Châteaux po našom - nové rozšírené vydanie

Keďže téma je stále živá a mnohých zaujíma, rozhodla som sa pripraviť nové rozšírené vydanie fotografickej knihy o chátrajúcich kaštieľoch na Slovensku. Nájdete v ňom mnoho noviniek - nové dosiaľ nepublikované fotografie, upresnenie posledného využitia kaštieľov, nové texty od ďalších odborníkov a pomôžete opraviť jeden chátrajúci kaštieľ.

Literatúra
História
Châteaux po našom - nové rozšírené vydanie
Získaná suma
472 %
23 590 €
z cieľovej sumy
5 000 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

Ako to začalo?

Už niekoľko rokov fotografujem opustené a chátrajúce kaštiele po celom Slovensku. Spočiatku som si myslela, že takýchto kaštieľov nie je veľa a sú to „len výnimky“. No čím viac som sa témou zaoberala, tým viac som nachádzala ďalšie stavby s podobným osudom. Rozdelila som ich do kategórií podľa ich posledného využitia. (sklady, školy, posilňovne...) Vďaka vašej podpore sa mi podarilo vydať o nich fotografickú knihu. Téma bola natoľko silná a rozsiahla, že som ďalej pokračovala vo fotení. Kaštiele mi skrátka prirástli k srdcu. Aj vďaka vášmu neustálemu záujmu teraz dokončujem nové rozšírené vydanie knihy Châteaux po našom.


Čo sa dozviete?

Okrem fotografií opustených a chátrajúcich kaštieľov, rozdelených do skupín podľa ich posledného využitia, nájdete v knihe mnoho noviniek.

Predovšetkým som ju obohatila o nové fotografie, ktoré sa nezmestili do predchádzajúcej knihy a aj o tie, ktoré som nafotila pre toto nové vydanie, keďže stále je čo objavovať. Tieto stavby si skrátka zaslúžia, aby sme ich poznali, pretože majú svoju nezameniteľnú kultúrnu a spoločenskú hodnotu.

Doplnila som tiež, na čo presne daný kaštieľ naposledy slúžil - teda napr. nielen sklad – ale sklad jednotného roľníckeho družstva, plastových materiálov a podobne. Spoznáte aj vtipné prípady ako napr. kaderníctvo či secondhand. Získate tak lepšiu predstavu a prehľad o nedávnej situácií týchto stavieb.

Do knihy som zaradila aj nové texty od ďalších odborníkov, ktoré mapujú situáciu kaštieľov v minulosti a dnes a objasnia vám mnohé otázky ohľadom ich súčasného stavu. Vďaka tomu si môžete o téme vytvoriť lepší obraz a spoznať ďalšie súvislosti.

Chcem, aby spracovanie témy bolo čo najúplnejšie a najkvalitnejšie. Kniha bude mať 320 strán a nájdete v nej drvivú väčšinu opustených a chátrajúcich kaštieľov na Slovensku. Bude vytlačená v najvyššej kvalite, aby ste si z nej odniesli čo najviac.


Čo je môj cieľ?

Chcem, aby sa vďaka knihe o téme viac vedelo a viac hovorilo. Aby sme dokázali nájsť riešenia, ako týmto stavbám pomôcť a ako sa postarať o kultúrne hodnoty, ktoré tu máme.

Zároveň však viem, že nestačí len hovoriť, treba aj konať. Dôležitou novinkou je tiež to, že časť peňazí zo zbierky na knihu pôjde na opravu kaštieľa v Jablonici, na ktorej pracuje občianske združenie Zachráňme kaštieľ Jablonica. Pomôžete tak obnoviť a zmysluplne využiť kaštieľ, ktorý to potrebuje.

Verím, že moja kniha prispeje k tomu, aby sa situácia zlepšila. Prinajmenšom ide o priestor zachytiť kaštiele v stave, keď som ich fotografovala a podeliť sa s vami o toto cenné svedectvo, ktoré vypovedá o ich nedávnych osudoch.


Verím, že spoločne dokážeme pre kaštiele
niečo dobré urobiť.

Jana Šturdíková


Ako použijem vaše peniaze?

Vaše peniaze použijem na dokončenie nového rozšíreného vydania knihy. Pokryjú časť nákladov potrebných na jej vytlačenie.

Časť vyzbieranej sumy pôjde na obnovu kaštieľa v Jablonici.


Ako sa vám poďakujem? 

  • Hlavnou odmenou je spolu s mojou veľkou vďakou kniha - nové rozšírené vydanie Châteaux po našom. Verím, že je to hodnota, ktorá pretrvá a má zmysel.

Podľa výšky príspevku si môžete vybrať ďalšie hodnotné odmeny:

  • fotografie kaštieľov v rôznych veľkostiach a úprave
  • pohľadnice 
  • zaujímavý zážitok
  • poďakovanie vytlačené priamo v knihe

Knihu, fotografie a pohľadnice budem mať pre vás pripravené najneskôr na začiatku júna 2021.


Pár slov o mne

Vyštudovala som dramaturgiu na VŠMU v Bratislave a fotografiu na VŠVU v Bratislave a na Inštitúte tvorivej fotografie Sliezskej univerzity v Opave. Vystavovala som na festivaloch Mesiac fotografie v Bratislave, Mois de la Photo v Paríži, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej a ďalších spoločných výstavách na Slovensku a v zahraničí. Okrem fotografie sa veľmi rada venujem divadlu. Som spoluzakladateľkou a členkou alternatívneho divadla Non.Garde. S prácou Châteaux po našom som sa v roku 2015 stala finalistkou súťaže POZNAN PHOTO DIPLOMA AWARD. Následne som spolu s ďalšími finalistami vystavovala v Poľsku a vo Francúzsku. V roku 2015 som pripravila samostatnú výstavu Châteaux po našom v galérií Priestor v Lučenci, v roku 2016 v Nitrianskej galérií, v novembri 2017 v rámci slovenského Mesiaca fotografie vo Varšave. V roku 2019 v Galérii Fiducia v Ostrave a v Centre architekta Ladislava Eduarda Hudeca v Banskej Bystrici. Téme chátrajúcich kaštieľov sa venujem naďalej, v súčasnosti zbieram spomienky ľudí, ktorí si ich posledné využitie pamätajú z osobnej skúsenosti.  
Niektoré témy s nami zostanú celý život.

Toto je pre mňa jedna z nich.

Ďakujem vám za vašu podporu.

Jana Šturdíková

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Sada pohľadníc

Sada pohľadníc

Minimálna výška príspevku
15

5ks pohľadníc Châteaux po našom.

Doručenie: začiatok júna 2021
Kniha s podpisom

Kniha s podpisom

Minimálna výška príspevku
35

Nové rozšírené vydanie knihy ešte predtým ako sa objaví v kníhkupectvách, spolu s mojim podpisom a venovaním.

Doručenie: začiatok júna 2021
Kniha a fotografia

Kniha a fotografia

Minimálna výška príspevku
60

Kniha s fotografiou jedného z kaštieľov, kvalitne vytlačenou vo formáte 25x21cm, vloženou v knihe. Podpísanou, číslovanou a s osobným venovaním len pre Vás. Poštovné v cene.

Doručenie: začiatok júna 2021
Dve knihy naraz a výhodne

Dve knihy naraz a výhodne

Minimálna výška príspevku
69

Jedna kniha pre Vás a druhá môže byť skvelý darček pre Vašich priateľov a blízkych. S venovaním, poštovné v cene.

Doručenie: začiatok júna 2021
Kniha a veľká fotografia

Kniha a veľká fotografia

Minimálna výška príspevku
170

Kniha s venovaním a fotografia kaštieľa vo formáte 40x60cm. Profesionálne vytlačená, v ráme, číslovaná, podpísaná. Doručím na základe osobnej dohody.

Doručenie: začiatok júna 2021
Všetko pohromade

Všetko pohromade

Minimálna výška príspevku
200

Kniha s fotografiou, sada pohľadníc a veľká fotografia vo formáte 40x60cm, kvalitne vytlačená a zarámovaná. Doručím na základe osobnej dohody.

Doručenie: začiatok júna 2021
Zážitok z prvej ruky

Zážitok z prvej ruky

Minimálna výška príspevku
250

Kniha a jednodňový výlet so mnou po opustených kaštieľoch (v okolí Bratislavy) s kvalitným výkladom a aktuálnymi informáciami o kaštieľoch na Slovenku. Zistíte, ako prebiehalo fotenie, aj ako sa opravuje kaštieľ v Jablonici. Prežite príjemný deň v spoločnosti príjemných ľudí a jedinečných pamiatok.

Doručenie: Uskutočníme skôr či neskôr podľa aktuálnej situácie
Sponzor

Sponzor

Minimálna výška príspevku
1 000

Buďte veľkorysým mecenášom a pomôžte mi dotiahnuť projekt do úspešného konca. Poďakujem Vám za to v knihe aj na sociálnych sieťach a webových stránkach, aby sa čo najviac ľudí dozvedelo, že ste urobili dobrú vec. K tomu dostanete 5x knihu, veľkú zarámovanú fotografiu kaštieľa vo formáte 40x60cm a 10 ks pohľadníc.

Doručenie: začiatok júna 2021
Novinky

Kniha je tu - osobný odber a doručenie odmien

Update #3, 10.07.2021

Milí podporovatelia, 
kniha včera úspešne dorazila z tlačiarne :-)
Osobný odber:
Od pondelka 12.7. si môžete vyzdvihnúť svoje odmeny každý pracovný deň od 10:00 do 17:00 vo fotografickom štúdiu Fotopoint na Svätoplukovej 49 v Bratislave. 
Doručenie poštou:
Od pondelka sa začnú odmeny posielať kuriérom, takže v priebehu budúceho týždňa (najneskôr začiatkom nasledujúceho) sa k vám dostanú.
Ďakujem vám veľmi pekne za prejavenú podporu, dôveru a trpezlivosť. Nesmierne si to vážim. Pozdravujem vás a prajem krásne leto,
Jana Šturdíková

info

Update #2, 31.05.2021

Milí podporovatelia, 
prosím ešte o chvíľu strpenia, kvôli oneskorenej dodávke papiera v tlači sa doručenie knihy posúva na koniec júna/začiatok júla. Vzniknuté oneskorenie ma mrzí a preto vám ako malú kompenzáciu priložím do knihy dve pohľadnice.
Ospravedlňujem sa a ďakujem za pochopenie. Teším sa na knihu spolu s vami, pozdravujem vás a prajem všetko dobré.
Autorka J.Š.


Ďakujem

Update #1, 03.05.2021

Ďakujem Vám veľmi pekne za podporu, nesmierne si to vážim. Kampaň sa úspešne skončila a ja už pracujem na príprave Vašej odmeny. O doručení Vás budem priebežne informovať. Pozdravuje, Jana Šturdíková
Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 43 €

🎁 Kniha s podpisom

jozef mruk 38 €

🎁 Kniha s podpisom

Matej Vavrek 38 €

🎁 Kniha s podpisom

Barbora Pelánková 250 €

🎁 Zážitok z prvej ruky

✏ Skvelý projekt!

Anonymný podporovateľ 38 €

🎁 Kniha s podpisom

ArcArt 35 €

🎁 Kniha s podpisom

Anonymný podporovateľ 69 €

🎁 Dve knihy naraz a výhodne

✏ Urobili sta to, co nam v prvej knihe chybalo - doplnili pribehy. Pribehy su dolezite, pre nas, pre zachovanie historickej pamati... Dakujeme

Antony&Tony sro 170 €

🎁 Kniha a veľká fotografia

Anonymný podporovateľ 35 €

🎁 Kniha s podpisom

Anonymný podporovateľ 38 €

🎁 Kniha s podpisom

Anonymný podporovateľ 69 €

🎁 Dve knihy naraz a výhodne

Anita Damon 60 €

🎁 Kniha a fotografia

Mária Bédiová 38 €

🎁 Kniha s podpisom

Pavol Hlubina 35 €

🎁 Kniha s podpisom

Anonymný podporovateľ 38 €

🎁 Kniha s podpisom

Ladislav Gregor 35 €

🎁 Kniha s podpisom

✏ Želáme Vám veľa ďalších úspechov a tešíme sa na Vašu knihu. Ladislav a Alenka

Slavomír Klein 45 €

🎁 Sada pohľadníc

✏ :)

Anonymný podporovateľ 250 €

🎁 Zážitok z prvej ruky

✏ Rozmyslali sme so sestrou, co venovat nasej mamine k jej 60tym narodeninam. Kombinacia zazitku, knizky a podpory skvelej veci je idealna kombinacia, z ktorej mame velku radost.

Anonymný podporovateľ 38 €

🎁 Kniha s podpisom

✏ Dobrý deň, ak je možné prosím o venovanie " Adke venuje Váš podpis." Ďakujem veľmi pekne ;)

Marko Tudaj 38 €

🎁 Kniha s podpisom

✏ Skvelý nápad len tak ďalej, aby aj budúce generácie vedeli čo sme tu mali na Slovensku :)

Bob Damon Damon 60 €

🎁 Kniha a fotografia

Veronika Dobrová 35 €

🎁 Kniha s podpisom

Terka Molnárová 38 €

🎁 Kniha s podpisom

Mária Široká Široká 35 €

🎁 Kniha s podpisom

Renata Pukanova Pukanova 35 €

🎁 Kniha s podpisom

Mária Široká Široká 35 €

🎁 Kniha s podpisom

Vladimír Lengyel 38 €

🎁 Kniha s podpisom

Dávid Lenčéš 38 €

🎁 Kniha s podpisom

Andrej Martinka 60 €

🎁 Kniha a fotografia

✏ Prosim prilozenu fotku do knihy dat Meszarosovsky kastiel v Kolte. Prosim aj s venovanim - kniha s fotkou je darcek pre spolumajitela kastiela v Kolte :) dakujem

Peter Truchlý 170 €

🎁 Kniha a veľká fotografia

✏ Ďakujeme za skvelú prácu

Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Jana Šturdíková

Jana Šturdíková

Jana Šturdíková vyštudovala dramaturgiu na VŠMU v Bratislave a fotografiu na VŠVU v Bratislave. Vystavovala na festivaloch Mesiac fotografie v Bratislave, Mois de la Photo v Paríži, Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Off Festival Bratislava a ďalších spoločných výstavách na Slovensku a v zahraničí. Je spoluzakladateľkou a členkou alternatívneho divadla Non.Garde. V roku 2015 ukončila štúdium na Inštitúte tvorivej fotografie Sliezskej univerzity v Opave. S prácou Châteaux po našom sa v rovnakom roku stala finalistkou súťaže POZNAN PHOTO DIPLOMA AWARD. Následne spolu s ďalšími finalistami vystavovala v Poľsku a vo Francúzsku. V roku 2015 realizovala výstavu Châteaux po našom v galérií Priestor v Lučenci, v roku 2016 v Nitrianskej galérií, v novembri 2017 v rámci slovenského Mesiaca fotografie vo Varšave. v roku 2019 v Galérii Fiducia v Ostrave a v Centre architekta Ladislava Eduarda Hudeca v Banskej Bystrici.

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Sada pohľadníc

Sada pohľadníc

Minimálna výška príspevku
15

5ks pohľadníc Châteaux po našom.

Doručenie: začiatok júna 2021
Kniha s podpisom

Kniha s podpisom

Minimálna výška príspevku
35

Nové rozšírené vydanie knihy ešte predtým ako sa objaví v kníhkupectvách, spolu s mojim podpisom a venovaním.

Doručenie: začiatok júna 2021
Kniha a fotografia

Kniha a fotografia

Minimálna výška príspevku
60

Kniha s fotografiou jedného z kaštieľov, kvalitne vytlačenou vo formáte 25x21cm, vloženou v knihe. Podpísanou, číslovanou a s osobným venovaním len pre Vás. Poštovné v cene.

Doručenie: začiatok júna 2021
Dve knihy naraz a výhodne

Dve knihy naraz a výhodne

Minimálna výška príspevku
69

Jedna kniha pre Vás a druhá môže byť skvelý darček pre Vašich priateľov a blízkych. S venovaním, poštovné v cene.

Doručenie: začiatok júna 2021
Kniha a veľká fotografia

Kniha a veľká fotografia

Minimálna výška príspevku
170

Kniha s venovaním a fotografia kaštieľa vo formáte 40x60cm. Profesionálne vytlačená, v ráme, číslovaná, podpísaná. Doručím na základe osobnej dohody.

Doručenie: začiatok júna 2021
Všetko pohromade

Všetko pohromade

Minimálna výška príspevku
200

Kniha s fotografiou, sada pohľadníc a veľká fotografia vo formáte 40x60cm, kvalitne vytlačená a zarámovaná. Doručím na základe osobnej dohody.

Doručenie: začiatok júna 2021
Zážitok z prvej ruky

Zážitok z prvej ruky

Minimálna výška príspevku
250

Kniha a jednodňový výlet so mnou po opustených kaštieľoch (v okolí Bratislavy) s kvalitným výkladom a aktuálnymi informáciami o kaštieľoch na Slovenku. Zistíte, ako prebiehalo fotenie, aj ako sa opravuje kaštieľ v Jablonici. Prežite príjemný deň v spoločnosti príjemných ľudí a jedinečných pamiatok.

Doručenie: Uskutočníme skôr či neskôr podľa aktuálnej situácie
Sponzor

Sponzor

Minimálna výška príspevku
1 000

Buďte veľkorysým mecenášom a pomôžte mi dotiahnuť projekt do úspešného konca. Poďakujem Vám za to v knihe aj na sociálnych sieťach a webových stránkach, aby sa čo najviac ľudí dozvedelo, že ste urobili dobrú vec. K tomu dostanete 5x knihu, veľkú zarámovanú fotografiu kaštieľa vo formáte 40x60cm a 10 ks pohľadníc.

Doručenie: začiatok júna 2021