Dobime spolu Zemi baterky

Dobime spolu Zemi baterky

Baterkáreň je kúzelným miestom v srdci Trnavy, ktoré spája všetkých dobrých ľudí s vôľou pomáhať. Skrýva v sebe projekty ako Požičovňa vecí, Predajňa dobra a Útulok vecí, prostredníctvom ktorých spolu vraciame do obehu množstvo nechceného oblečenia a vecí z našich domácností, a zároveň pomáhame ľuďom v núdzi a ďalším organizáciám. Dobíjame spolu Zemi baterky.

Ekológia
Lokálny rozvoj
Dobime spolu Zemi baterky
Získaná suma
124%

3 361 €

z cieľovej sumy
2 700 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Mimoriadny oznam k súčasnej krízovej situácii a aktualizácii projektu

Našej milej Baterkárne a všetkých plánov sa aktuálna krízová situácia a s ňou súvisiace opatrenia extrémne dotkli. Už od začiatku marca nie sme schopní vykonávať žiadnu činnosť a aktivity, prestali swapy, prestala požičovňa, prestali stretnutia, prednášky, kurzy, prestali

zbierky..všetko to krásne, čo nám dávalo silu ísť ďalej. Neočakávame, že do konca roka 2020 obnovíme našu činnosť v tomto smere, čo znamená, že nám táto kríza láme krk. Nech sa to akokoľvek ťažko píše, je čas si to priznať - tak skoro obmedzenia na uskutočňovanie podujatí neskončia . V aktuálnom nadstavení sa teda nemožeme ani rozširovať, musíme bojovať o záchranu našej milej Baterkárne.

Chceme Vás teda poprosiť o podporu aby mohla Baterkáreň šíriť dobro a pomáhať aj keď sa svet vráti do normálnych koľají. ♡

Projekt sme teda upravili na: pomoc s úhradou nájomného pre občianske združenie.

ďakujeme moc moc moc,

sim & janka

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dobrý deň, radi by sme Vám porozprávali o našej milej Baterkárni. ♡

Je to priestor, ktorý spája, pomáha a inšpiruje. Je to priestor, ktorý z nás dostáva len to najlepšie a dobíja nám pomyselné baterky. Za normálnych okolností tu nájdete bezobalovú predajňu drogérie, priestor na milé stretnutia, detský kútik a charitatívnu časť pozostávajúcu z projektov, ktorých cieľom je pomôcť a zároveň vrátiť do obehu a k novým majiteľom čo najviac nepoužívaných vecí.


Čo sme spolu zatiaľ zažili?

❤ 20 swapov oblečenia, domácich potrieb, kníh a rastlín

❤ 5 materiálnych zbierok pre rodinku v núdzi, Mačky Trnava či azylový dom Tamara

❤ 22 workshopov, kde sme vyrábali voskové obrúsky, mydielka, drogériu aj čistiace prostriedky

❤ vrátili spolu do obehu vyše 1000kg oblečenia, kníh i potrieb z domácností

❤ stretli kopec inšpiratívnych ľudí, organizácií a dobili sa neskutočnou energio


Kto sme a čo presne robíme?

Sme Jana a Simona a v septembri 2019 sme spolu otvorili brány čarovného priestoru Baterkáreň.

Sim je hlava Baterkárne. Vymýšľa, organizuje, dohaduje a vybavuje. Má vždy v talóne 6 riešení, nápadov a projektov. Nikdy nepovie, že sa niečo nedá, ako manažér rada púšťa v Baterkárni uzdu svojej fantázii.

Janka je duša Baterkárne. Dizajnuje, prezentuje a ako správna učka vysvetľuje. Je to tvár a srdce Baterkárne, bez ktorej by to nebolo ono. Janka Vás vždy uvíta a všetko dokonale vysvetlí, poinšpiruje i poradí. Naučí Vás vyrábať, čistiť, chystať a v tématike je ako doma.

Baterkáreň sme vytvorili ako komplexný priestor so širokou ponukou. Veríme, že zmena každého jedného z nás smerom k udržateľnosti je možná. Zároveň je každý z nás individuálny a potrebuje k zmene niečo iné - každý začína zmenu v sebe predsa trošku inak - či malým nákupom, či výmenou, či opravou. V našej milej Baterkárni Vás teda pod jednou strechou naučíme rozmýšľať, vnímať a žiť vo väčšom súlade s prírodou a princípmi udržateľnosti. Pri dobrej kávičke tu spolu vyrábame drogériu, opravujeme, vymieňame oblečenie či doplnky.

V milom detskom kútiku sa hrajú Vaše detičky zatiaľ čo Vy nakupujete čapovanú drogériu. V Baterkárni nájdete kopec prednášok, kurzov swapov, či podporných skupín, ktoré nám umožňujú efektívne a praktické učenie k zmene návykov smerom k udržteľnosti.


Všetko, čo vlastníme má cenu...

Ukazujeme ľuďom, že žiť udržateľne nemusí byť "drina" a obetovanie vlastného komfortu, času či zdrojov. Na kurzoch spoločne zavádzame princípy obehovej ekonomiky do praxe a spoločne sa učíme, ako do každodenného života začleniť jednoduchšie a uvedomelejšie riešenia.

Spolu s Vami teda tvoríme unikátny priestor plný pozitívnej energie k zmene a k novým návykom k udržateľnosti. V Baterkárni spolu aj veľa vymýšľame a pomáhame. :)

Prostredníctvom svojich aktivít a projektov sa snažíme podporovať rôzne organizácie, ktoré konajú dobro a pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú. Preto má u nás čestné miesto nezisková časť v podobe projektov ako Požičovňa vecí, Útulok vecí, charitatívny sekáč Predajňa dobra, prostredníctvom ktorých sa nám darí spájať empatiu, pomoc a ochranu prírody. Spolu s Vami kreatívne a s dobrým úmyslom vraciame neuveriteľné množstvo vecí do obehu.


Prečo to robíme?

Pretože nám to dáva zmysel, silu ísť ďalej a meniť veci okolo seba. Pretože veríme, že každý jeden čin sa počíta a každý z nás je dôležitý. Len vzájomnou podporou a spoluprácou dosiahneme viac, len tak môžeme byť tou zmenou, ktorú chceme vidieť vo svete. Zároveň na svojej ceste stretávame množstvo fantastických ľudí, ktorí nás motivujú a posúvajú ďalej, za čo sme vďačné.

Len VĎAKA Vám budeme môcť pokračovať. ❤

O projekte

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

Taška Idem z Baterkárne

Minimálna výška príspevku

15

Šikovná plátená pomocníčka pre vaše bezobalové nákupy a všakovaké dobrodružstvá.

rozmer: 38 x 42 cm


Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

Minimálna výška príspevku

19

Voskované obrúsky sú šikovnými pomocníkmi v kuchyni, kde chceme obmedziť počet sáčkov a fólií. V škatuľke na výrobu voskových obrúskov nájdete látky, vosk a papier na pečenie, vďaka ktorým si vyrobíte tri parádne obrúsky (a samozrejme aj návod si v nej nájdete). Sadu vám zašleme poštou alebo si ju vyzdvihnete osobne. :)


ebook: Veľké domáce (eko) upratovanie

Minimálna výška príspevku

22

Tááá naša Janka šikovnááá sa s vami podelí o svoje znalosti, tipy a triky, ba dokonca aj o tajné a najmä geniálne jednoduché a efektívne recepty na zdravšiu a ekologickú domácnosť.


(ba)Terka

Minimálna výška príspevku

29

(ba)Terka je náš jednorohý maskot a symbol všetkého dobrého a čarovného vo svete.

Baterkine rozmery: široká je (naspodku, najvacsi rozmer) cca 30cm, rovnako aj vysoká, má 8cm uško. (ba)Terku vám vieme zaslať poštou alebo ju pripravíme na osobné vyzdvihnutie.

Voľný vstup na všetky swapy v Baterkárni počas roka 2020

Minimálna výška príspevku

30

Ďakujeme, že ste si vybrali túto odmenu. :) Počas mimoriadnej situácie sme nevedeli na 100% zaručiť, že ju budeme vedieť doručiť. Všetko je samozrejme o dohode - preto tento vstup predĺžime do júna 2021. Tešíme sa na vás :)Perfektný ebook o ekologickom praní so setom na výrobu domáceho pracieho gélu

Minimálna výška príspevku

35

Všetky informácie o eko praní s návodom a praktickým balíčkom pre vaše eko domáce pranie :)

Ručne robené mydlo s poďakovaním a doručením až domov :)

Minimálna výška príspevku

45

Balíček ručne robenej kozmetiky s doručením :)

Minimálna výška príspevku

49

Krém na ruky s arganovým olejom, šumivá bomba do kúpeľa a jemný balzam na pery pre našich úžasných podporovateľov vyrobila Misca :)


Detská oslava v Baterkárni

Minimálna výška príspevku

89

Ďakujeme, že ste si vybrali túto odmenu. :) Počas mimoriadnej situácie sme nevedeli na 100% zaručiť, že ju budeme vedieť doručiť. Všetko je samozrejme o dohode.

AK to bude možné- pre max 10 detičiek vám zorganizujeme detskú oslavu v Baterkárni - so základnou obsluhou a kurzom podľa ponuky :)

Partnerstvo - prezentácia na webe a sociálnych sieťach

Minimálna výška príspevku

99

Ak sú Vám blízke naše hodnoty a myslíte si, že naši fanúšíkovia na sociálnych sieťach a webe by mali o vás, vašej službe či produkte vedieť - s radosťou vás zazdielame na našich sociálnych sieťach: facebook, instagram. Vybrať si môžete podľa vašich aktivít či vám viac vyhovujú profily občianskeho združenia alebo priamo baterkárne. Kde máme fantastických fanúšikov :)

baterkáreň fb: 2447, insta: 945

sauvedom fb: 1073, insta: 834

Bezodná šálka kávy v Baterkárni do konca roka 2020 pre jednu osobu.

Minimálna výška príspevku

49

MIMORIADNA SITUÁCIA: túto odmenu nie sme v najbližších mesiacoch bohužial schopní doručiť :( prosím vyberte si inú.Novinky

ďakujeme ❤︎

Update #3, 08.06.2020

milí naši podporovatelia,

len vďaka vám ideme ďalej. s pokorou, dojaté. ❤︎ vaša podpora a milé slová nám dodali veľa energie, finančná pomoc nám pomôže uhradiť nájom na najbližšie 4 mesiace.

pomaly ale iste (v rámci možností) rozbiehame výmeny a podujatia, veriac, že druhá vlna už nepríde. sledujte náš facebook - možno vás nejaké podujatie zaujme :) program bude časom rásť a rásť :) https://www.facebook.com/BaterkarenTrnava/

každopádne sa v priebehu júna - ozveme každému jednému z vás, aby sme dohodli dodanie odmeny ❤︎ ktorú vám pošleme alebo nás prídite pozrieť ❤︎

ste proste top, ďakujeme fakt.

sim & janka

wow ❤ už máme 105%

Update #2, 06.05.2020

Presiahli sme 100% už 22 dní pred ukončením projektu. Ste úžasní, ďakujeme. Dávate nám silu ísť ďalej. :)

Pribudli ešte nové odmeny v projekte :) Tak ak by sme vás ešte mohli drzo poprosiť o pomoc so zdieľaním našej kampane. Nech sa myšlienka pomoci, udržateľnosti a dobra šíri medzi dobrých ľudí ❤


sim & janka

Nepíše sa nám to jednoducho. Skôr s hrčou v hrdle.

Update #1, 08.04.2020

Aktuálne mimoriadne opatrenia týkajúce sa ochrany zdravia sa nám veľmi dotkli. Baterkáreň svoju charitatívnu, projektovú a eventovú činnosť ukončila už a začiatku marca. Prestali swapy, prestala požičovňa, prestali stretnutia, prednášky, kurzy, prestali zbierky..všetko to krásne, čo nám dávalo silu ísť ďalej. Rátali sme v našej činnosti snáď s hocičím, no zákaz organizovania podujatí a stretnutí pre ľudí, nám láme krk.

Nech sa to akokoľvek ťažko píše, je čas si to priznať - tak skoro tieto obmedzenia neskončia. Nechceme byť pesimistické, skôr musíme pristáť s nohami na zemi. Predpokladáme, že tak do konca roka našu činnosť v tomto smere obnoviť nebudeme môcť.

Preto meníme projekt na Pomôžte Baterkárni prežiť. Aby sme vedeli hradiť nájomné (základné naplnenie projektu nám pomôže na 4 mesiace) a základnú réžiu, a energie. Upravili sme aj odmeny, keby vás ešte nejaká zaujala :)

A vás milí podporovatelia sa chceme spýtať, či súhlasíte s použítím peniažkov, ktoré ste už zaslali - aby boli použité na už upravený účel, čím nám pomôžete prečkať ťažké časy.

Zároveň prosíme tých milých podporovateľov, čo si vybrali odmenu ako bezodná kávička či vstupy na naše podujatia do konca roku 2020. Keďže tieto odmeny nebudeme vedieť naplniť, prosím aby ste sa nám ozvali a vybrali si z ponuky ekvivalentnú odmenu.

ĎAKUJEME

sim&janka

Podporovatelia

👤 Martin Dubovsky

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Ladislav HALASZ

🎁 Taška Idem z Baterkárne

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

19 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

19 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

19 €

👤 Daniela Pokorná

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

💬 Držíme palce :)

19 €

👤 Anonymný podporovateľ

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 (ba)Terka

💬 Držím veľmi palce v skvelej veci, ktorú robíte

29 €

👤 Tomas Zbynovsky

50 €

👤 Ingrid Lenivá

🎁 (ba)Terka

29 €

👤 Jana Malikova

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

💬 Spolu to dokážeme

19 €

👤 rodičia Rehákoví

💬 Aby sa aj naďalej darilo :-)

20 €

👤 Dagmar Dujková

🎁 Balíček ručne robenej kozmetiky s doručením :)

50 €

👤 Michal Smolak

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

💬 Drzim palce

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

25 €

👤 Simonne Jurčová

💬 Podporujem vaše aktivity

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

15 €

👤 Monika Letsch

🎁 ebook: Veľké domáce (eko) upratovanie

30 €

👤 Zuzana Cisarova

9 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Klára Očenášková

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

20 €

👤 Marek Koprna

20 €

👤 Eva Šimončičová

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

💬 Velmi vam drzim palce

19 €

👤 Renatka Böhmanová

5 €

👤 Marcela Škubalová

10 €

👤 Alexandra Giertlová

🎁 ebook: Veľké domáce (eko) upratovanie

💬 Veľa šťastia, nech ďalej veselo fungujete :)

22 €

👤 Janka Havrila

💬 Nech sa to podari :*

10 €

👤 Michaela Chládeková

🎁 Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

💬 Držím palce! Ste super!

19 €

👤 Zuzana Hlavatovič

💬 Drzim palce

10 €

   1 2 3 4 ... 5

Autori

občianske združenie SaUvedom

občianske združenie SaUvedom

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

Taška Idem z Baterkárne

Minimálna výška príspevku

15

Šikovná plátená pomocníčka pre vaše bezobalové nákupy a všakovaké dobrodružstvá.

rozmer: 38 x 42 cm


Balíček na domácu výrobu voskovaných obrúskov

Minimálna výška príspevku

19

Voskované obrúsky sú šikovnými pomocníkmi v kuchyni, kde chceme obmedziť počet sáčkov a fólií. V škatuľke na výrobu voskových obrúskov nájdete látky, vosk a papier na pečenie, vďaka ktorým si vyrobíte tri parádne obrúsky (a samozrejme aj návod si v nej nájdete). Sadu vám zašleme poštou alebo si ju vyzdvihnete osobne. :)


ebook: Veľké domáce (eko) upratovanie

Minimálna výška príspevku

22

Tááá naša Janka šikovnááá sa s vami podelí o svoje znalosti, tipy a triky, ba dokonca aj o tajné a najmä geniálne jednoduché a efektívne recepty na zdravšiu a ekologickú domácnosť.


(ba)Terka

Minimálna výška príspevku

29

(ba)Terka je náš jednorohý maskot a symbol všetkého dobrého a čarovného vo svete.

Baterkine rozmery: široká je (naspodku, najvacsi rozmer) cca 30cm, rovnako aj vysoká, má 8cm uško. (ba)Terku vám vieme zaslať poštou alebo ju pripravíme na osobné vyzdvihnutie.

Voľný vstup na všetky swapy v Baterkárni počas roka 2020

Minimálna výška príspevku

30

Ďakujeme, že ste si vybrali túto odmenu. :) Počas mimoriadnej situácie sme nevedeli na 100% zaručiť, že ju budeme vedieť doručiť. Všetko je samozrejme o dohode - preto tento vstup predĺžime do júna 2021. Tešíme sa na vás :)Perfektný ebook o ekologickom praní so setom na výrobu domáceho pracieho gélu

Minimálna výška príspevku

35

Všetky informácie o eko praní s návodom a praktickým balíčkom pre vaše eko domáce pranie :)

Ručne robené mydlo s poďakovaním a doručením až domov :)

Minimálna výška príspevku

45

Balíček ručne robenej kozmetiky s doručením :)

Minimálna výška príspevku

49

Krém na ruky s arganovým olejom, šumivá bomba do kúpeľa a jemný balzam na pery pre našich úžasných podporovateľov vyrobila Misca :)


Detská oslava v Baterkárni

Minimálna výška príspevku

89

Ďakujeme, že ste si vybrali túto odmenu. :) Počas mimoriadnej situácie sme nevedeli na 100% zaručiť, že ju budeme vedieť doručiť. Všetko je samozrejme o dohode.

AK to bude možné- pre max 10 detičiek vám zorganizujeme detskú oslavu v Baterkárni - so základnou obsluhou a kurzom podľa ponuky :)

Partnerstvo - prezentácia na webe a sociálnych sieťach

Minimálna výška príspevku

99

Ak sú Vám blízke naše hodnoty a myslíte si, že naši fanúšíkovia na sociálnych sieťach a webe by mali o vás, vašej službe či produkte vedieť - s radosťou vás zazdielame na našich sociálnych sieťach: facebook, instagram. Vybrať si môžete podľa vašich aktivít či vám viac vyhovujú profily občianskeho združenia alebo priamo baterkárne. Kde máme fantastických fanúšikov :)

baterkáreň fb: 2447, insta: 945

sauvedom fb: 1073, insta: 834

Bezodná šálka kávy v Baterkárni do konca roka 2020 pre jednu osobu.

Minimálna výška príspevku

49

MIMORIADNA SITUÁCIA: túto odmenu nie sme v najbližších mesiacoch bohužial schopní doručiť :( prosím vyberte si inú.