Pomôž nám postaviť jedinečnú halu pre Parkour a prirodzený pohyb!

Pomôž nám postaviť prvú parkourovú halu v Bratislave! Sľubujeme, že keď ju dokončíme, tak sa ti nebude chcieť od nás odísť :)

Lokálny rozvoj
Šport
Pomôž nám postaviť jedinečnú halu pre Parkour a prirodzený pohyb!
Získaná suma
134 %
5 351 €
z cieľovej sumy
4 000 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

Len si to predstav, priestor v ktorom sa vyšantia všetci od detí až po dospelých. Miesto kde sa bude budovať krásna komunita a širiť radosť z pohybu. Halu už máme a začali sme na nej reálne pracovať, no radi by sme zhmotnili všetky naše vízie. A s tým nám môžeš pomôcť práve ty! :)

O PARKOUR ŠKOLE

Parkour Škola vznikla v roku 2017 a odvtedy našimi rukami prešlo stovky detí a dospelých. Naším cieľom je sprístupniť parkour všetkým bez obmedzení a šíriť myšlienky, ktoré so sebou táto disciplína nesie. To sú najmä hodnoty ako pokora, súdržnosť, rešpektovanie samého seba, druhých a prostredia, v ktorom sa pohybujeme. Tieto myšlienky zdieľame s ľuďmi skrz naše aktivity, vďaka čomu máme možnosť im ukázať iný uhoľ pohľadu na pohyb. Pohľad, kedy sme všetci ako rodina, ktorá si navzájom pomáha a podporuje sa :) 

Práve preto sme sa rozhodli vybudovať krásny priestor na rozvoj, ktorý bude ponúkať:

 • Skvelé tréningové zázemie pre Parkour , Freerunning , Tricking a ďalšie pohybové disciplíny
 • Množstvo pravidelných tréningov pre deti, mládež a dospelých pod vedením skúsených trénerov
 • Kvalitné zázemie pre eventy , workshopy, teambuildingy a iné.
 • Možnosť trénovať bezpečne a efektívne za každého počasia na prekážkach, ktoré sú vytvorené a inšpirované mestským prostredím

AKÝ JE NÁŠ CIEĽ?

Našim cieľom je vybudovať miesto, ktoré bude šíriť radosť z pohybu. Preto sme sa rozhodli vykročiť cestou budovania jedinečného priestoru vhodného pre deti, mladých, dospelých aj seniorov. Jednoducho ukázať, že parkour a pohyb je naozaj pre všetkých bez limitov. 

Rozloha celej haly je 500 m2 a bude rozdelená na 4 hlavné zóny:

 • PARKOUR ZÓNA: viac ako 200 m2 tvrdých prekážok a stien, ktoré imitujú mestské prostredie a sú vybudované tak, aby na nich mohli trénovať všetci od začiatočníkov až k pokročilím. Súčasťou parkour zóny je aj molitanová jama
 • MÄKKÁ ZÓNA: približne 100 m2 tatamov (mäkká podlaha), a nespočetne veľa mäkkých prekážok, debien, žineniek a airtracku. Táto zóna slúži na bezpečný nácvik techník a prvý kontakt s parkourom, trickingom alebo akrobaciou
 • FUNKČNÁ ZÓNA: telocvična o rozlohe 60 m2, kde nájdeš všetko potrebné na kondičný tréning. V časti zóny bude konštrukcia s hrazdami vypodložená gumennou podlahou vhodnou na vzpieranie a silový tréning. Okrem konštrukcie bude priestor prispôsobený na tréning MovNatu a zároveň poskytne možnosti na ďalšie skupinové tréningy
 • CHILL ZÓNA: bude prvý kontakt pri vstupe do haly. V chill zóne bude recepcia s dobrou kávičkou a zároveň krásnym a útulným posedením, kde viete počkať kým napr. dieťa trénuje. Alebo sa môžte len tak vyvaliť do tuli vaku a oddýchnuť si po náročnom dni :)

AKÉ CVIČENIA U NÁS NÁJDETE?

Našou víziou je šíriť prirodzený pohyb a radosť z neho. Pohyb, ktorý bude dostupný všetkým. Preto u nás nájdeš široký výber atraktívných pohybových lekcií, z ktorých si určite každý vyberie :)

 • Parkour
 • Tricking
 • Soft akrobacia
 • Akrobacia
 • MovNat
 • Animal Flow
 • Kondičné a silové tréningy
 • Stojka
 • Flexibilita a mobilita
 • Jóga, acroyoga a mnoho ďalšieho :)

AKO MÔŽETE POMÔCŤ?

Na to, aby sme celý projekt zrealizovovali do finálnej podoby budeme potrebovať Vašu pomoc.

 • Finančná podpora – projekt môžete podporiť v rôznej výške. Vzhľadom na výšku príspevku vás čakajú špeciálne odmeny.
 • Povedzte o tom všetkým – veríme, že vďaka Vám sa o tomto projekte dozvedia všetci :) Veľmi nám pomôže, ak budete zdieľať projekt na sociálnych sieťach.
 • Odmeny nestačia a chcete pomôcť viac? – ak sme Vás zaujali, prípadne poznáte človeka, ktorý rád investuje do projektov realizovaných od srdca, tak nám neváhajte napísať na: info@parkourskola.sk

FINANČNÉ CIELE

Toto je aktuálny stav haly, ktorý dokážeme zrealizovať:

1. miľník: 4000€ - dobudovanie parkour zóny

Za túto sumu dokážeme dobudovať celú parkourovú zonu vrátane položenia gumennej podlahy vhodnej na bezpečný tréning parkouru.

2. miľník: 9000€ - molitanová jama

Molitanová jama na bezpečný nácvik akrobacie! Áno, toto je asi najväčší highlight haly a veľmi sa na ňu tešíme. Veríme, že vďaka Vám dosiahneme aj druhý finančný miľník :)

3. miľník: 11 000€ - funkčná zóna

Čerešnička na torte. Pri dovŕšení tejto sumy dokážeme vybudovať plne vybavenú funkčnú zónu vhodnú na silový tréning (vzpieranie, kettelbelly, plyoboxy, monkey bar, hrazdy, laná, kruhy) a zároveň to bude miestom pre skupinové tréningy rôzneho druhu (MovNat, AnimalFlow, Stojky a pod.). Celý priestor bude realizovaný v "naturálnom" duchu s veľa prírodnými prvkami :)

KEDY A KDE BUDE PROJEKT REALIZOVANÝ?

Na hale už makáme od začiatku novembra a radi by sme priestory sprístupnili pre Vás na prelome decembra/januára. Máme pred sebou ešte veľa práce, no s vami to zvládneme! :)

Parkour Škola bude situována v širšom centre Bratislavy - Ružinov, konkrétne na križovatke ulíc Bajkalská a Trnavská. Vďaka tejto lokalite sa k nám dostanete v priebehu pár minút z ktorejkoľvek časti Bratislavy. Zároveň je k nám dobrá dostupnosť autom aj MHD.

Ďakujeme za Vašu podporu, a tešíme sa keď tu spoločne zatrénujeme! :)

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Poďakovanie na webe

Poďakovanie na webe

Minimálna výška príspevku
5

Práve si nám pomohol kúpiť 1 meter dreva potrebný na výstavbu stien. Možno práve tvoj meter bol ten, ktorý nám teraz chýba. :) A za to, sa ti poďakujeme na webe Parkour Školy! :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + 2 vstupy

Stena slávy + 2 vstupy

Minimálna výška príspevku
11

Vieš čo je parkourové pravidlo +1? Dať si jedno opakovanie naviac za všetkých, ktorí s nami nemôžu trénovať. Najčastejšie to býva pri desiatich opakovaniach. Preto sme túto myšlienku vsunuli aj do jednotlivých odmien. A ver, že za každého kto nás podporí si dáme poctivé kľuky! Môžeš s nami keď chceš, na ktoromkoľvek z 2 tréningov alebo open gymov, ktoré od nás dostaneš. A navyše bude tvoje meno biele na čiernom! Áno, presne tak, budeš napísaný vedľa všetkých, ktorí podporia od tejto sumy vyššie, na famóznej stene slávy :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

Minimálna výška príspevku
21

Z teba sa stáva náš oficiálny stavač múrov! :) Vďaka tebe sme kúpili jednu preglejku aby ste sa neprepadli do útrob prekážok. Je tam tma a duchovia starých parkouristov, takže tam padnúť nechceš. Prídeš zistiť, ktorá je ta tvoja na VIP event? Alebo využi niektorý z 2 voľných vstupov na tréning a open gym. A pššt, s touto odmenou si môžeš na stenu slávy napísať svoje meno sám na VIP evente! :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

Minimálna výška príspevku
51

Juhúú, práve si nám pomohol kúpiť 50 molitanových kociek do jamy! Sme zvedaví, či tie svoje nájdeš, keď prídeš k nám! Ale domov si ich prosím neber, budeme ich potrebovať :) Môžeš ich hľadať na špeciálnom VIP evente alebo počas 6 voľných vstupov, na akýkoľvek tréning alebo open gym, ktoré od nás dostaneš! :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + VIP event + 12 vstupov

Stena slávy + VIP event + 12 vstupov

Minimálna výška príspevku
101

Hovoríš si, že keď už podporiť tak poriadne? Vďaka tebe budú môcť skákať aj ostatní. Určite si na ten dobrý pocit spomenieš keď budeš u nás trénovať :) A nie jedenkrát, dostaneš rovno 12 voľných vstupov na tréning alebo open gym. A ešte predtým sa vidíme na VIP evente! :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + VIP event + 24 vstupov + Brontofialový jednorožec :)

Stena slávy + VIP event + 24 vstupov + Brontofialový jednorožec :)

Minimálna výška príspevku
201

Chceš niečo extra čo nemá len tak hocikto? Tak čo keby ti povieme, že keď prídeš na VIP event, alebo ktorýkoľvek z 24 tréningov/open gymov, tak si môžeš pomenovať a podpísať ľubovoľnú stenu ako len chceš? Bude len "tvoja". Skľudom nech sa volá aj brontofialový jednorožec, hlavne nech to je originálne! :)

Doručenie: Január 2020
Stena sponzorov + VIP event + Deň parkouristu

Stena sponzorov + VIP event + Deň parkouristu

Minimálna výška príspevku
501

Ty nás máš asi veľmi rád, že? :) A my sa ti za to špeciálne odvďačíme! Tvoje meno alebo firma bude zverejnená na tabuli sponzorov a navyše.. počkaj si.. dostaneš od nás špeciálny DEŇ PARKOURISTU pre teba a skľudom aj tvoju rodinku! Aby si vedel, aké to je vidieť svet našimi očami :) Na VIP event si tak isto pozvaný samozrejme :)

Doručenie: Január 2020
Novinky

Ďakujeme ❤️

Update #3, 31.12.2020

Milí podporovatelia,

v prvom rade Vám chceme poďakovať za Vašu pomoc a dôveru v náš projekt. Podarilo sa vyzbierať viac ako 5000€ na našu parkourovú halu. Veľmi sa z toho tešíme! :)

Podlaha do celej Parkourovej zóny je už objednaná a práve dokončujeme finálnu vizualizáciu hrázd. Dovtedy sme v priestore rozložili našu konštrukciu, ktorú si môžete užiť hneď, keď otvoríme! :) Financie použijeme na dobudovanie jednotlivých zón. Na molitanovú jamu to síce stačiť nebude, ale urobíme všetko pre to aby bola naplnená čím skôr! :) 

Otvorenie haly plánujeme hneď po skončení lockdownu
 (budeme o tom informovať na našom webefacebooku alebo instagrame) a od toho momentu môžete čerpať aj Vaše odmeny. Tí, ktorí ste mali odmenu vo forme vstupu, tak pri prvom tréningu sa prosím nahláste na recepcii a obdržíte od nás permanentku so vstupmi na open gym alebo skupinový tréning. 

Tí, ktorí ste mali v odmene VIP Event, tak zažijete s nami špeciálnu jednodňovú akciu plnú zábavy, tréningu a dobrej nálady :) Taktiež tam bude priestor na oficiálne zavesenie steny slávy a podpísanie prekážok :) Udalosť sa uskutoční hneď, keď nám to opatrenia v súvislosti s COVID-19 dovolia. Budeme Vás informovať a moc sa tešíme! :) 

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nám napísať.

Ešte raz Vám všetkým od srdca ďakujeme a tešíme sa na Vás! :) 

Prajeme Vám úspešný nový rok! 
Tím Parkour ŠkolaBlížíme sa k finišu!

Update #2, 23.12.2020

Máme posledný deň kampane a práve dnes finišujeme malovku celého priestoru ❤️

V skratke dvoma slovami: "ste úžasní!!!" :)  Nesmierne si vážime Vašu podporu, pretože vďaka Vám môžeme osadiť hrazdy, podlahu, a veríme že sa priblížime aj k naplneniu jamy. Už sa tešíme keď sa tu všetci stretneme, samozrejme hneď ako opatrenia dovolia :)

Celý tím Parkour Školy od srdca ďakuje každému z Vás za podporu a prajeme krásne sviatky ❤️

1. miľník dosiahnutý! :)

Update #1, 13.12.2020

Všetkým Vám od srdca ďakujeme, ste úžasní! Budeme môcť položiť podlahu a vďaka Vám dokončiť ďalšiu etapu výstavby. Kampaň stále beží, 2. miľník je molitanová jama, ktorej sme stále bližšie a bližšie :) Veríme, že to dáme do Vianoc! :) 
Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 20 €
Michaela Mezovská 21 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

✏ Pre syna - Julius Mezovsky

Lukáš Buchel 11 €

🎁 Stena slávy + 2 vstupy

✏ Tak na poslednú chvíľu ale čo už 🤷‍♂️ Vyzerá to parádne, veľmi sa teším so všetkými si tam zaskákať. Great job ❤👊

Ivana Valachova 11 €

🎁 Stena slávy + 2 vstupy

✏ Od Iva a Kuba z vreckoveho :) praju pekne Vianoce

Michal Sloboda 51 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

✏ Don't ever say that it's not possible!

Lukas Szepesi 11 €

🎁 Stena slávy + 2 vstupy

✏ Dodatocne este aspon maly prispevok aj na jamu :-)

Dada Pellerova 51 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

✏ Ste super :))

Anonymný podporovateľ 11 €

🎁 Stena slávy + 2 vstupy

✏ Prispevok od Emky Nedveďovej

Anonymný podporovateľ 11 €

🎁 Stena slávy + 2 vstupy

✏ Prispevok od Lucky Nedveďovej

PRO BTS 200 €
Jaroslav Vojtek 51 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

✏ Držíme palce ! Vinco a Jaro Vojtekovci.

Marek Minarovič 20 €
Marek Šujan 11 €

🎁 Stena slávy + 2 vstupy

Radim Blaho 21 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

✏ Diky!:)

Anonymný podporovateľ 20 €
Peter Kocourek 51 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

✏ Lebo vás ľúbim

Ivana Valachova 21 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

✏ Ešte na pár molitanových kociek.. :)

Natália Kupková 51 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

Timotej Bordáč 21 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

✏ Len tak ďalej!

Anonymný podporovateľ 30 €
Marian Sulko 21 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

Lea Wiedermann 15 €

✏ Drzim palce chalani nech sa to podari👍😆

Michaela Osuská 5 €
Anonymný podporovateľ 10 €
Marianna Durianova 10 €
Peter Horak 21 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

✏ Nech sa vam dari chalani (a baby ;-)... drzim palce, a zelam vela energie. Horčo

Jakub Dinič 21 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

Mira Ženišová 21 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

Katarina Krist 51 €

🎁 Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

Michal Sopuch 11 €
Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Parkour Škola

Parkour Škola

Parkour Škola vznikla v roku 2017 a odvtedy našimi rukami prešlo stovky detí a dospelých. Naším cieľom je sprístupniť parkour všetkým bez obmedzení a šíriť myšlienky, ktoré so sebou táto disciplína nesie. To sú najmä hodnoty ako pokora, súdržnosť, rešpektovanie samého seba, druhých a prostredia, v ktorom sa pohybujeme. Tieto myšlienky zdieľame s ľuďmi skrz naše aktivity, vďaka čomu máme možnosť im ukázať iný uhoľ pohľadu na pohyb. Pohľad, kedy sme všetci ako rodina, ktorá si navzájom pomáha a podporuje sa :)

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Poďakovanie na webe

Poďakovanie na webe

Minimálna výška príspevku
5

Práve si nám pomohol kúpiť 1 meter dreva potrebný na výstavbu stien. Možno práve tvoj meter bol ten, ktorý nám teraz chýba. :) A za to, sa ti poďakujeme na webe Parkour Školy! :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + 2 vstupy

Stena slávy + 2 vstupy

Minimálna výška príspevku
11

Vieš čo je parkourové pravidlo +1? Dať si jedno opakovanie naviac za všetkých, ktorí s nami nemôžu trénovať. Najčastejšie to býva pri desiatich opakovaniach. Preto sme túto myšlienku vsunuli aj do jednotlivých odmien. A ver, že za každého kto nás podporí si dáme poctivé kľuky! Môžeš s nami keď chceš, na ktoromkoľvek z 2 tréningov alebo open gymov, ktoré od nás dostaneš. A navyše bude tvoje meno biele na čiernom! Áno, presne tak, budeš napísaný vedľa všetkých, ktorí podporia od tejto sumy vyššie, na famóznej stene slávy :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

Stena slávy + VIP event + 2 vstupy

Minimálna výška príspevku
21

Z teba sa stáva náš oficiálny stavač múrov! :) Vďaka tebe sme kúpili jednu preglejku aby ste sa neprepadli do útrob prekážok. Je tam tma a duchovia starých parkouristov, takže tam padnúť nechceš. Prídeš zistiť, ktorá je ta tvoja na VIP event? Alebo využi niektorý z 2 voľných vstupov na tréning a open gym. A pššt, s touto odmenou si môžeš na stenu slávy napísať svoje meno sám na VIP evente! :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

Stena slávy + VIP event + 6 vstupov

Minimálna výška príspevku
51

Juhúú, práve si nám pomohol kúpiť 50 molitanových kociek do jamy! Sme zvedaví, či tie svoje nájdeš, keď prídeš k nám! Ale domov si ich prosím neber, budeme ich potrebovať :) Môžeš ich hľadať na špeciálnom VIP evente alebo počas 6 voľných vstupov, na akýkoľvek tréning alebo open gym, ktoré od nás dostaneš! :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + VIP event + 12 vstupov

Stena slávy + VIP event + 12 vstupov

Minimálna výška príspevku
101

Hovoríš si, že keď už podporiť tak poriadne? Vďaka tebe budú môcť skákať aj ostatní. Určite si na ten dobrý pocit spomenieš keď budeš u nás trénovať :) A nie jedenkrát, dostaneš rovno 12 voľných vstupov na tréning alebo open gym. A ešte predtým sa vidíme na VIP evente! :)

Doručenie: Január 2020
Stena slávy + VIP event + 24 vstupov + Brontofialový jednorožec :)

Stena slávy + VIP event + 24 vstupov + Brontofialový jednorožec :)

Minimálna výška príspevku
201

Chceš niečo extra čo nemá len tak hocikto? Tak čo keby ti povieme, že keď prídeš na VIP event, alebo ktorýkoľvek z 24 tréningov/open gymov, tak si môžeš pomenovať a podpísať ľubovoľnú stenu ako len chceš? Bude len "tvoja". Skľudom nech sa volá aj brontofialový jednorožec, hlavne nech to je originálne! :)

Doručenie: Január 2020
Stena sponzorov + VIP event + Deň parkouristu

Stena sponzorov + VIP event + Deň parkouristu

Minimálna výška príspevku
501

Ty nás máš asi veľmi rád, že? :) A my sa ti za to špeciálne odvďačíme! Tvoje meno alebo firma bude zverejnená na tabuli sponzorov a navyše.. počkaj si.. dostaneš od nás špeciálny DEŇ PARKOURISTU pre teba a skľudom aj tvoju rodinku! Aby si vedel, aké to je vidieť svet našimi očami :) Na VIP event si tak isto pozvaný samozrejme :)

Doručenie: Január 2020