Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Ďakujeme za podporu projektu. Ak máte záujem skontaktovať sa s autormi projektu napríklad kvôli tréningom, použite email: urbanec.marko@gmail.com alebo telefón: 0918592342.

Veľký projekt ulice, ktorý vznikol na ulici v Senci. Aj tak by sa dali charakterizovať začiatky BIG STREET PROJECT, nášho občianskeho združenia, ktorého hlavnou činnosťou je vedenie parkour tréningov pre všetky vekové kategórie ako na začiatočníckej, tak aj pokročilej úrovni. Za celou myšlienkou BSP stoja 2 dôvody:

1. osobná túžba trénovať, voľne sa hýbať, vedieť akrobatické prvky a krkolomné skoky ktoré sme od detstva na superhrdinoch obdivovali avšak nikde v Senci sme nenachádzali priestor na ich realizovanie,

2. viera, že v našom okolí je viac ľudí, ktorí zmýšľajú podobne ako my, a že práve oni budú prví, ktorí sa k nám pripoja a pomôžu nám strhnúť so sebou ďalších a ďalších, ktorým takýmto spôsobom poskytneme zmysluplné trávenie voľného času.


Boli sme si istí, že pôjde o WIN-WIN-WIN situáciu, pretože:

- deti a tínedžeri budú mať možnosť učiť sa prvky, od ktorých im ešte nedávno padali sánky v nemom úžase, bude ich to baviť, pretože sa budú cítiť voľne,

- rodičia budú spokojní, že ich dieťa má kde tráviť voľný čas, navyše ho trávi aktivitami, ktoré ho zaujímajú a zabezpečujú dostatok pohybu, ktorého majú v dnešnom digitálnom veku nedostatok,

- my, tréneri budeme môcť robiť čo nás baví a odovzdávať svoje znalosti ďalej čím sa budeme podieľať na výchove našich členov tak, aby z nich vyrástli úspešní ľudia, ktorí budú jedného dňa tvoriť gro spoločnosti. Pretože naše tréningy nie sú len o fyzickej výkonnosti, ale predovšetkým o mentálnych schopnostiach a učeniu základných hodnôt, medzi ktoré patrí priateľstvo, súdržnosť a spolupráca, radosť z aktivít, ktorým sa venujú, slušné vystupovanie, pokora a rešpekt voči druhým. Verili sme, že prostredníctvom systematickej práce budeme schopní prispievať ku komplexnému formovaniu osobnosti všetkých členov združenia.

A tak sme neváhali a pustili sa do realizácie nášho nápadu. Nadobudli sme potrebné certifikácie k vedeniu tréningov, prenajali si termíny v telocvični základnej školy (postupne sme vystriedali všetky ZŠ v Senci) a začali. Veľké množstvo pomôcok, ktoré dnes využívame patrí školským zariadeniam avšak niektoré, pre nás dôležité vybavenie ako napr. air track sme financovali z vlastných zdrojov. Svojho sna sme sa nevzdali ani po tom, čo nám neschválili dotáciu na začatie podnikania. Práve naopak, o to viac sme boli presvedčení, že jeden neúspech nás neodradí od toho, aby sme to zabalili a zobrali šancu deťom vypĺňať svoj voľný čas rozumným spôsobom.Čas plynul a z pôvodných 5 statočných, ktorí sa zúčastnili prvého tréningu nás je po 2 rokoch viac než 70. Čo je dôležité, záujem stále stúpa! Ohromne nás teší a posúva aj to, že veľa členov navštevuje tréningy pravidelne a dosahuje viditeľný progres. Náš najnovší projekt, pohybový program pre škôlkarov s názvom Pohyb Hrou, ktorý sme spustili v októbri minulého roku aby sme deti od útleho veku učili správnym návykom sa uchytil a jeho pozitívny dopad si pochvaľujú nielen učiteľky MŠ, ale aj rodičia detí doň zapojených. V tomto projekte vidíme obrovský potenciál, ktorého výsledky budú už o pár rokov veľmi viditeľné. A ktovie, možno aj v podobe nových členov na našich parkour tréningoch.PROBLÉM

Mnoho nečlenov k nám na tréning zatiaľ nezavítalo len z dôvodu, že im nevyhovujú termíny, v ktorých parkour tréningy vedieme. Máme ich do týždňa len 2, spolu 5 a pol hodín trénovania. Už len pre aktuálnych členov je to žalostne málo. Ďalší problém, obmedzená kapacita telocvične, priamo nadväzuje na problém č.1 – nedostatok termínov. V prípade účasti vyššieho počtu ľudí sa znižuje celková kvalita tréningu a zároveň zvyšuje riziko úrazu z dôvodu nedostatočnej kontroly všetkých cvičiacich. Kvôli týmto nedostatkom bolo rozširovanie radov Big Street Project o nových členov obmedzené. Až doteraz!


RIEŠENIE

Prostredníctvom tejto kampane sa snažíme o naplnenie nášho hlavného cieľa na rok 2017, ktorým je otvorenie vlastnej PARKOUR HALY priamo v meste Senec. Čo nás ovplyvnilo podstúpiť takýto krok? Zhrnúť sa to dá do 6 bodov:

1. Dopyt po tréningoch – JE
2. Dostatok termínov – NIE JE
3. Silná a súdržná komunita členov – JE
4. Ideálne vybavenie priestorov – NIE JE
5. Badateľný progres u členov – JE
6. Ešte viac členov a ich rýchlejšie napredovanie v nových priestoroch – MOŽNÉ VĎAKA VÁM!NOVÝ PRIESTOR

Vďaka vlastnej parkour hale dokážeme posunúť všetky horeuvedené body na úplne inú úroveň. Veľké množstvo tréningov, kvalitnejší tréningový proces, pravidelné trénovanie stálych členov, ešte viac nových členov. To všetko sa v blízkej budúcnosti stane skutočnosťou.

Položky, ktoré budeme schopní zafinancovať v prípade dosiahnutia cieľovej sumy kampane:

1. hrazdová konštrukcia - multifunkčná konštrukcia sa bude skladať z dvoch častí - oceľovej a drevenej. Bude vytvorená na mieru na základe presných potrieb parkouru a slúžiť bude na rozvoj sily a precvičovanie workout zostáv,
2. molitanová jama s rozbežiskom - veľkosťou, cenou a dĺžkou stavby najrozsiahlejšia konštrukcia celej haly. Bude slúžiť na bezpečný nácvik komplexných akrobatických prvkov, ale aj ako miesto na vybláznenie a vyskákanie sa. Túto konštrukciu považujeme za najväčšie lákadlo celej haly,
3. parkour prekážky akými sú švédske debny a odrazová rampa – využitie nájdu pri nácviku a zdokonaľovaní odrazu, preskokov a trikov o stenu. Budú prenosné čo zabezpečí dostatočnú variabilitu priestoru,
4. tatami podlaha – mäkčená podlaha s hrúbkou 4 cm, ktorá zabezpečí bezpečnosť pri precvičovaní všetkých druhov akrobatických prvkov,
5. výstuž molitanovej jamy – molitanové kocky, vďaka ktorým sa pri skokoch do jamy zabraňuje zraneniu. Svojimi vlastnosťami tlmia dopad a rovnako ako tatami podlaha, poskytujú bezpečnosť pri nácviku skokov.


K ČOMU BUDE HALA SLÚŽIŤ

Primárnym cieľom nášho združenia je vedenie tréningového procesu, avšak po otvorení haly plánujeme našu činnosť rozšíriť o pravidelné organizovanie vzdelávacích kurzov a víkendových workshopov zameraných na správnosť prevedenia jednotlivých prvkov, princípy zdravého stravovania a životného štýlu, organizovanie letných sústredení a podujatí v oblasti športu, umenia a kultúry nielen pre pravidelných návštevníkov, ale aj širokú verejnosť. Naša hala preto nebude miestom kde sa len trénuje. Bude slúžiť ako Centrum voľného času pre všetkých, ktorí sa rozhodnú nesedieť doma a nekomunikovať s kamošmi len cez Messenger, Snapchat, alebo Whatsup, prípadne scrollovať Facebook či Instagram. Budú mať možnosť osobného kontaktu na mieste kde to žije po celý rok. A ak by sa zistilo, že si chcú u nás písať domáce úlohy len aby boli s priateľmi, priestor vybavíme konferenčným stolom. ;)


AKO MÔŽEŠ POMÔCŤ

Znie to ako rozprávka na dokonalý život vášho parkour dieťaťa? Veru áno, aj nám. K jej naplneniu nám však chýba posledný kúsok skladačky. Aby sme boli presní, kúsok v hodnote 9000€, z ktorých budeme financovať vybavenie priestoru. A že to myslíme naozaj vážne, za vaše príspevky vás s radosťou odmeníme. Poďme sa spoločne pozrieť čo sme si pre Vás pripravili.

NÁŠ TÍM

Marko Urbanec - Tréner parkouru a gymnastiky nielen v BSP, ale taktiež v šamorínskom Big Hug Gym kde vedie skupinové tréningy pre deti. Často ho stretnete v trampolínovom svete Jump Aréna v Bratislave kde sa stará o bezpečnosť návštevníkov na trampolínach a popri tom poskytuje aj osobné tréningy pre jednotlivcov alebo skupiny.


Patrik Horváth - Jeden z trojice trénerov parkour tréningov v BSP. Okrem týchto vedie skupinové tréningy v No Will No Skill Academy kde sa venuje najmä všeobecnej pohybovej príprave a spolu s Markom skupinové tréningy gymnastiky pre deti v Big Hug Gym v Šamoríne. Popri týchto činnostiach poskytuje osobné tréningy.


Tomáš Huszár - V BSP má na starosti marketing a pohybový program pre škôlkarov. Stretnúť sa s ním môžete okrem telocvične na futbalových trávnikoch, konkrétne pri seneckých prípravkách v klube MŠK Senec, ktoré trénuje.
StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky4

6190€ I 69% I 75 podporovateľov I ĎAKUJEME!

Update #4, 18.04.2017


S radosťou Vám oznamujeme, že po skončení našej kampane na výstavbu STREETPARKU svieti na účte finálna suma 6190 EUR! Táto suma sa môže v dôsledku neskorých bankových transakcií v nasledujúcich dňoch navýšiť.

Každopádne sa už teraz chceme poďakovať všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom do zbierky zapojili, no najväčšia vďaka patrí 75 podporovateľom, bez ktorých by realizácia projektu nebola možná. Vaše príspevky si veľmi vážime a už pracujeme na tom, aby sme Vám v čo najkratšom čase dodali všetky vami zvolené odmeny.
Čoskoro začneme s prvou fázou výstavby, ktorou je rekonštrukcia priestorov do podoby, v ktorej budeme môcť začať s budovaním prekážok.

Chceli by sme v mene všetkých členov BSP vysloviť jedno obrovské ĎAKUJEM Vám všetkým! Vďaka Vám bude STREETPARK už toto leto stáť.

6 hodín do konca kampane! Dokážeme sumu ešte viac navýšiť?!

Update #3, 16.04.2017

Posledných 6 hodín nás delí od konca kampane, za ktorej úspechom stojíte aj vy. 5130€ je tá suma, ktorú sme vďaka Vám doteraz vyzbierali, a ktorá poslúži na výstavbu molitánovej jamy a hrazdovej konštrukcie do nášho spoločného Streetparku. Ak máte pocit, že projekt je hodný ďalšieho investovania, oboznámte s ním priateľov, rodinných príslušníkov či známych a pridajte sa k tým, ktorí šíria dobré meno nášho združenia.

6 hodín!!! Vybúchajme z projektu maximum, je to celé vo vašich rukách!

K dosiahnutiu cieľa nám chýba 600€!

Update #2, 10.04.2017

6 dní do konca kampane a na konte svieti suma 3400€. Všetko nasvedčuje tomu, že sa nám cieľovú sumu nepodarí vyzbierať. Avšak! Bratislavský samosprávny kraj nám odklepol dotáciu vo výške 5000€, ktoré budu rovnako ako financie z kampane použité na výstavbu prekážok, a tak nám do cieľovej sumy chýba už len 600€! Aj vďaka Vám! ĎAKUJEME.

Ak vaši známi ešte neprispeli, poposúrte ich, pretože čas kampane sa kráti. SPOLOČNE TO DÁMIE!

​Po prvom týždni kampane na výstavbu parkour haly máme na účte..

Update #1, 28.03.2017


Je skvelé vidieť, že naša vysnívaná hala sa začína zhmotňovať, avšak do konca kampane nám ostáva 24 dní a stále veľmi dlhá cesta k sume 9000€. Pomôžte nám preskákať sa až do cieľa! Ukážme okoliu, že spoločným úsilím dokážeme meniť a vytvárať podmienky pre pohyb nás všetkých.

Podporovatelia75

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Tomáš Huszár

Tomáš Huszár

Študujem manažment na Univerzite Komenského a s aktívnym pohybom som začal už v útlom veku, keď som začal s futbalom skôr než som vedel chodiť. Viac ako 5 rokov sa venujem trénovaniu detí. V štruktúrach Big Street Project pôsobím ako projektový manažér a popri tom vediem pohybový program v seneckých škôlkach.

Názov organizácie Big Street Project
Miesto realizácie projektu Senec
Adresa Jesenského 10, 90301 Senec, Slovensko
Telefónne číslo 0918592342
Web www.facebook.com/bigstreetproject/

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt