Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Po troch rokoch vyberáme bicykle zo šopy a pripravujeme sa na nové dobrodružstvo. Tak ako pri posledných dvoch projektoch, aj tentokrát to chceme natočiť, nafotiť a spraviť z toho ďalší parádny film. Nejakých sponzorov sa nám už zohnať podarilo, no prvýkrát by sme do toho chceli zapojiť aj Teba. Môžeš nás podporiť len tak alebo Ťa za to aj odmeníme darčekom - napr. Tvoje meno na našom aute, parádny smaltovaný hrnček alebo dostaneš pozvánku na premiéru nového filmu. Tak čo, odvezieš sa s nami?Čo máme za sebou?

História projektu Liberta tour sa datuje do roku 2014. Vtedy sa zopár chytrých hláv na starých mestských bicykloch vybralo do Liberca. Nepripravení, potužení adrenalínom, sme to žiaľ kvôli zdravotným a technickým problémom nezvládli.

V roku 2015 sa partia obmenila, k Libertám sa pridalo aj safety car s kameramanom, že sa odvezieme do Chorvátska. 860 kilometrov za 7 dní a vznikol z toho pomerne úspešný film, ktorý sme premiérovali na internete.

O rok neskôr bola túžba ešte väčšia, 1467 kilometrov za 15 dní cez Maďarsko, Rumunsko, Moldavsko, Podnestersko až na Ukrajinské pobrežie Čierneho mora - Odessa. Tu sme ale auto vymenili za staručkú T4, ktorá nás po ceste celkom slušne potrápila a "bicykle" sa niekedy javili ako spoľahlivejší dopravný prostriedok. Celú cestu sme opäť zhmotnili prostredníctvom fotiek a videí, z ktorých vznikol 42 minútový film, ktorý mal premiéru v apríli 2017 v Trnavskom kine hviezda a po roku od premiéry sme ho po mnohých reprízovaných premietaniach po celom Slovensku opäť sprístupnili všetkým na internet.

Kde ste nás mohli vidieť alebo počuť: RTVS, Rádio FM, fici.sme.sk, oudoorfilmy.sk, interez.sk, trnava.dnes24.sk, refresher.sk, fici.sme.sk, mtbiker.sk, biker.sk, Mestská televízia TrnavaČo sme pripravili na tento rok?

Po tejto ceste sme si povedali, Liberty a podobné somariny už nikdy viac. Tri roky ubehli ako vzduch z 24" duše a nám to nedalo, vymysleli sme niečo nové - "Na Libertách prejdeme až do Gréckeho Solúnu" sme si povedali koncom roka 2019. Potom prišiel rok 2020 s koronou a ukázal nám, že to také jednoduché nebude.

Pôvodný plán, ktorý chceme absolvovať, je cesta z Maďarského Segedínu cez Srbsko, Bosnu a Hercegovinu, Čiernu horu, Albánsko, Macedónsko až do Gréckeho Solúnu.
Ak nám to situácia okolo korony nedovolí, máme ďalšie alternatívy. Jednou z nich je, že vyrobíme trasu cez Balkánske krajiny, ktoré budú v pohode - napr. Čierna Hora. Pri tej najhoršej situácií - že budeme ako krajina zatvorení alebo budú zatvorené všetky krajiny smerom na juh - obídeme Slovensko dookola. Alebo vymyslíme niečo úplne iné, s dĺžkou cez tisíc kilometrov a parádnym prevýšením a samozrejme z tejto šialenosti spravíme náš ďalší cestopisný/dokumentárny/komediálny/tragikomický film.

Opäť chceme toto naše dobrodružstvo zdokumentovať a ponúknuť práve vám. V našich filmoch sa snažíme ukázať, že cestovať a spoznávať nových ľudí, sa naozaj oplatí. Z mnohých recenzií na náš posledný film, vyberáme jednu od Janka, písanú v milovanej trnavčine, v ktorej je povedané úplne všetko:

"Kazdy normalny clovek ma v sebe kusek dobrodruha kery v nem drime uz od dzeckych dob. Kopu dobrodrustef prezijeme len tak, virtualne. Je uplne jedno ci citame knisky verneofky, alebo kukame dobrodruzne filmy a nehavame sa tak unasat na vlnach fantazie. Aj to je jedna z moznych cest. Lenze tuzba objavuvat je v nas hlboko zakorenena a tito virtualne dobrodrustva nas nedokazu uplne uspokojit. Uz jako dzecka bereme za svoju povinnost preskumat co sa nachadza na povale, v sope, alebo co je v dalke za tym horizontom za kery nevidzime... Prave pohled na ten horizont nedaval kludne spavat aj jednej super bande chalanof z Bucan a Cervenika. Z pocuca sa dozvedzeli ze tam nekdze za obzorom by mala byt nejaka velka voda, kera je vraj slana a vola sa Cerne more. Nebolo im treba vacej hovorit a tak sa vybrali ziscit to na vlasnej kozi. A aby dobrodrustvo bolo dobrodruzstvom zvolili si trochu netradicny dopravny prostridek - slapali do betalof bicyglov, nesucich meno Liberta... Cesta im trvala kusek vac jak dva tyzdne a naslapali neco cez 1500km. Celu cestu si poccivo zdokumentuvali a spravili z teho kratky film. Ja som mal neska cest zucasnit sa premitana predpremiery tehoto kratkeho filmu a smelo mozem povedzet ze to stalo za to. Pocas kukana filmu som s chlapcami prezival radosci aj strasci celej ich cesty. Normalne som sa zacal pocit ked slapali do kopca a cicil som veter ve vlasoch ked sa puscali dole. Cicil som zaru rozpaleneho asfaltu na madarskej rovine aj vonu ranajsej rosy v trave rumunskych Karpat. Ale co bolo hlavne, pocas celeho filmu mi hubu krivilo do lahkeho usmevu, kedze humor chlapcof neopuscal ani v taskych chvilkach. Ked film skoncil, mal som chut spravit jednu vec - ist do garaze, zebrat kladzivo a z horskeho bicygla s jednu ranu odrazit prehadzuvac a len tak s jednym prevodom sa len tak nekam vybrat..."

Tím

5 ks statných junákov, 3 ks liberty, 1 ks Škoda Felicia

Na Libertách si to užije autor celej myšlienky Boris Dzíbela, Matej Mego a Adam Likavčan. V aute ich budú sprevádzať Lukáš Hesko a kameraman a fotograf Martin Hesko - ako zvyčajne, nie je na fotke.Na čo použijeme vyzbierané peniaze?

Predchádzajúce cesty sme zvládali zatiahnuť zo svojho a s pomocou dobrých ľudí, ktorí nám verili, aj keď sme ešte nemali poriadne nič za sebou. Teraz viete, čo dokážeme a chceme o pomoc poprosiť aj vás.

Do projektu sme už ale od začiatku tohto roka vložili niečo cez 1000 eur z vlastných zdrojov - nákup a príprava auta, oprava bicyklov, príprava foto a video techniky a mnoho iných menších položiek. Na cestu budeme potrebovať ďalšie prostriedky, ktoré si zase budeme ťahať z vlastných vreciek, ale ty nám do nich môžeš niečo priložiť a pomôcť nám. Peniaze potrebujeme na samotnú cestu, ale taktiež na výrobu filmu, ktorá nás bude stáť veľa času a ďalších prostriedkov.
Aby sme film dokázali vytvoriť, je potrebné natočený materiál spracovať. Strih natočeného materiálu sa cenovo pohybuje okolo 1000 eur, obrazová postprodukcia 600 eur, zvuková postprodukcia 350 eur, voiceover (copywriter + hlas) 300 eur, prenájom kina + organizačné zabezpečenie premiéry filmu 300 eur. Budeme radi, ak nás podporíš a už koncom marca 2021 si budeš môcť vychutnať náš nový film v Trnavskom kine Hviezda.

Tak ako posledný film, aj tento sa po premiére budeme snažiť dostať do rôznych kútov Slovenska na letné kiná, cestovateľské festivaly a po roku - v marci 2022 ho možno opäť zavesíme na internet :)

Náš posledný film z roku 2016, z našej cesty k Čiernemu moru, nájdeš na našom webe www.libertatour.sk alebo priamo na vimeo.com

Ak sa nám táto čiastka vyzbierať nepodarí, peniaze sa Ti vrátia. Nemáš čo stratiť :)

Ďakujeme!


StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky3

SME DOMA!

Update #3, 31.08.2020

Trvalo to 15 dní a cyklopočítače sa zastavili na presnej hodnote 1500 kilometrov. Na starej Liberte sme precestovali celé Slovensko. Dali sme to ✌️ Veľa zážitkov a kopec stretnutí s ľuďmi po celej republike. Všetko máme zdokumentované a začíname makať na novom filme. Ďakujeme všetkým za podporu! Prvé poďakovania rozpošleme už najbližšie týždne. Pre viac fotiek a aktuálnych info sleduj náš facebook

Výprava Liberta tour. Zľava šofér Feldy Lukáš, Boris, Matej, Adam a dokumentarista Martin


MÁME CEZ 100%! ĎAKUJEME!

Update #2, 05.08.2020

Keď sme pred pár týždňami spúšťali Startlab, ani sa nám nesnívalo, že sa dostaneme cez 50%, nie ešte cez sto! Aj vďaka vašej podpore sme už prešli zopár krajín a ako malé poďakovanie sme doterajšie cestovanie zhrnuli vo videu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa doteraz zapojili na podporu nášho nového filmu a ďalšej cesty. Ak ešte nemáš svoj hrnček, tašku, pozvánku na premiéru alebo meno na aute, ešte máš na to pár dní! Ďakujeme


JE ROZHODNUTÉ

Update #1, 03.08.2020

Situácia v balkánskych krajinách sa do dnešného dňa nezlepšila, skôr sa naďalej zhoršuje. Chceli sme byť optimisti, že sa nám smerom na juh podarí 16. augusta 2020 vycestovať, ale ak by sme aj veľmi chceli, nepôjde to.

Preto nám nezostáva nič iné ako naplniť plán B a precestovať Slovensko. Máme tu mnoho krásnych, menej známych krajov a rôznych okresiek, ktoré chceme v našom novom filme ukázať a zviditeľniť.

Presnú trasu po Slovensku ešte ladíme, ale ako prvú navštívime Záhorskú Ves, ktorá je najzápadnejším bodom republiky, pokračovať by sme chceli do Komárna - do najjužnejšieho bodu a potom smerom na sever cez stred Európy v Kremnici do Oravskej Polhory. Následne sa s Libertami poberieme popod Tatry smerom na najvýchodnejší bod Slovenska - do Novej Sedlice, z ktorej sa po južnej časti republiky poberieme naspäť domov.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli sa dostať zatiaľ na parádnych skoro 90%. Do ukončenia nám zostáva posledných 6 dní.

Ďakujeme!

Podporovatelia71

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Boris Dzíbela

Boris Dzíbela

Liberta Tour:
Cestujeme po svete na menej zvyčajných dopravných prostriedkoch. Vybrali sme si starý mestský bicykel značky Liberta pochádzajúci z Továrne detských vozidel v Liberci.

Meno a priezvisko Boris Dzíbela
Web https://libertatour.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt