ZVERY- omaľovánka, ktorá má príbeh

Upcyklované vankúše – ZVERY, prichádzajú v novej pracovnej knihe, kde si ich každý môže vymaľovať, spoznať hlbšie a stráviť spoločný kreatívny čas.

Ekológia
Literatúra
ZVERY- omaľovánka, ktorá má príbeh
Získaná suma
107 %
3 840 €
z cieľovej sumy
3 600 €
5 dní
do skončenia kampane
O projekte

Zvery- omaľovánka, ktorá má príbeh je kniha aktivít pre dospelých a deti od troch rokov. Predstavuje jednotlivé typy zverov, ich charaktery a formou doplňovačiek, či hlavolamov hľadá odpoveď na otázku: Ako objaviť Zver? Odpoveď však ostáva prekvapením a tajomstvom až do prelúskania sa celým príbehom. Kniha rozvíja kritické a kreatívne myslenie všetkých zúčastnených a nenechá bez úsmevu žiadnu babku ani dedka.

Čo sú Zvery?

Zvery sú vtipné vankúše vyrobené upcyklovaním oblečenia a zostatkov látok. Každá zver je jedinečným originálom s krátkym životným príbehom. Pierre sa ženie na prezidentské kreslo, Filip je vystrihnutý špeciálne pre potešenie človeka a Oscar miluje testovať mäkkosť každej sedačky. Po nožnicovej nehode zvery hľadajú nový domov a chcú dostať druhú šancu, tak ako aj obnosený sveter, zapadnutý v skrini, ktorý sa niekomu inému môže páčiť.

Prečo kniha?

Zvery sa medzi ľuďmi rýchlo aklimatizovali. Príbehy zverov sa čím ďalej tým viac stretávali s veľkou obľubou a na viacero podnetov vzniká kniha, ktorá predstavuje život zverí detailnejšie. Texty sú písané jednoduchým vtipným štýlom a deťom už nestačilo každý večer pred spaním prečítať rodný list obľúbeného zvera. Chceli vedieť, kde býva, čo rád je, s kým sa kamaráti, či vie písať a čítať. Odpovede na mnohé tieto otázky prináša práve kniha.

Nie je ale jednoduché tieto odpovede získať. Rodič a dieťa pri hľadaní odpovedí musia spolupracovať. A tak kým na jednej stránke dieťa vymaľuje HUGA, dospelý z druhej stránky prečíta jeho príbeh. A ak sa dieťa stratí na ceste zverským hlavolamom, zachráni ho dospelý, ktorý na vedľajšej „antistresovej“ stránke vymaľuje a spočíta rozsypané gombíky. Len spoločnou prácou sa dostanú do cieľa.

Kniha je rozdelená na sedem častí, pričom každá časť odhaľuje iné zákutie sveta zverí. Na konci každej časti je potrebné vylúštiť hlavolamy rôznych typov a spojenie riešení nás privedie k odpovedi hlavnej otázke knihy.

Dnes ešte dokončujem a finalizujem bludiská, hádanky a skladačky, ktoré obohatia zverský zážitok.

Myšlienka Zverov?

Upcyklácia – zo starého nové – je spôsob opätovného kreatívneho využitia vecí, pre ktoré by sme už ďalšie využitie nenašli a skončili by ako odpad. Zober si obľúbenú starú košeľu alebo tričko a uši si z nich taštičku na pečivo - aby si nemusel používať igelitové vrecko, či obal na notebook -upcykluješ. PraZver Michal vdýchne oblečeniu nový zmysel a život.

Módny priemysel, ako druhý po rope, najviac zaťažuje životné prostredie a tak chcú byť zvery aspoň malým krokom k udržateľnejšiemu spôsobu života. O pomalej móde – slow fashion, je veľa dokumentov a článkov a zvery sú zosobnením tejto myšlienky. Kniha nenúteným spôsobom poukazuje na tieto odkazy a otvára platformu pre diskusiu o udržateľnosti a sekáčových kúskoch.

Deťom budeme ťažko vysvetľovať, čo je upcyklácia alebo slow fashion. Ale keď sa so svojím obľúbeným tričkom, ktoré je už poznačené nejakou tou dierkou, stretnú ako s novou obliečkou na obľúbenom vankúšiku alebo ako so zverom, rýchlo pochopia, že nie všetky veci patria hneď do koša a dajú sa zaujímavo využiť.

Ako použijem vašu podporu?

Momentálne mám vytlačenú jednu modelovú knihu na 80-tich stranách recyklovaného papiera. Náčrty a obrázky sú kreslené rukou a následne skenované pre ďalšie grafické spracovanie. Na knihe pracujem sám a hľadám najkvalitnejšiu a tiež cenovo prístupnú alternatívu tlače, aby bol kvalitný nielen obsah, ale aj spracovanie.

Finančná podpora mi pomôže uhradiť náklady na grafické spracovania a samotnú tlač knihy. Čím viac sa podarí vyzbierať, tým viac kreatívnych rúk si bude môcť knihu vyfarbiť. Verím, že kampaň bude úspešná a už v máji bude kniha tešiť deti aj dospelých.

Ako sa ti Zvery odmenia?

V prvom rade veľkým ďakujem za podporu a tiež nasledovnými odmenami:Kto je PraZver?

Dal som si prezývku PraZver Michal, ale tiež ma volajú Pán Zverov. Študoval som herectvo, pár rokov hral na Novej Scéne, potom v Londýne pracoval v móde a po štyroch rokoch som na Malte, ako krupiér rozdával Black Jack. Zvery som začal šiť približne pred tromi rokmi, keď som sa po návrate zo zahraničia rozhodol ostať doma.

Mojim prvým cieľom bolo Zvery predstaviť hlavne ako interiérový doplnok, pre človeka v každom veku, priestore a čase. Na začiatku mi vôbec mi nenapadlo, ako veľmi sa zvery môžu páčiť deťom a koľko radosti prinesú. Keď dostávam fotky so zvermi v objatí, pred telkou alebo na nočníku, tak celý projekt dostáva zmysel.

Zvery prebúdzajú kreativitu, hravosť a nekonvenčnosť, čomu dáva ešte väčší priestor prinášaná kniha, od ktorej sa kamarátkine deti nevedeli odtrhnúť a tešili na otočenie strany. Keď som videl s akou radosťou si zvery, ktoré už majú doma, vymaľovávali, začal som hľadať cestu a spôsob, aby som dokázal priniesť úsmev každému karanténčánovi.

Nech sa svet zverí do rúk šťastných Zverí!
Všetkým ďakujem.
Michal

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kniha

Kniha

Minimálna výška príspevku
15

Byť medzi prvými, ktorým sa kniha dostane do rúk aj s osobným venovaním. Kniha bude odoslaná hneď po odovzdaní z tlače. Odmena je vrátane poštovného.

Doručenie: Leto 2021
Adorabilis

Adorabilis

Minimálna výška príspevku
25

Šesť až osem-nohá Zver, ktorá sa veľmi rýchlo prispôsobí každej domácnosti. Stačí napísať obľúbenú farbu a ostatné bude prekvapením. Táto odmena neobsahuje knihu a bude doručená do mesiaca po ukončení kampane.

Doručenie: Do jedného mesiaca po ukončení kampane.
Kniha a

Kniha a "Zver vo vreci"

Minimálna výška príspevku
40

Malá zver, ktorá bude prekvapením a nová kniha Zvery. Pri výbere si môžeš vybrať pohlavie zvery. Odmena vrátane poštovného

Doručenie: Leto 2021
2 + 1

2 + 1

Minimálna výška príspevku
55

Máš na výber dve knihy a malá "Zver vo Vreci" alebo jedna kniha a dve malé "zvery vo vreci". Odmena bude odoslaná hneď po odovzdaní knihy z tlače. Odmena je vrátane poštovného.

Doručenie: Leto 2021
Kniha a Zver gaučoidná

Kniha a Zver gaučoidná

Minimálna výška príspevku
80

Nová kniha Zvery a Zver, ktorá zapadne medzi vankúše na gauči. Po výbere tejto možnosti môžeme osobne prekonzultovať farebné prevedenie, aby zver zapadla do interiéru. Odmena bude odoslaná hneď po odovzdaní knihy z tlače. Odmena je vrátane poštovného.

Doručenie: Leto 2021
Krabica prekvapení

Krabica prekvapení

Minimálna výška príspevku
100

Jednoducho sa nechaj prekvapiť zverskou krabicou. Odmena je vrátane poštovného. Ak bude príspevok vyšší ako minimálna výška príspevku, aj prekvapenie bude väčšie.

Doručenie: Leto 2021
Novinky

Thank you Zvery much!

Update #2, 13.04.2021

Milý prispievatelia, fanúšikovia, kamaráti a zveriny!

Moja kampaň k novej omaľoknihe zatiaľ dosiahla 102% a to znamená, že už čoskoro si ju budete môcť chytiť aj vy!

Keď som spustil túto crowdfundigovú kampaň, len tajne som dúfal, že sa to podarí. Avšak silno som veril... sme verili! Vážim si každé jedno zdieľanie, prečítanie, záujem, príspevok, jednoduché pozastavenie sa pri projekte, ktorý má pre mňa význam a dostane ešte väčší zmysel práve vďaka Vám!

Teraz sa môžeme naplno pustiť do finalizovania textov, grafickej úpravy až napokon sa kniha dostane aj k vám domov. Kampaň o pár dní síce končí, ale pre mňa sa to ešte len začína. Všetky aktualizácie a ďalší tvorivý proces môžete sledovať na sociálnych sieťach : @zvery.madebyme. 

Ďakujem
PraZver Michal

DÁ SA PROJEKT EŠTE PODPORIŤ PROJEKT?
Áno, do ukončenia kampane ostáva 9 dní a projekt môže každý ešte stále podporiť a tiež si vybrať odmenu.

VIAC AKO 100%?
Čím viac percent kampaň dosiahne, tým viac výtlačkov bude možné vydať a tiež možnosť pridať pár strán zábavy navyše.

Sme v polovici:

Update #1, 01.04.2021

Ahojte!

Drahí podporovatelia! Patrí vám veľké ďakujem. Prešlo desať dní a sme v polovici! Vážim si, že veríte tomuto projektu a ďakujem za pozitívne správy. Ešte nás čaká druhá polovica a verím, že to dotiahneme do cieľa.

Ako môžeš projektu ďalej pomôcť?

  • Pošli projekt ľuďom vo svojom okolí, ktorých by projekt mohol osloviť. Jeden nikdy nevie..
  • Zdieľaj projekt na sociálnych sieťach, ak ich využívaš, niekomu tam možno pristane očko.
  • A dôležité : drž palce ďalej!

PraZver Michal

Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 15 €

🎁 Kniha

✏ Dobry napad!

Nikola Ďuricová 5 €

✏ Si šikovný 👏 Nech sa darí

Silvia Hudec Beláková 40 €

🎁 Kniha a "Zver vo vreci"

Adriana Cambelova 20 €

🎁 Kniha

✏ Nech sa dari! :)

Mária Ivašková 15 €

🎁 Kniha

✏ Toto je skvelý projekt. Dakujem za to co robite. Tesim sa na Vasu knizku a ked budem mat deti tesim sa aj zvery❤️

Stanislava Lukáčová 15 €

🎁 Kniha

✏ Držím palce ! Zvery sú super ❤️

Viktória Gráfová 5 €
Lucia Lukacova 40 €

🎁 Kniha a "Zver vo vreci"

✏ Uz zvery samotne sú skvely napad...a kniha ho len znaaasobila! Drzim moc palce

Anonymný podporovateľ 5 €
Andrea Gabrišova 15 €

🎁 Kniha

✏ Go PraZver Michal, Go! :-*

Lenka Murínová 15 €

🎁 Kniha

✏ Jupiiiii, tesime sa nam k dvom zverom pribudne aj knizkoomalovanka ♡

Nataša Vaňková 40 €

🎁 Kniha a "Zver vo vreci"

✏ Moc sa teším a moc Ti to prajem, držím palce♥️

Patrícia Stehlíková 40 €

🎁 Kniha a "Zver vo vreci"

✏ Držíme palce 🙏🏼 Skvelý nápad, tešíme sa ☺️

Ľub Vadelová 15 €

🎁 Kniha

✏ Už sa na ňu teším! 👏🏻👏🏻👏🏻

Barbora Váňová 5 €
Veronika Poschova 15 €

🎁 Kniha

Miroslava Polonyova 16 €

✏ Miško, držím palce - nech sa Ti darí :)

Martina Žiaková 5 €
Viktória Čajková Čajková 40 €

🎁 Kniha a "Zver vo vreci"

✏ Miško si skvelý.

Kristyna Mikesova 15 €

🎁 Kniha

Juliána Brutovská 15 €

🎁 Kniha

✏ Tesime sa a drzim palce!:)

Zdeno Ziman 15 €

🎁 Kniha

✏ Tesime sa jak zvery :)

Martina Rusnáková Rusnáková 40 €

🎁 Kniha a "Zver vo vreci"

✏ Michal veľmi pekný projekt :-)

Branislav Hlaváč 20 €

✏ Držíme s Karin palce 😉✌️

Nikola Hlavenkova Hlavenkova 15 €

🎁 Kniha

✏ Dokonaly projekt <3 moc drzim palce :)

kvetoslava pěničková 15 €

🎁 Kniha

Anonymný podporovateľ 55 €

🎁 2 + 1

Anonymný podporovateľ 40 €

🎁 Kniha a "Zver vo vreci"

Anonymný podporovateľ 15 €

🎁 Kniha

Katarína Činčalová 15 €

🎁 Kniha

Autori
Miesto realizácie projektu

Žilinský kraj

Michal  Blaško

Michal Blaško

Volám sa Michal, bývam v Martine a volajú ma PraZver. Študoval som herectvo, pár rokov hral na Novej Scéne, potom v Londýne pracoval v móde a po štyroch rokoch som na Malte, ako krupiér rozdával Black Jack. Zvery som začal šiť približne pred tromi rokmi, keď som sa po návrate zo zahraničia rozhodol ostať doma.

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kniha

Kniha

Minimálna výška príspevku
15

Byť medzi prvými, ktorým sa kniha dostane do rúk aj s osobným venovaním. Kniha bude odoslaná hneď po odovzdaní z tlače. Odmena je vrátane poštovného.

Doručenie: Leto 2021
Adorabilis

Adorabilis

Minimálna výška príspevku
25

Šesť až osem-nohá Zver, ktorá sa veľmi rýchlo prispôsobí každej domácnosti. Stačí napísať obľúbenú farbu a ostatné bude prekvapením. Táto odmena neobsahuje knihu a bude doručená do mesiaca po ukončení kampane.

Doručenie: Do jedného mesiaca po ukončení kampane.
Kniha a

Kniha a "Zver vo vreci"

Minimálna výška príspevku
40

Malá zver, ktorá bude prekvapením a nová kniha Zvery. Pri výbere si môžeš vybrať pohlavie zvery. Odmena vrátane poštovného

Doručenie: Leto 2021
2 + 1

2 + 1

Minimálna výška príspevku
55

Máš na výber dve knihy a malá "Zver vo Vreci" alebo jedna kniha a dve malé "zvery vo vreci". Odmena bude odoslaná hneď po odovzdaní knihy z tlače. Odmena je vrátane poštovného.

Doručenie: Leto 2021
Kniha a Zver gaučoidná

Kniha a Zver gaučoidná

Minimálna výška príspevku
80

Nová kniha Zvery a Zver, ktorá zapadne medzi vankúše na gauči. Po výbere tejto možnosti môžeme osobne prekonzultovať farebné prevedenie, aby zver zapadla do interiéru. Odmena bude odoslaná hneď po odovzdaní knihy z tlače. Odmena je vrátane poštovného.

Doručenie: Leto 2021
Krabica prekvapení

Krabica prekvapení

Minimálna výška príspevku
100

Jednoducho sa nechaj prekvapiť zverskou krabicou. Odmena je vrátane poštovného. Ak bude príspevok vyšší ako minimálna výška príspevku, aj prekvapenie bude väčšie.

Doručenie: Leto 2021