Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Vnímajkovia ožívajú v pesničkách

Pomôžte nám vydať hudobné CD pre deti, ktoré pomáha prijímať odlišnosti ako prirodzenú súčasť života.


"Vnímajkovia - veselý svet" CD s detskými pesničkami o Vnímajkoch

Projektom Vnímajkov prispievame k vytváraniu priateľského prostredia, ktoré na jednej strane vytvára atmosféru prijatia pre znevýhodnené deti, na druhej strane vedie deti, ktoré nie sú znevýhodnené, k prijímaniu "odlišnosti" ako prirodzenej súčasti života.

Dievčatko, ktoré nevidí, chudobný chlapec v roztrhaných teplákoch, dievčatko s inou farbou pleti, chlapec s barličkou, alebo dievčatko, ktorému nič nechýba. Tmejka, Chcejko, Inka, Boľko a Veselka - toto sú Vnímajkovia, ktorí prostredníctvom hudby chcú prísť aj k Vám.O Vnímajkoch

Štyria Vnímajkovia predstavujú hendikep, s ktorým sa môžu deti v spoločnosti najčastejšie stretnúť. Aby mali deti možnosť ľahšie pochopiť odlišnosť, jeden Vnímajko predstavuje dieťa, ktorému nič nechýba,
Vnímajkovia sú projektom OZ V.I.A.C. a tiež sú oficiálne registrovaný výrobok. Tvorí ich 5 ručne vyrábaných háčkovaných hračiek, ktoré vyrábajú ženy z komunitného centra v Trstenej na Orave.

K Vnímajkom máme vytvorenú sériu rozprávok, ktoré momentálne spracúvame do rozprávkovej knihy. Tieto rozprávky sme počas karantény priniesli stovkám detí na sociálnych sieťach, kde si mohli vypočuť čítanie online rozprávok.
Vytvorili sme metodiku podporujúcu vytváranie inkluzívneho prostredia v školách pre pedagógov, cez ktorú sa začalo vzdelávať už 200 detí. Vnímajkovia majú tiež vlastné tričká či maľovánky.O hudobnom CD

V rámci projektu „Vnímajkovia - veselý svet" chceme vytvoriť CD s detskými pesničkami, ktoré prinášajú deťom aj dospelým témy odlišností a vnímavosti už od detstva, kedy sa osobnosť človeka ešte len formuje a nie je zaťažená predsudkami.
Práve hudba je v živote človeka veľmi dôležitá a dieťa ju vníma už pred narodením. Od útleho detstva sa stáva dôležitou súčasťou jeho sveta, vnímania a rozvoja. Preto chceme Vnímajkov rozšíriť aj o hudobné CD.
Súčasťou tohto CD bude karaoke verzia jednotlivých piesní, ktorá je veľmi obľúbenou formou u detí aj u dospelých, pretože ju môžu využiť doma ale aj pri rôznych súťažiach, či besiedkach v škôlke. Vďaka tomuto CD sa môžu témy, ktoré Vnímajkovia nesú dostať k mnohým deťom, ale aj dospelým.Na čo bude použitá vyzbieraná suma?

K Vnímajkom máme vytvorené texty piesní, no potrebujeme k nim skomponovať hudbu a zaplatiť náklady spojené s vydaním CD.
CD bude obsahovať 6 detských pesničiek a 6 karaoke verzií, teda spolu 12 skladieb. Okrem nákladov spojených s vydaním CD, zo získaných peňazí chceme pokryť náklady spojené s distribúciou CD do slovenských škôl, škôlok a organizácií, ktoré sa tejto téme venujú.

Podporte našu kampaň a staňte sa aj vy spolu s nami Vnímajkami - najmä Veselkami, ktoré sú v tomto svete také dôležité. Zvlášť teraz, keď je svet plný Chcejkov a Boľkov...


Ďakujeme


StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky4

​ĎAKUJEME - praktické záverečné informácie pre vás

Update #4, 04.08.2020

Veľmi úprimne Vám chceme poďakovať. Vaša podpora je pre nás zároveň záväzok. Vašou zásluhou sa myšlienky stanú skutočné a v tomto prípade "počúvateľné". Ďakujeme.

Vďaka vašej podpore a štedrosti, za príspevky nad 100%, obdaríme aj 14 organizácii novým hudobným CD Vnímajkovia - Veselý svet.

Sme veľmi radi, že hudobné CD nájde svoj domov u 96 z vás. Knihu si budú čítať deti a možno aj dospelí v 50 domácnostiach a 39 maľovaniek zabaví vašich drobcov, veríme, že aspoň na 30 minút. Tešíme sa aj z toho, že 21 ľudí bude tričkom hovoriť o tom, že vnímavosť je dôležitá a odlišnosť prirodzená. Toto sú číselné údaje o tom, koľko vnímajkvských produktov pošleme ako odmeny za Vašu podporu.


KEDY BUDETE MAŤ ODMENY DOMA?

Keďže sme 100% dosiahli ešte počas priebehu kampane, a vedeli sme, že budeme mať prostriedky na vytvorenie CD, začali sme aktívne pracovať na produkcii a tvorbe nápadov. Nasledovať bude tvorba hudby, nahrávanie vokálov a aranžmány, mixovanie až kým CD bude môcť ísť do tlače. Všetko pekne zabalíme a pošleme Vám.

Tieto fázy výroby CD plánujeme prejsť v priebehu najbližších troch mesiacov. Pre vás to znamená, že svoje CD si budete môcť vypočuť medzi prvými v novembri.

Rozprávková kniha je vo finálnom stave a prebiehajú posledné grafické úpravy pred tlačou.

Osobne e-mailom budeme kontaktovať tých z vás, ktorí si objednali tričká a pošleme Vám formulár na vyplnenie veľkostí, farieb, postavičky, ktoré si želáte.

Balíčky budeme posielať naraz, spolu s hotovým CD.

ĎALŠIE NOVINKY ZO SVETA VNÍMAJKOV:

Ak by ste mali záujem aj o ďalšie veci, ktoré nesú tému Vnímajkov, navštívte náš vnímajkovský web, kde si môžete vybrať.

O všetkých novinkách, ktoré sa týkajú Vnímajkov môžete byť informovaní aj naďalej, cez novú Facebookovú stránku Vnímajkov. Téma Vnímajkov je komplexná a aby sme vás systematicky mohli informovať o všetkých zariadeniach, do ktorých sa Vnímajkovia dostanú či dostali, o novinkách, ako postupujeme s výrobou nového CD, prípadne o inšpiratívnych príbehoch iných skutočných Vnímajkov, rozhodli sme sa vytvoriť samostatnú FB stránku.

Staňte sa prvými fanúšikmi FB stránky Vnímajkov a nič zo spomenutých informácií Vám neujde.

Ďakujeme Forbes Slovensko, za záujem o tému Vnímajkov a za šírenie povedomia o nich. Článok s príbehom autorky si môžete prečítať tu.

V prípade akýchkoľvek nezodpovedaných otázok nás neváhajte kontaktovať na prilezitost@ozviac.sk .

Sledujte webovú stránku našej organizácie alebo facebookovú stránku našej organizácie a dozviete sa aj o ďalších zaujímavých projektoch, ktorým sa venujeme.

Ďakujeme

Váš vnímajkovský tím

​Skutočný Boľko - Andrejko

Update #3, 22.07.2020

Aj vďaka Vám sa môže Andrejko tešiť na svoj vnímajkovský balíček.

Andrejko je bojovník, ktorý sa nevzdáva a vytrvalo bojuje, aby sa mohol postaviť z vozíčka na vlastné nohy a zahrať si s kamarátmi futbal. Zatiaľ však môže byť rozhodcom ako Boľko v rozprávke, a preto nebude v jeho vnímajkovskom balíčku chýbať okrem nového CD, novej rozprávkovej knižky o Vnímajkoch a trička, ani super rozhodcovská píšťalka... :)


Za každých ďalších získaných 500 Eur venujeme veselý vnímajkovský balíček skutočnému Vnímajkovi a bude nám cťou, že mu tento balíček budeme môcť odovzdať osobne pri spoločnom obede :). Na každého Vnímajka sa teší osobne autorka Vnímajkov - Ľubka.

Andrejko bude prvý. Chceme však, aby Vnímajkovia pomáhali tam, kde je to potrebné a preto za každých ďalších 500 Eur, ktoré získame môžeme podporiť dalších vnímajkovským balíčkom.

Naďalej platí, že každý nový prispievateľ, ktorý si vyberie svoj darček, získa CD nielen pre seba, ale vďaka nemu darujeme 1 CD aj skutočnému Vnímajkovi.

Máme posledných 9 dní kampane, a preto neváhajte a podporte tú našu. Každý z Vás, kto si vyberie svoj vnímajkovský darček, prinesie svojim deťom úplne originálne darčeky, ktoré im prinesú viac ako „obyčajné hračky" a zároveň pomôže získať veselý vnímajkovský balíček ďalšiemu skutočnému Vnímajkovi... ;)

Ďakujeme

Váš vnímajkovský tím

Máme 100% - Čo ďalej? 1 CD pre Teba 1 pre skutočného Vnímajka

Update #2, 17.07.2020

Ahojte priatelia,

Máme 100% !!! :)

Veľmi sa z toho tešíme a zo srdca vám ďakujeme. Naša kampaň sa prehupla do poslednej tretiny a my už teraz máme istotu, že CD budeme môcť vydať. Váš záujem a podpora nás utvrdzuje v hodnote tejto myšlienky a zároveň motivuje do ďalšej práce. Do konca kampane ostávajú dva týždne a to nám dáva priestor rozvíjať myšlienku nášho CD ešte viac...

Prečo?

Aby sme mohli naše CD nielen nahrať a vyrobiť, ale dať mu aj iný rozmer.

Aký?

Rozhodli sme sa, že keď dosiahneme 100%, čo sa nám už vďaka Vám podarilo, nielen, že budete mať svoje CD medzi prvými, ale za každý ďalší príspevok darujete jedno CD organizáciám, ktoré pracujú so skutočnými Vnímajkami. Takto Váš príspevok prinesie vnímavosť v podobe CD nielen do vašej rodiny, ale aj mnohým ďalším deťom...

Preto ak ešte nemáte vybraný svoj vnímajkovský výrobok, neváhajte... Takto budete medzi prvými, ktorí cez Vnímajkov prinesú do svojich rodín myšlienku vnímavosti, podporíte vznik nového CD a zároveň darujete CD deťom, ktoré veľmi potrebujú byť vnímané...

Ak ste kampaň už podporili, môžete ju zdieľať, aby sa o nej dozvedelo viac ľudí.

Pretože čím viac dostaneme, tým viac môžeme darovať ...

PS: Ak ste si vybrali tričko, link na výber farby, veľkosti a typu Vám pošleme hneď po skončení kampane... :)

Ďakujeme

Váš vnímajkovský tím

Vnímajkovia sú o krok bližšie k CD

Update #1, 02.07.2020

Milí naši podporovatelia,

našu kampaň sme začali s rešpektom a zároveň s vierou, že myšlienka Vnímajkov ľudí osloví. Na naše prekvapenie môžeme s vďakou povedať, že už prvý týždeň kampane sme sa stali projektom s najvyšším počtom podporovateľov medzi aktívnymi projektami na startlabe, za čo Vám úprimne ĎAKUJEME.

Dostali sme viacero veľmi milých a pozitívnych reakcií, ale aj otázok a výziev.

Pýtali ste sa nás napríklad aj to, prečo sú Vnímajkovia zobrazení tak stereotypne, keď majú pomáhať vnímať a prijímať odlišnosti. Odpoveďou je to, že je to zámer, ktorí sme konzultovali aj s odborníkmi. Takýmto priamym zobrazením sú deti schopné ľahšie prijať a pochopiť odlišnosti, ktoré Vnímajkovia zobrazujú.

Veľmi nás potešila aj fotka Vnímajkov skutočného života, ktorú sme dostali od našich podporovateľov a tešíme sa, že sa o ňu môžeme podeliť aj s Vami.


Naša kampaň však stále pokračuje a sme vďační za každú vašu podporu a zdieľanie, pretože aj vďaka vám môžeme myšlienku Vnímajkov ďalej rozvíjať.

Ďalšie informácie o tom, ako pokračujeme v našej kampani vám prinesieme už čoskoro.

Ďakujeme :)

Váš Vnímajkovský Tím

Podporovatelia182

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Branislav Kožuch

Branislav Kožuch

Branislav Kožuch podporuje potenciál mladých ľudí a verí poslaniu V.I.A.C., ktorým je „Najvyšší level života je pre každého.“ Aj vďaka nemu Vnímajkovia neostali len myšlienkou na papieri, ale získali reálnu podobu.

Ľubka  Matušáková

Ľubka Matušáková

Ľubka je autor Vnímajkov, ktorí píšu aj jej životný príbeh. Vie, čo znamená potrebovať pomoc a preto chce takto pomáhať ostatným, ktorých prehliadame.

Názov organizácie V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže
Miesto realizácie projektu Trstená
Web www.ozviac.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt