BUBLINA

BUBLINA

Časopis plný dobrých vecí. Pre deti.

Literatúra
Vzdelávanie a veda
BUBLINA
Získaná suma
236%

4 729 €

z cieľovej sumy
2 000 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Kampaň na získanie prostriedkov pre vydanie prvého čísla Bubliny je úspešne za nami. Na časopise intenzívne pracujeme. Bublinovské novinky môžete sledovať na našom Facebooku.

_______________________________

Časopis Bublina

Do tvorby časopisu pre deti sme sa pustili veľmi spontánne a náhle, od prvého dňa však vo voľnom čase makáme, koľko vieme. Zdalo sa nám, že na našom trhu dobrý a pekný detský časopis chýba. Najmä teda taký, ktorý by mal o niečo širší záber a vedel uspokojiť rôzne detské chute.

Chceme tiež ponúknuť priestor slovenským ilustrátorom a ukázať, aké parádne veci u nás vznikajú. Dôležité sú určite aj témy, ktorým sa budeme venovať, no na popredných priečkach je okrem zaujímavých informácií najmä zábava a rozvoj detskej fantázie, kreativity a čitateľskej gramotnosti.

Jednoducho, robíme tučný časopis pre deti plný dobrých a pekných vecí. Veríme, že sa vám bude páčiť a pomôžete nám ho naštartovať.

Čo je náplňou Bubliny?

Nájdete v nej kopu rôznych rubrík, písaných veku primeranou formou. Medzi nimi napríklad veda, hudba, šport, história umenia či hračiek, recepty, folklór, cestopis, ekológia a iné. Okrem toho tiež príbeh, komixy, recenzie na knižky i počítačové hry, ale aj rôzne vystrihovačky, hľadačky a inú zábavu. S viacerými textami sú spojené aktivity, ktoré môžu s deťmi skúšať učitelia, rodičia, ale môžu sa do nich pustiť aj samé.

Bublina bude vychádzať každý štvrťrok, v približnom rozsahu 50 strán. Prvé číslo vyjde ešte pred prázdninami, druhé je naplánované na september.

Pre koho je Bublina určená?

Našou ambíciou je vytvoriť časopis, ktorý sa dostane k čo najviac deťom a nebude určený len pre úzke publikum. Chceme robiť časopis, ktorý nebude dotovaný, ale naopak, postupne sa stane finančne sebestačným. Na prvom čísle pracujú všetci dobrovoľne, bez nároku na honorár, to chceme v budúcnosti zmeniť.

Cieľovou skupinou nášho časopisu sú deti od cca. 6 do 10 rokov, teda najmä tie, ktoré chodia na prvý stupeň.

Pokúšame sa tiež vytvoriť zábavnú a hodnotnú alternatívu k novým technológiám, lebo si myslíme, že popri nich, je dôležitý aj starý dobrý papier a strany, ktoré majú začiatok, koniec a dajú sa obracať. Nesnažíme sa s tabletmi a telefónmi bojovať, chceme len rodičom poskytnúť na výber viac možností.

Kto je za tým?

Redakcia časopisu pracuje v zložení: Ivana Šáteková a Broňa Schragge ako hlavné ilustrátorky, Jana H. Hoffstädter zodpovedná najmä za textovú časť a Vanda Gábrišová, dizajnérka, ktorá to celé vždy krásne zalomí. Bublina bude vychádzať pod hlavičkou vydavateľstva O.K.O., ktoré vedie grafický dizajnér Boris Meluš.

Okrem toho budú do časopisu prispievať autori a ilustrátori, ako napríklad Tomáš Hudák, Michal Hvorecký, Andrej Návojský, Samo Trnka, Samo Marec, Oliver Rehák, Petra Lukovicsová, Barbora Idesová, Majka Kralovič, Ďuro Balogh a viacerí ďalší šikovní a zaujímaví ľudia.

Načo potrebujeme financie?

Na rozbeh! Vďaka vašej podpore resp. predobjednávke prvého čísla budeme môcť časopis vytlačiť, rozoslať, zaplatiť distribúciu, reklamu a pokryť prípadne ďalšie neočakávané výdavky spojené s jeho vydaním. Časopis by sme chceli postupne predstaviť aj v školách, aby si ho mohli v prípade záujmu predplatiť celé triedy, prípadne pani vychovávateľky do družiny či krúžkov.

Časopis zatiaľ nájdete v kníhkupectvách a vybraných obchodoch po celom Slovensku, na úvod sa bude predávať za maloobchodnú cenu 3,50 eur.

Naplánovaný náklad prvého čísla je 2000 kusov, neskôr by sme ho chceli navýšiť. Ak by sa nám teraz podarilo vyzbierať viac ako požadovanú minimálnu sumu, je možné, že sa náklad prvého čísla zvýši. Zároveň nám naviac vyzbierané peniaze poskytnú základ pre výrobu druhého čísla.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať a sledujte nás na www.facebook.com/casopisbublina

Ďakujeme!


O projekte

Chcem podporiť!

Chcete podporiť tento projekt, lebo sa vám páči? Nemáte záujem o časopis, ani o žiadnu z nižšie uvedených odmien, ale aj tak chcete podporiť dobrú vec? Do toho! Ďakujeme za akýkoľvek príspevok.

Dve Bubliny / osobný odber

Minimálna výška príspevku

6

Dva kusy prvého čísla Bubliny za zvýhodnenú cenu, ak si ich viete osobne vyzdvihnúť v Bratislave.

+ Tetovačky s ilustráciami z časopisu.

Dve Bubliny / prídu poštou

Minimálna výška príspevku

7

Dva kusy prvého čísla Bubliny za zvýhodnenú cenu, ktoré vám pošleme poštou.

+ Tetovačky s ilustráciami z časopisu.

5+1 Bublina pre kamošov

Minimálna výška príspevku

15

Šesť časopisov pre váš najbližší okruh. Samozrejme tiež za výhodnejšiu cenu ako v obchode! Osobný odber alebo poštou.

Bubliny pre celú bandu!

Minimálna výška príspevku

25

Desať časopisov pre skupinu kamošov alebo spolužiakov. Samozrejme tiež za výhodnejšiu cenu ako v obchode! Osobný odber alebo poštou.


Bublinový balíček do triedy!

Minimálna výška príspevku

50

25 kusov Bubliny pre celú triedu alebo celú ulicu, fantastická cena za kus! No nekúp to! Pomôžte nám dostať Bubliny aj tam, kam sa bežnou distribúciou nedostanú.


Ilustrácia & Autogram

Minimálna výška príspevku

30

Získajte okrem časopisu autorom signovanú reprodukciu ilustrácie z časopisu, ktorú pre vás vo formáte A4 vytlačíme na vysoko kvalitný papier. Limitovaný počet!

Portrét á la Bublina

Minimálna výška príspevku

60

Ilustrátorka Ivana Šáteková vám nakreslí portrét podľa fotografie, ktorú jej pošlete, v štýle postavičiek z prvého čísla Bubliny. Vo formáte A5 získate originálnu, autorkou signovanú a jedinečnú ilustráciu. Limited! Neváhajte!

+ Tri Bubliny a tetovačky

Portrét á la Bublina - BONUS

Minimálna výška príspevku

70

Pre veľký záujem o obrázok od Ivany, pridávame bonus: ďalších sedem portrétov plus ku každému pridáme aj jeden časopis podpísaný autormi a ilustrátormi prvého čísla.

Táto odmena sa vypredala a túto pridávame ako bonus: Ilustrátorka Ivana Šáteková vám nakreslí portrét podľa fotografie, ktorú jej pošlete, v štýle postavičiek z prvého čísla Bubliny. Vo formáte A5 získate originálnu, autorkou signovanú a jedinečnú ilustráciu. Limited! Neváhajte!

+ Tri Bubliny a tetovačky

Novinky

Novinky z Bubliny

Update #7, 06.02.2018

Milí predplatitelia,

ďakujeme Vám za priazeň v roku 2017. Rady by sme sa s Vami podelili o radosť z viacerých vecí. Projekt detského časopisu Bublina bol podporený Fondom na podporu umenia na rok 2018 a aj preto veríme, že sa s nami budete tešiť na ďalšie štyri čísla časopisu Bublina, ktorý je stále plný dobrých vecí.

Okrem toho, sme spustili našu webstránku: www.bublinacasopis.sk a taktiež predplatné na rok 2018, ktoré si môžete objednať tu www.ipredplatne.sk/buxus/generate_page.php?page_id=6798, počas roka Vám budú chodiť časopisy priamo do poštovej schránky.

V predaji je Bublina číslo 3 s témou zima, plná skvelých článkov a ilustrácií od slovenských autorov. Ešte raz ďakujeme, že ste s nami a prajeme skvelý rok 2018!

S pozdravom redakcia časopisu Bublina

Broňa, Vanda a Ivana

https://www.facebook.com/casopisbublina/


Číslo 2 je na svete!

Update #6, 29.09.2017

Milí naši podporovatelia,

Radi by sme vám poďakovali ešte raz za vašu podporu pri zrode časopisu Bublina, bez vás by sme to nedali!:)

Chceme vás informovať ako sa ďalej projekt vyvíja, lebo veríme, že vám Bublina prirástla k srdcu a ste zvedaví ako čo je s ňou ďalej. Touto cestou vás chceme oboznámiť, že v predaji je nová Bublina 2, ktorá sa venuje téme povolania a je opäť farebná, zábavná a plná kvalitných článkov a ilustrácií, ktoré určite zabavia nielen vaše deti:)

Ak by ste mali hocijaké otázky a nápady, neváhajte nás kontaktovať na náš mail: bublina.casopis@gmail.com.

Budeme sa tešiť a dúfame, že sa vám nová Bublina bude páčiť.

S pozdravom

vaše bubliny

dík

Brona, Ivana a Vanda

Bublina je tu!

Update #5, 20.06.2017

Milí priatelia,

je to tak! Bublina dnes dorazila z tlačiarne a čochvíľa ju budete môcť držať v rukách aj Vy.

Pár dní nám potrvá, kým všetko spracujeme, naobálkujeme a odošleme, prosíme vás týmto o trpezlivosť. Tí z vás, ktorí okrem samotného časopisu očakávajú aj ilustráciu alebo portrét od Ivany Šátekovej, tých budeme ešte kontaktovať mailom.

OSOBNÝ ODBER pre tých, ktorí sa naň prihlásili začne vo štvrtok a Bublinu si budete môcť vyzdvihnúť v kníhkupectve Ex Libris v SNG na Nám. Ľ.Štúra 4 v Bratislave. Otváracie hodiny sú každý deň od 10:00 do 18:00 a vo štvrtok od 12:00 do 20:00. V pondelok je zatvorené. Podmienkou je, aby ste pri odbere našli svoje meno v zozname.

V najbližších dňoch sa Bublina dostane aj do kníhkupectiev po celom Slovensku. Budeme radi, ak o tom dáte vedieť priateľom a známym.

V prípade nejasností alebo otázok nás kontaktujte na bublina.casopis@gmail.com.

Ďakujeme za priazeň a podporu a všetkých zdravíme,

tím Bubliny

Bublina je už v tlačiarni!

Update #4, 15.06.2017

Milí priatelia,

Bublina včera odišla do tlače!

Juchú! :)

Všetky detailné informácie, kedy, kde, čo a ako budú nasledovať v najbližších dňoch!

Sledujte aj náš FB!

Krásny deň prajeme.

YES!!

Update #3, 07.06.2017

Milí priatelia,

bublinová kampaň skončila, bola super úspešná a vďaka vám!

V týchto dňoch sa robia na časopise finálne úpravy a odchádza do tlače.

Na prvé číslo sa môžete tešiť po 20.júni. Budeme vás ešte detailne informovať, kde si Bublinu budete môcť vyzdvihnúť atď.

VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME ZA PODPORU, ste skvelí! :)

tím Bubliny: Broňa, Ivana, Jana, Vanda a Boris

Dostaňme Bublinu kam až sa dá!

Update #2, 24.05.2017

Milí priatelia,

ďakujeme! úplne najviac!

Podarila sa nám spolu veľká vec, cieľovú sumu sme dosiahli vesmírnou rýchlosťou. Ale kampaň nekončí!

Naopak, nastupujeme do druhého kola! Pokúsime sa navýšiť náklad tak, aby sa Bublina dostala k čo najviac deťom hneď od prvého čísla.

Potešíme sa preto, ak túto správu budete šíriť, aby sa nám podarilo dosiahnuť čo najvyššiu sumu, ktorú premeníme na vyšší náklad, s širšou distribúciou.

ďakujeme, že s nami letíte!

tím Bubliny


Letíme! Vďaka vám :)

Update #1, 19.05.2017

Bublina sa vznáša do výšok! Za necelé dva dni sa nám podarilo vyzbierať viac ako polovicu sumy a správa o novom detskom časopise sa rýchlo šíri.

Ďakujeme vám! Makáme ďalej, aby bol časopis čo najlepší, a aby sme splnili vaše a naše očakávania.

Krásny deň všetkým!

tím Bubliny zdravíPodporovatelia

👤 Béla

💬 Nech sa darí, držim palce

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve Bubliny / osobný odber

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve Bubliny / osobný odber

10 €

👤 Eva Holenia

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Bruno Križan

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Vladimíra Bunčáková

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

15 €

👤 Jana Slezakova

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Pán Medvedík

💬 PAC :)

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve Bubliny / osobný odber

6 €

👤 Peter Kuchar

🎁 Ilustrácia & Autogram

💬 Veľmi sa mi páči Raketa a tak som rád, že aj deti neovládajúce češtinu sa budú môcť tešiť na dobrý ilustrovaný časopis.

30 €

👤 dana kleinert

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Igor Liska

🎁 Dve Bubliny / osobný odber

6 €

👤 VW

14 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Michal Šedík

💬 Držím prsty, také niečo som pre dcéru hľadal

5 €

👤 Zdenka Pepel

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Zuzana Bernathova

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Zuzana Kadlec

5 €

👤 Tomáš Bachmayer

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

💬 Supeeeeeer :)

7 €

👤 Tatiana Hulmanova

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

10 €

👤 Viktor Michálek

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Silvia Lattová

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

10 €

👤 Katarína Ružeková

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

💬 Držím Bubline palce, prajem veľa spokojných čitateľov a teším sa na ňu. HURÁ!!!

10 €

👤 Miriam Sichmanova

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

12 €

👤 Jana V.

💬 Nech vám to dlho kreslí a píše ;)

20 €

👤 Eva Škandíková

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

7 €

👤 Katarína Škombárová Lubasová

🎁 Dve Bubliny / prídu poštou

💬 Držíme palce!

7 €

   1 2 3 4 ... 10

Autori

Jana H. Hoffstädter

Jana H. Hoffstädter

Broňa Schragge

Broňa Schragge

Študovala grafický dizajn na VŠVU a aj animáciu na filmovej fakulte VŠMU, najlepšie však vraj kreslí milé detské postavičky a zvieratká. Dnes sa teda venuje najmä ilustrácii. Donedávna spolupracovala s občianskym združením Bol raz jeden človek a bola aj pri vzniku značky Hento toto. Okrem výtvarného, je jej veľmi blízky aj svet hudby, hrá na cello v rôznych hudobných formáciách. Miluje tenis, koláč ku káve a v kolektíve je všeobecne obľúbená.

Vanda Gabrišová

Vanda Gabrišová

Je doktorandkou na Fakulte architektúry v odbore dizajn, venuje sa grafickému a produktovému dizajnu a v roku 2017 si s Broňou Schragge založila vydavateľsto Bublina print, ktoré vydáva detský časopis Bublina. Má rada kávu, jógu a svoje dve mačky Kucuki San a Noriku Fekete Dódi.

Ivana  Šáteková

Ivana Šáteková

Vyštudovala maľbu na VŠVU v ateliéri Daniela Fischera. Okrem maľby sa venuje aj ilustrácii a výšivkám. Folklór je dlhodobo súčasťou jej tvorby, pracuje však aj s inými témami. Často sa vyjadruje k veciam, ktoré ju štvú a chcela by ich zmeniť. Večná slniečkárka s detským číslom topánky, vyťahujúc vtip z rukáva v akejkoľvek situácii. Rada kreslí a miluje kolotoče. Má trojročného syna Fedora.

Boris Meluš

Boris Meluš

Grafický dizajnér venujúci sa najmä dizajnu kníh a iných kultúrnych udalostí. Niektoré knihy, ktoré navrhuje občas aj vydáva v malom rodinnom vydavateľstve O.K.O., ktoré sa zameriava najmä na vizuálne knihy v kvalitnej úprave.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Chcete podporiť tento projekt, lebo sa vám páči? Nemáte záujem o časopis, ani o žiadnu z nižšie uvedených odmien, ale aj tak chcete podporiť dobrú vec? Do toho! Ďakujeme za akýkoľvek príspevok.

Dve Bubliny / osobný odber

Minimálna výška príspevku

6

Dva kusy prvého čísla Bubliny za zvýhodnenú cenu, ak si ich viete osobne vyzdvihnúť v Bratislave.

+ Tetovačky s ilustráciami z časopisu.

Dve Bubliny / prídu poštou

Minimálna výška príspevku

7

Dva kusy prvého čísla Bubliny za zvýhodnenú cenu, ktoré vám pošleme poštou.

+ Tetovačky s ilustráciami z časopisu.

5+1 Bublina pre kamošov

Minimálna výška príspevku

15

Šesť časopisov pre váš najbližší okruh. Samozrejme tiež za výhodnejšiu cenu ako v obchode! Osobný odber alebo poštou.

Bubliny pre celú bandu!

Minimálna výška príspevku

25

Desať časopisov pre skupinu kamošov alebo spolužiakov. Samozrejme tiež za výhodnejšiu cenu ako v obchode! Osobný odber alebo poštou.


Bublinový balíček do triedy!

Minimálna výška príspevku

50

25 kusov Bubliny pre celú triedu alebo celú ulicu, fantastická cena za kus! No nekúp to! Pomôžte nám dostať Bubliny aj tam, kam sa bežnou distribúciou nedostanú.


Ilustrácia & Autogram

Minimálna výška príspevku

30

Získajte okrem časopisu autorom signovanú reprodukciu ilustrácie z časopisu, ktorú pre vás vo formáte A4 vytlačíme na vysoko kvalitný papier. Limitovaný počet!

Portrét á la Bublina

Minimálna výška príspevku

60

Ilustrátorka Ivana Šáteková vám nakreslí portrét podľa fotografie, ktorú jej pošlete, v štýle postavičiek z prvého čísla Bubliny. Vo formáte A5 získate originálnu, autorkou signovanú a jedinečnú ilustráciu. Limited! Neváhajte!

+ Tri Bubliny a tetovačky

Portrét á la Bublina - BONUS

Minimálna výška príspevku

70

Pre veľký záujem o obrázok od Ivany, pridávame bonus: ďalších sedem portrétov plus ku každému pridáme aj jeden časopis podpísaný autormi a ilustrátormi prvého čísla.

Táto odmena sa vypredala a túto pridávame ako bonus: Ilustrátorka Ivana Šáteková vám nakreslí portrét podľa fotografie, ktorú jej pošlete, v štýle postavičiek z prvého čísla Bubliny. Vo formáte A5 získate originálnu, autorkou signovanú a jedinečnú ilustráciu. Limited! Neváhajte!

+ Tri Bubliny a tetovačky