Ladovňa - nový kultúrny priestor

Ladovňa - nový kultúrny priestor

Hviezdne noci našli vysnívané miesto, ktoré s vašou pomocou premeníme na variabilný priestor pre umelcov i divákov. Miesto s celoročnou festivalovou atmosférou. Po roku prevádzky putovného kultúrneho centra vieme, že vlastný priestor otvorí nové dramaturgické možnosti. Ladovňu sa nám podarilo svojpomocne zrekonštruovať, no stále jej chýba technické vybavenie zodpovedajúce kvalitnému programu.

Hudba
Kultúra
Lokálny rozvoj
Ladovňa - nový kultúrny priestor
Získaná suma
123%

8 599 €

z cieľovej sumy
7 000 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Nový kultúrny priestor LADOVŇA

Pomôžte kultúrnemu centru Hviezdne noci prerobiť priestory starej bytčianskej ľadovne na unikátny kultúrny priestor. Aj pre vás.Kto sme?

Sme hviezdny tím, skupina nadšencov, ktorí chcú do malého okresného mesta Bytča celoročne prinášať veľké kultúrne podujatia so širokým dramaturgickým záberom – hudba, literatúra, divadlo, film, výtvarné umenie, ale aj diskusie a prednášky od ekologických tém po cestovateľské kino. História v skratke:

  • Od roku 2008 pôsobíme v meste ako OZ Filmový klub Bytča.
  • Rok 2015 je prelomový. Zdigitalizovali sme kino a vznikol pôvodne malý filmový festival Hviezdne noci
  • Dnes organizujeme veľký multižánrový festival Hviezdne noci, ktorý každoročne počas štyroch dní oživí verejný priestor Bytče koncertmi, filmovými premietaniami, divadlom či výstavami.
  • od roku 2019 aj kultúrne centrum

(foto: Festival Hviezdne noci 2019, Pod lipkami stage)

Festival

Celé mesto sa na 4 dni premení na kultúrne centrum - rieka, výklady i ulice ožijú umeleckými dielami. Letné kino v kulisách zámku, hudba prestupujúca celým mestom, inštalácie, komentované prehliadky architektúry či divadlo, videomapping alebo diskusie vytvárajú neopakovateľnú atmosféru. Hviezdne noci každoročne navštívi okolo 2000 účastníkov a už dávno nie je regionálnym podujatím.
Nie sú 4 dni do roka málo? Našim cielom je robiť kultúru počas celého roka. Každé mesto si zaslúži možnosti zmysluplne traviť svoj voľný čas, a my chceme ponúknuť jednu z nich.

Od marca 2019 sme fungovali ako potulné kultúrne centrum, no už sa nechceme presúvať z miesta na miesto. Presne po roku fungovania, od marca 2020, pracujeme na tom, aby sme vybudovali adekvátne zázemie. Ladovňa je jedinečný industriálny priestor a s vašou pomocou bude aj plne technicky vybavený pre kvalitný program.

(foto: otvorenie Kultúrneho centra Hviezdne noci, marec 2019, koncert Katarína Máliková)

Čo je Ladovňa a prečo potrebujeme vašu pomoc?

Pre niekoho zašlá sláva, pre nás je Ladovňa vysnívaným miestom v útrobách kultového pivovaru Popper. Kedysi sa v nej ľadovými kryhami chladili pivné sudy, dnes v nej môžte schladiť vašu túžbu po kultúre. Plánujeme prinášať podujatia na týždennej báze a veríme, že náš projekt má zmysel.

Ladovňa už stojí. Teda, stála tu (pre nás lokálcov) od nepamäti. Z industriálneho priestoru bez vody, elektriny sme za pár ťažkých a rýchlych mesiacov dokázali vybudovať plnohodnotný priestor, ktorý vieme podľa potreby prispôsobiť na akýkoľvek typ podujatia. Máme elektrinu, vodu, sociálne zariadenia, podlahové kúrenie, okná aj dvere. Vlastnými rukami sme postavili drevené pódium, bar, schody, zrealizovali akustické úpravy a opravili vyradené stoličky z miestnej základnej školy.

Divadlá, koncerty, prednášky, diskusie, premietania, pop-upy, výstavy, jednoducho čokoľvek, čo si vysnívate, dokážeme zhmotniť a premeniť na zážitok. Decentralizácia kultúry a jej rozvoj v regióne je hnacou silou celého projektu.

Budeme však potrebovať ešte veľa pomocných rúk. Ladovňa potrebuje finančne zastrešiť svetelnú a zvukovú techniku, pretože koncert či divadlo s atmosferickými svetlami alebo perfektným zvukom musí obstáť aj u vycibreného diváka. Veríme, že aj v malom meste sa dajú realizovať projekty s veľkými ambíciami bez ústupkov na úkor kvality.
Poďte do toho s nami!

Na čo použijeme vyzbierané peniaze?

  • Zvukový aparát - reproduktory, odposluchy, mikrofóny, mixpult, ekvalizéry
  • Svetelná technika - scenické svetlá, koncertné svetlá, svetelný pult, stmievače

Suma, s ktorou vás prosíme o pomoc, je minimum, za ktoré nakúpime aspoň základnú zostavu, hoc aj z druhej ruky. Second hand u nás nie je trendom len v oblečení. :)

Pomôžte nám rozbehnúť sa.

(foto: Festival Hviezdne noci 2020 - medziročník, na stagi Čavalenky a prenajatá technika)

Vďaka Vám môže Ladovňa vyzerať takto počas celého roka.

(foto: Festival Hviezdne noci 2020 - medziročník, variabilitu priestoru využili ASMR CREW s performance ShSssh It'll Be OK! (kolektívna rekreácia)

Prečo je tento projekt dôležitý?

Ladovňu považujeme za unikátny priestor aj v rámci kultúrnych centier a hudobných klubov na Slovensku. Mať pódium, základné technické vybavenie a miesto pre divákov je neopísateľný pocit. Taká banalita ako existencia pódia v malom meste vôbec nie je samozrejmosťou.

V uplynulom roku sme fungovali v rôznych spriatelených priestoroch, za čo sme veľmi vďační, pretože by sme bez nich neexistovali. No nemať k dispozícii vlastný priestor je neuveriteľne limitujúce hneď na niekoľkých úrovniach. Priestorové obmedzenia, rovnako ako prispôsobovanie sa programom vhodnosti prevádzky/inštitúcie, neexistujúce technické zázemie, časové obmedzenia a v neposlednom rade náročnosť prípravy podujatia, keď je potrebné celý priestor prestavať tak, aby sa na jeden večer transformoval na kultúrne centrum.

Veríme, že Ladovňa raz bude pravidelným útočiskom pre lokálne publikum, ako aj bodom na kultúrnej mape pre celé Slovensko.

Ak nás chcete spoznať viac, sledujte nás na našich FB profiloch: festivalovom a profile kultúrneho centra. Na webe zase nájdete info o programe, prenájme a aktuálnom dianí.

Ďakujeme, že nám veríte. Nevieme sa dočkať, keď sa s vami uvidíme osobne v Ladovni!

O projekte

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

Tričko Ladovňa

Minimálna výška príspevku

20

Poslať tričko Ladovňa, ako odmenu za Vašu podporu, je najmenej čo môžeme na oplátku urobiť. Správnemu fanúšikovi tohto priestoru, by nemalo chýbať v šatníku.

Tričká sú v strihu unisex, vyrobené z bio bavlny.

Smack MY Bytča tričko

Minimálna výška príspevku

25

SMACK MY BYTČA je nápad, ktorý sme ukradli zo známeho songu od Prodigy a premenili ho na heslo, ktoré sa s nami nesie už roky.

Prisvojte si ho aj vy!

Tričká sú v dámskom aj pánskom strihu, vyrobené z bio bavlny.

Program 2020 + tričko Ladovňa

Minimálna výška príspevku

60

Navštívte všetky podujatia Hviezdnych nocí. Ak bude kampaň úspešná, môžete sa na Ladovňu tešiť takmer každý víkend. Aké vybavenie, taký program.

A verte nám, plánujeme veľké veci. Ako pravidelnému návštevníkovi Vám nemôže chýba tričko Ladovňa ako bonus.

Zarámovaná fotografia Ladovne

Minimálna výška príspevku

120

Ešte predtým ako sa nám podarilo Ladovňu zrekonštruovať, sme si ju nechali na pamiatku zvečniť na fotografiách. Podporte nás sumou > 120 eur a pošleme túto pamiatku, elegantne zarámovanú Ladovňu, aj k Vám domov.

Vyberte si jednu z fotografií alebo prispejte trikrát a budete mať celú sériu ako dekoráciu Vašich stien.

Fotografia 40x50cm v čiernom ráme 50x70cm s paspartou.
Autor fotografie: Jakub Michel

Program 2020 + Program 2021 + tričko Ladovňa

Minimálna výška príspevku

150

Navštívte všetky podujatia Hviezdnych nocí. Ak bude kampaň úspešná, môžete sa na Ladovňu tešiť na bohatý celoročný program 2020 a aj v roku 2021. Aké vybavenie, taký program.

A verte nám, plánujeme veľké veci.

Ako pravidelnému návštevníkovi Vám nemôže chýba tričko Ladovňa ako bonus.

Súkromné kino v Ladovni

Minimálna výška príspevku

200

Uzavretá spoločnosť a dobrý film.
Veľakrát ste sa zamýšlali aké by bolo super mať doma projektor?

Príďte s partiou do Ladovne a premietnite si film podľa Vášho želania. Požičiame Vám projektor aj Ladovňu a pripravíme premietanie. Stačí si vybrať akýkoľvek film a spoločnosť podľa vlastného priania.

Po skončení kampane Vám nazdieľame kalendár s voľnými termínmi od pondelka do piatku a stačí si vybrať ten správny pre Vás.

*Ak nie ste z okolia, radi Vám poradíme ubytovanie v bezprostrednej blízkosti Ladovne.

Chcete byť doslova súčasťou Ladovne?

Minimálna výška príspevku

300

Ako poďakovanie za Váš štedrý príspevok bude Vaše meno napísané na stene Ladovne medzi podporovateľmi.

Aby ste mali Ladovňu aj doma, pošleme Vám tričko s potlačou Ladovňa ako poďakovanie.

Týždeň v Ladovni

Minimálna výška príspevku

500

Za odmenu Vám na týždeň požičiame Ladovňu. Naskúšajte divadlo alebo ju využite ako ateliér. Týždňová súkromná kreatívna zóna.

Po skončení kampane Vám nazdieľame kalendár s voľnými termínmi. Ladovňa bude Vaša od pondelka do piatku podľa potreby, víkend v dobedných hodinách.
Stačí si vybrať ten správny čas pre Vás.

*Ak nie ste z okolia, radi Vám poradíme ubytovanie v bezprostrednej blízkosti Ladovne.

Mecenáš

Minimálna výška príspevku

1 000

Večná vďaka.
Za takýto mecenášky dar sa Vám nevieme dostatočne poďakovať.
Titul mecenáša a večné miesto v našich srdciach však máte isté.

Novinky

Vybraná slova po B: Hviezdne noci Bytča

Update #1, 19.08.2020

Takto pomenovali spontánny článok redaktori z fullmoonu, ktorí nás prekvapili neuveriteľnou podporou,vyjadrenou Hviezdnym nociam, ale ja Ladovni samotnej.

Hviezdne noci si našli divákov v celom Slovensku aj Česku.

"Inspirace se může zdát triviální, opak je pravdou. Typické malomestské podujatia (krásné slovo!) obyčejně progresivní hudební soupiskou neoplývají, naopak festivalům určeným pro přespolní znalce chybí domácký feeling. V Bytče jsou podle organizátorů Bytčania (též krásné slovo!) a příchozí půl napůl. A to je na lajnap bez jediného interpreta poplatného mainstreamovému vkusu krásné." (Fullmoon)

Píše najrelevantnejšie hudobné periodikum na česko - slovenskej scéne.

Full Moon Zine nabízí zejména aktuální servis ohledně dění na hudební scéně, přináší reporty i fotogalerie z velkých koncertů, i z těch lokálních, reaguje čtyřiadvacet hodin v kuse na to, co se děje u nás i venku. A sází na výchovu vlastních autorů..

https://www.fullmoonzine.cz/vybrana-slova-po-b-hviezdne-noci-bytca?fbclid=IwAR1WhwpbMcoWK4f_Xhlu91w9i59ovmsce13XCD3CmTBfnXUpSMpoSiK4-v

Podporovatelia

👤 Francesca Kostecka

💬 Hajlik

20 €

👤 Deadred Records*

💬 Bene. sales >> Držíme palce!

64 €

👤 Zuzana Skotnicka

🎁 Smack MY Bytča tričko

25 €

👤 KRPA Slovakia spol. s r.o.

🎁 Chcete byť doslova súčasťou Ladovne?

300 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko Ladovňa

40 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko Ladovňa

20 €

👤 Peter Pivoda

🎁 Tričko Ladovňa

💬 Ste super!

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko Ladovňa

50 €

👤 Tomáš Kuša

🎁 Tričko Ladovňa

💬 Nazdravie

20 €

👤 Daniela Jancová

🎁 Tričko Ladovňa

20 €

👤 Vladimir Durajka Durajka

🎁 Tričko Ladovňa

💬 Zaokruhlujem :)

30 €

👤 Tomáš Pospíchal

🎁 Tričko Ladovňa

💬 Fira Sans

20 €

👤 Michal Szabó

🎁 Tričko Ladovňa

20 €

👤 Oskár Kázmer

💬 SLEEPFIELDS_PRE_LADOVNU

125 €

👤 Eva Kmecikova

🎁 Tričko Ladovňa

💬 Držíme palce a tešíme sa na akcie

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko Ladovňa

20 €

👤 Branislav Kužela

550 €

👤 Vladislav Konečný

🎁 Chcete byť doslova súčasťou Ladovne?

350 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko Ladovňa

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko Ladovňa

40 €

👤 Soňa Weissová

50 €

👤 Janka V

💬 Nemám viac peňazí: (

10 €

👤 Matej Mesko

10 €

👤 Peter Hanajik

🎁 Smack MY Bytča tričko

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Program 2020 + tričko Ladovňa

60 €

👤 Roman Ševčík

🎁 Smack MY Bytča tričko

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

20 €

👤 Radoslav Dubravsky

🎁 Tričko Ladovňa

20 €

   1 2 3 4 ... 7

Autori

Filmový klub Bytča

Filmový klub Bytča

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

Tričko Ladovňa

Minimálna výška príspevku

20

Poslať tričko Ladovňa, ako odmenu za Vašu podporu, je najmenej čo môžeme na oplátku urobiť. Správnemu fanúšikovi tohto priestoru, by nemalo chýbať v šatníku.

Tričká sú v strihu unisex, vyrobené z bio bavlny.

Smack MY Bytča tričko

Minimálna výška príspevku

25

SMACK MY BYTČA je nápad, ktorý sme ukradli zo známeho songu od Prodigy a premenili ho na heslo, ktoré sa s nami nesie už roky.

Prisvojte si ho aj vy!

Tričká sú v dámskom aj pánskom strihu, vyrobené z bio bavlny.

Program 2020 + tričko Ladovňa

Minimálna výška príspevku

60

Navštívte všetky podujatia Hviezdnych nocí. Ak bude kampaň úspešná, môžete sa na Ladovňu tešiť takmer každý víkend. Aké vybavenie, taký program.

A verte nám, plánujeme veľké veci. Ako pravidelnému návštevníkovi Vám nemôže chýba tričko Ladovňa ako bonus.

Zarámovaná fotografia Ladovne

Minimálna výška príspevku

120

Ešte predtým ako sa nám podarilo Ladovňu zrekonštruovať, sme si ju nechali na pamiatku zvečniť na fotografiách. Podporte nás sumou > 120 eur a pošleme túto pamiatku, elegantne zarámovanú Ladovňu, aj k Vám domov.

Vyberte si jednu z fotografií alebo prispejte trikrát a budete mať celú sériu ako dekoráciu Vašich stien.

Fotografia 40x50cm v čiernom ráme 50x70cm s paspartou.
Autor fotografie: Jakub Michel

Program 2020 + Program 2021 + tričko Ladovňa

Minimálna výška príspevku

150

Navštívte všetky podujatia Hviezdnych nocí. Ak bude kampaň úspešná, môžete sa na Ladovňu tešiť na bohatý celoročný program 2020 a aj v roku 2021. Aké vybavenie, taký program.

A verte nám, plánujeme veľké veci.

Ako pravidelnému návštevníkovi Vám nemôže chýba tričko Ladovňa ako bonus.

Súkromné kino v Ladovni

Minimálna výška príspevku

200

Uzavretá spoločnosť a dobrý film.
Veľakrát ste sa zamýšlali aké by bolo super mať doma projektor?

Príďte s partiou do Ladovne a premietnite si film podľa Vášho želania. Požičiame Vám projektor aj Ladovňu a pripravíme premietanie. Stačí si vybrať akýkoľvek film a spoločnosť podľa vlastného priania.

Po skončení kampane Vám nazdieľame kalendár s voľnými termínmi od pondelka do piatku a stačí si vybrať ten správny pre Vás.

*Ak nie ste z okolia, radi Vám poradíme ubytovanie v bezprostrednej blízkosti Ladovne.

Chcete byť doslova súčasťou Ladovne?

Minimálna výška príspevku

300

Ako poďakovanie za Váš štedrý príspevok bude Vaše meno napísané na stene Ladovne medzi podporovateľmi.

Aby ste mali Ladovňu aj doma, pošleme Vám tričko s potlačou Ladovňa ako poďakovanie.

Týždeň v Ladovni

Minimálna výška príspevku

500

Za odmenu Vám na týždeň požičiame Ladovňu. Naskúšajte divadlo alebo ju využite ako ateliér. Týždňová súkromná kreatívna zóna.

Po skončení kampane Vám nazdieľame kalendár s voľnými termínmi. Ladovňa bude Vaša od pondelka do piatku podľa potreby, víkend v dobedných hodinách.
Stačí si vybrať ten správny čas pre Vás.

*Ak nie ste z okolia, radi Vám poradíme ubytovanie v bezprostrednej blízkosti Ladovne.

Mecenáš

Minimálna výška príspevku

1 000

Večná vďaka.
Za takýto mecenášky dar sa Vám nevieme dostatočne poďakovať.
Titul mecenáša a večné miesto v našich srdciach však máte isté.