Staň sa súčasťou príbehu: Zachráňme ihrisko, ktoré spája

Bolo raz jedno staré ihrisko, ktoré sa stalo centrom stretávania množstva ľudí a skupín. Mladé športové talenty, zážitkové programy, skúsení futbalisti či deti počas táborov- títo všetci tvoria neoddeliteľnú súčasť histórie tohto ihriska, ktoré ale už dosluhuje. A potom tu je skupina mladých nadšencov, ktorá sa rozhodla ihrisko zachrániť. Podpor aj Ty tento projekt a staň sa súčasťou príbehu.

Lokálny rozvoj
Šport
Staň sa súčasťou príbehu: Zachráňme ihrisko, ktoré spája
Získaná suma
86 %
12 916 €
z cieľovej sumy
15 000 €
30 dní
do skončenia kampane
O projekte

Každý máme miesto, na ktoré sa radi vraciame a ktoré nám ukradlo srdce

My takéto miesto máme. Už 15 rokov.  No toto miesto postupne chátra. Už viac rokov sa na to pozeráme a rozmýšľame, ako by sme ho mohli zachrániť.  Viacerí z nás tu prežili svoje detstvo, pubertu, mladosť a sú medzi nami aj takí, ktorí sem chodia aj v úctyhodnom veku. Chlapci, dievčatá, otcovia so synmi, celé rodiny, dedkovia a babičky so svojimi vnúčikmi... Niekto chodí hrať futbal, niekto trénovať, iní využívajú jeho priestor na hranie so svojou rodinou, ďalší tu zažili dni plné zábavy a sebareflexie na zážitkových programoch, niekto tu pretancoval celé leto na tábore. A stále sa sem rád vracia.

Myslíte si, že jedno ihrisko, jedno miesto, toto dokáže? Dokáže, ale len vtedy, ak neostane len miestom. Naše ihrisko sa stalo súčasťou našich životov, spojilo nás! Chlapi tu našli nové partie, dievčatá tu prvýkrát uvideli svojich budúcich manželov, otcovia o ňom rozprávajú svojim synom, ako tu vyhrávali zápasy.

A preto sme sa rozhodli. Nechceme, aby tento príbeh skončil. Ideme do toho! Pokúsime sa ho zachrániť. Dáme to? Sami isto nie, ale budeme radi, ak s vašou pomocou áno. A tak veríme, že tento príbeh bude pokračovať obohatený o nových ľudí. 

Čo vlastne ideme robiť?

Výhodou je, že ihrisko už existuje, len ho treba zachrániť

Na našom projekte pracuje približne 17 mladých, ktorí sú súčasťou užšieho tímu a potom desiatky ďalších, ktorí nám pomáhajú. Všetci to robia bez nároku na odmenu, popri škole a zamestnaní, jednoducho vo voľnom čase. Prvotná fáza projektu prebiehala niekoľko týždňov pred spustením. Chystala sa grafika, videá, premýšľalo sa. Urobil sa mediálny plán. 4. apríla sme projekt spustili. Na 45 dní. Naším cieľom je vyzbierať minimálne 15 000€. 

Možno sa pýtate, aký prínos bude mať, ak sa to podarí. Pre nás veľký. Týždenne cez školský rok prejde ihriskom okolo 150 ľudí. Cez prázdniny aj 5x viac.

  • Prebiehajú tu futbalové tréningy nových športových nádejí, ktorí si veľakrát nemôžu dovoliť drahé tréningy v oficiálnych kluboch. Tréneri trénujú zadarmo, od detí nič nepýtajú.
  • Stretávajú sa tu rôzne skupiny chlapcov a dievčat, ktoré pod vedením animátorom trávia svoj čas zmysluplne.
  • Chodia sem otcovia po práci na pravidelný futbal otcov.
  • Doobeda je ihrisko využívané na zážitkové programy pre deti ZŠ a SŠ.
  • Každý rok je ihrisko dejiskom celoslovenskej futbalovej súťaže KAMA a viackrát ihrisko hostilo aj iné celoslovenské podujatia.
Toto všetko bude môcť pokračovať, ak ihrisko zachránime. V tom vidíme jeho prínos. Nie kvôli počtu detí na ihrisku, či počtu aktivít, ktoré sa tam konajú.
Ale kvôli tomu, čo je za tým. Služba animátorov a trénerov, obetavosť, radosť, tvrdá práca- na tomto mieste ľudia rastú na tele aj na duchu.

Ako použijeme vašu podporu?

Výhodou je, že ihrisko už bolo pred pätnástimi rokmi spravené. Nemusíme začínať od nuly. Druhou výhodou je, že väčšinu manuálnych prác chceme robiť svojpomocne. Ale aj tak je toho naozaj veľa, čo je potrebné spraviť:

  • v prvom rade budeme musieť odstrániť starý zničený umelý trávnik, vykopať poničenú drenáž a vyvoziť piesok- cca 1 000€
  • ďalej umiestnime novú drenáž, zaizolujeme, položíme geotextíliu, skontrolujeme a opravíme staré odvodnenie- cca 1 000€
  • podklad následne zarovnáme- cca 1 000€
  • ako posledné kúpime a uložíme nový umelý trávnik s pieskom a guličkami- cca 18 000€
  • odmeny v kampani- cca 1 000€

A tak veríme, že tento príbeh bude pokračovať obohatený o nových ľudí. 

Ale však to je viac ako 15 000€! Presne tak. Veríme, že sa nám podarí vyzbierať plnú sumu 22 000€, ale radšej začíname na nižšom čísle. Ak sumu 15 000 nazbierame skôr ako za 45 dní, tak budeme pokračovať, aby sme získali plnú sumu 22 000€. Každé euro nad touto sumou použijeme na opravu bránok, sietí, revitalizáciu okolia ihriska a nákup športových pomôcok pre potreby ihriska.

Kedy a kde bude projekt realizovaný?

Ak vyzbierame sumu 15 000€, tak budeme musieť zohnať ešte zvyšných 7 000€ z iných zdrojov a až potom projekt zrealizujeme. Veríme, že to bude najneskôr na jeseň 2021. Ak sa nám podarí získať plnú sumu, tak projekt uskutočníme cez leto 2021.
Projekt bude realizovaný v Banskej Bystrici na najväčšom sídlisku Sásová v priestoroch mládežníckeho centra.

Za vašu podporu vopred ďakujeme!

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Píšťalka na všetky zápasy

Píšťalka na všetky zápasy

Minimálna výška príspevku
15

Na každý dobrý zápas patrí aj dobrá píšťalka. Samozrejme, že píšťalky sú v rôznych odtieňoch a nesmie na nich chýbať naše logo. Poštovné je v cene.

Počet zostávajúcich odmien 188
Doručenie: do konca septembra 2021
Športová fľaša pre každý prípad

Športová fľaša pre každý prípad

Minimálna výška príspevku
30

Ako by to bolo hrať futbal, poprípade iný šport, a nemať sa z čoho napiť. Táto fľaša v rôznych farbách a s naším logom môže potešiť aj vás. Poštovné je v cene.

Počet zostávajúcich odmien 133
Doručenie: do konca septembra 2021
Bufka, nech je hlava v teple

Bufka, nech je hlava v teple

Minimálna výška príspevku
50

Každý športovec uvíta po kvalitnej námahe niečo, čo mu zaručí, že jeho hlava ostane v teple. Bufka v rôznych farbách a s naším logom to všetko zabezpečí. Poštovné je v cene.

Počet zostávajúcich odmien 113
Doručenie: do konca septembra 2021
Futbalový zápas proti/s organizátormi kampane

Futbalový zápas proti/s organizátormi kampane

Minimálna výška príspevku
100

Každý týždeň býva na ihrisku futbal pre rôzne vekové kategórie. Tím ľudí, ktorý spravuje túto kampaň sa tohto futbalu tiež účastní. Darca bude pozvaný medzi nás a môže s nami hrávať futbal, poprípade ak má firmu, tak môže zobrať svojich zamestnancov a dohodneme sa na zápase proti nám. Všetkým darcom, ktorý prejavia záujem sa ozveme a postupne zápasy odohráme.

Počet zostávajúcich odmien 27
Doručenie: Do konca roka 2021
Koučovací rozhovor, aby si vedel ako ďalej

Koučovací rozhovor, aby si vedel ako ďalej

Minimálna výška príspevku
300

Nevieš, čo so životom? Stojíš pred veľkými a ťažkými rozhodnutiami. Tápaš? Možno ti rozhovor s koučom pomôže vyriešiť otázky, ktoré máš v sebe. Rozhovor môže prebehnúť osobne, alebo sa dá uskutočniť v online podobe. Náš kouč sa na teba teší. Počet koučovacích rozhovorov si dohodnete.

Počet zostávajúcich odmien 20
Doručenie: do konca roka 2021
Priestory pre teambuilding firmy alebo partie v našom stredisku

Priestory pre teambuilding firmy alebo partie v našom stredisku

Minimálna výška príspevku
500

V našich priestoroch už pravidelne robíme zážitkové programy pre deti ale aj pre dospelých. Firma, ktorá sa rozhodne nás podporiť touto sumou dostane na pol deň/deň k dispozícii náš areál, aby si mohla spraviť firemné posedenie, teambuilding a podobne. Máme k dispozícii ihriská, altánok na grilovanie, workout, chodúle, stolný tenis, kalčetá, kinbal, luky, vzduchovku, klokanie nohy, všetky možné športové náradia a kopec iného. Takýto čas pri utužovaní väzieb určite pomôže k zefektívneniu práce vo vašej firme alebo utuží vašu partiu. Po skončení kampane sa budeme darcom postupne ozývať.

Počet zostávajúcich odmien 10
Doručenie: do konca roka 2021
Novinky

SME ZA POLOVICOU!

Update #2, 15.04.2021

IDEME DO DRUHÉHO POLČASU PRIATELIA!

Len malá suma v porovnaní s tým aké hodnotné zážitky som tu zažil, pozdravujem vás z Dánska...
(M. Grego, jeden z darcov)

Na jedenásty deň od spustenia kampane sa nám podarilo dostať nad hranicu 11 000€, ktorá predstavuje polovicu z plánovaného rozpočtu. Veľmi vám všetkým ďakujeme. Bez vás by sme to nedali. No ako viete, tak futbalový zápas má dva polčasy, tak teraz musíme bojovať až do konca. Veríme, že spoločne to zvládneme a príbeh nás všetkých bude pokračovať ďalej. Tešíme sa, že ste jeho súčasťou.


HRANICA 5000€ DOSIAHNUTÁ!

Update #1, 07.04.2021

Vďaka vašej štedrosti ste nám poslali už tretinu financií, ktoré sa snažíme získať prostredníctvom tohto portálu. ĎAKUJEME VÁM!
Organizačný tím je veľmi prekvapený, že za tri dni kampane sa nám spoločne podarilo vyzbierať takúto sumu. Vďaka vašej štedrosti máme nádej, že sa nám podarí vyzbierať plnú sumu, ktorú sa pokúšame zohnať- 22 000€. Ideme ďalej, aby príbeh mohol pokračovať.
Podporovatelia
Anonymný podporovateľ 30 €
Tomáš Teicher 15 €
Anonymný podporovateľ 50 €
Anonymný podporovateľ 20 €
Michaela Klibaniova 5 €

✏ Sice len 5€, ale verim, ze aj po malych ciastkach sa podari vyzbierat co najviac. Majte sa

Anonymný podporovateľ 30 €

✏ Ďakujem za skvelé zážitky na vašom ihrisku. Nech slúži ihrisko aj naďalej.

Tamara Harajdova 50 €

🎁 Bufka, nech je hlava v teple

✏ Držíme palce😉

Lucia Kubíny 20 €

✏ Vďaka za to, čo robíte. Nech to na ihrisku žije :)

Anonymný podporovateľ 50 €

🎁 Bufka, nech je hlava v teple

Ján Fedor 10 €
Anonymný podporovateľ 10 €
Igor Obšajsník 30 €

🎁 Športová fľaša pre každý prípad

Stanislav Benčat Benčat 60 €

🎁 Bufka, nech je hlava v teple

✏ Ak máte tmavú/ čiernu bufku

Anonymný podporovateľ 30 €
Anonymný podporovateľ 5 €
Anonymný podporovateľ 20 €
Anonymný podporovateľ 20 €

🎁 Píšťalka na všetky zápasy

✏ Verím, že si raz zahrám na vynovenom ihrisku. Buďte požehnaní +

Anonymný podporovateľ 200 €
Anonymný podporovateľ 50 €
Matej Jánošík 100 €

✏ Cmuk

Anonymný podporovateľ 50 €
Peter Bujna 60 €

🎁 Športová fľaša pre každý prípad

Anonymný podporovateľ 5 €
Martin Styk 100 €
Ján Krištof 20 €
Radek Tománek 50 €
Anonymný podporovateľ 20 €

✏ Veľa šťastia 😁😁

Kristián Sekeľ 50 €

🎁 Bufka, nech je hlava v teple

Anonymný podporovateľ 5 €
Jozefína Gregová 50 €

✏ Úžasní ľudia, ktorí odvádzajú skvelú prácu

Autori
Miesto realizácie projektu

Banskobystrický kraj

Saleziáni don Bosca - Slovenská provincia, komunita B. Bystrica

Saleziáni don Bosca - Slovenská provincia, komunita B. Bystrica

Sme spoločenstvo ľudí- rehoľníkov, ktorí združujú v našom meste veľké množstvo detí, mladých, rodín ale i starších. Uskutočňujeme poslanie, ktoré sa zameriava na celistvú výchovu mladého človeka. Náš štýl života je cestou nášho osobného šťastia a zároveň prostriedkom výchovy. Pracujeme v oratóriu, kde denne prichádzajú deti a mladí, ktorým sa spoločne s našimi animátormi venujeme a snažíme sa ich integrálne rozvíjať- telo, myseľ, duch a duša.

Domka- Združenie Saleziánskej Mládeže Stredisko Banská Bystrica

Domka- Združenie Saleziánskej Mládeže Stredisko Banská Bystrica

Mládežnícka organizácia, ktorá sa už roky venuje výchove mladých ľudí. Cez týždenné stretnutia, vzdelávacie programy, tábory, hry, zážitok a preventívny systém sa snaží z mladého človeka vychovať schopného a nadaného človeka, ktorý má hodnoty a ktorý ich vie vo svete obhájiť.

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Píšťalka na všetky zápasy

Píšťalka na všetky zápasy

Minimálna výška príspevku
15

Na každý dobrý zápas patrí aj dobrá píšťalka. Samozrejme, že píšťalky sú v rôznych odtieňoch a nesmie na nich chýbať naše logo. Poštovné je v cene.

Počet zostávajúcich odmien 188
Doručenie: do konca septembra 2021
Športová fľaša pre každý prípad

Športová fľaša pre každý prípad

Minimálna výška príspevku
30

Ako by to bolo hrať futbal, poprípade iný šport, a nemať sa z čoho napiť. Táto fľaša v rôznych farbách a s naším logom môže potešiť aj vás. Poštovné je v cene.

Počet zostávajúcich odmien 133
Doručenie: do konca septembra 2021
Bufka, nech je hlava v teple

Bufka, nech je hlava v teple

Minimálna výška príspevku
50

Každý športovec uvíta po kvalitnej námahe niečo, čo mu zaručí, že jeho hlava ostane v teple. Bufka v rôznych farbách a s naším logom to všetko zabezpečí. Poštovné je v cene.

Počet zostávajúcich odmien 113
Doručenie: do konca septembra 2021
Futbalový zápas proti/s organizátormi kampane

Futbalový zápas proti/s organizátormi kampane

Minimálna výška príspevku
100

Každý týždeň býva na ihrisku futbal pre rôzne vekové kategórie. Tím ľudí, ktorý spravuje túto kampaň sa tohto futbalu tiež účastní. Darca bude pozvaný medzi nás a môže s nami hrávať futbal, poprípade ak má firmu, tak môže zobrať svojich zamestnancov a dohodneme sa na zápase proti nám. Všetkým darcom, ktorý prejavia záujem sa ozveme a postupne zápasy odohráme.

Počet zostávajúcich odmien 27
Doručenie: Do konca roka 2021
Koučovací rozhovor, aby si vedel ako ďalej

Koučovací rozhovor, aby si vedel ako ďalej

Minimálna výška príspevku
300

Nevieš, čo so životom? Stojíš pred veľkými a ťažkými rozhodnutiami. Tápaš? Možno ti rozhovor s koučom pomôže vyriešiť otázky, ktoré máš v sebe. Rozhovor môže prebehnúť osobne, alebo sa dá uskutočniť v online podobe. Náš kouč sa na teba teší. Počet koučovacích rozhovorov si dohodnete.

Počet zostávajúcich odmien 20
Doručenie: do konca roka 2021
Priestory pre teambuilding firmy alebo partie v našom stredisku

Priestory pre teambuilding firmy alebo partie v našom stredisku

Minimálna výška príspevku
500

V našich priestoroch už pravidelne robíme zážitkové programy pre deti ale aj pre dospelých. Firma, ktorá sa rozhodne nás podporiť touto sumou dostane na pol deň/deň k dispozícii náš areál, aby si mohla spraviť firemné posedenie, teambuilding a podobne. Máme k dispozícii ihriská, altánok na grilovanie, workout, chodúle, stolný tenis, kalčetá, kinbal, luky, vzduchovku, klokanie nohy, všetky možné športové náradia a kopec iného. Takýto čas pri utužovaní väzieb určite pomôže k zefektívneniu práce vo vašej firme alebo utuží vašu partiu. Po skončení kampane sa budeme darcom postupne ozývať.

Počet zostávajúcich odmien 10
Doručenie: do konca roka 2021