Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

O knihe "V súlade s prírodou"

Pôvodne iba e-book, ale na vyžiadanie čitateľov a ich fantastickú spätnú väzbu ide táto kniha plná inšpirácií a alternatív aj do tlače. Kniha je dokončená, prejde ešte grafickými úpravami pred tlačou aby bola pre Vás v tej naj kvalite. Hneď po ukončení projektu v StartLabe bude vytlačená a doručená svojim novým majiteľom. Kniha bude samozrejme tlačená farebne vo formáte A4. Má 160 strán a 60 zaujímavých tém. Pretože verím, že jeden obrázok dokáže povedať aj 1000 slov, je v nej viac ako 750 fotografií, vďaka ktorým si budete vedieť všetko ľahšie predstaviť a postupom a metódam lepšie porozumieť.

Som certifikovaná učiteľka a dizajnérka permakultúry a s manželom sme si svojpomocne postavili náš rodinný dom z hliny. V tejto knihe nájdete všetko to, čo som sa naučila počas štúdia permakultúry ale aj naše skúsenosti zo stavby hlineného domu.


Rôzne alternatívne spôsoby pestovania a bývania v jednej knihe

Na trhu nájdete množstvo kníh a informácií o rôznych pestovateľských metódach a alternatívnych stavebných materiáloch. Hľadanie takýchto informácií je však časovo veľmi náročné. Preto som sa rozhodla dať ich do jednej knihy a tak Vám ušetriť veľa času a hľadania. To, čo mne trvalo roky: objavovanie, štúdium permakultúry, experimentovanie a písanie, si môžete Vy prečítať za pár dní.


Aké témy v knihe nájdete?

Recyklovanie, pestovanie na malom priestore - balkóne, terase, strechách obytných domov, vyvýšené záhony, pestovanie v slame, Sepp Holzer - hugel kultúru a terasy, Bill Mollison a permakultúra, Masanobu Fukuoka, Jules Dervaes, mulčovanie, rôzne metódy kompostovania, bylinkovú špirálu, rastliny upravujúce dusík v pôde, pestovanie v rastlinných spoločenstvách, prírodné jazierka na kúpanie, svejly, jedlý les, walipini - podzemný skleník, earthships - zemské lode, slamené domy, domy z hliny - cob - adobe, hlinené omietky, podlahy a omnoho viac.Táto kniha je vhodná pre začiatočníkov ale aj skúsených pestovateľov.

Dúfam, že v tejto knihe si nájdete niečo nové, čo Vás inšpiruje a posunie vpred.
Toto je len malá ukážka z toho, čo v knihe nájdete... Väčší náhľad do knihy tu..


Ako použijem vašu finančnú podporu

Keď podporíte vydanie tejto knihy, uistíte ma, že pokračovanie v mojej práci má zmysel a že o takéto alternatívne informácie je u nás záujem.

Pri dosiahnutí cieľovej sumy 2 500 eur
Pokryjeme náklady, ktoré boli potrebné na zakúpenie fotografií v knihe, na editáciu, na grafickú úpravu, náklady na tlač, poplatky projektu a odoslanie kníh záujemcom.


VÍZIA PROJEKTU OBJAVOVANIE ALTERNATÍV

Vízia a sen - Pri vyzbieraní sumy nad 10.000 eur:

Mojim cieľom a snom je vybudovať priestor, kde budeme pravidelne prezentovať fantastické inšpiratívne videá týkajúce sa alternatív. Budú prezentované na youtube kanály s názvom OBJAVOVANIE ALTERNATÍV, na fb, instagrame a našej web stránke. Budeme navštevovať rôznych učiteľov permakultúry, množstvo inšpiratívnych ľudí, ich permakultúrne a alternatívne záhrady, ich domy z prírodných a alternatívnych stavebných materiálov, komunity, ekologické projekty atď. Z našich videí sa budete môcť veľa naučiť a uvidíte, ako sa dajú robiť veci aj inak, harmonicky, v súlade s prírodou a hlavne alternatívne.

Všetko toto si budete môcť nájsť na jednom mieste, našom youtube kanály a príslušných sociálnych stránkach a našej webstránke. Začneme na Slovensku, budeme pokračovať po Európe a v budúcnosti pri úspešnosti aj ďalej do sveta.

Finančné prostriedky by v takomto prípade boli použité nasledovne: Pokryjeme náklady, ktoré boli potrebné na zakúpenie fotografií v knihe, na editáciu, na grafickú úpravu, náklady na tlač, poplatky projektu a odoslanie kníh záujemcom a vznik youtube kanála. Zakúpenie potrebných technických materiálov ako kameru-fotoaparát, program na editovanie profesionálnych videí, mikrofón, počítač atď. Zakúpenie obytného prívesu, vďaka ktorému by sme mohli začať voľne a nízko-rozpočtovo cestovať, navštevovať rôzne projekty, nakrúcať príbehy ľudí z Európy a to bez potreby hľadať si všade ubytovanie.


Alternatíva druhá, v prípade ak cestovanie bude obmedzené kvôli momentálnej svetovej situácii

So zakúpeným obytným prívesom sa premiestnime do novo vznikajúcej komunity v Európe, odkiaľ Vám budeme prinášať pravidelne videá o tom, ako sa takáto komunita buduje od počiatkov až po dosiahnutie čo najväčšej sebestačnosti. Budete vidieť proces stavby domov z prírodných materiálov od začiatku po kompletizáciu pre všetky rodiny, ktoré tam budú žiť. Prinesieme Vám detaily z budovania záhrady rôznymi udržateľnými metódami, množstvo skleníkov pre celoročné pestovanie plodín, pozrieme sa na to, ako sa v takej komunite narába s vodou aby sa udržala čo najdlhšie na pozemku. Budeme sa venovať všetkému, čo Vás môže inšpirovať, priniesť úžitok a cenné informácie.

Ak to bude potrebné, budeme ďalej hľadať sponzorov, ktorí nás na tejto ceste podporia a budú vidieť budúcnosť tohto projektu. Ak by ste o niekom vedeli alebo by ste nás sami radi podporili, budeme Vám veľmi vďační.

Videla som už veľakrát, že sa tu dokáže spojiť množstvo dobrých ľudí na uskutočnenie rôznych projektov. Preto pevne dúfam, že budete vidieť budúcnosť aj v tomto a podporíte nás.


Niečo o mne

Volám sa Katarína Garnett a som mamou dvoch úžasných dievčat, ktoré sú tou najväčšou inšpiráciou v mojom živote. Vzdelávam ich doma a zároveň sa učím aj ja. Objavujem samú seba, svoje poslanie a hlbší zmysel v mojom živote. Už osem rokov som certifikovaná učiteľka a dizajnérka permakultúry a zaujímam sa o rôzne alternatívy v každej oblasti života. S manželom sme si svojpomocne postavili dom z hliny, kde sme chceli sebe, našim deťom ale aj iným ukázať, že veci sa dajú robiť aj inak. Počas mojej cesty spoznávania a sebavzdelávania som našla svoju vášeň ako spisovateľka. Píšem knihy celým svojim srdcom o veciach, ktoré verím potrebujú našu pozornosť a hlavne sa o nich musíme rozprávať s našimi deťmi. Táto kniha je už mojím 7mim titulom. Mám hlboký rešpekt a lásku k prírode a to sa odzrkadľuje aj v mojej práci a knihách.

Vyrábam učebné materiály a hry pre deti, ktoré rodičia a učitelia môžu použiť pri vzdelávaní svojich detí a študentov. Aj vďaka týmto materiálom bude proces učenia jednoduchší a zábavnejší. Mnohokrát meditujem pri maľovaní obrazov do neskorej noci. Mojou obľúbenou technikou je bodkovanie mandál.

Som vášnivá spisovateľka, učiteľka, umelkyňa, ale zo všetkého najviac vďačná mama.

Chcem spoznať a vidieť svet v jeho skutočných farbách a chcem ho ukázať aj mojim deťom a Vám všetkým...


Náš domček z hliny.


Z celého srdca vám všetkým ďakujem za podporu!

Katarína Garnett
www.naturallyricher.com

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Podporovatelia88

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Katarína Garnett

Katarína Garnett

Moje meno je Katarina Garnett.
V roku 2012 som ukončila kurz Permakultúry s Geoffom Lawtonom z Austrálie.

Získala som certifikát dizajnérky a učiteľky permakultúry a ďalej som objavovala aj iné,
alternatívne a udržateľné pestovateľské metódy.
Po mojom kurze permakultúry sa dvere do alternatívneho života premňa otvorili ešte viac.

Začala som zbierať informácie o stavbách z prírodných materiálov a zdielala som ich s mojim manželom.

Spoločne sme sa rozhodli postaviť si dom z Cobu - hliny. Obrázok nášho domu môžete nájsť na hlavnej stránke.

Počas tejto cesty spoznávania a sebavzdelávania som našla svoju vášeň ako spisovateľka.
Píšem knihy s celým svojim srdcom o veciach, ktoré verým potrebujú našu pozornosť a hlavne sa o nich musíme rozprávať s našimi deťmi.

Mám hlboký rešekt a lásku k prírode a to sa odzrkadľuje aj v mojej práci a knihách.

​Vyrábam učebné materiály a hry pre deti, ktoré rodičia a učitelia môžu použiť pri vzdelávaní svojich detí a študentov, čo im ulahčí ich skúsenosť a urobí celý proces jednoduchší a zábavnejší.

Mnohokrát aktívne meditujem pri maľovaní do neskorej noci.

Som vášnivá spisovateľka, umelkyňa, ale zo všetkého najviac vďačná mama.

Chcem spoznať svet v jeho skutočných farbách a chcem ho ukázať aj mojim deťom...

Meno a priezvisko Katarína Garnett
Web www.naturallyricher.com

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt