Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Medzi jedlom a láskou - 224 strán, 100 receptov, 5 kapitol, 100 citátov a zamyslení a všetko sprevádzané krásnymi fotkami a pútavými úvodmi.

Kniha je rozdelená do 5 kapitol. V prvej kapitole, základná príprava, ktorú využijeme ďalej v celej knihe, sa naučíme, ako si doma pripraviť napríklad kefír, tvaroh, jogurt, ricottu, fermentovanú zeleninu či poctivý vývar. V druhej kapitole nájdete veľa zdravých inšpirácií na raňajky, ako napríklad naše rodinné lievance, ľahkú fritatu, zdravé recepty s avokádom alebo na tie najlepšie raňajkové kaše.Tretia kapitola patrí vegetariánskym jedlám a nájdete v nej úžasný šošovicový šalát, rôzne zeleninové polievky, karfiólové kari či slávne ratatouille.Mäsové jedlá sú zaradené vo štvrtej kapitole a v nej nesmie chýbať maminkine pečené kura s plnkou, tikka masala, polievka harira, bœuf bourguignon a mnoho ďalších. Do poslednej kapitoly sme ukryli naše najobľúbenejšie sladké recepty. Veľa z nich sú z ovsených vločiek a predsa nadýchané. Určite sa zamilujete do našej zdravej mrkvovej torty, či do bezlepkovej a bezmliečnej tortičky bez cukru, ktorú miluje každý, kto ju ochutnal. A čaká na Vás naša rodinná bublanina, bábovka, pečené ovocie a aj tie najlepšie bounty tyčinky.

Všetko zo základných, zdravých surovín, ktoré si vo väčšine viete kúpiť od miestnych farmárov, pestovateľov a bez zbytočných obalov. Každý recept je sprevádzaný fotografiou na celú stranu. Za výnimočné považujem vo svojej knihe príspevok od uznávanej českej špecialistky na zdravotnú prevenciu a výživu, Pharmdr. Margit SlimákovéPrečo práve nespracované, základné potraviny?

minimálne spracované a hoci každému z nás vyhovuje niečo iné, v globále sú úžasné pre naše zdravie. Zelenina, strukoviny, čisté mäso, koreniny, bylinky, mliečne produkty a jedlá z nich môžu byť liekom pre náš črevný makrobióm a terapiou pre nás. Priemyselne spracované potraviny obsahujú veľké množstvo spracovaných cukrov a tukov, ktoré škodia nášmu zdraviu.

Čerpáme prirodzene z našej prírody, z toho, čo nám ponúka, nevyčerpávame ju príliš. Príroda je dnes kvôli peniazom a ignorancii ľudí ničená, musíme ju chrániť. Dopestovať bez zbytočnej chémie, chovať sa s rešpektom a láskou ku každému zvieratku, chrániť ju.

Minimalizovanie odpadu. Ak nakupujeme predovšetkým iba základné, nespracované potraviny, veľa z nich dokážeme nakúpiť bez zbytočných obalov alebo do vlastných vrecúšok.

Nakupovať lokálne. Okrem niekoľkých surovín si vieme náš jedálničiek tvoriť hlavne z lokálnych surovín, od našich farmárov a tak podporiť ich prácu.Čo ešte v knihe nájdete?

Moja kniha nie je iba o jedle. Je aj o láske k životu, k prírode a ku všetkému dobrému čo ma obklopuje. Pri každom recepte nájdete rôzne citáty a krátke zamyslenia, ktoré Vám ponúkajú sa na chvíľu zastaviť a zamyslieť sa. Medzi kapitolami nájdete články s rôznymi tipmi o slow food, zero waste či food waste. Kniha sa naozaj nachádza tam kdesi, kde sa stretáva láska k životu a výnimočná chuť jedla.


O mne

Volám sa Mária a niektorí ma poznáte vďaka môjmu blogu LaPetite Mary, na ktorom už tri roky s ľuďmi zdieľam moje recepty a vždy pár myšlienok k tomu. Mám dve deti, tretie na ceste a skvelého manžela. Práve oni a moja kľukatá životná cesta, boli prvotnou inšpiráciou na tvorbu knihy. Prešla som si rôznymi zdravotnými problémami a čistá strava zo skutočných potravín s obmedzeným množstvom lepku, nezdravých tukov a cukrov bola tá, ktorá mi pomohla sa dostať z mnohých zdravotných ťažkostí. Sama som sa presvedčila, ako strava ovplyvňuje človeka a že má obrovský vplyv na našu psychiku a samozrejme aj naopak. Práve preto treba oboje. Pokoj a dobro v srdci a kvalitnú čistú stravu so skutočných potravín.Ako využijem financie

Kniha Medzi jedlom a láskou je hodnotná nielen svojím obsahom, ale aj spracovaním. Tlačená bude na kvalitnom papieri s HUV technológiou, zabalené v krásnej darčekovej krabici, ktorú využijete i ďalej. Peniaze použijem na tlač knihy, aby mohla ďalej putovať celým Slovenskom a my sme si znova pripomenuli dôležitosť skutočných potravín.Ak naplníme rozpočet, ku každej knihe bude pribalená originálna záložka vyrobená špeciálne pre Vás.


Kedy Vám knihu pošlem?

Kniha vyjde v prvej polovici októbra a ak ma podporíte jej kúpou, bude Vám doručená hneď, ako vyjde z tlačiarne, ešte skôr, ako bude spustený oficiálny predaj.


Zo srdca Vám ďakujem a vážim si Vašu podporu a každú kúpu knihy.

Majte v živote veľa radostí!

Mária

Podporiť

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania

Poďakovania

Podporovatelia49

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Mária Šimková

Mária Šimková

Volám sa Mária Šimková, tri roky blogujem na svojom vlastnom blogu o jedle a o témach mne blízkých. Momentálne som na materskej dovolenke.
Aktuálne vydávam knihu s receptami zo skutočných nespracovaných potravín. Milujem čas v kuchyni a zaujímam sa o zero waste a food waste problematiku a zdravý životný štýl.

Názov organizácie Michal Šimko Allis
Miesto realizácie projektu Nové Mesto nad Váhom
Web lapetitemary.sk/

Kontaktujte autoraPoďakovania (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt