Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Pomôžte nám vydať knižku Malá lienka v Afrike pre deti vo veku 2-6 rokov. Za Vašu podporu Vám zašleme jednu z odmien, ktoré si vyberiete. Okrem samotnej knižky si môžete vybrať aj maľovanku a jeden z plagátov.


Príbeh knižky

Malá lienka túži spoznať svet, a preto nemôže odmietnuť ponuku bociana, aby s ním letela do Afriky. Tu spozná zvieratká, ktoré dovtedy nevidela a zistí, že napriek tomu že je maličká, aj ona je dôležitá a nenahraditeľná. Po tom, ako zvieratkám pomôže, sa jej však cnie za domovom a je rada, že bociany opäť letia domov.

Knižka Malá lienka v Afrike pozostáva z 32 nádherne ilustrovaných strán. Text knižky nie je príliš dlhý tak, aby dieťatko pri čítaní neunavil. Dôraz je kladený na pestré ilustrácie, ktoré dávajú dieťatku priestor sledovať príbeh aj vizuálne a neustále nájsť v knižke niečo nové. Rodičovi zase ilustrácie dávajú priestor lepšie vysvetliť príbeh. Vďaka detailným ilustráciám bude knižka baviť dieťa aj po niekoľkých prečítaniach, pretože si v nich vždy nájde niečo nové a zaujímavé.S hlavným hrdinom príbehu, lienkou, sa dokáže stotožniť každé dieťa. Lienka v príbehu dieťatku ukáže, že aj tí najmenší sú dôležití a nenahraditeľní. Dieťatku tiež ukáže význam rodiny, ku ktorej sa vždy radi vraciame aj keď nás naše cesty zanesú ďaleko preč.

Knižka má rozmer 23.5x23.5 cm. Obálka je pokrytá lesklým UV lakom, ktorý zvýrazňuje zvieratká a dieťa iste na prvý pohľad zaujme.Náhľad knižky

Ak si chcete pozrieť náhľad knižky, nájdete ho na tomto odkaze Náhľad knižky

Nezabudnite sledovať aj naše profily na Facebooku a Instagrame, kde nájdete mnoho ilustrácií z knižky, ako aj posledné novinky z prípravy knižky.Kto knižku pripravuje?

Autorom knižky je Pavol Kaiser, otec trojročnej Emily a šesťročnej Nikolky. S deťmi si vždy rád čítal a preto skúsil pre ne jeden príbeh aj napísať. Príbeh sa stretol s veľkým úspechom nielen u Emily a Nikolky (u ktorých spôsobil túto jar lienkovú mániu), ale aj v širšom okruhu autorových známych. Už chýbalo len pridať ku knižke hravé ilustrácie...

Nádherné ilustrácie do knižky pripravil Marcel Králik. Marcel ilustroval už viacero knižiek pre deti. Jeho ilustrácie plné detailov oceňujú deti a rodičia nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

Keďže knižku vydávame bez vydavateľstva a je to naša prvá knižka, jej vydanie sa pre nás stalo malým dobrodružstvom, ktoré sa zmenilo v posledných mesiacoch na vášeň.Ako použijeme vyzbierané peniaze

Cieľová suma je nastavená tak, aby pokryla náklady na vytlačenie prvých výtlačkov knižky a základné náklady na jej propagáciu. Z tejto sumy na odmenu pre autorov nezostane nič. Snažíme sa na projekt pozerať radšej ako na koníček a nemáme veľké oči. Každé euro navyše nás však poteší, pretože nám umožní pokračovať v príprave ďalšej knižky. Ďakujeme!


Odmeny

Okrem samotnej knižky sme pre Vás pripravili aj maľovanku, v ktorej nájdete na 20 stranách rôzne zvieratká z knižky. Maľovanka má rovnako ako knižka rozmer 23.5x23.5 cm. Kreslenie rozvíja jemnú motoriku detí a preto ich určite v kreslení podporujte. Pre škôlkárov je to výborná príprava na písanie v škole.Ak sa Vám ilustrácie páčia a chceli by ste si nimi ozdobiť aj Vašu detskú izbu, pripravili sme pre Vás aj dva plagáty s nádhernou scenériou savany alebo džungle. Ak sa Vám jeden z nich páči viac, nezabudnite uviesť v poznámke, ktorý z nich si želáte, keď budete knižku podporovať. Plagát budeme zasielať zvlášť, zrolovaný v pevnej kartónovej trubici tak, aby sa neprehol ani nepokrčil.


Plagáty savany a džungle, z ktorých si môžete vybrať v rámci Maxi Balíka


Ako získať knižku?

Knižku pripravujeme a vyjde na prelome novembra a decembra. Ak si chcete zabezpečiť, aby ste ju dostali ešte pred Vianocami, vyberte si jedno z poďakovaní a kliknite na tlačítko Podporiť. Ak ste na mobile, musíte sa len posunúť na stránke nižšie a nájsť Poďakovania pre darcov. Ak ste na počítači, poďakovania vidíte napravo. Vyberte si sumu (výšku daru) akou chcete vydanie knižky podporiť a zvyšok postupu vám povie systém.


Nálepky zadarmo ku každému poďakovaniu

Ak si želáte, aby sme Vám zaslali ako bonus aj nálepky, zdieľajte prosím odkaz na našu kampaň verejne na sociálnych sieťach. Stačí ak do poznámky po výbere poďakovania uvediete odkaz na Váš profil alebo na príspevok, kde ste našu kampaň zdieľali.
Kľudne použite v príspevku aj jeden z verejne dostupných obrázkov, ktoré nájdete tu alebo na našom FB alebo ešte jednoduchšie, zdieľajte jeden z našich príspevkov na Facebooku. Nezabudnite príspevok označiť ako verejný, aby sme si mohli prečítať, čo ste o nás napísali aj keď nás nemáte v priateľoch.

Dostanete od nás za odmenu ku každej knižke jeden hárok A5 plný všakovakých nálepok lienky, bocianov a rôznych afrických zvieratiek. Len tak, ako poďakovanie za pomoc :)

Myslíme aj na tých, ktorí moderné sociálne siete (Facebook, Instagram a pod.) nepoužívajú. Stačí ak o knižke poviete svojmu okoliu starou dobrou ústnou formou a napíšete nám o tom do poznámky. Tým, ktorí naozaj nemajú profil na sociálnych sieťach zašleme nálepky aj za takúto formu zdieľania. Áno, veríme Vám, že to nezneužijete. Je to predsa pre dobrú vec ;)

Ak ste náhodou zabudli vyplniť príslušné políčko, nevadí, napíšte nám aj dodatočne na jeden z kontaktov nižšie.Kontaktujte nás

Ak máte akúkoľvek otázku, kontaktuje nás. Preferujeme Messenger ale môžete nás kontaktovať aj cez email pavolkaiser.knizky.pre.deti@gmail.com

Na nasledujúcom odkaze nájdete viac obrázkov z knižky

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky2

Ďakujeme za podporu a prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov!

Update #2, 17.12.2019

Všetky knižky sú už odoslané a väčšina z Vás ich už aj dostala. Ak ste náhodou knižku ešte nedostali, určite nám napíšte.
Ďakujeme ešte raz všetkým za podporu. Vďaka Vám sa podarilo knižku vydať.


Vždy sa potešíme keď nám napíšete ako sa Vám knižka páči a budeme radi aj za Vaše postrehy, ktoré nám pomôžu sa ďalej zlepšovať.
Nezabudnite nás sledovať na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali prípravu ďalšej knižky. ;)


Prajeme Vám príjemné a pokojné prežitie vianočných sviatkov.
Ďakujeme!

Knižka je vytlačená!

Update #1, 01.12.2019

Ďakujeme Vám všetkým za úžasnú podporu. Vďaka Vám sa to podarilo a knižka je už vytlačená!

Spolu ste si objednali cez Startlab už viac ako 400 knižiek.
Kampaň stále beží a stále je možné objednať si knižku cez Startlab. Zostáva nám posledný týždeň do skončenia kampane.
V najbližších dňoch budeme knižku už aj posielať. Prosím prečítajte si inštrukcie nižšie:

Doručenie poštou

Ak ste si vybrali doručenie poštou, pošleme Vám knižku Slovenskou poštou ako doporučený list. Prvé zásielky pošleme už v pondelok, ale vzhľadom na počet zásielok nám to môže trvať aj dva týždne. V každom prípade to chceme všetko stihnúť do 14.12., aby mala pošta dosť času na doručenie zásielok do Vianoc.

Ak potrebujete knižku skôr ako na Vianoce, dajte nám prosím vedieť na Messengeri alebo emailom na pavolkaiser.knizky.pre.deti@gmail.com a knižku Vám zašleme čím skôr.

Osobný odber

Knižku si môžete prevziať osobne na adrese Záborského 19A v Bratislave blízko Polusu (po novom Vivo) 4.12.-13.12. v pracovné dni v čase 15:00-19:00.
Pokiaľ by ste v tomto čase nemohli, tak nás kontaktujte na Messengeri alebo emailom na pavolkaiser.knizky.pre.deti@gmail.com.
Ak ste si objednali balíček, v ktorom je zahrnuté posielanie poštou a chcete si radšej knižku vyzdvihnúť osobne, kontaktujte nás prosím čím skôr, najneskôr 4.12.. Po tomto termíne sa môže stať, že Vaša zásielka už bude na pošte.

Nálepky za zdieľanie

Pre tých z Vás, ktorí ste sa rozhodli podporiť knižku aj tým, že ste zdieľali informácie o nej na Facebooku alebo Instagrame sme si pripravili aj nálepky. Stačí ak ste zdieľali napríklad jeden z príspevkov z našej stránky alebo ste o knižke len tak napísali a ku každej knižke Vám pribálime aj nálepky. Nie je však v našich možnostiach kontrolovať sociálne siete, a preto sme Vás vyzvali, aby ste nám dali vedieť pri objednávke či ste informácie o knižke zdieľali a želáte si nálepky.
Pre tých z Vás, ktorí ste nám napísali o zdieľaní pri objednávke (stačí ak ste uviedli odkaz na svoj FB/Insta profil) alebo neskôr na Messengeri, na emaili, či v komentári k tomuto príspevku na Facebooku samozrejme máme pripravené nálepky a zašleme Vám ich.
Ak ste nám o zdieľaní zabudli napísať, prosím napíšte nám či už na Messenger alebo na email pavolkaiser.knizky.pre.deti@gmail.com
Nechceme diskriminovať tých, ktorí Facebook ani Instagram nepoužívajú, a preto ak ich nepoužívate, stačí ak nám len napíšete ako ste o knižke povedali svojim známym.

Venovanie

Ak ste si vybrali balíček, ktorý zahŕňa venovanie, napíšeme Vám do knižky aj venovanie s podpisom autora aj ilustrátora.
Venovanie štandardne píšeme ako "Pre MENO". Meno píšeme veľkými písmenami pretože tie si detičky vedia prečítať ako prvé. Meno napíšeme v tvare v akom nám ho pošlete. Napríklad ak ste nám napísali, že chcete knižku venovať Jakubkovi tak text bude "Pre JAKUBKA". Ak ste napísali, že venovanie je Jakubovi tak text bude "Pre JAKUBA".
Ak ste nám napísali, že knižku chcete pre svoje dieťa "k tretím narodeninám" tak text bude "Pre JAKUBKA k tretím narodeninám.
Ak si želáte iné venovanie, stačí nám napísať na Messenger alebo emailom na pavolkaiser.knizky.pre.deti@gmail.com.

Ďakujeme :)

Podporovatelia356

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Pavol Kaiser

Pavol Kaiser

Otec dvoch detí, ktoré si rady čítajú.

Marcel Králik

Marcel Králik

Tvorca ilustrácií a grafik freelancer.

Meno a priezvisko Pavol Kaiser

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt