

👤 Boris Kršňák

20 €

👤 Maria Rojko

30 €

👤 Alexej Fulmek

300 €

👤 Elena Pätoprstá

70 €

👤 Alena Pániková

🎁 Meno uvedené v bulletine Stredoeurópske fórum 2018

20 €

👤 Tomáš Sendecký

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha Penzión spomienok

20 €

👤 Mária Pajunková

🎁 Knihy Penzión spomienok a Európa v sépiovej, plus sada pohľadníc

30 €

👤 Mária Michalková

10 €

👤 Eduard Maták

5 000 €

👤 Ondrej Smolar

🎁 Kniha Světelná znamení + artprint fotografie Le chat noir od Petra Župníka

150 €

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

👤 Tina Gazovicova

10 €

👤 Lucia Klapacova

50 €

👤 Peter Michalík

🎁 Kniha Penzión spomienok

💬 Jeseň v Bratislave = Stredoeurópske fórum

15 €

👤 Lubica Chmelikova

100 €

   1 2 3 4 ... 5

Autori

Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Projekt Fórum

Projekt Fórum

Marta  Šimečková

Marta Šimečková

Marta Šimečková je spolu s Andreou Pukovou iniciátorkou a spoluorganizátorkou Stredoeurópskeho fóra. Spolu editujú aj portál www.salon.eu.sk a malé vydavateľstvo SALON). Pracovala na mnohých projektoch na rozhraní kultúry, spoločenskej reflexie a ľudských práv, posledné tri roky je predsedníčkou Amnesty International na Slovensku. Plus spolupracuje so Základnou školou v Plaveckom Štvrtku. Svoje texty publikuje pod svojím pôvodným priezviskom Frišová. 

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Meno uvedené v bulletine Stredoeurópske fórum 2018

Minimálna výška príspevku

10

Vaše meno bude uvedené v bulletine, ktorý každoročne pripravujeme v náklade 1000 kusov a rozdávame ho návštevníkom Stredoeurópskeho fóra. Bulletin vychádza v slovenskom a v anglickom jazyku. A ako odmenu získate aj odznak Stredoeurópskeho fóra.

Kniha Penzión spomienok

Minimálna výška príspevku

15

Ako odmenu dostanete knihu veľkého historika 20. storočia Tonyho Judta, memoáre - jediné svojho druhu. V každej eseji dominuje jeden z detailov jeho osobnej skúsenosti, zasadený do rámu histórie. S predslovom Martin M. Šimečku a v preklade Julie Sherwood. Kniha vyšla v našom vydavateľstve SALON).

Knihy Penzión spomienok a Európa v sépiovej

Minimálna výška príspevku

25

Kniha veľkého anglického historika Tonyho Judta Penzión spomienok s predslovom Martina M. Šimečku a kniha esejí Dubravky Ugrešić. Autorka putuje od demonštrantov v newyorskom Zuccottiho parku, cez melancholické sídlisko v Amsterdame, Tel Aviv, Filipíny, Zagreb, Gent. Európa v sépiovej je nutným čítaním pre každého, kto chce ohmatať a precítiť, čo sa s nami deje v tejto civilizácii, ktorá nás rozmaznáva a ponižuje zároveň. Kniha vyšla s predslovom Michala Havrana a v preklade Tomáša Čelovského. Obe knihy vyšli vo vydavateľstve SALON).
Knihy Penzión spomienok a Európa v sépiovej, plus sada pohľadníc

Minimálna výška príspevku

30

Ako odmenu získate knihu veľkého anglického historika Tonyho Judta Penzión spomienok s predslovom Martin M. Šimečku a knihu esejí Dubravky Ugrešić Európa v sépiovej s predslovom Michala Havrana. A ku knihám Vám pribalíme sadu pohľadníc A5 Paměti noci od slovenského fotografa žijúceho v Paríži Petra Župníka. Peter Župník je jedným z legendárnej skupiny fotografov, ktorí pôsobili v osemdesiatych rokoch ako Slovenská nová vlna na pražskej FAMU. V tom čase vznikli aj fotografie, ktoré sme vydali ako pohľadnice.

Anglická odmena

Minimálna výška príspevku

45

Vo vydavateľstve SALON) sme vydali aj knihu esejí a textov európskych spisovateľov o európskych krajinách, ktoré vyšli pod názvom The Eastern Connection: Portugalec Goncalo Manuel Tavares putoval a písal o Turecku, Talian Andrea Bajani o Rumunsku, Slovenska Jana Beňová o Portugalsku, Francúzska Marie Darrieusecq o Slovensku, Chorvátka Slavenka Drakulić o Taliansku, Maďar János Háy o Nemecku, Ukrajinec Andrej Kurkov o Veľkej Británii, Nemec Jochen Schmidt o Maďarsku či Poliak Andrej Stasiuk o Moldavsku. Všetko s doslovom Radky Denemarkovej o Kafkovej krajine - Českej republike.

Plus kniha v anglickom preklade: výber z listov Milana Šimečku, ktoré písal rodine z ruzyňskej väznice, kde od roku 1981 strávil trinásť mesiacov. Kniha vyšla roku 2002 vo vydavateľstve Twisted Spoon. Preložil ju Gerald Turner.

Artprint fotografia Václava Havla

Minimálna výška príspevku

50

Fotografia Václava Havla od Petra Župníka vznikla na prvom Stredoeurópskom fóre v roku 2009 v bratislavskom DPOH. K nej neskôr Václav Havel dopísal text o zmysle Stredoeurópskeho fóra a o úlohe Bratislavy v Európe. Artprint bude mať rozmery A4 alebo A3, podľa Vášho želania.

Artprint fotografie Srdce Petra Župníka

Minimálna výška príspevku

60

Fotografia Petra Župníka Srdce nevznikla vo Photoshope. Srdce sa objavilo na oblohe, keď sa Peter presúval z Prahy do Paríža. Pretože má vždy pri sebe fotoaparát, zastavil auto a urobil jediný záber. Artprint bude vo formáte 60 x 40 cm.

Ani toto Jesenné srdce, tiež od Petra Župníka, nevzniklo prácou vo Photoshope. Peter ho uvidel ležať na Hviezdoslavovom námestí na jeseň roku 2009. Artprint bude vo formáte A3.

Kniha Světelná znamení + artprint fotografie Le chat noir od Petra Župníka

Minimálna výška príspevku

100

Vraj zo všetkých skvelých textov, ktoré Milan Šimečka napísal, sú i tak najlepšie listy, ktoré napísal svojej žene a synom z ruzyňskej väznice, kde od mája 1981 strávil trinásť mesiacov. Kniha Světelná znamení (ktorá naozaj v tme svetielkuje), sú tak zvláštnym dialógom medzi otcom a synom Martinom M. Šimečkom. Akousi kolážou doby zmrzačenej komunistickou diktatúrou. K odmene ponúkame aj artprint (reprodukciu) fotografie Petra Župníka Le chat noir vo formáte A5 z titulnej strany knihy. Obe odmeny dostanete s osobným venovaním autorov - Martina M. Šimečku a Petra Župníka.

Fotografia s hosťami Streodeurópskeho fóra

Minimálna výška príspevku

150

Fotograf Peter Župník Vám urobí dvojportrét s vybraným hosťom Stredoeurópskeho fóra 2018. Umelecky ju upraví a dostanete ju vytlačenú na fotografickom papieri Fine art a tiež v ditálnej podobe do mailu.

Knihy Svetlany Alexejevič

Minimálna výška príspevku

150

Ako odmenu získate súbor piatich kníh Svetlany Alexijevič (Poslední svedkovia, Časy zo second-handu, Černobyľská modlitba, Vojna nemá ženskú tvár a Zinkoví chlapci), z vydavateľstva Absynt, ktoré autorka podpíše a do jednej z nich napíše osobné venovanie. Malé upozornenie: autogramiáda s pani Svetlanou Alexijevič môže byt obmedzená, preto využite príležitosť a dostante sa k nej ako prví!

Vaše meno uvedené medzi donormi

Minimálna výška príspevku

200

Vaše meno bude uvedené medzi donormi Stredoeurópskeho fóra na všetkých tlačových materiáloch, baneroch, plagátoch a, samozrejme, na webovej stránke.

Vaše meno bude uvedené medzi donormi podujatia a menovite Vám poďakujeme v sále

Minimálna výška príspevku

300

Vaše meno bude uvedené medzi donormi Stredoeurópskeho fóra na všetkých tlačových materiáloch, baneroch, plagátoch a, samozrejme, na našej webovej stránke. A tiež ho vyhlásime každý deň pred začiatkom podujatia a v posledný deň podujatia pri poďakovaní.

Samizdatové vydanie knihy Džin a večera Na Úvrati

Minimálna výška príspevku

1 500

Ako najvyšiu a jedinú možnú odmenu ponúkame samizdatové, na stroji napísané vydanie knihy Martina M. Šimečku Žabí rok. Pochádza z mája 1983, ešte sú v ňom červené korektorské úpravy. Plus večeru u Marty a Milana Šimečkovcov v ich domčeku na Trnávke. Ak bude priaznivé počasie Martin M. Šimečka Vám ugriluje kuracie stehná, ak nie, Marta Šimečková Vám pripraví michelinské menu. O dezert sa postará Andrea Puková. Možete prísť s priateľkou, priateľom, kamarátkou, kamarátom, partnerom či partnerkou. Ale, samozrejme, aj s manželkou či manželom.