Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Čo je to Herník?

Herník, zážitkové hry je knižka plná farieb, zábavy, zamyslenia a skúseností. Nájdete v nej 43 zážitkových hier, ktoré boli vymyslené, realizované a adaptované na zážitkových akciách, ktoré organizuje MO Plusko. Tieto hry sú veľmi rôznorodé - krátke, jednoduché aj mnohohodinové komplexné programy. Môžu sa využívať na kurzoch, akciách, táboroch či pracovných teambuildingoch.
Okrem hier v tejto knižke nájdete aj niekoľko krátkych textov. Tie vám pomôžu zorientovať sa v tom na čo všetko sa dajú hry využiť a na čo si pri uvádzaní hier dať pozor ako aj to, ako sa hra môže stať prostriedkom na vzdelávanie.Herník je pre všetkých nadšencov, ktorí pracujú s ľuďmi a radi pracujú so zážitkovou pedagogikou - od učiteľov a lektorov, cez personalistov až po skautských vedúcich alebo teambuildingové spoločnosti.


Čo je to vlastne to MO Plusko?

Sme mládežnícka nezisková organizácia s 18 ročnými skúsenosťami. V Plusku nám ide predovšetkým o mladých ľudí, o rozvoj ich potenciálu, sebapoznania, vzbudenia záujmu a zvedavosti o okolitý svet a jeho pozitívne pretváranie. Baví nás rásť, rozvíjať sa, stále niečo tvoriť a byť veľa vonku, v prírode. Organizujeme rôzne zážitkové, medzinárodné, letné aj zimné akcie pre deti, študentov či dospelých. Naše programy vytvárajú dobrovoľníci - inštruktori, ktorí všetci prešli ročným akreditovaným vzdelávaním.Obrázok, na ktorom je muž Automaticky generovaný popis


Hra (nie) je len o hraní

V Plusku využívame zážitkovú pedagogiku, teda snažíme sa rozvíjať nás aj druhých prostredníctvom jej metód. Práve hru vnímame ako úžasný nástroj ako to dosiahnuť. Hra motivuje, baví, rozvíja obrazotvornosť, posúva hranice, umožňuje byť sám sebou. A ak sa k nej neskôr vrátime, vieme sa z nej poučiť a rozvíjať kritické myslenie.V Herníku nie sú len hry, ktoré majú za cieľ osobnostný rozvoj. Naše programy pripravujeme detailne dopredu a častokrát sú v nich miesta pre aktivity, ktoré vytvárajú priestor pre čistú zábavu, vybehanie, alebo aktívny oddych. V Herníku nájdete ale aj také hry, ktoré si kladú za cieľ uvedomenie toho, čo je pre nás v živote dôležité, pracujú so sebapoznaním cez spätnú väzbu od druhých a dopomáhajú k úvahám nad nastavením vlastných životných hodnôt.Kto Herník vytvoril?

Herník sa tvoril postupne, niekoľko rokov na našich akciách. Tvorili ho stovky účastníkov svojím aktívnym zapojením a spätnou väzbou. Vymýšľali ho a písali desiatky inštruktorov.


Obrázok, na ktorom je osoba, pózujúci, fotografia, skupina Automaticky generovaný popis


Povedali sme si, že to všetko chceme dať do knižky a posúvať ďalej. V užšom tíme sme zozbierali to najlepšie a začali hrám dávať jednotnú formu. Každý z nás s iným zamestnaním sme dobrovoľnícky pracovali na jeho finálnej podobe. Editormi hier a autormi textov boli Terez, Mima, Martin a Tomáš. Na jazykovej úprave pracovali Lucka, Lila a Janka. Nádhernú farebnú grafiku vytvorili Maca a Veron. O propagáciu Herníka sa stará Terez a Kamča.Náš Herník, (ak všetko pôjde dobre) sa vďaka spolupráci v oblasti zážitkovej pedagogiky v Českej republike stane 7. dielom Edice Gymnasion, ktorá dopĺňa témy časopisu o zážitkovej pedagogike Gymnasion a venuje sa výskumu teoretickým a metodickým podkladom rozvíjajúcim zážitkovú pedagogiku, jej osobnostiam a výskumom.


Chceme dostať Herník ku všetkým, ktorí ho využijú

...a na to potrebujeme aj Vašu pomoc. Knižka (jazykové a štylistické úpravy, písanie textov,zjednocovanie hier, grafika,...) vznikala dobrovoľnícky a dlhú dobu. No na jej tlač potrebujeme zdroje. Nejakú časť vieme pokryť z vlastných zdrojov, no so zvyškom potrebujeme pomôcť od Vás. My sa Vám za to radi poďakujeme zaslaním Herníka.


Povedali o nás a o Herníku

"Je to hravé, je to mladé, je to dobrovolné, je to zajímavé, je to strhující, je to orientováno
na mladých, je to v přírodě, je to zážitek, je to plné různorodých mladých lidí, je to plné jedinečných projektů, je to plné témat ze současnosti…Je to Plusko!
Plusko přirozeně během let vytvořilo celou řadu svých vlastních her. Jako správná otevřená tvůrčí dílna, když mohla, vytvořila nový program. Musím s uznáním sdělit, že některé hry mne mile překvapily svou originalitou. V knize jich najdete celou řadu. Sympatický je i maximálně praktický formát a způsob popisu her.
Přesto, že žijeme v době „Šoku z médií, šoku z prosperity, šoku z našich politiků…", je tu organizace, která dobrovolnicky, systematicky a tolerantně, pěstuje rostlinku, která je mému srdci nejbližší. Vzácný druh výchovy a tou je zážitková pedagogika. Nejen proto vám držím palce."

Mgr. Radek Hanuš, Ph.D.
Instruktor Prázdninové školy Lipnice od podzimu 1991, Propagátor kurzů a Hnutí GO! na středních školách v ČR a SR

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky2

Ďakujeme! Herníky čoskoro u vás!

Update #2, 28.07.2020

Milí naši podporovatelia,

už je to pár dní od skončenia kampane, no my stále nevychádzame z úžasu. Za 207%, ktoré sa nám vďaka vám podarilo vyzbierať sme naozaj veľmi vďační :) Práve preto by sme chceli, aby každý z vás dostal Herník do svojich rúk čo najskôr. V priebehu najbližších 2 týždňov sa budeme snažiť doručiť všetky Herníky a pri osobnom odbere sa s vami dohodnúť na ideálnom riešení prevzatia.

PRE OSOBNÝ ODBER: primárny spôsob osobného prevzatia vášho balíčka je u nás v kancelárii (Plusko, štefánikova 47, Bratislava, budova SAV s nápisom Macrosoft, 5.poschodie) v nasledujúcich časoch: štvrtok 30.7. 11:00-15:00, piatok 31.7. 12:00-16:00 a pondelok 3.8. 15:00-18:00. Vyberte si, ktorý čas vám vyhovuje a keď prídete, prosím volajte na číslo 0905181481 (Kamila). V prípade, že nevyhovuje žiadny čas, volajte prosím tiež pre dohodnutie iného spôsobu prevzatia.

Ešte raz veľká vďaka! Tešíme sa na vaše dojmy z Herníka a budeme radi, ak nám s ním pošlete fotku :)

4 dni do konca

Update #1, 13.07.2020

Milí priatelia Herníka a Pluska,

za 21 dní vášho zdieľania, odporúčania a podpory sa nám podarilo vyzbierať presne 171% potrebnej sumy na vytlačenie knižky a prečítať si veľa pozitívnych ohlasov a milých slov, za ktoré Vám naozaj veľmi ĎAKUJEME. Sú našou silnou motiváciou a tiež dôvodom celý príbeh Herníka osláviť.

Vďaka Vám získal Herník okrem financií na vytlačenie ešte väčšieho množstva knižiek a rozdistribuovania aj svojich krstných rodičov, z čoho sa veľmi tešíme.

Vzhľadom na to sa nám otvorila aj cesta k oslave a krstu herníka. Dokonca nám ostávajú ešte 4 dni ta poďme dostať Herník, ku všetkým, ktorí ho využijú. Nenechajte si info o Herníku len pre seba a posuňte ho ďalej. Budeme Vám za to vďační :)

Všetci z "Herník tímu" pozdravujeme, ste úžasní! :)

Podporovatelia206

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Tereza Drtilová

Tereza Drtilová

Terez je na Plusku 10 rokov. Odvtedy si vyskúšala, zažila a organizovala akcie rôzneho typu. Má rada výzvy a aj preto sa pustila do crowdfundingu Herníka. Pracuje v environmentálnej firme, študovala chémiu a mikrobiológiu vína, miluje jazdu na bajku aj peši v horách.

Kamila Zámečníková

Kamila Zámečníková

Kamila je študentkou marketingovej komunikácie, no zároveň členkou Pluska od roku 2016. Práve prepojenie crowdfundingu a Plusko Herníka je preto pre ňu ideálnou novou skúsenosťou. Okrem času, ktorý tak rada venuje Plusku - najmä akciám ako napríklad adaptačným kurzom a školeniam nových členov, rada tancuje folklór, cestuje, trávi čas medzi ľuďmi, ale aj v horách na turistike.

MO Plusko

MO Plusko

Herník sa rodil niekoľko rokov a na jeho tvorbe sa podieľalo veľké množstvo ľudí. Všetky hry a aktivity s rôznymi cieľmi, ktoré uvádzame na našich zážitkových akciách zažil každý jeden účastník a svojou spätnou väzbou, pochvalou či návrhom na zlepšenie posúval kvalitu hier ďalej. Okrem účastníkov, samozrejme, priložili dôležitú ruku k dielu aj inštruktori - dobrovoľníci pôsobiaci v Plusku a organizátori zážitkových akcií. Práve oni okrem vlastného sebarozvoja v oblasti zážitkovej pedagogiky a neformálneho vzdelávania dbajú aj o zlepšovanie zážitkových programov a tým a organizácie ako takej. Po rokoch rôznych nápadov, ako hry spísať do tlačenej podoby sa vďaka spolupráci viacerých členov Pluska podarilo vytvoriť Herník - knižku plnú prepracovaných hier, textov o zážitkovej pedagogike a nášho pohľadu na vec.

Názov organizácie Mládežnícka organizácia Plusko
Miesto realizácie projektu Bratislava
Web www.plusko.net

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt