Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Kto sme?

Sme občianske združenie SOS Psíky, ktorého hlavným zameraním je pomoc týraným a opusteným psom v Bardejove a jeho okolí. Združenie bolo založené v roku 2011 a od nášho vzniku sa nám podarilo zachrániť a nájsť trvalý domov vyše 300 psíkom.


Čo robíme?

Naša práca pozostáva z každodennej starostlivosti o psov umiestnených v karanténnej stanici pre psov v okrese Bardejov, v hľadaní trvalých domovov a dočasných opatier. Tiež sa zameriavame na prácu v teréne, hlavne v rómskej osade Poštárka-Bardejov. Psy, o ktorých sa v našej karanténnej stanici staráme, sa k nám dostali vo veľmi zlom fyzickom a psychickom stave, často po dlhodobom týraní.

Napriek platným zákonom v SR, ktoré pre karanténne stanice definujú veľmi tvrdé pravidlá v neprospech umiestnených zvierat, je naším prvoradým cieľom psíkov zachraňovať a využiť všetky alternatívy (vrátane dočasnej opatery) voči zákonom prikazovanému uspávaniu. Nie sme ako iné karanténne stanice na Slovensku a radi Vás o tom presvedčíme aj osobne. Pre našich zverencov robíme naozaj všetko čo je v našich silách, pretože im chceme kompenzovať predošlé nevhodné podmienky a umožniť, aby zabudli na prežité utrpenie.

Nemenej dôležitá je naša práca v rómskej osade, kde každý deň kŕmime opustených psov, poskytujeme im základné veterinárne ošetrenie, sterilizujeme feny a kastrujeme psov, snažíme sa učiť obyvateľov ako sa o zvieratá starať a odoberáme psov v kritickom stave.


Prečo Vás žiadame o pomoc?

Množstvo opustených a týraných psov v okrese Bardejov je veľmi veľké. Poznáme veľa prípadov, ktoré by si vyžadovali okamžitú pomoc a odobratie z nevhodných podmienok, avšak to je kvôli malému počtu kotercov v našej karanténnej stanici nemožné.

S Vašou pomocou by sme boli schopní zakúpiť tri nové koterce, zväčšiť kapacitu našej karanténnej stanice a tým zachrániť ďalšie opustené zvieratá, ktorých život záleží práve na našej a vašej pomoci.

Novinky1

Príbeh Brendy

Update #1, 13.01.2017

Mílí naši podporovatelia,

dnes vám chceme ukázať, aké nepríjemné prekvapenia nám vedia niektorí ľudia pripraviť. Tentokrát na to dopláca Brenda, ktorú jej rodina opustila a nechala ju uviazanú pred bránou našej preplnenej karanténnej stanice. Brende preto nateraz musíme hľadať dočasnú opateru mimo našej stanice.

Nové koterce potrebujeme ako soľ aj kvôli takýmto prípadom. Do cieľovej sumy nám ešte zostáva vyzbierať 300 EUR.

Všetkým vám nesmierne ďakujeme za doterajšiu podporu a prosíme vás o pomoc pri zdieľaní tejto informácie, mobilizovaní vašich známych s prosbou o malý príspevok pre náš projekt, alebo ďalší čo i len symbolický príspevok, tak aby sme náš cieľ dosiahli. Už sme blízko... Každé darované euro pôjde na pomoc našim štvornohým priateľom.

https://www.facebook.com/lucy.popka/posts/10211652469657588

FB video
Podporovatelia24

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Marián Kišďurka

Marián Kišďurka

V rokoch 2006 až 2011 som pracoval v mimovládnej organizácii Inštitút SGI. Som jedným z dvoch autorov projektu Odkazprestarostu.sk, ako projektový koordinátor som rozvíjal projekt Demagog.sk.

Od roku 2013 som pracoval v pražskom protikorupčnom občianskom združení Oživení. V súčasnosti riadim online projekt v komerčnej sfére.

Dnes občas vypomôžem združeniam, ktorým fandím. Pre dobrý pocit.

Názov organizácie SOS Psíky
Sídlo Bardejov
Adresa 9. mája, 3, 085 01, Bardejov, Bardejov

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt