Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Prečo otvárame nové Centrum včasnej intervencie špecializované na zrak?

Od januára 2016 je Raná starostlivosť, n.o. registrovaným poskytovateľom sociálnej služby včasnej intervencie v Bratislavskom, Trnavskom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji. V domácom prostredí navštevujeme rodiny s malými deťmi vo veku do 7 rokov, ktoré majú zrakové a viacnásobné znevýhodnenie.

Doteraz sme včasnú intervenciu vykonávali iba terénnou formou priamo v rodinách. Naše súčasné priestory, žiaľ, nie sú z hygienického hľadiska pre ambulantnú službu vyhovujúce. Preto sme sa rozhodli presťahovať do nových väčších priestorov v m.č. Bratislava - Rača, do budovy zdravotného strediska Tbiliská.

V novom centre budeme môcť poskytovať komplexné služby pre deti - budeme tam mať zriadenú špeciálne upravenú miestnosť na posúdenie zrakových funkcií (čo, ako a za akých podmienok dieťatko reálne vidí) a veľkú herňu, v ktorej budú môcť prebiehať skupinové aktivity pre rodiny, prednášky a stretnutia s odborníkmi.


Na čo konkrétne využijeme získané financie?

Pôjde o rekonštrukciu priestorov so 4 miestnosťami (recepcia, kuchynka, zraková miestnosť a herňa) s rozlohou 77 m2 v takomto rozsahu:

 • obitie starých "nemocničných" obkladačiek zo stien,
 • nová elektroinštalácia,
 • sádrokartónový podhľad na strope v recepcii,
 • drobné vodoinštalatérske úpravy,
 • nové omietky, stierky, maľovky,
 • zakúpenie a montáž klimatizácie pretože južná orientácia priestorov by mohla malým deťom so zdravotným znevýhodnením spôsobovať prehriatie.

Snažíme sa aj o produktovú podporu od veľkých firiem so stavebným a elektroinštalačným materiálom. Ak by sa nám pošťastilo týmto spôsobom znížiť náklady na rekonštrukčné práce, zvyšné finančné prostriedky získané prostredníctvom tejto našej kampane využijeme na nákup špeciálnych IT pomôcok na stimuláciu zraku pre deti.


Nové priestory, v ktorých otvoríme Centrum včasnej intervencie. V strede je interiérová štúdia.Naša misia

Raná starostlivosť, n.o. dlhodobo sprevádza rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením (mentálnym, zmyslovým a fyzickým) vo veku od narodenia do 7 rokov. Usiluje sa o zmiernenie dôsledkov zdravotného znevýhodnenia na život dieťaťa a o zvýšenie kvality života celej rodiny.


Naša vízia

Každá rodina, do ktorej sa narodí dieťa so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením, dostane včas pomoc a podporu, ak má o ne záujem.


Naše služby pre rodiny

 • Navštevujeme rodiny
 • Funkčne posudzujeme a stimulujeme zrak
 • Podporujeme vývin dieťaťa
 • Požičiavame hračky
 • Spolupracujeme s ďalšími odborníkmi dieťaťa
 • Organizujeme kluby a pobyty pre rodiny
 • Poskytujeme sociálne poradenstvo
 • Presadzujeme záujmy rodín


Novinky6

Centrum včasnej intervencie je už otvorené!

Update #6, 28.05.2017

Milí podporovatelia,

s radosťou vám oznamujeme, že sme 25. mája slávnostne otvorili Centrum včasnej intervencie pre rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením.


Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako slávnosť prebiehala, prikladám agentúrny článok aj s fotografiami a s videom:

http://www.teraz.sk/zdravie/sr-raca-centrum-zrak-o...

A prikladám aj niekoľko ilustračných záberov z nášho archívu:


Srdečne vám všetkým ďakujeme za pomoc - bez vás by sme to nedokázali.

Za tím Ranej starostlivosti a klientské rodiny,

Tatiana Bednáriková

Pozvánka na slávnostné otvorenie Centra včasnej intervencie

Update #5, 16.05.2017

Milí podporovatelia,

srdečne Vás pozývame na slávnostné otvorenie Centra včasnej intervencie pre rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením, ktoré sa uskutoční dňa 25.5.2017 v budove Zdravotného strediska na Tbiliskej 6 v Bratislave - Rači.

Program slávnostného otvorenia:

15:00 - 15:30 Otvorenie a slávnostné krájanie torty, občerstvenie

15:30 - 18:00 Prehliadka priestorov centra a voľná diskusia

Môžete prísť kedykoľvek v čase od 15:00 do 18:00, budeme oslavovať až do večera.

Priestory nášho Centra nájdete na 1.poschodí hneď oproti schodisku. Parkovať je možné voľne na priľahlých miestnych komunikáciách. Ak cestujete MHD, môžete využiť linky autobusov 56 a 65 (obratisko Tbiliská), resp. linky električiek 3, 5, 7 (zastávka Púchovská, 5 min. pešo k zdravotnému stredisku smerom do vnútrobloku sídliska).

Prosíme Vás o potvrdenie účasti e-mailom na ranastarostlivost@gmail.com najneskôr do 19.5.2017. Ďakujeme!

Tešíme sa na stretnutie!

Za tím Ranej starostlivosti,

Tatiana Bednáriková

Posielame odmeny

Update #4, 03.05.2017

Milí podporovatelia,

spolu s ukončením rekonštrukcie Centra včasnej intervencie sa nám konečne podarilo skompletizovať aj odmeny, ktoré vám pošleme v najbližších dňoch.

Fotky z interiérov s vami budeme zdieľať už budúci týždeň, keď sa nám podarí dať po dnešnom sťahovaní kancelárie z Panenskej na Tbiliskú všetko do poriadku.

Pekný deň!

"Dobré očko" Rekonštrukcia centra už začala!

Update #3, 14.04.2017

Milí podporovatelia,

v priestoroch nášho budúceho Centra včasnej intervencie špecializovaného na zrak v Bratislave - Rači už prebiehajú v plnom prúde rekonštrukcie! Prekládka vody do kuchyne, úprava elektroinštalácie, prekrytie stropu na recepcii sádrokartónovým podhľadom, náter bielych obkladov adhéznym mostíkom a flexi lepidlom. Po Veľkej noci sa budú robiť omietky a inštalovať klimatizácia. Fotky si môžete pozrieť na našej Fb stránke:

www.facebook.com/RanaStarostlivost/

Táto premena nudných fádnych priestorov na centrum, ktoré onedlho ožije prítomnosťou rodín s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením, sa deje vďaka vám :-)

Prajeme vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

Za tím Ranej starostlivosti,

Tatiana Bednáriková

Urobili ste si dobré očko!

Update #2, 21.03.2017

Milí podporovatelia,

veľmi sa tešíme obrovskej podpore, ktorá sa nám od Vás dostala a s radosťou Vám oznamujeme, že crowdfundingová kampaň "Urobte si dobré očko" bola úspešne ukončená!

V priebehu dnešného dňa sa na konto ešte priradili niektoré platby z posledného dňa, takže konečná vyzbieraná suma je vo výške 3 147 EUR. Je to 63% z plánovanej cieľovej sumy 5 000 EUR. Keďže sa k finančnej podpore rekonštrukcie priestorov Centra včasnej intervencie pridala minulý týždeň aj Nadácia TA3 so sumou 2 000 EUR, s potešením oznamujeme, že finančné prostriedky sú dostatočné a rekonštrukčné práce v nových priestoroch sa môžu zrealizovať v plnom plánovanom rozsahu, vrátane prepotrebnej montáže klimatizácie.

Rekonštrukciu priestorov zahájime už 3. apríla 2017 a o jej priebehu a ukončení Vás budeme informovať e-mailom, resp. na našej facebook stránke www.facebook.com/RanaStarostlivost/

A jedným dychom dodávame, že je pred nami okamžite ďalšia výzva - potrebujeme získať financie na zakúpenie očnej navigácie Tobii, ktorou vybavíme špeciálne upravenú miestnosť na zrakové stimulácie: www.tobii.sk. Ak by ste nám v tom chceli pomôcť, môžete prispieť cez našu darovaciu stránku https://ranastarostlivost.darujme.sk/1503/

Ďakujeme veľmi pekne za vaše finančné príspevky, šírenie kampane, osobné povzbudenia, za účinkovanie v magnetkovom seriáli. Vďaka Vám otvoríme nové Centrum včasnej intervencie!

Za tím Ranej starostlivosti

Tatiana Bednáriková


Posledná šanca urobiť si dobré očko!

Update #1, 20.03.2017

Milí podporovatelia,

ďakujem Vám v mene tímu Ranej starostlivosti, n.o. a všetkých našich klientských rodín za Vašu priazeň, ktorú ste nám prejavili poukázaním finančného príspevku na zriadenie Centra včasnej intervencie pre rodiny s deťmi so zrakovým a viacnásobným znevýhodnením.

Pár hodín pred ukončením finančnej zbierky na StartLabe máme už 74 podporovateľov s vyzbieranou sumou vo výške 2 785 EUR, čo je 56% z cieľovej sumy.

Ak by ste dnes večer v týchto posledných pár hodinách mali možnosť osloviť ďalších podporovateľov, budeme Vám veľmi vďační.

Ak máte záujem dozvedieť sa ešte viac o pripravovanom Centre včasnej intervencie a o poslaní neziskovej organizácie Raná starostlivosť, pozrite si prosím reláciu Cesta do života, ktorá bola nakrútená a odvysielaná Televíziou TA3 minulý týždeň. V jej závere Vás virtuálne prevedieme priestormi nášho centra v Rači:

http://www.ta3.com/clanok/1101932/cesta-do-zivota-...

Za tím Ranej starostlivosti želám pekný večer,

Tatiana Bednáriková

Podporovatelia84

Podporovatelia

Anonymný podporovateľ

100,0 €

Knižka "Trochu iný príbeh"

Anonymný podporovateľ

15,0 €

GAROFALAKI STYLIANI

100,0 €

Timea is a wonderful person ! i was her mentor while her EVS in Athens

Martina

20,0 €

Ada Kytkova

12,0 €

Veľa šťastia!-)

Henrieta Lukáčová

15,0 €

Držím vám palce!

Rodina Majtánová

55,0 €

Prvé roky života dieťaťa rozhodujú o celom jeho zvyšku - Raná starostlivosť je najväčšia nádej pre deti s postihnutím a mali by sme pre ňu robiť maximum.

Martina

10,0 €

Maria Koledova

50,0 €

Alena Seginkova

100,0 €

Knižka "Trochu iný príbeh"

Drzime palce Zinke a ostatnym detickam

Anonymný podporovateľ

40,0 €

Peter Hlocký

15,0 €

Jana Skraková

50,0 €

Organizácia Raná starostlivosť nech sa ti darí:)

Marcela Zacharová

100,0 €

Držím palce! Páči sa mi, čo a ako robíte/me.

Jolana Csicsayová

20,0 €

Iveta

10,0 €

Katarína Balko Glosová

10,0 €

Anonymný podporovateľ

100,0 €

Veľmi, veľmi Vám držím palce

Karinka Paulíková

20,0 €

Anonymný podporovateľ

200,0 €

Martina Rajnohova

20,0 €

Pozdrav s osobným poďakovaním

Lenka Antalova Plavuchova

10,0 €

Prajem vela energie a odhodlania. Bude to skvele centrum:)

Anonymný podporovateľ

10,0 €

Anonymný podporovateľ

100,0 €

Knižka "Trochu iný príbeh"

Elena a Martin Dvoreckí

50,0 €

Ďakujeme za pomoc.

Anonymný podporovateľ

50,0 €

Anonymný podporovateľ

20,0 €

Nech to vyjde

Anonymný podporovateľ

10,0 €

Katarina Turkova

15,0 €

Anonymný podporovateľ

15,0 €

Anonymný podporovateľ

20,0 €

Anonymný podporovateľ

5,0 €

Anonymný podporovateľ

5,0 €

Vegh Leonard

50,0 €

Darčekový balíček

Drzime palce a dakujeme za vsetko!

Anonymný podporovateľ

50,0 €

Petra Ježeková

10,0 €

Nech vám to rastie :-)

Martina B. Badidová

20,0 €

Anonymný podporovateľ

60,0 €

Anonymný podporovateľ

20,0 €

Ivana Kolova

10,0 €

eva filická

5,0 €

Monika a Jozef Fricovci

50,0 €

Anonymný podporovateľ

15,0 €

Držím palce!

Anonymný podporovateľ

261,0 €

Anonymný podporovateľ

75,0 €

Ivana Veselá

5,0 €

Dominika

20,0 €

Anonymný podporovateľ

5,0 €

Silvia Shahzad

50,0 €

Lucia Deutschová

30,0 €

Filip Glasa

50,0 €

Anonymný podporovateľ

100,0 €

Dakujeme za vasu pomoc.

Anonymný podporovateľ

25,0 €

Anonymný podporovateľ

10,0 €

Stanislav Sokol

20,0 €

Robíte veľmi potrebnú aktivitu. Držím palce :)

Jana Zitnanska

100,0 €

Anonymný podporovateľ

20,0 €

Klára Zemanová

60,0 €

Vikinka-starí rodičia Vladimír a Klára

Anonymný podporovateľ

20,0 €

Veríme, že sa to podarí :)

Anonymný podporovateľ

20,0 €

Anonymný podporovateľ

10,0 €

Držím palce!

Iveta Mišová

20,0 €

Pozdrav s osobným poďakovaním

Peter Lipovský

10,0 €

Veľa štastia

Anonymný podporovateľ

10,0 €

Nech sa Vám darí :)

Palo Littera

5,0 €

Držím palce :)

Anonymný podporovateľ

20,0 €

Pozdrav s osobným poďakovaním

Lenka Vlkovicova

10,0 €

Anonymný podporovateľ

100,0 €

Anonymný podporovateľ

30,0 €

Jozef Blažek

22,0 €

Vikinka a rodičia Zuzka & Vlado Zemanovci

200,0 €

Pevne veríme, že nové centrum sa deťom bude páčiť a prinesie im veľa pozitívnych zážitkov !

Zinka a rodičia Tatiana a Martin Bednárikovci

50,0 €

Podporujeme. Nech sa to vydarí. Vidíme sa v máji Rači!

Petra Ježeková

10,0 €

Držím palce, nech sa darí :-)

Drahomír D. Stano

50,0 €

Darčekový balíček

Netrúfam si. Ale ak, tak "Tešme sa!".

Jana Menkynová

20,0 €

Barbi a Alexik Kovrižnych

20,0 €

Veľa síl a zdaru.

Maria Horska

10,0 €

Terézia Varenitsová

7,0 €

Pozdravujem Petru Slovákovú :*

Anonymný podporovateľ

5,0 €

Anonymný podporovateľ

30,0 €

Anonymný podporovateľ

15,0 €

Veronika Dornakova

50,0 €

Anonymný podporovateľ

15,0 €

Michal Noga

10,0 €
O autoroch

O autoroch

Tatiana Bednáriková

Tatiana Bednáriková

Som rodič v tíme neziskovej organizácie Raná starostlivosť. Vyštudovala som environmentalistiku na PriF UK v Bratislave a v predchádzajúcich zamestnaniach som sa venovala projektovému manažmentu a programovaniu EÚ fondov v životnom prostredí. Po narodení dcéry Zinky prijala naša rodina sprevádzanie Ranou starostlivosťou.
Postupne som sa začala zapájať do aktivít organizácie a dnes som už riadnym členom tímu - mám na starosti fundraising a projektový manažment.
Vo voľnom čase sa venujem orientačnému behu, rada cestujem a túlam sa divokou prírodou spolu s manželom a dcérkou.

Názov organizácie Raná starostlivosť, n.o.
Sídlo Bratislava
Adresa Panenská 28, 811 03 Bratislava, Bratislava
Web www.ranastarostlivost.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

 • Zobraziť ostatné

Platba (payment)


5 € 5 000 €

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania StartLab.sk

Kontakt