Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Vzniká kniha o zaniknutých kultúrnych miestach Bratislavy!

Na nedávnu kultúrnu históriu sa pozrieme cez kľúčové nezávislé kultúrne priestory prostredníctvom autentických výpovedí ich tvorcov a spolupracovníkov. V súčasnosti a nedávnej minulosti sme boli svedkami zániku mnohých nezávislých kultúrnych priestorov, ktoré hrali významnú úlohu v umeleckom, kultúrnom a spoločenskom živote obyvateľov hlavného mesta. Náš projekt je snahou o dokumentáciu tejto časti nedávnej kultúrnej histórie.

Voľné pokračovanie knihy BA! má ambíciu formou výskumu lokálnej kultúrnej pamäti zmapovať dnes už neexistujúce, no vo svojej dobe významné kultúrne miesta Bratislavy od pádu železnej opony dodnes.

Knihu BA! vydalo v r. 2007 združenie Atrakt art, jeden zo zakladateľov A4 – nultého priestoru a tiež vydavateľ časopisu 3/4. Jadro autorov "sprejvodcu" pochádza práve z tejto redakcie, ktorá pre svoju vec získala aj ďalších kreatívnych užívateľov, či sympatizantov tohto mesta. V pestrej vzorke autorov nájdeme teoretikov umenia, profesionálnych či poloprofesionálnych fotografov, výtvarníkov, architektov a ďalších.

Online dostupná verzia: http://issuu.com/branomatis/docs/ba_online/1

náš tím:

Redakcia: Zuzana Duchová, Slávo Krekovič

Autori textov a rozhovorov: Zuzana Duchová, Zuzana Ivašková, Denisa Gura Doričová, Marek Kuchár, Peter Dolník, Tomáš Gális, Barbora Komarová

Grafický dizajn: Braňo Matis

PR support: Denisa Vološčuková

Video: Braňo Bibel

Miesta: Stoka, Buryzone, 13 kubikov, Barrus Rattus, Midl Space, A4, Pod Pyramidou, Cvernovka, Šafko, Progressbar, Tranzit, Galéria veža, Space, Enter, Bastart, New Model Club, Rock Fabrik, Duna, Batelier, Fuga, Intergalaktická Obluda, UW café, 901, Nostalgia, Rez mestom, ...

Keď si prostredníctvom tohto portálu zaobstaráte niektorú z našich publikácií, prispejete tým na honorár nášho šikovného grafického dizajnéra a náklady spojené s distribúciou publikácie - organizácia diskusného večera začiatkom roku 2017 v bratislavskej A4.

Projekt je ďalej financovaný z FPU a BSK

Poďakovania

Poďakovania

Podporovatelia69

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Zuzana Duchova

Zuzana Duchova

Kurátorka a hýbateľka

Meno a priezvisko Zuzana Duchova

Kontaktujte autoraPoďakovania (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt