Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Podporte vydanie knihy šitej na mieru súčasným rodinám. Slovenská autorka Martina Vagačová ponúka odlišný prístup k dieťaťu, než väčšina z nás zažila v detstve. Dieťa vníma ako rovnocenného partnera vo výchove, ku ktorému treba pristupovať láskavo a s rešpektom. Kniha obsahuje množstvo praktických príkladov a tipov, ako zvládnuť každodenné výzvy.

Literatúra
Vzdelávanie a veda
Kniha Ako prežiť rodičovstvo
Získaná suma
273 %
16 393 €
z cieľovej sumy
6 000 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

Prečo som napísala knihu?

Narodenie dieťaťa do rodiny sa spája s radikálnou zmenou v živote rodičov. Starostlivosť o fyzický stav dieťaťa je podchytená pravidelnou lekárskou kontrolou. Podpora často bezradných rodičov vo výchove je veľakrát nedostupná. Aj preto som napísala knihu, ktorá bude sprevádzať rodičov rešpektujúcim prístupom vo výchove. Vychádzala som pritom zo svojich vyše desaťročných skúseností rodičovskej poradkyne a lektorky kurzov Efektívneho rodičovstva. Samozrejme, mnohé ma naučili aj moje – dnes už dospelé – deti.

Čo nájdete v knihe?

  • Pravidlá rodinnej harmónie.
  • Dôvody, prečo je rodičovstvo v prvom rade prácou na sebe.
  • Spôsoby, ako podporiť spojenie s dieťaťom a lepšie mu porozumieť.
  • Vysvetlenia, na čo sú nám emócie a ako zvládnuť konflikty.
  • Tipy, na čo si dať pozor vo výchove.
  • Príklady z poradenskej praxe.

Kniha je pozvánkou do príbytku, kde každá z izieb predstavuje jednu kapitolu. V nich rodina rieši rôzne výzvy, zažíva radosť, oddychuje. Spoločne vytvára pocit domova. Slovo SPOLU v názve jednotlivých kapitol premosťuje a spája. Vystihuje atmosféru, v ktorej sa každý cíti rešpektovaný a prijatý.

Kniha má 4 kapitoly a v každá z nich je zameraná na inú tému – SPOLUpatričnosť, SPOLUprepojenie, SPOLUpráca či SPOLUžitie. Tieto aspekty sú aj základom akéhokoľvek vzťahu, či už rodičovského, alebo partnerského. Prijmite moje pozvanie a cíťte sa pri čítaní ako doma.

Kto som?

Volám sa Martina Vagačová, venujem sa vzdelávaniu a individuálnemu poradenstvu vo výchove. Vediem zážitkové kurzy a podporné skupiny pre všetkých, ktorým záleží na vzájomnom rešpekte medzi dospelými a deťmi, ale aj medzi deťmi navzájom. Vychádzam pritom z adlerovských princípov individuálnej psychológie, konkrétne z programu Efektívne rodičovstvo. Ako certifikovaná lektorka spolupracujem najmä s rodičmi a pedagogickým personálom. Prednášam na rôznych podujatiach a aktívne sa zapájam do verejnej diskusie o výchove a vzdelávaní. Viac na: https://martina.vagacova.sk/, https://efektivne-rodicovstvo.sk/.

Ako bude kniha vyzerať?

Kniha je pripravená na vydanie. Má 132 strán písaného textu a 56 ilustrácií. Veľkosťou je tak akurát do ruky (16,6 x 23,5 cm). Prehľadné značenie kapitol a strán, praktický a zrozumiteľný obsah a farebné spracovanie vám uľahčia orientáciu v knihe.


Prečo potrebujem vašu podporu?

Po dopísaní rukopisu som pre korona krízu stratila vydavateľa, a preto knihu dokončujem vlastnými silami. Venovala som jej napísaniu veľa času a energie. Záleží na tom, aby sa dostala ku všetkým, ktorí ma často kontaktujú so svojimi otázkami.

Vďaka vašej podpore budem môcť knihu Ako prežiť rodičovstvo vytlačiť a rozdistribuovať. Vaše dary pre mňa veľa znamenajú. Ako poďakovanie vám ponúkam knižku v zvýhodnenej predpredajovej cene, video rozhovory s pedagógom a matematikom Milanom Hejným, individuálne konzultácie, autorskú grafiku ilustrátorky Helgy Pavelkovej a ďalšie.

Kniha vyjde v októbri 2020. Poďakovania a informácie o osobnom odbere vám pošleme po skončení kampane. Knižky a grafiky si môžete osobne vyzdvihnúť v bratislavskom kníhkupectve 82 Bøok & Design Shõp, ktoré vydáva aj vynikajúce knihy pre deti. Aj im ďakujem za podporu.

Povedali o knihe…

Text knihy som po napísaní dala na recenziu dvom odborníčkam: detskej psychiatričke Martine Paulinyovej a klinickej psychologičke Márii Tiňovej. Potešilo ma, že predslov ku knižke napísal známy matematik a pedagóg Milan Hejný:

„Autorka knižky Martina Vagačová je úspešná poradkyňa rodičov, vychádzajúca nielen z teoretického štúdia, ale predovšetkým z mnohoročných vlastných skúseností. Práve tie prestupujú celým textom vo forme príbehov a pomáhajú často bezradným rodičom riešiť zložité výchovné problémy. Za najväčšiu devízu knižky považujem autorkine základné presvedčenie, ktoré je totožné s presvedčením mojím, zdedeným po otcovi. Rodič môže úspešne riešiť problémy s deťmi iba vtedy, ak opustí predsudok o ‚hlúpom dieťati' a bude rešpektovať jeho somatickú, citovú i sociálnu autonómiu."

ZA VAŠU PODPORU VÁM ĎAKUJEM Z CELÉHO SRDCA!

Martina Vagačová

Odmeny

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Minimálna výška príspevku
13

Knihu si môžete vyzdvihnúť po jej vydaní v kníhkupectve 82 Bøok & Design Shõp v Bratislave, alebo Vám ju pošleme poštou.

Doručenie: Po skončení kampane
2x kniha Ako prežiť rodičovstvo + videorozhovor s prof. Hejným

2x kniha Ako prežiť rodičovstvo + videorozhovor s prof. Hejným

Minimálna výška príspevku
25

Darujte knihu aj svojim priateľom a obe si môžete vyzdvihnúť po vydaní v kníhkupectve 82 Bøok Design Shõp v Bratislave, alebo Vám ich pošleme poštou. Súčasťou je štvordielny rozhovor Martiny Vagačovej s pedagógom Milanom Hejným o rešpektujúcom prístupe v rodine a škole.

Doručenie: Po skončení kampane
Kniha Ako prežiť rodičovstvo + autorská grafika

Kniha Ako prežiť rodičovstvo + autorská grafika

Minimálna výška príspevku
35

Ku knihe pri vyzdvihnutí v Bratislave dostanete aj originálnu grafiku z limitovanej edície (42 x 30 cm). Tú si môžete vybrať z ilustrácii z knižky s podpisom autorky. Bude vytlačená pigmentovou tlačou giclee, číslovaná a signovaná autorkou.

Doručenie: Po skončení kampane
Kniha Ako prežiť rodičovstvo + individuálna konzultácia s autorkou

Kniha Ako prežiť rodičovstvo + individuálna konzultácia s autorkou

Minimálna výška príspevku
45

Autorka knihy Martina Vagačová rada odpovie na vaše otázky týkajúce sa rodičovských alebo učiteľských výziev. Individuálna konzultácia sa uskutoční osobne v Bratislave alebo online. Súčasťou odmeny je aj štvordielny rozhovor Martiny Vagačovej s pedagógom Milanom Hejným o rešpektujúcom prístupe v rodine a škole.

Doručenie: Po skončení kampane
Kniha Ako prežiť rodičovstvo + workshop na mieru s autorkou

Kniha Ako prežiť rodičovstvo + workshop na mieru s autorkou

Minimálna výška príspevku
100

Dvojhodinový workshop s Martinou Vagačovou na vami vybranú tému z ponuky na stránke efektivne-rodicovstvo.sk. Osobne v Bratislave alebo online. Pre jednotlivcov, rodiny alebo skupiny. Súčasťou poďakovania je aj štvordielny rozhovor Martiny Vagačovej s pedagógom Milanom Hejným o rešpektujúcom prístupe v rodine a škole.

Doručenie: Po skončení kampane
Novinky

Začíname tlačiť!

Update #3, 26.10.2020

S radosťou Vám všetkým oznamujem, že dnes sa začala tlač.

Som šťastná, že sa to podarilo, aj vďaka Vášmu príspevku! Ste skvelí, veľká vďaka! Už teraz netrpezlivo čakám na deň, keď nám ju tlačiarne dodajú.

Sľúbili, že to stihnú cca do 7-8 pracovných dní. Takže verme, že 3. – 4. 11. 2020 bude knižka doma, a potom hurá k Vám všetkým.

Predpokladám, že následne do konca týždňa začne balenie a zasielanie na Vaše adresy. Teším sa keď si ju všetci čoskoro otvoríme...

Srdečne

Martina

Je vyzbieraných viac ako 200 %! Ďakujem, a ideme ďalej.

Update #2, 18.10.2020

Ďakujem všetkým za podporu. Za dvadsať dní projekt podporilo takmer 450 ľudí a podarilo sa vďaka Vám dosiahnuť viac ako 200 % z minimálnej sumy.

Veľmi sa teším Vašej podpore a budem vďačná za každé ďalšie zdieľanie kampane na sociálnych sieťach. Dostávam neuveriteľne veľa pozitívnych a nečakaných reakcií. Za tých viac ako desať rokov práce som stretla stovky rodičov a teraz vidím a cítim, že pre mnohých tie stretnutia, kurzy či workshopy naozaj veľa znamenali.

Kampaň pokračuje, ešte 9 dní je šanca na podporu či získanie výhodnej ceny za knižku.

Čím viac peňazí vyzbieram, tým viac kníh vytlačím a pokryjem náklady na ilustrácie, grafiku a ďalšie práce okolo knižky. Je toho viac, ako si človek vie dopredu predstaviť. Je to fuška a nová skúsenosť. Keď som začala knižku písať, tak som ani netušila, čo všetko ma ešte len čaká...

Ak by ste si chceli prečítať čo o knižke napísali tí, ktorí ju už čítali v rukopise, nech sa páči:

Prof. RNDr. Milan Hejný, CSc., matematik a pedagóg
Maria Tinova, ClinPsyD., klinická psychologička
MUDr. Martina Paulinyova, PhD., detská psychiatrička

Viac na stránke: https://martina.vagacova.sk/?page_id=1086

Keď pôjde knižka do tlače, budem vás informovať...už sa neviem dočkať :)


Martina


Na 100 % kniha bude, čoskoro !!!

Update #1, 05.10.2020

Je úžasné, že sa minimálnu cieľovú sumu podarilo vyzbierať v rekordnom čase, za menej ako týždeň. Mám veľkú radosť, že sa knižka teší takému obrovskému záujmu.

Beriem to ako veľký záväzok a budem robiť všetko preto, aby ste najneskôr do konca októbra dostali do rúk knižku. Takisto sa môžete tešiť aj na sériu štyroch dvadsať minútových rozhovorov s prof. Hejným, ktoré som nahrala ešte v auguste v Prahe.

Kampaň beží ďalej, a stále je možné ju podporovať - ak ste ju už podporili, budem rada za každé zdieľanie medzi Vašimi priateľmi. Teraz je to za najlepšiu predpredajovú cenu a k tomu výber série bonusov. Čím viac peňazí sa vyzbiera, tým viac kníh sa vytlačí a dostane sa k rodičom...

Veľmi sa na to teším!

Prvý krôčik je dnes splnený, viem že knižku vytlačíme v minimálnom náklade. Ideme ďalej, a ak sa podarí získať ďalšie financie, môžeme ísť v pokoji do vyššieho nákladu. Nemala som s takouto kampaňou žiadne skúsenosti, mala som predtým bázeň. Pôvodne som chcela stanoviť potrebnú vyššiu sumu, ale obávala som sa ako to dopadne. Teraz som úplne užasnutá a nadšená...

Ešte raz jedno ďakujem pre vás všetkých.

Martina

PS: Ďakujem aj za vaše povzbudenia a slová uznania k mojej práci. Na mojej Facebook stránke je vytvorený ďalší priestor na komunikáciu a zdieľanie referencií, nápadov a pod. Vždy sa poteším príspevkom o vašich skúsenostiach a nových inšpiráciách. Ak sa stanete fanúšikom stránky, istotne vám neunikne nič z toho kde a čo organizujem či nové pripravujem.

https://www.facebook.com/efektivne.rodicovstvo.3

Podporovatelia
Denisa Zlevská 30 €
Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Diana Cencer Garafova 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

František Malík Malík 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Anonymný podporovateľ 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Lýdia Ďurovská 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Anonymný podporovateľ 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

✏ Martinka držím palce. Výborný nápad napísať knihu. Veľmi sa TEŠÍM. Si šikovná. Máš môj obdiv.... Dada Š.

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Ivana Kuricová 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Lenka Švecova 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Andrea Ščepka 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

✏ Teším sa na knihu

Daniela Suttner 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

✏ Som zvedava a tesim sa!

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

✏ Vsetko dobre :)

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Eva Bolemant 10 €
Anonymný podporovateľ 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

✏ Mati, velmi sa na knizku tesiiiim :)

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

✏ Martinka držím palce v práci, nech sa ti darí..... Monika Čikás

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

✏ Velmi sa tesim na tuto publikaciu.

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Martina Tamasova Tamasova 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

✏ Super Mati! Nech sa dari:)

Radoslav Černický 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Zuzana Vojtylová 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Veronika Bauerova 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Anonymný podporovateľ 15 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

✏ Tesime sa na knizku :)

Lenka Gajovska 13 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Martina Janikova 28 €

🎁 2x kniha Ako prežiť rodičovstvo + videorozhovor s prof. Hejným

Anonymný podporovateľ 16 €

🎁 Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Autori
Efektívne rodičovstvo

Efektívne rodičovstvo

…dopraje v prvom rade priestor rodičovi, aby si porozumel, aby našiel sám seba, svoje možnosti, a aby potom ľahšie vnímal dieťa a rozumel mu. Krok za krokom uvidíte zmenu na sebe, na deťoch, v partnerstve ako aj u vás doma…

Zuzana Límová

Zuzana Límová

Konzultácia textu a jazykové korektúry.

Helga  Pavelkova

Helga Pavelkova

Ilustrátorka

Jana Bálik

Jana Bálik

Grafička

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Páči sa vám projekt, a hoci za vašu podporu nič nečakáte, chcete prispieť. Ľubovoľnou sumou. Ďakujeme!

Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Kniha Ako prežiť rodičovstvo

Minimálna výška príspevku
13

Knihu si môžete vyzdvihnúť po jej vydaní v kníhkupectve 82 Bøok & Design Shõp v Bratislave, alebo Vám ju pošleme poštou.

Doručenie: Po skončení kampane
2x kniha Ako prežiť rodičovstvo + videorozhovor s prof. Hejným

2x kniha Ako prežiť rodičovstvo + videorozhovor s prof. Hejným

Minimálna výška príspevku
25

Darujte knihu aj svojim priateľom a obe si môžete vyzdvihnúť po vydaní v kníhkupectve 82 Bøok Design Shõp v Bratislave, alebo Vám ich pošleme poštou. Súčasťou je štvordielny rozhovor Martiny Vagačovej s pedagógom Milanom Hejným o rešpektujúcom prístupe v rodine a škole.

Doručenie: Po skončení kampane
Kniha Ako prežiť rodičovstvo + autorská grafika

Kniha Ako prežiť rodičovstvo + autorská grafika

Minimálna výška príspevku
35

Ku knihe pri vyzdvihnutí v Bratislave dostanete aj originálnu grafiku z limitovanej edície (42 x 30 cm). Tú si môžete vybrať z ilustrácii z knižky s podpisom autorky. Bude vytlačená pigmentovou tlačou giclee, číslovaná a signovaná autorkou.

Doručenie: Po skončení kampane
Kniha Ako prežiť rodičovstvo + individuálna konzultácia s autorkou

Kniha Ako prežiť rodičovstvo + individuálna konzultácia s autorkou

Minimálna výška príspevku
45

Autorka knihy Martina Vagačová rada odpovie na vaše otázky týkajúce sa rodičovských alebo učiteľských výziev. Individuálna konzultácia sa uskutoční osobne v Bratislave alebo online. Súčasťou odmeny je aj štvordielny rozhovor Martiny Vagačovej s pedagógom Milanom Hejným o rešpektujúcom prístupe v rodine a škole.

Doručenie: Po skončení kampane
Kniha Ako prežiť rodičovstvo + workshop na mieru s autorkou

Kniha Ako prežiť rodičovstvo + workshop na mieru s autorkou

Minimálna výška príspevku
100

Dvojhodinový workshop s Martinou Vagačovou na vami vybranú tému z ponuky na stránke efektivne-rodicovstvo.sk. Osobne v Bratislave alebo online. Pre jednotlivcov, rodiny alebo skupiny. Súčasťou poďakovania je aj štvordielny rozhovor Martiny Vagačovej s pedagógom Milanom Hejným o rešpektujúcom prístupe v rodine a škole.

Doručenie: Po skončení kampane