SpodNás VII.

SpodNás je nízkonákladový DIY magaZin, ktorý prezentuje kultúrne dianie a umeleckú tvorbu šikovných ľudí nielen z Trnavy a okolia. Epidémia zmrazila naše obvyklé cesty finacovania a propagácie. Pomôž nám touto cestou vydať nové – siedme číslo, ktoré sa už trase na tlač.

Literatúra
SpodNás VII.
Získaná suma
112 %
726 €
z cieľovej sumy
650 €
3 dni
do skončenia kampane
O projekte

SpodNás

SpodNás projekt je komunita ľudí, ktorí sa vo svojom voľnom čase stávajú redakciou dokumentujúcou všetko, čo sa dotýka kultúry v Trnave, jej okolia i neokolia. Ako výsledok našej tvorby a spolupráce vydávame od roku 2016 magazín SpodNás. Chceme, aby sa to, čo robíme, dostávalo medzi ľudí, lebo veríme, že to robíme správne, ale najmä s veľkou dávkou radosti a nadšenia.

Máme za sebou asi 10 rôznych publikácií, asi 50 akcií (koncertov, premietačiek, básnických večerov, festivalov, workshopov), všetkého, čo našu komunitu spája, teší ľudí a vytvára kultúru života. Stále chceme byť práve tá alternatívna informácia v pojme, ktorý sa chápe ako možnosť pátrania po inej rovine vecí, názoru, umenia hudby, filmu, fotky, jednoducho všetkých foriem umeleckej kultúry.

Chceme ukázať ľudom, ktorí tvoria, že kultúra je nielen prístupom ku svetu, ale najmä prísľubom pre svet. V našom magazíne sa spájajú rôzne sub-kultúry, a práve takto sa snažíme povedať ľuďom, že v ideálnom prípade by kultúra mala byť harmóniou svojich foriem...

Prečo potrebujeme podporiť?

SpodNás je „offline“ médium, tlačený magazín, ktorý žil vďaka podujatiam. Organizovali sme koncerty, básnické večery a iné komunitné akcie, na ktorých sme náš magazín propagovali, predávali a zbierali finančné prostriedky na tlač.

Koronič nás uvrhla do online priestoru a naša pôvodná forma existencie a zháňania financií je zamrznutá. Ale berieme to ako výzvu a chceme aj naďalej vychádzať v tlačenej podobe. Skúšame to teda takto, čo ty na to?

O redakcii

Editor Jana Mišeková, je končiacim doktorandským študentom na Filozofickej fakulte Trnavskej Univerzity v odbore systematická filozofia, v rámci ktorého sa zameriava na literárnu umeleckú tvorbu, ktorú dopĺňa štúdiom klasických jazykov. Okrem projektu SpodNás sa aktívne venuje poetickej tvorbe. 

Projekt SpodNás založila s pomocou kreatívcov Juraja Baďuru a Dušana Koblíšku v roku 2016. Juraj sa doposiaľ vo svojom voľnom čase stará o tlač i propagačné materiály a Dušan rovnako prispieva do SpodNás grafikou, pričom SpodNás I. a SpodNás II. boli iba jeho grafickým výkonom a vznikli i za pomoci fotografky Lujzy Stopkovej, študentky VŠVU.

V treťom čísle začala pravidelne prispievať nielen ako redaktorka, ale i poetka, Klaudia Dočekalová, ktorej prácu je možné vidieť v magaZíne doteraz.

O gramatickú korekciu textov sa počnúc číslom SpodNás II. v roku 2017 začala starať Lucia Škripcová, ktorá pôsobí ako odborný asistent na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave na katedre Masmediálnej komunikácie, kde si presadila aj predmet založený na spolupráci s nami, ktorý nesie názov Komunitné médiá.

V čísle SpodNás IV. začala do tvorby projektu graficky zasahovať Annamária Juhásová, ktorá je v súčasnosti šéfkou grafickej úpravy nášho magaZínu. Študovala Scénickú a kostýmovú tvorbu na VŠMU v Bratislave a Reštaurovanie papiera na VOŠ v Prahe, v súčasnosti pracuje v ateliéri slovenského výtvarníka Otisa Lauberta. Na konte má niekoľko ďalších projektov, napríklad grafický vizuál prvých troch ročníkov festivalu Tužina Groove a ich web stránku.

Nikola Kozmová sa do našej redakcie dostala priamo z Prahy, kde pôsobila ako event manažérka. Vyštudovala síce Technickú univerzitu v odbore technológia obrábania a tvárnenia, no nikdy sa technike pracovne nevenovala. V súčasnosti pracuje ako riaditeľka coworkingového centra v priestore súčasnej kultúry na Nádvorí, zastrešuje svoj dizajnový projekt s názvom Moje a rovnako pracuje ako marketing manager pre trnavské Herbert Sirupy.

Najmladším členom našej redakcie je Katka Slováková, absolventka Športového gymnázia Jána Herdu, kde je sama editorkou školského časopisu Nový blesk. Katka je aktívna v oblasti životného prostredia a angažuje sa v projektoch ako Žito, Sauvedom, Študenti bez mena a iné.

O čom je číslo SpodNás VII.?

SpodNás VII. by sa chcelo pochváliť 44 stranami vizuálnej a literárnej radosti zo života. Nájdete v ňom rozhovory napríklad s divadelníkmi z Demoscény, hudobníkmi ako Tono S., kapelou Komplici. Recenziu Illiady, autorskú poéziu, článok o nezávislom kurátorstve, rozhovor so slovenským výtvarníkom Otisom Laubertom a mnoho ďalších. MagaZín vychádza vo formáte A4, je tlačený čiernobielo a s farebnou obálkou, všetko na recyklovanom papieri.

Ak vďaka vám presiahneme našu cieľovú sumu, peniaze použijeme na zrealizovanie ďalších publikácií.

Ďakujeme :)

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

SpodNás VII.

SpodNás VII.

Minimálna výška príspevku
8

Posledný najviac vytunený počin našej redakcie s názvom SpodNás VII. ťa obšťastní 44 stranami vizuálnej a literárnej radosti zo života. Rozhovory so známymi i menej známymi umelcami, poézia, próza, aktívne tvoriace komunity, múdrosť slov, ale najmä úprimnosť. A keďže SpodNás vychádza v malom náklade (do 200 kusov), ide o ďalší zberateľský kúsok! Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 95
Doručenie: marec 2021
SpodNás VII. s poďakovaním

SpodNás VII. s poďakovaním

Minimálna výška príspevku
10

Pre každého, kto prejaví finančný súcit, aj špeciálne „díkičko“ od nás (nechaj sa prekvapiť). Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 97
Doručenie: marec 2021
SpodNás VII. + lístok na prvý pokoronový event

SpodNás VII. + lístok na prvý pokoronový event

Minimálna výška príspevku
12

Už sa nevieme dočkať, kedy sa opäť spoločne stretneme, zabásnime a zabavíme mimo obrazoviek. Radi by sme ťa pozvali na prvý pokoronový koncert, ku ktorému ti pribalíme nové číslo SpodNás VII. a nejaké tie nálepky. Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 8
Doručenie: marec 2021
SpodNás VII. + VI.

SpodNás VII. + VI.

Minimálna výška príspevku
14

SpodNás VI. je o to viac špeci, že vyšlo v nižšom náklade a je nádherne trnafské. Svojimi benefitmi nezaostáva za posledným číslom ani o stranu. Jediné, čo ťa môže prekvapiť, že si nebudeš vedieť vybrať, ktoré čítať skôr. Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 97
Doručenie: marec 2021
SpodNás + Spoetika

SpodNás + Spoetika

Minimálna výška príspevku
15

SpodNás a básnické zoskupenie Spoetika, ti vytvorilo balíček najnovšieho čísla a dvoch básnických počinení Trnavská jeseň a Trnavská jar, ktoré boli zhmotnené, vytlačené, zviazané a v neposlednom rade s láskou písané. Trnavská jar a Trnavská jeseň na doplnenie kultúry v tebe. Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 9
Doručenie: marec 2021
Poetický balíček: Trnavská jeseň + Trnavská jar + Monády

Poetický balíček: Trnavská jeseň + Trnavská jar + Monády

Minimálna výška príspevku
16

Poetický balíček, do ktorého ti pribalíme sieťotlačou vyrábanú básnickú zbierku Trnavská jar. K tomu čerstvú novinku s autorskými fotografiami a ilustráciami – Trnavskú jeseň, a ako čerešňu na vrchol, zbierku Monády. Zbierka patrí našej zakladateľke Janke, ktorá na nás dohliada už nejaký ten rok a ako inak, vznikla za spolupráce nášho grafického tímu. Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 5
Doručenie: marec 2021
Zbierka všetkých čísiel SpodNás

Zbierka všetkých čísiel SpodNás

Minimálna výška príspevku
40

Jedinečná príležitosť zohnať si zbierku celej našej histórie. Sedem voňavých čísiel s bonusom, medzičíslom plným poézie. Budeš môcť pocítiť prerod zinu do magaZínu :) Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 3
Doručenie: marec 2021
Čestný krstný rodič SpodNás VII.

Čestný krstný rodič SpodNás VII.

Minimálna výška príspevku
50

A máme tu víťaza, ktorým sa môžeš stať práve ty. Ak nás chceš podporiť a zožať kúsok trnavskej chvály, radi ťa spravíme krstným rodičom nášho nového čísla. Po tom, ako sa nám opäť otvoria možnosti stretávať sa, zorganizujeme krst nového čísla v hlavnej úlohe s tebou. Vopred pekne ďakujeme!

Počet zostávajúcich odmien 0
Doručenie: po korone
Podporovatelia
Petra Doležová Doležová 10 €

🎁 SpodNás VII. s poďakovaním

✏ Podpora z hurbanova <3

Barbora Nosková 12 €

🎁 SpodNás VII. + lístok na prvý pokoronový event

David Vereš Vereš 12 €

🎁 SpodNás VII. + lístok na prvý pokoronový event

✏ DAKUJEME

Anonymný podporovateľ 8 €

🎁 SpodNás VII.

Anonymný podporovateľ 32 €

✏ Antikvariát Trnava

Anonymný podporovateľ 50 €
Michal Sivko 5 €
Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 SpodNás + Spoetika

Anonymný podporovateľ 8 €

🎁 SpodNás VII.

Anonymný podporovateľ 14 €

🎁 SpodNás VII. + VI.

Anonymný podporovateľ 249 €
Michal Klátik 10 €

✏ Držím palce Janka. Robíte to dobre tak pokračujte :)

Monika Juckova 33 €

🎁 SpodNás VII.

Anonymný podporovateľ 10 €

✏ Drzim palceky a vela stastia, nech mozete pokracovat v tom, co tak lubite!🤍🍀

Jana Dočekalová 40 €

🎁 Zbierka všetkých čísiel SpodNás

✏ Ste úžasní, len tvorte naďalej !

Anonymný podporovateľ 40 €

🎁 Zbierka všetkých čísiel SpodNás

✏ ♥

Filip Dočekal 5 €
Ema Lančaričová 10 €

✏ Držím palce :)

Matej Toth 15 €

🎁 SpodNás VII.

Štefan Čičo 50 €

🎁 Čestný krstný rodič SpodNás VII.

Martin Lettler 13 €

✏ Trinás, panboh pri nás

Anonymný podporovateľ 10 €
Anonymný podporovateľ 8 €

🎁 SpodNás VII.

Viktor Milan 15 €

🎁 SpodNás VII. + VI.

✏ Teším sa, že tu stále ste :)

František Radačovský 20 €

🎁 SpodNás VII. + VI.

✏ NECH preŽIJE KULTúRA !

Barbora Jurčová 12 €

🎁 SpodNás VII. s poďakovaním

✏ Milujem Vás 🖤

Anonymný podporovateľ 10 €

🎁 SpodNás VII. s poďakovaním

Autori
Miesto realizácie projektu

Trnavský kraj

Jana Mišeková

Jana Mišeková

Redakcia SpodNás: Editor Jana Mišeková, je končiacim doktorandským študentom na Filozofickej fakulte Trnavskej Univerzity, v rámci ktorého sa zameriava na literárnu umeleckú tvorbu, ktorú dopĺňa štúdiom klasických jazykov. Okrem projektu SpodNás sa aktívne venuje poetickej tvorbe. Projekt SpodNás založila s pomocou kreatívcov Juraja Baďuru a Dušana Koblíšku v roku 2016. Juraj sa doposiaľ vo svojom voľnom čase stará o tlač i propagačné materiály a Dušan rovnako prispieva do Spodnás grafikou, pričom SpodNás I. a SpodNás II. boli iba jeho grafickým výkonom a vznikli i za pomoci fotografky Lujzy Stopkovej, študentky VŠVU. V tretom čísle začala pravidelne prispievať nielen ako redaktorka, ale i poetka, Klaudia Dočekalová, ktorej prácu je možné vidieť v magaZíne doteraz. O gramatickú korekciu textov sa počnúc číslom SpodNás III. v roku 2017 začala starať Lucia Škripcová, ktorá pôsobí ako odborný asistent na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave na katedre Masmediálnej komunikácie, kde si presadila aj predmet inšpirovaný práve spoluprácou s nami, ktorý nesie názov Komunitné médiá. V čísle SpodNás IV. začala do tvorby projektu graficky zasahovať Annamária Juhásová, ktorá je v súčasnosti šéfkou grafickej úpravy nášho magaZínu. Študovala Scénickú a kostýmovú tvorbu na VŠMU v Bratislave a Reštaurovanie papiera na VOŠ v Prahe, v súčasnosti pracuje v ateliéri slovenského výtvarníka Otisa Lauberta. Na konte má niekoľko ďalších projektov, napríklad grafický vizuál prvých troch ročníkov festivalu Tužina Groove a ich web stránku. Príchodom Nikoly Kozmovej, ktorá sa do našej redakcie dostala priamo z Prahy, kde pôsobila ako event manažérka, vyštudovala síce Technickú univerzitu v odobre technológia obrábania a tvárnenie, no nikdy sa technike pracovne nevenovala. V súčasnosti pracuje ako riaditeľka coworkingového centra v priestore súčasnej kultúry na Nádvorí, zastrešuje svoj dizajnový projekt s názvom Moje a rovnako pracuje ako marketing manager pre trnavské Herbert Sirupy.

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

SpodNás VII.

SpodNás VII.

Minimálna výška príspevku
8

Posledný najviac vytunený počin našej redakcie s názvom SpodNás VII. ťa obšťastní 44 stranami vizuálnej a literárnej radosti zo života. Rozhovory so známymi i menej známymi umelcami, poézia, próza, aktívne tvoriace komunity, múdrosť slov, ale najmä úprimnosť. A keďže SpodNás vychádza v malom náklade (do 200 kusov), ide o ďalší zberateľský kúsok! Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 95
Doručenie: marec 2021
SpodNás VII. s poďakovaním

SpodNás VII. s poďakovaním

Minimálna výška príspevku
10

Pre každého, kto prejaví finančný súcit, aj špeciálne „díkičko“ od nás (nechaj sa prekvapiť). Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 97
Doručenie: marec 2021
SpodNás VII. + lístok na prvý pokoronový event

SpodNás VII. + lístok na prvý pokoronový event

Minimálna výška príspevku
12

Už sa nevieme dočkať, kedy sa opäť spoločne stretneme, zabásnime a zabavíme mimo obrazoviek. Radi by sme ťa pozvali na prvý pokoronový koncert, ku ktorému ti pribalíme nové číslo SpodNás VII. a nejaké tie nálepky. Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 8
Doručenie: marec 2021
SpodNás VII. + VI.

SpodNás VII. + VI.

Minimálna výška príspevku
14

SpodNás VI. je o to viac špeci, že vyšlo v nižšom náklade a je nádherne trnafské. Svojimi benefitmi nezaostáva za posledným číslom ani o stranu. Jediné, čo ťa môže prekvapiť, že si nebudeš vedieť vybrať, ktoré čítať skôr. Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 97
Doručenie: marec 2021
SpodNás + Spoetika

SpodNás + Spoetika

Minimálna výška príspevku
15

SpodNás a básnické zoskupenie Spoetika, ti vytvorilo balíček najnovšieho čísla a dvoch básnických počinení Trnavská jeseň a Trnavská jar, ktoré boli zhmotnené, vytlačené, zviazané a v neposlednom rade s láskou písané. Trnavská jar a Trnavská jeseň na doplnenie kultúry v tebe. Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 9
Doručenie: marec 2021
Poetický balíček: Trnavská jeseň + Trnavská jar + Monády

Poetický balíček: Trnavská jeseň + Trnavská jar + Monády

Minimálna výška príspevku
16

Poetický balíček, do ktorého ti pribalíme sieťotlačou vyrábanú básnickú zbierku Trnavská jar. K tomu čerstvú novinku s autorskými fotografiami a ilustráciami – Trnavskú jeseň, a ako čerešňu na vrchol, zbierku Monády. Zbierka patrí našej zakladateľke Janke, ktorá na nás dohliada už nejaký ten rok a ako inak, vznikla za spolupráce nášho grafického tímu. Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 5
Doručenie: marec 2021
Zbierka všetkých čísiel SpodNás

Zbierka všetkých čísiel SpodNás

Minimálna výška príspevku
40

Jedinečná príležitosť zohnať si zbierku celej našej histórie. Sedem voňavých čísiel s bonusom, medzičíslom plným poézie. Budeš môcť pocítiť prerod zinu do magaZínu :) Balíček posielame poštou, poštovné je zahrnuté v cene.

Počet zostávajúcich odmien 3
Doručenie: marec 2021
Čestný krstný rodič SpodNás VII.

Čestný krstný rodič SpodNás VII.

Minimálna výška príspevku
50

A máme tu víťaza, ktorým sa môžeš stať práve ty. Ak nás chceš podporiť a zožať kúsok trnavskej chvály, radi ťa spravíme krstným rodičom nášho nového čísla. Po tom, ako sa nám opäť otvoria možnosti stretávať sa, zorganizujeme krst nového čísla v hlavnej úlohe s tebou. Vopred pekne ďakujeme!

Počet zostávajúcich odmien 0
Doručenie: po korone