Kúrenie pre Lýceum v Modre

Lýceum je živým, inšpiratívnym a aktívnym uzlom lokálnej kultúrnej scény. Nachádza sa v priestoroch bývalého Evanjelického gymnázia v Modre, ktoré sa snažíme vrátiť do života postupnou rekonštrukciou. Budova je na zozname Národných kultúrnych pamiatok.

Kultúra
Lokálny rozvoj
Kúrenie pre Lýceum v Modre
Získaná suma
109 %
6 515 €
z cieľovej sumy
6 000 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

O Lýceu.

Náplňou a poslaním Lýcea sú kultúrne, umelecké a spoločenské podujatia:
výtvarný ateliér, coworking, diskusie, prednášky, prezentácie, výtvarné kurzy, tvorivé dielne, kurzy tvorivého písania, hudobné večery, divadelné workshopy a iné vzdelávacie a umelecké aktivity pre verejnosť, ktoré organizujeme už od roku 2019.

Vytvárame priestor pre tvorivosť, chceme ju priblížiť všetkým ľuďom a ukázať im, že tvoriť môže každý a netreba sa báť. Vytvárame komunitný priestor, kam si ľudia môžu priniesť vlastné nápady a my im ich pomôžeme zrealizovať. Priestor plný možností, nadšenia a priateľov. 

Čo je cieľom nášho projektu?

Snažíme sa Lýceu vrátiť jeho pôvodné poslanie – možnosť vzdelávať sa a tvoriť.

V prvom roku fungovania sa nám vlastnými silami podarilo zrekonštruovať časť budovy tak, aby sme mohli otvoriť komunitný výtvarný ateliér, miestnosť na živé diskusie a coworkingový priestor.

Teraz ale potrebujeme priestory vykúriť, aby mohli žiť aj v zime a na to potrebujeme vašu pomoc. Demontovali sme staré nefunkčné gamatky a plánujeme zaviesť oveľa efektívnejšie ústredné kúrenie, zatiaľ v polovici budovy, ktorá je užívaniaschopná. 

 Ako použijeme vašu podporu?

Náklady na realizáciu kúrenia sa nám podarilo znížiť o 50% vďaka štedrému sponzorovi, ktorý nám daroval radiátory. Vašu podporu použijeme na zakúpenie inštalačného materiálu, kotla a realizáciu kúrenia profesionálom. Ak sa vyzbiera viac peňazí, investujeme ich do opravy okien a do tepelnej izolácie. 

200 ročné štúrovské gymnázium ožíva aj vďaka vašej pomoci

Kedy a kde bude projekt realizovaný?

Projekt kúrenia sme už začali realizovať a ukončený bude v januári 2021. Na rekonštrukcii však budeme naďalej pracovať, nakoľko 200 ročná budova si vyžaduje ešte veľa práce a entuziazmu.

O odmenách

Odmeny za Vaše príspevky sme vybrali z produktov našich lokálnych partnerov, ktorí do nich dávajú srdce.

MAJOLIKA MODRA - je zapísaná v Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. V Lýceu pijeme kávu z ich šálok. https://www.majolika.sk

EBENICA COFFEE - moderná pražiareň kávy s top svetovými technológiami a ľudským prístupom. Vďaka týmto susedom máme v Lýceu stále čerstvo upraženú kávu. https://ebenica.sk

VÍNO FIALA - rodinné vinárstvo v našom susedstve. Ochutnávka vín v krásnom prostredí tradičného vinárskeho domu je to, čo by ste mali v Modre vyskúšať. http://www.wine.sk

Ďakujeme za Vašu podporu!

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Minimálna výška príspevku
15

Chrochtáčik z Majoliky je overeným nosičom šťastia ;) K nemu máme pre teba bonusový darček – individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Termín si môžeš objednať na čísle 0905 102 695 a my sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: január 2021
Risograf Hotel Modra

Risograf Hotel Modra

Minimálna výška príspevku
20

Risografia, ktorá vznikla v Lýceu na kurze risografie. Znázorňuje už neexistujúci putač pred Hotelom Modra pri Hornej bráne.

Doručenie: január 2021
Vínko od Fialu, zátka z Majoliky a kávička z Ebenica coffee

Vínko od Fialu, zátka z Majoliky a kávička z Ebenica coffee

Minimálna výška príspevku
40

Produkty našich susedov Vám prinesú pôžitok a radosť. K balíčku máme pre teba bonusový darček – individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Termín si môžeš objednať na čísle 0905 102 695 a my sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: január 2021
Originálna šálka

Originálna šálka "Skratka" z Majoliky a skvelá kávička z Ebenica caffee.

Minimálna výška príspevku
80

Káva chutí najlepšie z tejto šálky :) K balíčku máme pre teba bonusový darček – individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Termín si môžeš objednať na čísle 0905 102 695 a my sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: január 2021
Celoročná permanentka na Moodre reči.

Celoročná permanentka na Moodre reči.

Minimálna výška príspevku
200

Táto poukážka Ti zabezpečí voľný vstup na všetky diskusné prednášky z cyklu Moodre reči v roku 2021, ktoré budú venované hlavne témam “Spoločnosť” a “Duševné zdravie”. Stačí ak budeš sledovať náš program na www.presahy.sk, sociálnych sieťach, alebo sa prihlásiš do mailinglistu a vyberieš si témy ktoré Ťa budú zaujímať. Rovnako slúži táto poukážka na individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Prehliadku si môžeš objednať na čísle 0905 102 695 a dohodnúť si termín a čas aký Ti bude vyhovovať. My sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: január 2021
Celoročná permanentka na program Lýcea

Celoročná permanentka na program Lýcea

Minimálna výška príspevku
500

Táto permanentka Ti zabezpečí celoročný vstup na všetky aktivity Lýcea: Moodre reči, výtvarné workshopy, kurzy tvorivého písania, Večerný výtvarný cabinet, a rôzne prekvapenia, ktoré počas roka pripravujeme. Stačí ak budeš sledovať náš program na www.presahy.sk, sociálnych sieťach, alebo sa prihlásiš do mailinglistu a vyberieš si témy ktoré Ťa budú zaujímať. Rovnako slúži táto poukážka na individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Termín si môžeš objednať na čísle 0905 102 695. My sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: Január 2021
Novinky

DARČEK PRE VÁS SA PRIPRAVUJE

Update #4, 20.01.2021

Milí priatelia,
V LÝCEU JE TEPLO!
Aj vďaka Vám sa podarilo realizovať kúrenie a nič nám nebráni pokračovať v napĺňaní poslania Lýcea aj v zimných mesiacoch /samozrejme až po lockdowne;)/

Vaše darčeky kompletizujeme a na budúci týždeň chceme začať s ich rozdávaním.

OSOBNÝ ODBER:
Ak ste si vybrali osobný odber, prosíme aby ste si dohodli termín na prebratie darčeka a osobnú prehliadku Lýcea po 7.februári, kedy by sa mal ukončiť zákaz vychádzania. Môžete to urobiť správou na email lyceum@presahy.sk, alebo kontaktovať nás na čísle 0905102695.

DORUČENIE NA ADRESU:
Ak ste si vybrali doručenie na adresu, prosím pošlite nám Vašu adresu a telefónne číslo na email lyceum@presahy.sk a my Vás budeme kontaktovať s termínom doručenia.

Najviac by sme sa potešili, ak by ste si prišli darček osobne prevziať a mohli by sme Vám ukázať, čo sa zrealizovalo aj vďaka Vašemu príspevku a čo všetko v Lýceu ešte plánujeme.

S veľkou vďakou,
ľudia z Lýcea v Modre

Radostné hlásenie z Lýcea!

Update #3, 07.01.2021

už sme sa trošku báli či cieľ splníme, ale zrazu sa všetko obrátilo, spojili ste sily a do konca nám chýba už iba 9%. VEĽKÉ ĎAKUJEME VÁM VŠETKÝM A MESTU MODRA ZA ZDIELANIE, čo evidentne zabralo :))) Sme radi že v týchto časoch máte priestor a nadbytok podporiť spiacu kultúru, ktorá je ale pripravená na štarte. Hneď ako to len bude možné, otvárame brány a čakáme vás v Lýceu.

Prečítajte si náš príbeh na Bystrinách

Update #2, 23.12.2020

ĎAKUJEME! stal/a si sa súčasťou Lýcea.

Update #1, 21.12.2020

Za 6 dní kampane ste nám darovali už tretinu cieľovej sumy! Odteraz ste navždy spojení s Lýceom v Modre ;)

Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 20 €
Anonymný podporovateľ 100 €
Anonymný podporovateľ 15 €

✏ ❤️

Anonymný podporovateľ 33 €
Miriam Krivanec 10 €
Robert Taraba 15 €

🎁 Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Sona Juranova 15 €

🎁 Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Anonymný podporovateľ 160 €

🎁 Originálna šálka "Skratka" z Majoliky a skvelá kávička z Ebenica caffee.

Martina Klúčiková 15 €
Katarína Glozneková 25 €

🎁 Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Anonymný podporovateľ 15 €

🎁 Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Anonymný podporovateľ 20 €
Anonymný podporovateľ 20 €
Ľubica Sitáková 10 €
Natalia Kascakova 55 €

🎁 Vínko od Fialu, zátka z Majoliky a kávička z Ebenica coffee

✏ Teplo musi byt:)

Anonymný podporovateľ 40 €

🎁 Vínko od Fialu, zátka z Majoliky a kávička z Ebenica coffee

✏ Držím palce 😊😊

Anonymný podporovateľ 5 €
Eliska Cepcova 15 €

🎁 Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Dana Jánošová 40 €

🎁 Vínko od Fialu, zátka z Majoliky a kávička z Ebenica coffee

✏ ...nech sa darí

Katarina Čepeláková 20 €

🎁 Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Tamara Závodská 5 €
Rasto Kuttner 40 €

🎁 Vínko od Fialu, zátka z Majoliky a kávička z Ebenica coffee

Petra Banakova Banakova 20 €
Elena Béber Pramuková 20 €
Beáta Bartošová 20 €

🎁 Risograf Hotel Modra

Richard Molnár 50 €
Anonymný podporovateľ 10 €
Oto Hrdlovič 15 €
Anonymný podporovateľ 20 €
Anonymný podporovateľ 15 €

✏ Veľa zdaru!

Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Presahy, o.z.

Presahy, o.z.

Sme partia kamarátov a spája nás tvorivosť. Rozhodli sme sa rozvíjať záujem verejnosti o tvorbu, kultúru a neformálne vzdelávanie. Aktivizovať a angažovať nadšencov pre nezávislú kultúru a rozširovať jej publikum. Motivuje nás k tomu naša tvorba a tvorba umelcov, ktorí kreatívne prispievajú k zatraktívneniu života a regiónu v ktorom žijeme. Chceme podporovať umelecké a kultúrne aktivity tvorivých ľudí, tvorcov, autorov, študentov či absolventov umeleckých škôl, ako aj amatérov i profesionálov. Vytvárať priestory, ateliéry, coworking pre zmysluplné trávenie voľného času a vznik nových umeleckých diel. Prepojiť pôsobenie medzi umelcami a návštevníkmi a tak podporiť kultúrny turizmus a rozvoj kreatívneho priemyslu v regióne. Organizujeme a plánujeme organizovať vzdelávanie, kurzy, workshopy, multižánrové podujatia, festivaly, prezentácie, osvetové akcie, vydávať knihy, publikácie, audiovizuálne diela, podcasty, ktorých zmyslom je vzbudiť záujem o spoločnosť, umenie a jeho tvorcov. Venujeme sa aktuálnym spoločenským otázkam a rozvoju komunity. Našim poslaním je zdôrazniť neoddeliteľnosť umenia a vzdelávania od každodenného života a jeho PRESAHY cez generácie a kultúry.

Vyúčtovanie

Kúrenie sa nám podarilo zrealizovať v priebehu týždňa po ukončení kampane. Misia bola úspešná a v 4 miestnostiach, 2 chodbách a na WC sa kúri.

materiál
2 200
práca
1 936
príprava videa pre kampaň
500
nákup darčekov
232
dokončovacie práce /murárske, maliarske, inštalatérske
1 250
nákup materálu na tepenú izoláciu
397
Náklady spolu
6 515
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Chrochtáčik z Majoliky pre šťastie

Minimálna výška príspevku
15

Chrochtáčik z Majoliky je overeným nosičom šťastia ;) K nemu máme pre teba bonusový darček – individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Termín si môžeš objednať na čísle 0905 102 695 a my sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: január 2021
Risograf Hotel Modra

Risograf Hotel Modra

Minimálna výška príspevku
20

Risografia, ktorá vznikla v Lýceu na kurze risografie. Znázorňuje už neexistujúci putač pred Hotelom Modra pri Hornej bráne.

Doručenie: január 2021
Vínko od Fialu, zátka z Majoliky a kávička z Ebenica coffee

Vínko od Fialu, zátka z Majoliky a kávička z Ebenica coffee

Minimálna výška príspevku
40

Produkty našich susedov Vám prinesú pôžitok a radosť. K balíčku máme pre teba bonusový darček – individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Termín si môžeš objednať na čísle 0905 102 695 a my sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: január 2021
Originálna šálka

Originálna šálka "Skratka" z Majoliky a skvelá kávička z Ebenica caffee.

Minimálna výška príspevku
80

Káva chutí najlepšie z tejto šálky :) K balíčku máme pre teba bonusový darček – individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Termín si môžeš objednať na čísle 0905 102 695 a my sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: január 2021
Celoročná permanentka na Moodre reči.

Celoročná permanentka na Moodre reči.

Minimálna výška príspevku
200

Táto poukážka Ti zabezpečí voľný vstup na všetky diskusné prednášky z cyklu Moodre reči v roku 2021, ktoré budú venované hlavne témam “Spoločnosť” a “Duševné zdravie”. Stačí ak budeš sledovať náš program na www.presahy.sk, sociálnych sieťach, alebo sa prihlásiš do mailinglistu a vyberieš si témy ktoré Ťa budú zaujímať. Rovnako slúži táto poukážka na individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Prehliadku si môžeš objednať na čísle 0905 102 695 a dohodnúť si termín a čas aký Ti bude vyhovovať. My sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: január 2021
Celoročná permanentka na program Lýcea

Celoročná permanentka na program Lýcea

Minimálna výška príspevku
500

Táto permanentka Ti zabezpečí celoročný vstup na všetky aktivity Lýcea: Moodre reči, výtvarné workshopy, kurzy tvorivého písania, Večerný výtvarný cabinet, a rôzne prekvapenia, ktoré počas roka pripravujeme. Stačí ak budeš sledovať náš program na www.presahy.sk, sociálnych sieťach, alebo sa prihlásiš do mailinglistu a vyberieš si témy ktoré Ťa budú zaujímať. Rovnako slúži táto poukážka na individuálnu prehliadku Lýcea s tvorcami projketu. Termín si môžeš objednať na čísle 0905 102 695. My sa na Teba budeme veľmi tešiť.

Doručenie: Január 2021