Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Neobyčajná knižka „ĽÚBIM ŤA" je najnovšia zo série úspešných knižných príbehov o detských pocitoch. Príbehy zo života malého slimáčika Félixa precítite až v duši, pretože rozprávajú o jedinečnej rodičovskej láske a prihovárajú sa nielen detským srdciam, ale aj tým dospelým.

Stranu po strane zaujímavý dej knižky ubezpečuje dieťa, že je milované, aké je. Zároveň inšpiruje rodiča zamyslieť sa nad tým, ako veľmi sa dieťa potrebuje cítiť milované a poukazuje na situácie, kedy správanie rodiča môže ovplyvniť detské vnímanie rodičovskej lásky.KNIŽKA, KTORÁ SPRÍTOMNÍ LÁSKU

Plne ilustrovaná knižka rozpráva príbehy zo života malého slimáčika Félixa. Félix je veselá bytosť so slobodnou dušou, ktorá veľmi miluje svojich rodičov ako každé dieťa. Pretože ich tak veľmi ľúbi, v niektorých situáciách, keď pochybí alebo neposlúchne, rozmýšľa, či ho rodičia milujú aj napriek jeho chybám. Dostáva sa do vypätých situácií, pomocou ktorých spoznáva svoje pocity a objavuje nové životné hodnoty. Na konci príbehu Félix nachádza aj hranicu medzi slobodou a zodpovednosťou, čo ho naučí, že hoci sú všetky jeho pocity správne a rodičia ho stále milujú, nie všetky druhy správania sú prijateľné.Rodičovská láska je jedinečná. Je úprimná, nezištná, je to láska, ktorá nepodmieňuje, tá, ktorá odpúšťa. A preto je pocit nepodmienečnej rodičovskej lásky taký veľmi dôležitý pre každé dieťa.

„Keby rodičovská láska hovorila ľudskou rečou, povedala by dieťaťu: si tu správne, vnímam ťa, chápem ťa, počujem ťa, milujem ťa také, aké si, dávam ti slobodu a budem vedľa teba kráčať, aby som ťa mohol/mohla ochrániť a učiť sa od teba."

Keďže príbeh sa zaoberá pocitmi, nie sú žiadne vekové obmedzenia čitateľa. Vďaka výrazným, reálnym a zároveň magickým ilustráciám je knižka vhodná už aj pre malé trojročné detičky.MAMA, KTORÁ PÍŠE „ROZPRÁVKY" ZO ŽIVOTA

Ahojte, volám sa Iryna Zelyk a som autorkou príbehov o detských pocitoch. Vďaka Startlabu a podporovateľom je Ľúbim ťa už moja tretia knižka. Knižka Kto je rýchlejší? sa stala najúspešnejšou detskou knižkou na slovenskej crowdfundingovej platforme Startlab a získala záujem mnohých rodín. Dostávam od čitateľov veľmi pozitívnu spätnú väzbu, veľa rodičov píše, že v knižke našli aj oni samých seba. Pre mňa sú inšpiráciou hlavne moje deti a zážitky s nimi, ale nemalú úlohu hrá aj kolie, pretože každý človek v sebe niečo nesie. Za každým príbehom je životná situácia a pocity, ktoré zažil takmer každý. Rozhodla som sa napísať o rodičovskej láske a jej veľkosti, pretože pozorujem, že aj napriek tomu, že svoje deti veľmi ľúbime, často sa nevedome správame tak, že dieťa môže o našej láske a nakoniec aj o sebe samom pochybovať. Budem veľmi rada, ak knižka pomôže sprítomniť lásku medzi rodičom a dieťaťom.
PREČO SI MYSLÍM, ŽE ROZPRÁVKA JE TEN SPRÁVNY NÁSTROJ

Myslím si, že keď deti počúvajú rozprávku, pomocou predstavivosti a fantázie ju určitým spôsobom prežívajú a vďaka tomu pracujú nie iba s vedomím, ale aj s podvedomím, duševným svetom, kam sa ukladajú nespracované nevedomé archetypy (vychádzam zo štúdií a poznatkov Carla Gustava Junga, švajčiarskeho lekára, psychiatra a psychoterapeuta, zakladateľa analytickej psychológie). Rozprávka môže pomôcť uložiť do duševného sveta dieťaťa tú správnu informáciu alebo vymazať tú boľavú.

Aj v tejto knižke budem zdieľať moje úvahy na tému nepodmienečnej rodičovskej lásky. Dieťa zažíva rôzne životné situácie, ktoré ho posilňujú, ale aj zoslabujú, aby ich dobre zdravo zvládalo, potrebuje sa cítiť rodičmi milované, lebo mu to pomáha budovať sebadôveru a sebalásku. V dnešnom rýchlom svete niekedy nemáme priestor alebo energiu na vyjadrenie lásky, alebo nevieme, ako to máme urobiť. V knižke vám prezradím jeden veľmi jednoduchý spôsob, ako dieťaťu prejaviť lásku, ktorý som odpozorovala na mojich deťoch.POVEDALI O MOJICH KNIHÁCHDobrý deň p. Iryna, Vaše knižky prišli včas, voňavučké, farebné, nádherné.
Keďže deti mám už veľké, kúpila som ich pre svoje vnúčatá. Kým však prídu na svet, šírim príbehy v okruhu mojich kamarátiek a známych. Súznim s Vašou životnou filozofiou a snažím sa žiť ju najviac, ako v súčasnosti môžem. Nie vždy to dokonale vychádza, ale je to presne ako v príbehu o jašteričkách - raz sme zelení, inokedy červení. Hlavne neostať šedý.

Knižka došla a už sme ju aj prečítali. Je úžasná, páči sa mne aj deťom. Ďakujeme veľmi pekne za knižky, ktoré pomáhajú nám rodičom, ktorí sa len teraz hľadajú na svojej ceste, pri snahe viesť deti tak, aby na seba nezabudli;) Zo srdca ďakujem.❤️

Knižky sú úplne úžasné, milujeme ich, ďakujeme. "Zhltli" sme ich hneď ako prišli teraz krásne využívame pomenovanie svojich pocitov farbami. Držíme palce k ďalšej tvorbe a želáme krásne námety.

Knižky dorazili a už ich aj čítame a príbehy sú naozaj rozkošné. Veľmi ľahko sa mi pomocou rozprávok vysvetľujú rôzne situácie, ktoré deťom boli doteraz ťažké na pochopenie. Cez Vaše príbehy sa často dostávame aj do vysvetľovania situácii, ktoré boli doteraz náročné alebo som sa do nich radšej ani nepúšťala. Obrázky sú nádherne, v oboch knižkách.

Dobrý deň, my za našu knižku veeeľmi ďakujeme, už sme ju 2x prečítali a momentálne čítajú u susedov. Musím povedať, že dala aj mne naozaj veľa, mala som ju pár dní v hlave a triedila si myšlienky.❤️KNIŽKA BUDE OPÄŤ VYROBENÁ S LÁSKOU A EKOLOGICKY

Kniha bude plne ilustrovaná a príbeh sa odohrá na 52 stranách 100 % recyklovaného papiera. Pretože na životnom prostredí záleží.Ilustrácie pripraví talentovaná študentka Vysokej školy výtvarných umení Viktoria Radushynska. Vybrala som si Viktoriu, aby ilustrovala môj príbeh, už po druhýkrát. Keďže kniha píše o láske, veľmi som chcela spodobiť dej pomocou minimalistického štýlu ilustrácií, čo bola pre Viktóriu celkom výzva. Jej snaha a talent ma opäť prekvapili a každý obrázok by dokázal vyjadriť emóciu aj bez textu.

Knihu editovala úžasná žena, Soňa Borušovičová. Soňa je spisovateľka, editorka a zakladateľka super projektu Literárny dom, ktorý združuje všetko, čo autori kníh potrebujú, pod jednou strechou. Rozhodla sa pomáhať autorom, pretože vie, čo tá cesta odnáša, chcela robiť to, čo miluje a pretože v tom sa skrýva jej jedinečnosť.

Dievčatá, ďakujem vám!PREČO CROWDFUNDING A AKO VYUŽIJEM FINANCIE

Crowdfunding je pre mňa spôsob, ako sa uistiť, že moje dielo má význam. Vaše príspevky pre mňa znamenajú, že som na dobrej ceste a to, čo robím, môže mať hodnotu pre ostatných. Financie vyzbierané na startlabe použijem na vydanie prvých 1 000 výtlačkov. Kniha bude vytlačená na recyklovanom papieri, čo navyšuje cenu, ale aj hodnotu knihy. Akékoľvek peniaze vyzbierané navyše budú použité na prípravu ďalšej knihy, ktorá už žije, zatiaľ však iba „tajným" životom.


Ako podporiť vydanie knihy "ĽÚBIM ŤA"

Ak sa vám moja kniha páči a radi by ste si ju prečítali s deťmi, či ju niekomu darovali, vyberte si odmenu a výšku finančnej pomoci. Pomôžete dobrej veci a nájdete cestu, ako pomôcť vašim deťom ostať autentickými.


Doručenie knihy

Knihu budeme doručovať kuriérom priamo do vašich rúk a môžete sa tak spoľahnúť, že ju na 100% dostanete ešte pred Vianocami a bude tak krásnym darčekom pod stromčekom.
♥♥♥ Ďakujeme! ♥♥♥

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky3

❤ ĎAKUJEM VÁM VŠETKÝM A ŽELÁM VÁM ROZPRÁVKOVÉ VIANOCE!

Update #3, 13.12.2019


Vďaka vašej neuveriteľnej podpore je na svete už moja tretia knižka "Ľúbim ťa"! Veľmi sa teším, že vás, mojich čitateľov a fanúšikov, je stále viac a viac. Okrem radosti to však prináša aj zodpovednosť a preto pevne verím, že sa vám bude nová knižka páčiť a všetkým deťom pomôže lepšie porozumieť pocitom a posilní ich tak na životnej ceste.


PREKVAPENIE

Rada by som vám prejavila svoju vďačnosť za podporu, ktorú mi dávate a preto som pre vás pripravila novinku – uspávanku pre deti. Je to moja „srdcovka" a som šťastná, že sa z môjho príbehu podarilo urobiť také krásne dielko. Ďeťom ju môžete pustiť na YOUTUBE TU>

Každému podporovateľovi navyše po skončení kampane pošlem aj link na stiahnute uspávanky, aby ste ju mohli počúvať ako to vám a deťom vyhovuje najviac.


✉️ ODOSIELANIE ODMIEN

Knižka už je vytlačená a odmeny tak usilovne každý deň balíme a kuriérom odosielame podporovateľom. Kampaň bude ukončená večer v sobotu 14.12. a každému podporovateľovi stihneme knihu doručiť ešte pod vianočný stromček.

(Upozornenie: Ak kampaň podporíte až v posledné dni jej trvania a zvolíte si bankový prevod, tak peniaze nemusia byť pripísané včas pre vianočné doručenie. Preto, ak máte tú možnosť, radšej projekt podporte cez platobnú kartu a knihu dostanete ešte pred Vianocami.)


STE SUPER, ĎAKUJEM!

Ešte raz so srdca ďakujem za podporu a budem veľmi rada, ak mi po prečitaní knižky napíšete ako sa vám páčila. Váše názory, postrehy, pocity a pripomienky sú pre mňa a moju ďalšiu tvorbu veľmi dôležité.


❤ Majte Vianoce rozprávkovo krásne a plné kníh!
Knihy už dorazili!

Update #2, 09.12.2019


❤ Milí moji, knižky prišli z tlačiarne trosku skôr.

Začíname pomaly posielať!

Ďakujem za podporu a krásny dnik vám prajem. Iryna.


Ďakujem za mediálnu podporu projektu:

Funradio: https://www.funradio.sk/clanok/42822-spisovatelka-...

Akčne mamy: https://akcnemamy.sk/2019/11/24/kedy-moze-spravani...


Kniha „ĽÚBIM ŤA“ je už v tlači, doručená bude do Vianoc!

Update #1, 01.12.2019

Ahojte,

❤️ som veľmi rada, že vás téma nepodmienečnej rodičovskej lásky zaujala. Ďakujem vám z celého srdca za podporu a dôveru. Už sa neviem dočkať, kedy tento príbeh prvýkrát prečítam svojim deťom. Asi budeme všetci plakať od šťastia. Teda...aspoň ja určite. Tiež som veľmi zvedavá na váš názor. Vždy ma potešíte a inšpirujete, keď mi napíšete.

Kedy dorazia odmeny?

Kniha je už momentálne v tlači. Po ukončení projektu (13.12.) sa začnú knihy hneď baliť a rozposielať darcom tak, aby ste ich mali určite ešte pred Vianocami. Knihy budú doručené výlučne kuriérskou spoločnosťou (ak ste si nezvolili osobný odber) a o ich odoslaní vás budem informovať mailom.


Keďže je o knihu veľký záujem, peniažky vyzbierané navyše sa použijú na jej dotlač a bude sa dať kúpiť na mojom autorskom webe www.irynazelyk.com a v kníhkupectvách. Na stránke nájdete aj blog s mojimi úvahami o rodičovstve. Vložením komentárov môžete prispieť vlastnými zážitkami alebo pocitmi aj vy. Takto sa spolu môžeme vzájomne inšpirovať.

Na mojej Facebook stránke je vytvorený ďalší priestor na komunikáciu a zdieľanie referencií, nápadov a recenzií na detské knižky a moju ďalšiu tvorbu. Ak sa stanete fanúšikom stránky, zaručene vám nič neunikne.

https://www.facebook.com/irynazelyk.fanpage/

Ďakujem ešte raz!

- Iryna ❤

Podporovatelia1365

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Iryna Zelyk

Iryna Zelyk

Som typ človeka, ktorý rad objavuje a stále sa pýta prečo. Mám rada, keď sa okolo mňa veci hýbu. Áno pohyb, je správne slovo, čo ma napĺňa. Vo veľa veciach idem do hĺbky a často sa zamýšľam sa nad témami typu „zmysel existencie“, „jedinečnosť ľudského vedomia a jeho možnosti“ a pod. Pre mňa, zmysel života je v hľadaní a spoznávaní samého seba a žití vlastných vášní, ktoré sú ako potrava pre život. Keď na nich zabúdame, tak akoby sme nežili. Môžeme sa cítiť dobre, ale predsa je tam stále pocit, že nám niečo chyba. Myslím, že životné vášne majú hlboké prepojenie s našim talentom. Môže to byt tanec, spev, hudba, šport, maľovanie atď. Ako to spoznať? Moja skúsenosť...keď to robíte tak neexistuje ani čas ani priestor iba vy. Medzi moje vášne patri okrem iného písanie. Píšem rozprávky, meditácie pre deti a moje úvahy o rodičovstve a živote. Keď sa zamyslím nad tým, čo ma baví a veľmi napĺňa v posledných rokoch, či to je komunita pre mamičky, joga pre deti, alebo písanie, tak všetko ma jedno spoločne, ktoré sa da popísať jedným slovom - mama. Materstvo vo mne naštartovalo úplne iný rozmer objavovania talentov a spoznania samej seba. Moje deti sú moji učitelia, každý deň, každý okamih. Okrem toho, ak sa nájde čas, po naplnení si spoločných chvíľ s deťmi, podľa možnosti športujem, cvičím jógu, maľujem obrazy a milujem divadlo. Už to bude 5 rokov, čo hrám v amatérskom divadle, kde som našla novú rodinu.


Písať som začala pred 6 rokmi, keď som počas tehotenstva začala pripravovať svoj vlastný projekt s názvom Supermamicka.sk – komunita pre mamičky a deti, kde som blogovala. Cieľom celej komunity, bolo vytvoriť priestor na aktivity pre matky a deti v ten istý čas, na tom istom mieste. Volala som to aktívne a spoločne. V týchto dňoch som komunitu darovala jednej akčnej mame, potom čo som sa dostala bližšie ku písaniu pre deti. Rozprávky a meditácie som začala písať úplne náhodne pred 3 rokmi. A verte mi, že by ma nikdy nenapadlo, že budem písať. K písaniu ma donútila situácia u nás doma potom, čo sa nám narodila Zarka. Môj syn sestričku mal veľmi rád, neprišli ani veľké žiarlivostné scény ani výrazne zmeny v správaní. Napriek tomu som, ale videla a cítila, že nerozumie, čo sa vlastne deje a niekde v hĺbke dusí sa boji podeliť o mamu. Raz, keď som ich uspala, tak som rozmýšľala ako ešte lepšie mu vysvetliť pre neho veľkú zmenu, teda pre nás všetkých. A zrazu ma napadlo, že by som mu mohla vymyslieť príbeh, keďže každý jeden deň po čítaní knižky, som mu hovorila príbehy, ktoré som vymýšľala za cesty a miloval ich. No a keďže, ja som typ, ktorý je schopný všetkého keď sa pre niečo nadchne, v tú noc som nezaspala, kým som nemala príbeh. A potom som ho začala písať. Nebola to ľahká cesta pre mňa, lebo si nemyslím, že som talent na písanie. Viem tvoriť a písať sa učím pomocou mojich skvelých editoriek

Meno a priezvisko Iryna Zelyk
Web https://www.irynazelyk.com/

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt