Urobte si dobré očko!

Urobte si dobré očko!

Otvorte spolu s nami nové Centrum včasnej intervencie pre rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením v Bratislave - Rači. Vďaka vám dokážeme priestory zrekonštruovať tak, aby čo najlepšie slúžili svojmu účelu.

Zdravie
Urobte si dobré očko!
Získaná suma
65%

3 262 €

z cieľovej sumy
5 000 €

flexibilné financovanie

Kampaň bola

ukončená

O projekte

Prečo otvárame nové Centrum včasnej intervencie špecializované na zrak?

Od januára 2016 je Raná starostlivosť, n.o. registrovaným poskytovateľom sociálnej služby včasnej intervencie v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji. V domácom prostredí navštevujeme rodiny s malými deťmi vo veku do 7 rokov, ktoré majú zrakové a viacnásobné znevýhodnenie.

Doteraz sme včasnú intervenciu vykonávali iba terénnou formou priamo v rodinách. Naše súčasné priestory, žiaľ, nie sú z hygienického hľadiska pre ambulantnú službu vyhovujúce. Preto sme sa rozhodli presťahovať do nových väčších priestorov v m.č. Bratislava - Rača, do budovy zdravotného strediska Tbiliská.

V novom centre budeme môcť poskytovať komplexné služby pre deti - budeme tam mať zriadenú špeciálne upravenú miestnosť na posúdenie zrakových funkcií (čo, ako a za akých podmienok dieťatko reálne vidí) a veľkú herňu, v ktorej budú môcť prebiehať skupinové aktivity pre rodiny, prednášky a stretnutia s odborníkmi.

Na čo konkrétne využijeme získané financie?

Pôjde o rekonštrukciu priestorov so 4 miestnosťami (recepcia, kuchynka, zraková miestnosť a herňa) s rozlohou 77 m2 v takomto rozsahu:

 • obitie starých "nemocničných" obkladačiek zo stien,
 • nová elektroinštalácia,
 • sádrokartónový podhľad na strope v recepcii,
 • drobné vodoinštalatérske úpravy,
 • nové omietky, stierky, maľovky,
 • zakúpenie a montáž klimatizácie pretože južná orientácia priestorov by mohla malým deťom so zdravotným znevýhodnením spôsobovať prehriatie.

Snažíme sa aj o produktovú podporu od veľkých firiem so stavebným a elektroinštalačným materiálom. Ak by sa nám pošťastilo týmto spôsobom znížiť náklady na rekonštrukčné práce, zvyšné finančné prostriedky získané prostredníctvom tejto našej kampane využijeme na nákup špeciálnych IT pomôcok na stimuláciu zraku pre deti.

Nové priestory, v ktorých otvoríme Centrum včasnej intervencie. V strede je interiérová štúdia.

Naša misia

Raná starostlivosť, n.o. dlhodobo sprevádza rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením (mentálnym, zmyslovým a fyzickým) vo veku od narodenia do 7 rokov. Usiluje sa o zmiernenie dôsledkov zdravotného znevýhodnenia na život dieťaťa a o zvýšenie kvality života celej rodiny.

Naša vízia

Každá rodina, do ktorej sa narodí dieťa so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením, dostane včas pomoc a podporu, ak má o ne záujem.

Naše služby pre rodiny

 • Navštevujeme rodiny
 • Funkčne posudzujeme a stimulujeme zrak
 • Podporujeme vývin dieťaťa
 • Požičiavame hračky
 • Spolupracujeme s ďalšími odborníkmi dieťaťa
 • Organizujeme kluby a pobyty pre rodiny
 • Poskytujeme sociálne poradenstvo
 • Presadzujeme záujmy rodín

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Pozdrav s osobným poďakovaním

Minimálna výška príspevku

20

Pošleme Vám špeciálny pozdrav s osobným poďakovaním.

Darčekový balíček

Minimálna výška príspevku

50

Darčekový balíček obsahuje:

 • Pozdrav s osobným poďakovaním
 • Magnetku s logom Ranej starostlivosti
 • Záložku do knihy, na ktorú si budete môcť vpísať špeciálnym perom Braillovým písmom svoje meno, obľúbený bonmot alebo čokoľvek iné :-)

Knižka "Trochu iný príbeh"

Minimálna výška príspevku

100

Kniha vznikla v spolupráci s umeleckým fotografom Petrom Župníkom. Lujza, Alexík, Branko, Viki, Alicka, Zinka, Miška, Emka, Alex a Sebi - 10 detí so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením, 9 rodín žijúcich svoj tak trochu iný príbeh. Nasledujúci úryvok z príbehu dvojičiek Alexa a Sebiho potvrdzuje, že príbehy sú veľmi emotívne a cítiť z nich dobrú vôľu a odhodlanie - rovnako ako z ľudí, ktorí ich žijú.

"Raz mi jedna kamarátka povedala, že nás ľutuje, že nepozná nikoho, kto by bol na tom horšie než my. Nemala pravdu, ľutovať treba tých, ktorí majú všetko, ale nevidia to. Tých, ktorí sa nevedia tešiť, tých, ktorých nebavia vlastné, zdravé deti, tých, ktorí sa zabudli smiať, tých, ktorí nie sú vďační aj za málo. Životná situácia, ktorá je pre niekoho tou najneznesiteľnejšou, je pre iného takou, v akú ani nedúfal. Je to len uhol pohľadu, ktorý si vyberáme my sami. My už sme si vybrali. Je to boj bez vidiny cieľa. Sme ich nohy, ruky, oči, ľúbia nás pre teplo, ktoré im dávame. Nikdy nám neublížia, nezradia nás, neodkopnú, nesklamú. Majú možno len tie základnejšie emócie či city, ale o to sú úprimnejšie a čistejšie. Sme rodina, a to je ten zázrak."

Všetky príbehy sú autentické, napísali ich rodičia.

Verejné poďakovanie spolu s pozvaním na slávnostné otvorenie centra

Minimálna výška príspevku

500

Verejné poďakovanie na paneli sponzorov vo vstupných priestoroch Centra včasnej intervencie zameraného na zrakové znevýhodnenie, aj na web stránke Ranej starostlivosti v záložke Podporili nás:

www.ranastarostlivost.sk/podporili-nas

Novinky

Centrum včasnej intervencie je už otvorené!

Update #6, 28.05.2017

Milí podporovatelia,

s radosťou vám oznamujeme, že sme 25. mája slávnostne otvorili Centrum včasnej intervencie pre rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením.


Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako slávnosť prebiehala, prikladám agentúrny článok aj s fotografiami a s videom:

http://www.teraz.sk/zdravie/sr-raca-centrum-zrak-o...

A prikladám aj niekoľko ilustračných záberov z nášho archívu:


Srdečne vám všetkým ďakujeme za pomoc - bez vás by sme to nedokázali.

Za tím Ranej starostlivosti a klientské rodiny,

Tatiana Bednáriková

Pozvánka na slávnostné otvorenie Centra včasnej intervencie

Update #5, 16.05.2017

Milí podporovatelia,

srdečne Vás pozývame na slávnostné otvorenie Centra včasnej intervencie pre rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením, ktoré sa uskutoční dňa 25.5.2017 v budove Zdravotného strediska na Tbiliskej 6 v Bratislave - Rači.

Program slávnostného otvorenia:

15:00 - 15:30 Otvorenie a slávnostné krájanie torty, občerstvenie

15:30 - 18:00 Prehliadka priestorov centra a voľná diskusia

Môžete prísť kedykoľvek v čase od 15:00 do 18:00, budeme oslavovať až do večera.

Priestory nášho Centra nájdete na 1.poschodí hneď oproti schodisku. Parkovať je možné voľne na priľahlých miestnych komunikáciách. Ak cestujete MHD, môžete využiť linky autobusov 56 a 65 (obratisko Tbiliská), resp. linky električiek 3, 5, 7 (zastávka Púchovská, 5 min. pešo k zdravotnému stredisku smerom do vnútrobloku sídliska).

Prosíme Vás o potvrdenie účasti e-mailom na ranastarostlivost@gmail.com najneskôr do 19.5.2017. Ďakujeme!

Tešíme sa na stretnutie!

Za tím Ranej starostlivosti,

Tatiana Bednáriková

Posielame odmeny

Update #4, 03.05.2017

Milí podporovatelia,

spolu s ukončením rekonštrukcie Centra včasnej intervencie sa nám konečne podarilo skompletizovať aj odmeny, ktoré vám pošleme v najbližších dňoch.

Fotky z interiérov s vami budeme zdieľať už budúci týždeň, keď sa nám podarí dať po dnešnom sťahovaní kancelárie z Panenskej na Tbiliskú všetko do poriadku.

Pekný deň!

"Dobré očko" Rekonštrukcia centra už začala!

Update #3, 14.04.2017

Milí podporovatelia,

v priestoroch nášho budúceho Centra včasnej intervencie špecializovaného na zrak v Bratislave - Rači už prebiehajú v plnom prúde rekonštrukcie! Prekládka vody do kuchyne, úprava elektroinštalácie, prekrytie stropu na recepcii sádrokartónovým podhľadom, náter bielych obkladov adhéznym mostíkom a flexi lepidlom. Po Veľkej noci sa budú robiť omietky a inštalovať klimatizácia. Fotky si môžete pozrieť na našej Fb stránke:

www.facebook.com/RanaStarostlivost/

Táto premena nudných fádnych priestorov na centrum, ktoré onedlho ožije prítomnosťou rodín s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením, sa deje vďaka vám :-)

Prajeme vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

Za tím Ranej starostlivosti,

Tatiana Bednáriková

Urobili ste si dobré očko!

Update #2, 21.03.2017

Milí podporovatelia,

veľmi sa tešíme obrovskej podpore, ktorá sa nám od Vás dostala a s radosťou Vám oznamujeme, že crowdfundingová kampaň "Urobte si dobré očko" bola úspešne ukončená!

V priebehu dnešného dňa sa na konto ešte priradili niektoré platby z posledného dňa, takže konečná vyzbieraná suma je vo výške 3 147 EUR. Je to 63% z plánovanej cieľovej sumy 5 000 EUR. Keďže sa k finančnej podpore rekonštrukcie priestorov Centra včasnej intervencie pridala minulý týždeň aj Nadácia TA3 so sumou 2 000 EUR, s potešením oznamujeme, že finančné prostriedky sú dostatočné a rekonštrukčné práce v nových priestoroch sa môžu zrealizovať v plnom plánovanom rozsahu, vrátane prepotrebnej montáže klimatizácie.

Rekonštrukciu priestorov zahájime už 3. apríla 2017 a o jej priebehu a ukončení Vás budeme informovať e-mailom, resp. na našej facebook stránke www.facebook.com/RanaStarostlivost/

A jedným dychom dodávame, že je pred nami okamžite ďalšia výzva - potrebujeme získať financie na zakúpenie očnej navigácie Tobii, ktorou vybavíme špeciálne upravenú miestnosť na zrakové stimulácie: www.tobii.sk. Ak by ste nám v tom chceli pomôcť, môžete prispieť cez našu darovaciu stránku https://ranastarostlivost.darujme.sk/1503/

Ďakujeme veľmi pekne za vaše finančné príspevky, šírenie kampane, osobné povzbudenia, za účinkovanie v magnetkovom seriáli. Vďaka Vám otvoríme nové Centrum včasnej intervencie!

Za tím Ranej starostlivosti

Tatiana Bednáriková


Posledná šanca urobiť si dobré očko!

Update #1, 20.03.2017

Milí podporovatelia,

ďakujem Vám v mene tímu Ranej starostlivosti, n.o. a všetkých našich klientských rodín za Vašu priazeň, ktorú ste nám prejavili poukázaním finančného príspevku na zriadenie Centra včasnej intervencie pre rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením.

Pár hodín pred ukončením finančnej zbierky na StartLabe máme už 74 podporovateľov s vyzbieranou sumou vo výške 2 785 EUR, čo je 56% z cieľovej sumy.

Ak by ste dnes večer v týchto posledných pár hodinách mali možnosť osloviť ďalších podporovateľov, budeme Vám veľmi vďační.

Ak máte záujem dozvedieť sa ešte viac o pripravovanom Centre včasnej intervencie a o poslaní neziskovej organizácie Raná starostlivosť, pozrite si prosím reláciu Cesta do života, ktorá bola nakrútená a odvysielaná Televíziou TA3 minulý týždeň. V jej závere Vás virtuálne prevedieme priestormi nášho centra v Rači:

http://www.ta3.com/clanok/1101932/cesta-do-zivota-...

Za tím Ranej starostlivosti želám pekný večer,

Tatiana Bednáriková

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

15 €

👤 Ada Kytkova

💬 Veľa šťastia!-)

12 €

👤 Henrieta Lukáčová

💬 Držím vám palce!

15 €

👤 Rodina Majtánová

💬 Prvé roky života dieťaťa rozhodujú o celom jeho zvyšku - Raná starostlivosť je najväčšia nádej pre deti s postihnutím a mali by sme pre ňu robiť maximum.

55 €

👤 Martina

20 €

👤 Martina

10 €

👤 Maria Koledova

50 €

👤 Alena Seginkova

🎁 Knižka "Trochu iný príbeh"

💬 Drzime palce Zinke a ostatnym detickam

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

40 €

👤 Peter Hlocký

15 €

👤 Jana Skraková

💬 Organizácia Raná starostlivosť nech sa ti darí:)

50 €

👤 Marcela Zacharová

💬 Držím palce! Páči sa mi, čo a ako robíte/me.

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka "Trochu iný príbeh"

100 €

👤 Jolana Csicsayová

20 €

👤 Katarína Balko Glosová

10 €

👤 Iveta

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Veľmi, veľmi Vám držím palce

100 €

👤 Karinka Paulíková

20 €

👤 Lenka Antalova Plavuchova

💬 Prajem vela energie a odhodlania. Bude to skvele centrum:)

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Martina Rajnohova

🎁 Pozdrav s osobným poďakovaním

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

200 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Nech to vyjde

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Knižka "Trochu iný príbeh"

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Katarina Turkova

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

👤 Elena a Martin Dvoreckí

💬 Ďakujeme za pomoc.

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

20 €

   1 2 3

Autori

Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Raná starostlivosť, n.o.

Raná starostlivosť, n.o.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Pozdrav s osobným poďakovaním

Minimálna výška príspevku

20

Pošleme Vám špeciálny pozdrav s osobným poďakovaním.

Darčekový balíček

Minimálna výška príspevku

50

Darčekový balíček obsahuje:

 • Pozdrav s osobným poďakovaním
 • Magnetku s logom Ranej starostlivosti
 • Záložku do knihy, na ktorú si budete môcť vpísať špeciálnym perom Braillovým písmom svoje meno, obľúbený bonmot alebo čokoľvek iné :-)

Knižka "Trochu iný príbeh"

Minimálna výška príspevku

100

Kniha vznikla v spolupráci s umeleckým fotografom Petrom Župníkom. Lujza, Alexík, Branko, Viki, Alicka, Zinka, Miška, Emka, Alex a Sebi - 10 detí so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením, 9 rodín žijúcich svoj tak trochu iný príbeh. Nasledujúci úryvok z príbehu dvojičiek Alexa a Sebiho potvrdzuje, že príbehy sú veľmi emotívne a cítiť z nich dobrú vôľu a odhodlanie - rovnako ako z ľudí, ktorí ich žijú.

"Raz mi jedna kamarátka povedala, že nás ľutuje, že nepozná nikoho, kto by bol na tom horšie než my. Nemala pravdu, ľutovať treba tých, ktorí majú všetko, ale nevidia to. Tých, ktorí sa nevedia tešiť, tých, ktorých nebavia vlastné, zdravé deti, tých, ktorí sa zabudli smiať, tých, ktorí nie sú vďační aj za málo. Životná situácia, ktorá je pre niekoho tou najneznesiteľnejšou, je pre iného takou, v akú ani nedúfal. Je to len uhol pohľadu, ktorý si vyberáme my sami. My už sme si vybrali. Je to boj bez vidiny cieľa. Sme ich nohy, ruky, oči, ľúbia nás pre teplo, ktoré im dávame. Nikdy nám neublížia, nezradia nás, neodkopnú, nesklamú. Majú možno len tie základnejšie emócie či city, ale o to sú úprimnejšie a čistejšie. Sme rodina, a to je ten zázrak."

Všetky príbehy sú autentické, napísali ich rodičia.

Verejné poďakovanie spolu s pozvaním na slávnostné otvorenie centra

Minimálna výška príspevku

500

Verejné poďakovanie na paneli sponzorov vo vstupných priestoroch Centra včasnej intervencie zameraného na zrakové znevýhodnenie, aj na web stránke Ranej starostlivosti v záložke Podporili nás:

www.ranastarostlivost.sk/podporili-nas