Nežný komiks

Séria komiksov o Nežnej revolúcii a obdobia okolo nej. Pre tínedžerov (ale aj ich rodičov)

Literatúra
História
Vizuálne umenie
Nežný komiks
Získaná suma
159 %
12 709 €
z cieľovej sumy
8 000 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

Vo vydavateľstve E.J. pripravujeme knižnú sériu komiksov pre tínedžerov pod názvom Nežný komiks. Vychádza k 30. výročiu Novembra '89. Pomôžte nám ich vydať.

Polovica z tvorcov týchto komiksov bola ešte deťmi, keď ľudia stáli na námestiach a tá druhá ešte ani nebola na svete. Dnes všetci žijú v slobodnej krajine. Avšak nemuselo to tak byť, keby im slobodu nevybojovali rodičia a starí rodičia. Pripomínajme si preto, že to nie je samozrejmé. Aby sa história neopakovala ešte skôr, než si ktokoľvek z nás dokáže vôbec predstaviť.

Vydávame štyri komiksy, štyri rôzne príbehy na pozadí historických udalostí roku 1989. Je na nich veľmi veľa práce, robí ju množstvo ľudí a treba na ňu celkom dosť papiera. Aj preto sa púšťame do crowdfundingu.

Časť produkcie hradíme z vlastných zdrojov, časť pokryjú naši partneri no a zvyšok potrebujeme získať s vašou pomocou, za ktorú sa vám poďakujeme zaslaním vydaných knižiek. Alebo nás jednoducho podporíte preto, lebo veríte rovnako ako my, že ide o zmysluplnú vec.

Prvý komiks zo série je už na svete, vyšiel v lete. Volá sa Čierna oslava a rozpráva príbeh na pozadí málo známej udalosti, ktorá sa v Bratislave odohrala len deň pred azda najdôležitejším dňom nežnej revolúcie. Tri ďalšie komiksy sú v procese tvorby, všetky sú už napísané a teraz sa kreslia, vyfarbujú a sádzajú.

Komiks číslo dva sa volá Bežná, odohráva sa v Martine a hovorí o revolučných dňoch v bežnej rodine, opisuje, ako situáciu prežívala tínedžerka Lucia. Bola pre ňu dôležitejšia zmena pomerov, alebo jej idol Tomáš a nemožnosť utiecť pred otravnými mladšími súrodencami?

Komiks číslo tri sa vracia do Bratislavy v deň, kedy sa na Námestí SNP zišlo najviac ľudí, ktorí žiadali koniec vlády jednej strany. Avšak než sa na konci príbehu na námestí zídu, odohrá sa napínavý, miestami až supermanovský príbeh stredoškoláka Daniela, jeho kamarátov, stratených kľúčov a zázračnej bundy.

Posledný zo série komiksov je tak trošku horor, je zľahka strašidelný, fantasticky vystavaný a vezme vás na letné dobrodružstvo na dedinu. Čomu všetkému sme schopní uveriť, čo si povymýšľať a čoho sa báť. A čo napokon, po roku 1989, bolo zrazu úplne inak. Dozviete sa v príbehu s názvom Unesení.

Money, money, money...

Rozpočet tohto projektu je obrovský, preto potrebujeme viacero zdrojov. Otvorene hovoríme, že máme aj komerčných partnerov. Spoločnosti O2 a Slovenská sporiteľňa prispeli na tvorbu komiksov, významne nás podporuje aj kníhkupectvo Martinus. Sme im zaviazaní za to, že nám veria. Bez nich by sme sa na začiatku ani nepohli z miesta.

Možno sa oprávnene pýtate, prečo sme sa teda pustili do projektu, ktorý je nad naše možnosti. Občas to napadne aj nám, keďže už máme za sebou dlhú cestu. Tu je odpoveď: veríme, že na dôležité udalosti dejín sa nesmie zabúdať. A že by o nich mali vedieť aj mladí ľudia, ktorí sú základom spoločnosti a toho, ako bude ďalej vyzerať.

O čo teda ide?

Vydávame štyri príbehy, ktoré hovoria o Nežnej revolúcii a období okolo nej. Rozprávame ich formou komiksu, aby boli prístupné, zaujímavé a dali sa pomerne rýchlo prečítať.

Séria komiksov je určená najmä pre mladých ľudí, ale rovnako aj pre ich rodičov či starých rodičov, ktorí boli v novembri 1989 pri tom.

Nežný komiks chce načať debatu na tému Nežnej revolúcie, chce vyvolať otázky a rozprúdiť medzi mladými ľuďmi diskusiu o súčasných dejinách. Nemá ambíciu nahradiť látku z učebníc, ani nepodáva dokonalý opis histórie. Naopak, ponúka príbehy. Príbehy, ktoré sa v nedávnej minulosti odohrali. Možno takto, možno trochu inak. Priestor na bádanie o tom, ako to vtedy bolo, ostáva otvorený.

Štyri knihy pripravujú štyri dvojice autorov. Prvý diel s názvom Čierna oslava je už na svete, napísal ho Michal Hvorecký a nakreslila Klára Štefanovičová. Druhý diel sa volá Bežná a pripravujú ho Tereza Oľhová a Mária Kralovič, tretí s názvom PÉ ER DÉ píše Soňa Balážová a kreslí Dávid Marcin. Sériu uzavrú štvrtou časťou s názvom Unesení Daniel Majling a Jozef Gľaba.

Dizajn série má na starosti grafický dizajnér Boris Meluš, dramaturgicky sériu zastrešuje scenárista a spisovateľ Ján Púček. S konzultáciami ohľadne dejepisných faktov nám pomáha historik Martin Mocko a korektúry má na starosti Dana Brezňanová. Celú produkciu zastrešuje Jana H. Hoffstädter a jej vydavateľstvo E.J.Publishing.

Potrebujeme vás

Napriek tomu, že máme aj finančnú podporu partnerov, nestačí to. Financie, ktoré sme už investovali pokrývajú najmä tieto položky: honoráre pre autorov a autorky, dizajn, dramaturgiu a kompletnú produkciu. Čo ešte potrebujeme dofinancovať je tlač a propagácia. Knižky robíme v najvyššej kvalite, v plnej farbe a s použitím kvalitných, ekologických papierov i razby. Záleží nám na tom, aby bola každá jedna kniha nielen literárnym zážitkom a informačným kanálom, ale aj výtvarným dielom.

Kto sú autori?

1. komiks Čierna oslava

Napísal Michal Hvorecký
Nakreslila Klára Štefanovičová


MICHAL HVORECKÝ je spisovateľ, publicista a prekladateľ. Od 90-tych rokov neodmysliteľná postava progresívnej línie slovenskej literatúry, autor čitateľsky úspešných poviedkových zbierok a románov. Jeho nedávna próza Trol vyšla v niekoľkých jazykoch a v Nemecku ju zaradili medzi knižné udalosti roka 2018. Z nemeckého jazyka preložil niekoľko úspešných literárnych diel, medzi inými aj Amerického cisára od Martina Pollacka, či komiks Reinharda Kleista Nick Cave. Michal zároveň pravidelne komentuje spoločenské dianie, o Slovensku píše aj pre nemecké periodiká. Vlani mu vyšla prvá kniha pre deti Bratislava čarovná metropola, okrem slovenčiny rovno aj vo francúzskom preklade. Tento rok napísal román Tahiti Utópia a komiks Čierna oslava, zároveň pracuje na ďalšej knihe pre deti. Po rodičovskej dovolenke sa v týchto dňoch vracia do vedenia knižnice Goetheho inštitútu, kde pracuje.

KLÁRA ŠTEFANOVIČOVÁ je študentkou voľnej grafiky na VŠVU v Bratislave. Predtým úspešne skončila Strednú priemyselnú a umeleckú školu v Hodoníne. Absolvovala stáž v Tokiu a anglickom meste Plymouth. Popri voľnej tvorbe, v ktorej dáva prednosť minimalizmu a abstrakcii, sa intenzívne venuje komiksu, ilustrácii a grafickému dizajnu. V komikse často čerpá inšpiráciu z pobytu v Japonsku a z japonskej kultúry. Ako umelkyňa však naďalej hľadá nové prístupy a formy, medzi ktoré možno zaradiť aj práce rôznych formátov a techník. Dôležitým prvkom jej voľnej tvorby, komiksu i ilustrácie býva čiernobiela kresba a opakovanie vzorov, tvarov či štruktúry. Okrem umenia je Klára milovníčkou jazyka, krížoviek a veľmi rada cestuje. Komiks Čierna oslava, ktorý vyšiel tento rok v júli je jej knižný debut.

2. komiks Bežná

Napísala Tereza Oľhová
Nakreslila Mária Kralovič

TEREZA OĽHOVÁ vyštudovala scenáristiku na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Počas štúdia absolvovala ročnú stáž na filmovej škole v Bruseli. V roku 2015 debutovala spolu s Martinou Sľúkovou úspešnou knižkou Inak sa mám fajn. O dva roky neskôr ju spoločne zdramatizovali pre divadelné štúdio L+S, ktoré hru uviedlo. Tereza sa venuje písaniu filmových scenárov a poviedok, televíznej a rozhlasovej tvorbe. V roku 2017 napísala scenár ku krátkemu filmu Alexandry Gojdičovej Pomocníci, sestre Márii Kralovič robila dramaturgiu jej animovaného filmu Fifi Fatale. Pre rozhlas napísala Tereza v roku 2016 pôvodnú rozhlasovú hru v cykle Ako to bolo ďalej, podľa diela Jozefa Gregora Tajovského Statky-zmätky. Pravidelne prispieva aj do rozhlasových cyklov Sobotník či Poézia mesta. Toho roku píše senár pre komiks Bežná.

MÁRIA KRALOVIČ vyštudovala Školu úžitkového výtvarníctva v Kremnici a animáciu na VŠMU v Bratislave. Počas štúdia absolvovala stáž na Escola de superior de theatro e cinema v Lisabone a neskôr pokračovala doktorandským štúdiom na VŠMU. Na tej istej škole momentálne pracuje a vyučuje v odbore animácia. Jej posledný film s názvom Fifi Fatale bol za rok 2018 nominovaný na ocenenie Slnko v sieti. Okrem animácie sa Mária vo veľkej miere venuje ilustrácii a dizajnu, kreslí napríklad pre detský časopis Bublina. Za svoju tvorbu získala niekoľko ocenení a jej filmy uvádzali slovenské aj zahraničné festivaly. Ako animátorka sa podieľala aj na tvorbe populárneho detského seriálu Mimi a Líza. Momentálne kreslí komiks Bežná, do ktorého robí ručne aj lettering.

3. komiks PÉ-ER-DÉ

Napísala Soňa Balážová
Nakreslil Dávid Marcin

SOŇA BALAŽOVÁ vyštudovala dramaturgiu a scenáristiku na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Po skončení štúdia sa rôznymi formami venuje tvorbe pre deti a mládež. Podľa jej scenára vznikli v roku 2015 pre spoločnosť Lidl dve populárne rozhlasové hry Tri prasiatka a Soľ nad zlato v réžii Roba Horňáka.
Od roku 2017 jej v časopise Slniečko pravidelne vychádza dobrodružná komiksová séria s názvom Zlatý Zub, ktorú tvorí s Dávidom Marcinom. Jej prvá séria vyšla i v knižnej verzii vo vydavateľstve LIC. V súčasnosti pripravujú pre Slniečko jej tretie pokračovanie plné záhad a stromov. Momentálne Soňa pracuje na viacerých projektoch určených deťom. Okrem toho sa vo vydavateľstve Absynt stará o sociálne siete. V roku 2018 spoluzaložila spoločnosť Disco sailing, ktorá sa venuje propagácii, distribúcii a vzdelávaniu v rámci krátkometrážnej audiovizuálnej tvorby, a ako koordinátorka projektu sa spolupodieľa na vzdelávacom projekte Pop Up Film Residency.

DÁVID MARCIN je slovenský ilustrátor, komiksový výtvarník a pedagóg. Tvorí prevažne digitálne za pomoci grafických programov. V spolupráci s českým spisovateľom Petrom Měrkom vytvoril grafickú novelu Van Gogh 21.storočia i jej nepriame pokračovanie Van Gogh a úsvit dejín. Obe vyšli aj v zahraničí. Dávid tiež prednedávnom, v spolupráci s Jurajom Čorbom, dokončil rozsiahlu grafickú novelu POLyS, ktorá vyjde v slovenčine na jeseň tohto roku. Okrem toho spolupracuje so scenáristkou Soňou Balážovou na detských komiksových sériách Zlatý zub a Supermária, ktoré vychádzajú v časopise Slniečko. Zlatý zub vyšiel v lete 2019 aj knižne. V týchto dňoch kreslí komiks PE ER DE a popri tom výtvarne spolupracuje na špeciálnom vydaní magazínu Sóda, venovanému výročiu Nežnej revolúcie. Dávid je tiež spoluzakladateľom občianskeho združenia Pomimo, ktoré sa sústredí na publikovanie komiksového zborníka, výtvarné kurzy a prednášky o komikse a ilustrácii.

4. komiks UNESENÍ

Napísal Daniel Majling
Nakreslil Jozef Gľaba

DANIEL MAJLING je dramaturg a píšuci autor. Vyštudoval dramaturgiu na VŠMU, kde momentálne pôsobí ako pedagóg. Dramaturga robí od roku 2014 v Slovenskom národnom divadle, predtým pôsobil v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Okrem toho sa rád venuje literárnej tvorbe. V roku 2015 debutoval komiksom Rudo, ktorý vychádzal najprv online, v knižnej podobe ho neskôr vydalo české vydavateľstvo Labyrint.Toto leto vyšla jeho rozšírená verzia aj v slovenskom jazyku. Daniel je tiež autorom knihy Ruzká klazika (2017), ktorá sa dostala medzi finalistov literárnej súťaže Anasoft Litera. V roku 2018 napísal a nakreslil komiksový román Zóna a momentálne pracuje na scenári komiksu Unesení.

JOZEF GĽABA je ilustrátor, grafik a príležitostný maliar. Študuje na VŠVU v Bratislave na Katedre grafiky a iných médií. V roku 2018 absolvoval internú stáž v Laboratóriu ilustrácie. Počiatočným impulzom jeho tvorby bola estetika streetart a graffiti, ktoré ovplyvňovali jeho prácu počas začiatkov štúdia. V súčasnosti sa Jozef venuje najmä digitálnej ilustrácii a voľnej grafike, pričom jeho ťažiskovou technikou je sieťotlač, hĺbkotlač a linoryt. V rámci ilustrácie sa venuje tvorbe pre deti aj dospelých, a tiež produktovej ilustrácii. Jeho práce nájdete v sieti potravín Kraj, v detskom časopise Slniečko, alebo v ilustrovanom vydaní Denníka N, ktoré vyšlo v spolupráci s VŠVU v roku 2019. Jozef tvorí s humorom, rád používa slovné hračky a má zmysel pre detail a kompozíciu. V týchto dňoch sa naplno venuje komiksu Unesení.

Odmeny

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

BEŽNÁ - komiks #2 Osobný odber BA

Minimálna výška príspevku
15

Kreslí Mária Kralovič, píše jej sestra Tereza Oľhová.

Ako vyzeral November '89 v bežnej rodine v malom meste? Čo vtedy trápilo najstaršiu dcéru a naopak, čo jej rodičov? A ako ďalej s miestnym divadlom? Zrušia ho? A Lucia už nikdy neuvidí Tomáša

Osobný odber v Bratislave.


BEŽNÁ - komiks #2 - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
17

Kreslí Mária Kralovič, píše jej sestra Tereza Oľhová.

Ako vyzeral November '89 v bežnej rodine v malom meste? Čo vtedy trápilo najstaršiu dcéru a naopak, čo jej rodičov? A ako ďalej s miestnym divadlom? Zrušia ho? A Lucia už nikdy neuvidí Tomáša?

POŠTOU

PÉ - ER - DÉ komiks #3 Osobný odber BA

Minimálna výška príspevku
15

Kreslí Dávid Marcin, píše Soňa Balážová.

Mamine narodeniny, stratené kľúče, otravný malý sused a ľudia v uliciach sa správajú akosi zvláštne. Mladý muž nemá v ten deň najlepšiu náladu. Náhodou však nájde zázračnú bundu... A zázraky sa začnú diať.

Osobný odber v Bratislave.


PÉ - ER - DÉ komiks #3 - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
17

Kreslí Dávid Marcin, píše Soňa Balážová.

Mamine narodeniny, stratené kľúče, otravný malý sused a ľudia v uliciach sa správajú akosi zvláštne. Mladý muž nemá v ten deň najlepšiu náladu. Náhodou však nájde zázračnú bundu... A zázraky sa začnú diať.

POŠTOU

UNESENÍ komiks #4 Osobný odber BA

Minimálna výška príspevku
15

Kreslí Jozef Gľaba, píše Daniel Majling.

Na dedine vzniká tichá panika, medzi ľuďmi sa rozšírilo, že miznú deti. Unášajú ich vraj čiernou sanitkou, ale nikto nevie kam a prečo. Má ich na svedomí starec žijúci za dedinou na samote? To preto tam bola polícia?

Osobný odber v Bratislave.


UNESENÍ komiks #4 - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
17

Kreslí Jozef Gľaba, píše Daniel Majling.

Na dedine vzniká tichá panika, medzi ľuďmi sa rozšírilo, že miznú deti. Unášajú ich vraj čiernou sanitkou, ale nikto nevie kam a prečo. Má ich na svedomí starec žijúci za dedinou na samote? To preto tam bola polícia?

POŠTOU

Plagát do školy!

Minimálna výška príspevku
20

Za váš dar aspoň 19,89 eur pošleme tento plagát na školu, akú si vyberiete. Plagát má veľkosť A2 a je to reprodukcia z komiksu #1 Čierna oslava. Kreslila Klára Štefanovičová.

Séria štyroch komiksov do školy!

Minimálna výška príspevku
62

Vyberte školu, triedu, či konkrétneho učiteľa, ktorému by ste chceli darovať celú sériu komiksov ako zaujímavú pomôcku na vyučovanie dejepisu či občianskej náuky a my knižky doručíme do tých správnych rúk.


Trikolóra limited edition v PLÁTNE

Minimálna výška príspevku
89

89 ručne očíslovaných boxov potiahnutých v plátne vo farbe trikolóry ako poďakovanie za váš dar vo výške od 89 eur.

Ešte lepší vianočný darček! ;-)

Osobný odber v Bratislave.

Trikolóra limited edition v PLÁTNE - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
93

89 ručne očíslovaných boxov potiahnutých v plátne vo farbe trikolóry ako poďakovanie za váš dar vo výške od 89 eur.

Výborný vianočný darček!

POŠTOU

Na kávu s Hvoreckým!

Minimálna výška príspevku
199

Chcete sa v pokoji porozprávať so spisovateľom Michalom Hvoreckým o jeho tvorbe a o živote? Rád s vami zájde na koláč a kávu. Podmienkou však je, že to bude v Bratislave. K tomu dostanete box kníh a Michal vám jeho komiks podpíše.

Som filantrop (and I know it)

Minimálna výška príspevku
1 989

Môžete si dovoliť byť až takýto veľkorysý či veľkorysá a rok 1989 bol pre vás veľmi dôležitý. Nezabúdať na dejiny je dostatočnou motiváciou, prečo sa rozhodnete podporiť tento projekt. Samozrejme od nás dostanete dva boxy kníh v plátenej väzbe a k tomu všetky tituly, ktoré doteraz vydalo E.J. Publishing.


Celá séria v boxe

Minimálna výška príspevku
65

Za váš dar aspoň 65 eur od nás dostanete štyri knihy v špeciálnom boxe ako pripomienku 30.výročia nežnej revolúcie.

Mimochodom, FANTASTICKÝ VIANOČNÝ DARČEK ;-)

Osobný odber v Bratislave.

Celá séria v boxe - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
69

Za váš dar aspoň 69 eur vám pošleme všetky štyri knižky v špeciálnom boxe ako pripomienku 30.výročia nežnej revolúcie.

POŠTOU

Novinky

Osobný odber - druhá možnosť - Nežný komiks

Update #8, 16.12.2019

Milí priatelia,

ďakujeme, ak sa vám podarilo vyzdvihnúť si komiksy na Dobrom trhu, veríme, že sa vám páčia :)

Pre tých, pre ktorých to nebolo možné, posielame druhú možnosť: osobný odber bude možný od zajtra (utorok 17. december) do pondelka 23. decembra v Novej Cvernovke, v obchode Artattack, počas otváracích hodín. Presnú adresu a otváracie hodiny nájdete na tomto linku:

https://artattackshop.sk/osobny-odber

Komiksy POŠTOU odídu zajtra, balíkujeme, ako o život v každej voľnej chvíli :)

Ďakujeme za trpezlivosť a pozdravujeme!

Všetky otázky smerujte prosím na adresu info@ejpublishing.sk

EJ Publishing

Nežný komiks: 4.diel + limitky

Update #7, 09.12.2019

Vážení priatelia,

radi by sme vám dali vedieť, že o pár dní z tlačiarne dorazí aj posledný diel Nežného komiksu (Unesení) a spolu s ním aj boxy s celou sériou. Nevieme sa dočkať.

OSOBNÝ ODBER v Bratislave bude možný 15.decembra počas trvania Dobrého trhu v Starej tržnici v stánku E.J.Publishing. (od 10:00 do 19:00)

V týždni od 16. decembra budeme posielať knižky tým, ktorí si ich objednali POŠTOU. Do Vianoc budú u vás!

Akékoľvek otázky prosím smerujte na mail info@ejpublishing.sk

Ďakujem za trpezlivosť a veríme, že vás knižky potešia.

s pozdravom

jana h. hoffstädter, E.J.Publishing

Je to tu! - 2. a 3. diel

Update #6, 21.11.2019

Milí priatelia,

je to tu, každú chvíľu očakávame z tlačiarne 2. a 3. diel Nežného komiksu, a tak posielame praktické info.

Kto si objednal samostatne komiks Bežná alebo PÉ-ER-DÉ (alebo oba) bude ho môcť budúci týždeň očakávať v schránke. Kto zadal osobný odber, nájde knižku (y) od soboty 23.novembra v bratislavskom kníhkupectve Artforum na Kozej ulici, v čase otváracích hodín pod svojím menom.

Knižky budú v Artfore do 1.decembra (vrátane) a veľmi by sme vás chceli poprosiť, aby ste sa po ne nezabudli zastaviť.

Tí z vás, ktorí si objednali celú sériu v boxe alebo samostatne 4.diel Unesení budú musieť ešte chvíľku počkať. Informácie pošleme včas.

Veríme, že vám knižky urobia radosť :-)

za ej publishing

jana h. hoffstädter


Ďakujeme + praktické info

Update #5, 05.11.2019

Milí priatelia! Hurá!

ĎAKUJEME VÁM! Ste skvelí, aj vďaka vašej podpore sa nám podarilo v kampani dosiahnuť 158 percent. Suma, ktorá sa vyzbierala sa v najbližších dňoch očistí od poplatkov pre startlab a banky, a potom nám bude pripísaná na účet, časť odíde na platenú reklamu ku kampani a splníme si aj daňovú povinnosť. No a zvyšok akurát pokryje náklady na tlač, distribúciu a propagáciu. Vďaka!

KEDY BUDÚ KNIŽKY?

Ak všetko pôjde podľa plánu, knižky doputujú ku nám na sklad 22.novembra a to 2. a 3. diel. V týždni od 25. novembra budú k dispozícii na osobný odber a budeme ich zasielať poštou spolu s ostatnými odmenami.

Tí, ktorí si objednali celú sériu v boxe, na ňu budú musieť počkať do 13. decembra, rovnako ako aj na samostatný 4.diel.

MIESTO ODBERU včas oznámime (mailom), sledujte nás aj na sociálnych sieťach.

Na záver ešte jedna skvelá správa: Komiks Čierna oslava sa umiestnil v kategórii od 14 - 16 rokov ako Kniha roka. Katalóg (a jednotlivé kategórie) pre kníhkupectvo Martinus zostavuje odborná porota.

https://www.martinus.sk/collections/555/knihy-pre-deti-vo-veku-14-16-rokov

za celý tím Nežného komiksu

jana hoffstädterKomiks o Nežnej pôjde do škôl! Ako? Čítajte

Update #4, 03.11.2019

Milí priatelia a podporovatelia Nežného komiksu,

chceme sa s vami podeliť o jednu našu veľkú radosť.

Denník N vydal k 30. výročiu Nežnej revolúcie Magazín N, ktorého súčasťou je náš komiks Čierna oslava. Je upravený do časopisovej formy a so súhlasom autorov Michal Hvorecký a Klára Štefanovičová sme komiks poskytli v plnom znení.

Prečo? Pretože tento magazín o revolúcii, ktorý pomocou dobových fotografií a sprievodných textov opisuje dianie v Novembri 89, poputuje do škôl.

Dostane sa bezplatne na viac ako 450 škôl k 18 000 študentom. A to je skvelé! Trikrát hurá!

Veríme, že forma komiksu bude študentom blízka a aj vďaka nemu sa čosi o Nežnej dozvedia.

Kampaň beží ešte posledných pár hodín a už teraz môžeme povedať, že bola úspešná a to len a len vďaka vám!

Ďakujeme!

jana za E.J.Publishing a celý tvorivý tím

Kedy budú komiksy hotové?

Update #3, 22.10.2019

Milí priatelia,

druhý a tretí diel Nežného komiksu je vytlačený a je na ceste do kníhviazačstva, pravdepodobne tam už stojí v dlhom predvianočnom rade s inými publikáciami.

Do Bratislavy by knižky mali doraziť, v ideálnom prípade, 22.novembra. Ak ste si objednali komiks Bežná alebo PÉ-ER-DÉ, v týždni od 25.novembra si ho budete môcť vyzdvihnúť alebo vám príde poštou.

Štvrtý diel v týchto dňoch finišujeme, hotový by sa mal v Bratislave ukázať na Luciu, 13.decembra a spolu s ním aj limitované edície v boxoch.

Budeme vás včas informovať.

Zas a znova vám úprimne ďakujeme za vašu podporu a veríme, že vám knižky urobia radosť.

s pozdravom za E.J.Publishing ... jana h.hoffstädter

P.S. k správe radšej neprikladám žiadne emojis, minule sa cestou k vám premenili na veľkú kopu otáznikov.... #technologyTakto budú komiksy vyzerať!

Update #2, 16.10.2019

Milí priatelia,

predstavujeme všetky štyri knižné obálky našej série Nežný komiks, nech sa páči!

Zároveň úprimne ďakujeme za vašu podporu. Dve tretiny sú úspešne vyzbierané. Kampaň pokračuje, prosím nenechajte si to pre seba a zdieľajte. Spread the word,please.

Tadááá, obálky! A všetkým krásny deň! ...vaše E.J.Publishing
Polovica za nami, polovica pred nami!

Update #1, 04.10.2019

Milí priatelia,

podarilo sa nám vďaka vám vyzbierať už polovicu potrebných prostriedkov na dokončenie komiksov. ĎAKUJEME! Ste skvelí.

Budeme radi, ak nás podporíte aj ďalej a budete túto kampaň šíriť medzi svojich priateľov.

My v týchto chvíľach dokončujeme obálky troch zvyšných komiksov a čoskoro vám ich ukážeme. Je sa na čo tešiť! :)

Prajem krásny víkend a držme si palce.

s úctou

jana h. hoffstädter, E.J.Publishing

Podporovatelia
👤 Anonymný podporovateľ

🎁 PÉ - ER - DÉ komiks #3 Osobný odber BA

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Prosím si 3 nové komixy (1. už mám) + papierový box

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 BEŽNÁ - komiks #2 Osobný odber BA

45 €

👤 Pavol Sojak

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Zuzana Dankić

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Plagát do školy!

20 €

👤 Dana Kleinert

🎁 Trikolóra limited edition v PLÁTNE

💬 Ďakujem, toto je nádherná práca a super nápad. Veľmi dôležitá vec toto.

89 €

👤 Dana Kleinert

🎁 Trikolóra limited edition v PLÁTNE

💬 Ďakujem, toto je nádherná práca a super nápad. Veľmi dôležitá vec toto.

89 €

👤 Dana Kleinert

🎁 Trikolóra limited edition v PLÁTNE

💬 Ďakujem, toto je nádherná práca a super nápad. Veľmi dôležitá vec toto.

89 €

👤 Študyo, s.r.o.

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Séria štyroch komiksov do školy!

62 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Katarína Kubaliaková

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Tomáš Kriššák

🎁 Trikolóra limited edition v PLÁTNE

💬 Držím palce a vďaka za tento počin. Verím, že komiks pomôže posilniť historické povedomie u našej mladšej, ale aj ostatných generácií.

89 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

80 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Trikolóra limited edition v PLÁTNE

💬 Vďaka, za super projekt

89 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Séria štyroch komiksov do školy!

62 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Trikolóra limited edition v PLÁTNE

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 TARNÓCY s.r.o.

🎁 Celá séria v boxe - POŠTOU

69 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Séria štyroch komiksov do školy!

62 €

👤 Stefan Konecny

🎁 UNESENÍ komiks #4 Osobný odber BA

15 €

👤 Stefan Konecny

🎁 PÉ - ER - DÉ komiks #3 Osobný odber BA

15 €

   1 2 3 4 ... 7
Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Jana H. Hoffstädter

Jana H. Hoffstädter

Zuzana Suchová

Zuzana Suchová

Špecializuje sa na individuálne darcovstvo online, integrovaný fundraising a ich rozvoj v organizáciach. Občas na tieto témy prednáša. Vo svojom voľnom čase vedie aj facebookovú skupinu Inšpirácie z fundraisingu. Vyštudovala na Fakulte marketingovej komunikácie Univerzity Sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pracovala ako account, brand marketing, produkt manažérka v niekoľkých medzinárodných spoločnostiach. Z 16 rokov v oblasti marketingu pracuje s neziskovými organizáciami takmer desať. Viedla kampane konzultovala či spolupracovala na projektoch organizácií Divé maky, dakujeme.sk, OZ SAVIO, Nadácii Cvernovka, OZ Vagus, OZ Za našu vodu, pre dokumentárne filmy Biele vrany a hrdinova medzi nami, Nota Bene. Spolu s ďalšími iniciovala online zbierku pre protestujúcich farmárov. Neposlednom rade zodpovedala za fundrasingovú časť v prezidentskej kampani Zuzany Čaputovej.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

BEŽNÁ - komiks #2 Osobný odber BA

Minimálna výška príspevku
15

Kreslí Mária Kralovič, píše jej sestra Tereza Oľhová.

Ako vyzeral November '89 v bežnej rodine v malom meste? Čo vtedy trápilo najstaršiu dcéru a naopak, čo jej rodičov? A ako ďalej s miestnym divadlom? Zrušia ho? A Lucia už nikdy neuvidí Tomáša

Osobný odber v Bratislave.


BEŽNÁ - komiks #2 - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
17

Kreslí Mária Kralovič, píše jej sestra Tereza Oľhová.

Ako vyzeral November '89 v bežnej rodine v malom meste? Čo vtedy trápilo najstaršiu dcéru a naopak, čo jej rodičov? A ako ďalej s miestnym divadlom? Zrušia ho? A Lucia už nikdy neuvidí Tomáša?

POŠTOU

PÉ - ER - DÉ komiks #3 Osobný odber BA

Minimálna výška príspevku
15

Kreslí Dávid Marcin, píše Soňa Balážová.

Mamine narodeniny, stratené kľúče, otravný malý sused a ľudia v uliciach sa správajú akosi zvláštne. Mladý muž nemá v ten deň najlepšiu náladu. Náhodou však nájde zázračnú bundu... A zázraky sa začnú diať.

Osobný odber v Bratislave.


PÉ - ER - DÉ komiks #3 - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
17

Kreslí Dávid Marcin, píše Soňa Balážová.

Mamine narodeniny, stratené kľúče, otravný malý sused a ľudia v uliciach sa správajú akosi zvláštne. Mladý muž nemá v ten deň najlepšiu náladu. Náhodou však nájde zázračnú bundu... A zázraky sa začnú diať.

POŠTOU

UNESENÍ komiks #4 Osobný odber BA

Minimálna výška príspevku
15

Kreslí Jozef Gľaba, píše Daniel Majling.

Na dedine vzniká tichá panika, medzi ľuďmi sa rozšírilo, že miznú deti. Unášajú ich vraj čiernou sanitkou, ale nikto nevie kam a prečo. Má ich na svedomí starec žijúci za dedinou na samote? To preto tam bola polícia?

Osobný odber v Bratislave.


UNESENÍ komiks #4 - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
17

Kreslí Jozef Gľaba, píše Daniel Majling.

Na dedine vzniká tichá panika, medzi ľuďmi sa rozšírilo, že miznú deti. Unášajú ich vraj čiernou sanitkou, ale nikto nevie kam a prečo. Má ich na svedomí starec žijúci za dedinou na samote? To preto tam bola polícia?

POŠTOU

Plagát do školy!

Minimálna výška príspevku
20

Za váš dar aspoň 19,89 eur pošleme tento plagát na školu, akú si vyberiete. Plagát má veľkosť A2 a je to reprodukcia z komiksu #1 Čierna oslava. Kreslila Klára Štefanovičová.

Séria štyroch komiksov do školy!

Minimálna výška príspevku
62

Vyberte školu, triedu, či konkrétneho učiteľa, ktorému by ste chceli darovať celú sériu komiksov ako zaujímavú pomôcku na vyučovanie dejepisu či občianskej náuky a my knižky doručíme do tých správnych rúk.


Trikolóra limited edition v PLÁTNE

Minimálna výška príspevku
89

89 ručne očíslovaných boxov potiahnutých v plátne vo farbe trikolóry ako poďakovanie za váš dar vo výške od 89 eur.

Ešte lepší vianočný darček! ;-)

Osobný odber v Bratislave.

Trikolóra limited edition v PLÁTNE - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
93

89 ručne očíslovaných boxov potiahnutých v plátne vo farbe trikolóry ako poďakovanie za váš dar vo výške od 89 eur.

Výborný vianočný darček!

POŠTOU

Na kávu s Hvoreckým!

Minimálna výška príspevku
199

Chcete sa v pokoji porozprávať so spisovateľom Michalom Hvoreckým o jeho tvorbe a o živote? Rád s vami zájde na koláč a kávu. Podmienkou však je, že to bude v Bratislave. K tomu dostanete box kníh a Michal vám jeho komiks podpíše.

Som filantrop (and I know it)

Minimálna výška príspevku
1 989

Môžete si dovoliť byť až takýto veľkorysý či veľkorysá a rok 1989 bol pre vás veľmi dôležitý. Nezabúdať na dejiny je dostatočnou motiváciou, prečo sa rozhodnete podporiť tento projekt. Samozrejme od nás dostanete dva boxy kníh v plátenej väzbe a k tomu všetky tituly, ktoré doteraz vydalo E.J. Publishing.


Celá séria v boxe

Minimálna výška príspevku
65

Za váš dar aspoň 65 eur od nás dostanete štyri knihy v špeciálnom boxe ako pripomienku 30.výročia nežnej revolúcie.

Mimochodom, FANTASTICKÝ VIANOČNÝ DARČEK ;-)

Osobný odber v Bratislave.

Celá séria v boxe - POŠTOU

Minimálna výška príspevku
69

Za váš dar aspoň 69 eur vám pošleme všetky štyri knižky v špeciálnom boxe ako pripomienku 30.výročia nežnej revolúcie.

POŠTOU