Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Jedinečná rozprávková kniha „Miss lúčny kvietok" svojím citlivým pohľadom na krásu prírody dáva čitateľom priestor na to, aby sa v myšlienkach vrátili na miesta, kde bolo krásne a kde sa cítili dobre. Je to kniha, ktorá deťom a ich rodičom umožní zaujímavou a jedinečnou formou získať pravdivé informácie o malej časti prírody – o lúčnych kvetoch. Je prvou zo série kníh o prírode: „Príbehy z Čarovnej lúky". Malej krehkej detskej duši otvárame touto knihou bránu do sveta prírody a ako najlepšiu formu sme zvolili rozprávku.

Nejde iba o klasickú rozprávkovú knihu. Jej jedinečnosť spočíva v tom, že je to malá encyklopédia rastlín, písaná formou rozprávky. V knihe deti nájdu rôzne informácie o rastlinách, ako je ich vzhľad, farba, kde rastú, účinky na ľudský organizmus či spôsoby ich ochrany.

Dej sa odohráva na kúzelnom mieste, lúke plnej zázrakov, ktorú pre jej vzácnosť a jedinečnosť ochraňujú tri dobré víly. Na tejto lúke usporiadali pre kvietky súťaž naozaj nezvyčajnú – súťaž krásy lúčnych kvetov. Príbehom čitateľov sprevádzajú dvaja neobvyklí priatelia - milá margarétka a nevrlý bodliak.

Deti sa postupne oboznamujú s lúčnymi kvetmi, ktoré sa predstavujú ako ľudia na súťaži krásy so všetkými ich vlastnosťami, schopnosťami a originalitou. Čítaním knihy sa deti stávajú súčasťou príbehu ako obecenstvo na súťaži krásy. Pritom sa dozvedia množstvo informácií o ochrane prírody bez toho, aby si to uvedomili. Pozornosť detí je počas čítania udržiavaná sériami otázok z príbehu.Dôležitou súčasťou knihy sú ilustrácie, pomocou ktorých majú deti možnosť vidieť, ako kvety vyzerajú v skutočnosti, ale samozrejme sa s nimi oboznámia aj v podobe pre deti zaujímavejšej. Ilustrácie sú také vierohodné, že ani trojročným deťom nerobí problém spoznať kvety vo voľnej prírode.

Kniha je určená deťom od 3 do 10 rokov, no môže byť poučná nielen pre deti, ale aj pre rodičov a starých rodičov. Vhodnosť textov pre deti bola konzultovaná s odborníkmi, ktorí s deťmi pracujú, teda s pedagógmi. Kniha Vám na svojich 44 stranách ponúkne viac ako 60 jedinečných ilustrácií a bude viazaná v pevnej väzbe formátu A4 naležato.Citát z knihy

"Niektoré sú obyčajné, iné vzácne a chránené. Mnohé sú liečivé, ďalšie sú považované za burinu a niektoré sú dokonca jedovaté. Všetky tieto kvety však majú na lúkach svoje miesto a význam. Dozviete sa o nich mnoho zaujímavostí, o ktorých ste možno vôbec netušili. Vďaka vílam, ktoré sú ochrankyne a strážkyne Čarovnej lúky, spoznáte kvietky trochu inak, než ste zvyknutí. Pomocou čarovnej moci víl, našich porotkýň, ich uvidíte v nezvyčajnej, kúzelnej podobe."
Prečo projekt vznikol?

Ľudia, zavalení množstvom práce a povinností, strácajú kontakt s prírodou a prestávajú si ju vážiť. Nekontrolovaný výrub stromov, nielen na Slovensku, pytliactvo, klimatické zmeny, porozhadzované odpadky, hluk v lese a množstvo ďalších negatívnych vplyvov môžu zapríčiniť ekologickú katastrofu. Mnohí ľudia si tento problém začali uvedomovať a robiť prvé kroky k zastaveniu tohto procesu. Ani nám nie je ľahostajný osud našej planéty a stále pribúdajúce množstvo ohrozených alebo chránených druhov rastlín a živočíchov.

Touto knihou upozorňujeme na vzniknutú situáciu a na problémy týkajúce sa ochrany životného prostredia, a to osvetou u detí. U detí, ktoré vnímaním problémov súvisiacich s ochranou prírody od útleho detstva, môžu stav životného prostredia v budúcnosti ovplyvniť a aj zmeniť. Naším zámerom je odtrhnúť aspoň na malú chvíľu deti v 21. storočí od mobilov a tabletov a vrátiť im do rúk klasickú knihu.

Kniha "Miss lúčny kvietok" je iba začiatok. Máme v pláne osloviť deti aj v iných oblastiach ochrany prírody, ako sú klimatické zmeny, problémy odpadov, lesná zver, huby, vtáky a pod., opäť formou rozprávkovej knihy. Možno sa nám spoločne podarí vybudovať u detí pozitívny vzťah i lásku k prírode a ich prístup k jej ochrane bude prospešný pre celé ľudstvo.Dovoľte nám, aby sme sa predstavili

Autorkou knihy je Iveta Cholevová Nádaská a o ilustrácie sa postarala Silvia Nosálová. Naším cieľom je postupne

R O Z D A Ť

deťom v každom okrese Slovenska 1000 kníh „Miss lúčny kvietok". Samozrejme, uvedomujeme si, že vyzbierať peniaze na tlač toľkých kníh nie je možné. Potrebujeme iba finančné prostriedky na rozbeh tohto projektu, zvyšné zabezpečíme podnikateľskou činnosťou.

Financie vyzbierané prostredníctvom Startlab, použijeme na tlač úvodných 1000 ks kníh, ktoré budeme deťom postupne rozdávať prostredníctvom škôl a centier voľného času vo vybraných okresoch Slovenska a na odmeny pre podporovateľov. V prípade úspešnosti projektu sa deti majiteľmi kníh stanú najneskôr o 3 mesiace. Akékoľvek financie navyše budú použité na navýšenie počtu vytlačených kníh, aby sme ich mohli rozdať čo najviac.Ako to všetko začalo

Pôvodne som ekonómka, momentálne majiteľka začínajúceho vydavateľstva a reklamnej agentúry. Nie som žiadna spisovateľka ani autorka bestsellerov, ale mám rada prírodu a prechádzky v nej. Robím mobilom fotografie asi každej trávy, kvetu, hada či pavúka, ktorého na potulkách prírodou stretnem. Napadlo mi, zapísať si tieto zážitky, a tak som začala dávať svoje poznatky a skúsenosti na papier – po ruke bol baliaci. Doteraz ho mám odložený. Nakoniec som mala toľko príbehov, že by sa z toho dala napísať kniha. Prepísala som tieto poznámky do počítača, a tak začala vznikať kniha "Miss lúčny kvietok". Postupne som príbeh vylepšovala, až dostal svoju konečnú podobu. Popri mojej bežnej práci to trvalo tri roky.

Život mu ale dali až ilustrácie od Silvie vďaka jej talentu a schopnosti pozrieť sa na príbeh detskými očami. Hneď pochopila a vytušila, čo som chcela príbehom povedať. Deti tak môžu vidieť kvety v rozprávkovej a reálnej podobe zároveň. Skutočnosť, že knihu ilustrovala práve Silvia, bola úplná náhoda. Vôbec som netušila, koho oslovím, aby knihu ilustroval. Pri náhodnom stretnutí so Silviou som sa jej mimochodom na to spýtala. A akú som dostala odpoveď na otázku: „Nevieš o niekom, kto vie pekne kresliť a nakreslil by mi obrázky do knihy?" Odpoveď bola: „Predsa ja."

Tľapli sme si a po nejakom čase bola kniha na svete. Teraz mám v hlave ďalšiu otázku: „Kde zoberiem financie na jej tlač?"

A tak som tu, na StartLabe, prezentujem svoj projekt a s malou dušičkou dúfam, že moja myšlienka osloví aj ďalších ľudí. Takých, ktorým osud našej planéty nie je ľahostajný.Ako môžete náš projekt podporiť?

Ak sa Vám kniha páči a máte možnosť prispieť na jej tlač akoukoľvek sumou, potešíte nielen nás, autorov knihy. Tento Váš dobrý počin bude odmenený iskričkami v detských očiach pri jej čítaní. Veľmi si vážime Vašu pomoc, preto máme pripravenú pre Vás odmenu v podobe darčekov aj s donáškou priamo k Vám domov, ako pamiatku na podporu niečoho,

čo má zmysel.


Ď A K U J E M E

Podporiť

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Podporovatelia20

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Iveta Cholevová

Iveta Cholevová

Iveta Cholevová Nádaská - autorka

Ako už bolo spomínané, pôvodne som ekonóm. Prešla som viacerými povolaniami, až som sa nakoniec našla v činnosti, ktorá ma napĺňa a robí šťastnou. Je to tvorivá práca a súčasne práca pre deti v oblasti, ktorú mám nadovšetko rada, a to je príroda. Venujem sa turistike, štúdiu flóry, mám rada záhradkárčenie, som členkou SZCH a Klubu šľachtiteľov Trstínskej modrej husi. K mojím plánom do budúcna patrí písanie ďalších kníh pre deti, s čím som vlastne už začala. So Silviou sme vytvorili naozaj dobrý tím a podarilo sa mi so sebou strhnúť aj ďalších nadšencov mojej myšlienky, ktorí mi pri jej realizácii pomáhajú, za čo im touto cestou úprimne ďakujem.


Silvia Nosálová - ilustrátorka

Momentálne som študentkou vysokej školy. Maľovanie je pre mňa koníčkom, ktorého sa už od detstva nechcem vzdať. Počas základnej a strednej školy som navštevovala ZUŠ v Trnave. Spolupráca s Ivetou mi umožnila nielen sa realizovať v tom, čo mám rada, ale aj samotná knižka ma naučila viac o bylinkách, ktoré som často považovala len za "burinu". Medzi moje ďalšie koníčky patrí cestovanie, učenie sa cudzích jazykov, spev, turistika a pomáhanie v dobrovoľníckych projektoch na záchranu zrúcanín hradov.

Meno a priezvisko Iveta Cholevová
Web https://www.agenturaluka.com/

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt