Kniha Bol raz jeden malíček

Kniha Bol raz jeden malíček

Knihou pomôžeme rodičom povedať ich predčasniatkam v ťažkých chvíľach aké sú milované, dodať im silu bojovať o svoj život a zdravie. Vďaka hlasu rodiča sa dieťatku lepšie darí, po čase môže kniha slúžiť ako pamätník na významné míľniky, či ako pomôcka na stimuláciu zraku. Kniha si nájde pevné miesto aj v knižnici rodiny so staršími deťmi, a to ako priblíženie ich cesty do náručia svojich rodičov.

Literatúra
Zdravie
Kniha Bol raz jeden malíček
Získaná suma
120%

6 602 €

z cieľovej sumy
5 500 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

O projekte

„Gratulujeme, stali ste sa rodičmi krásneho, zdravého, 3500g vážiaceho bábätka.“ Toto sú slová, ktoré rodičia každého 11teho dieťatka na Slovensku po pôrode nepočujú. Počuť skôr: „Prvých 24 hodín je najdôležitejších. Je potrebné byť trpezlivý a dať bábätku čas. Robíme všetko preto, aby sme vaše dieťatko zachránili.“

5 000 detí ročne na Slovensku prichádza na svet náhle, bez ohlásenia či varovania. Rodičov i dieťatko zastihne nepripravených a v priebehu pár minút sa mení pokojné tehotenstvo na boj o život bábätka a mnohokrát aj mamy.

Kniha Bol raz jeden malíček chce byť nielen príbehom predčasniatka, ale predovšetkým oporou v najťažších chvíľach v živote rodiny. Chce byť slovami, ktoré mnohokrát rodičia pri inkubátore nedokážu nájsť, slovami nádeje a odvahy pre rodičov a deti, ktorí v týchto chvíľach bojujú o svoju budúcnosť v nemocniciach.

"Gratulujeme, narodil sa Vám bojovník"

Predčasne narodené deti a ich rodičov čaká náročný boj, ktorý trvá týždne či mesiace, kým si hrdá mama a otec odnášajú svoje bábätko domov. Bábätká do dlane sa pasujú s mnohými nástrahami, ktoré so sebou predčasný pôrod nesie. Rodičia ich vidia len cez sklá inkubátorov a prvý dotyk je možný, až keď to zdravotný stav dieťatka dovoľuje. Lieky, mnohé zákroky, operácie, odlúčenie, strach a neistota sú len zlomok toho, čím si musí malý bojovník či bojovníčka so svojimi rodičmi prejsť, kým sa dostane do ich náručia.

Rodičia sa v mnohých prípadoch v takých ťažkých chvíľach pri pohľade na svoje dieťatko nedokážu zmôcť na akékoľvek slová. Pri inkubátore preto podľahnú emóciám, hrča v krku bráni vydať akúkoľvek hlásku a popri ruchu oddelenia a pípajúcich prístrojoch počuť len padajúce slzy. Dieťa však všetko cíti...

Pre dieťa sú rodičia najdôležitejšou súčasťou tej najlepšej starostlivosti

Hlas mamy a otca je pre dieťa forma terapie a súčasť starostlivosti. Skúsenosti i prax ukazujú, že prítomnosť rodiča pri dieťati, jeho dotyky a hlas urýchľujú dozrievanie centrálnej nervovej sústavy, stabilizujú dýchanie, srdečnú činnosť, zlepšujú toleranciu stravy a stimulujú ďalšie funkcie a orgány. Dieťa lepšie prospieva a v konečnom dôsledku sa skracuje doba hospitalizácie.

Ako dokážeme príbehom pomôcť?

Kniha Bol raz jeden malíček je o tom, ako sa malinké dieťatko vypýtalo spod maminho srdca predčasne a uzrelo svetlo sveta skôr, ako bolo pripravené. Odlúčenie od svojich rodičov a jeho cestu symbolizuje loďka, na ktorej sa plaví po rozbúrenom mori znázorňujúcom viacero nástrah, ktoré musí malý bojovník zdolať. Príbeh je o tom, aké je to byť „ďaleko“ od maminej a otcovej náruče, čím všetkým si musí prejsť, aby sa do nej – do bezpečného prístavu - malíček dostal; je o slovách povzbudenia, dodania sily a odvahy malému bojovníkovi bojovať o svoje miesto v živote...

Kniha, ktorá sa do rúk rodičov predčasniatok dostane, im má pri jej čítaní pomôcť nájsť vhodné slová v náročných chvíľach.

Poďte spoločne s nami podať prostredníctvom tejto knižky pomocnú ruku vo chvíľach, kedy je ťažké povedať čo i len slovko a priniesť tie správne slová, kým všetko to, čo majú rodičia teraz v srdci, povedia neskôr vlastnými slovami.

Kniha ako podpora, spomienka a pomoc

Ďalší rozmer, v ktorom môže byť kniha nápomocná samotnému dieťaťu, je stimulácia očného svalstva a zraku ako takého a to vďaka sýtym farebným kontrastom a ilustráciám použitým v nej. Poskytuje priestor pre prvú fotku bábätka alebo odtlačok nožičky - či zaznamenanie si prvých významných míľnikov prečasniatka. Kniha sa tak stane aj "pamätníkom" pre rodičov a ich dieťa počas jeho hospitalizácie.

S Vašou pomocou tak budeme môcť knihu venovať do nemocníc, aby bola doslova po ruke všetkým, ktorí chcú nájsť vhodné slová v mimoriadne náročných chvíľach. V neposlednom rade kniha môže putovať aj rodičom, ktorí už majú svojich bojovníkov doma.

Knižka vychádza pri príležitosti 10. výročia vzniku OZ malíček. Okrem finančnej podpory nášho projektu môžete rodinám poslať spolu s knihou aj svoj osobný odkaz – dodajte im odvahu, silu a podporu zvládať túto životom nastolenú skúšku s nádejou na šťastný koniec v podobe zdravého dieťatka v ich náručí.

Na čo bude Vaša podpora použitá

Vaša podpora bude použitá predovšetkým na prípravu, vydanie a distribúciu knihy Bol raz jeden malíček.

Vydaná bude v podobe leporela s tvrdými stranami, vo forme knihy 150 x 150 mm, so 16timi stranami a bude plne ilustrovaná. Ilustrácie budú čieno-bielo-purpurové, aby vynikli kontrasty a mohla slúžiť aj k vyššie spomínanej stimulácii zraku.

Podľa predbežnej kalkulácie sú náklady na 1000ks - 5500 eur. V tejto sume je zahrnutá grafická úprava, tlač, doprava, reklama, náklady na odmeny. Honorár za napísanie knihy a ilustrácie sa nebudú uplatňovať, za čo z celého srdca ďakujeme autorke, hrdej mame Mária narodeného v 27. týždni tehotenstva a členky OZ malíček Veronike Kmetóny Gazdovej a ilustrátorke Lenke Šnelcerovej, krstnej mame Jakubka narodeného v 25. týždni tehotenstva.

Ak sa nám podarí vyzbierať viac ako potrebujeme

Ak by sa nám podarilo vyzbierať vyššiu sumu, chceli by sme navýšiť počet výtlačkov a tak ponúknuť knihu aj viacerým rodinám.

Ak by bola vyzbieraná suma ešte vyššia, radi by sme financie použili na zlepšenie podmienok detí a rodičov na neonatologických oddeleniach zakúpením kresiel, v ktorých by mohli rodičia “klokankovať” svojich malíčkov, pohodlne dojčiť, tráviť pri svojich deťom čo najviac času a čítať im túto knihu?

ĎAKUJEME ZA VAŠU PODPORU

O projekte

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

KNIHA PRE VÁS
KNIHA PRE VÁS

Minimálna výška príspevku

15

Kniha vás natoľko oslovila, že musí byť súčasťou vašej rodinnej knižnice.

Doručenie: august 2021

KNIHA PRE RODINU V NEMOCNICI
KNIHA PRE RODINU V NEMOCNICI

Minimálna výška príspevku

15

Túto knihu darujete rodine v nemocnici, aby jej pomohla prekonať tie najťažšie chvíle. Ku knihe môžete pridať aj svoj podporný odkaz, ktorý dostane rodina spolu s knihou.

Doručenie: august 2021

KNIHA + 20€ VOUCHER
KNIHA + 20€ VOUCHER

Minimálna výška príspevku

30

Špeciálna odmena - 20€ voucher na nákup podľa vlastného výberu alebo na vytvorenie šálky s vlastným motívom od Nakreslené by mugsnikky: Taktiež získate knihu pre seba alebo ju môžete darovať rodine v nemocnici.

Doručenie: august 2021

KNIHA + CHOBOTNIČKA
KNIHA + CHOBOTNIČKA

Minimálna výška príspevku

25

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnici aj s podporným odkazom + získate pre seba ručne uháčkovanú chobotničku.

Doručenie: august 2021

KNIHA + SET BROŠNE A NÁUŠNÍC
KNIHA + SET BROŠNE A NÁUŠNÍC

Minimálna výška príspevku

30

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnici. Radosť z podpory vám urobí originálny set brošne a náušnic od Laser Art Atelier.

Doručenie: august 2021

KNIHA + ŠÁLKA
KNIHA + ŠÁLKA

Minimálna výška príspevku

50

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnici. Radosť z podpory vám urobí originálna šálka od #mugsnikky.

Doručenie: august 2021

KNIHA + PLASTIKA ZO SKLA
KNIHA + PLASTIKA ZO SKLA

Minimálna výška príspevku

100

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnice. Radosť z podpory vám urobí originálna plastika od umeleckej sklárky Veroniky Rusňákovej.

Doručenie: august 2021

KNIHA + ŠPERK
KNIHA + ŠPERK

Minimálna výška príspevku

215

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnice. Radosť z podpory vám urobí originálny šperk zo zlatníckej dielne KLIMI

Doručenie: august 2021

Novinky

Úspešný rok podpory predčasniatok - aj vďaka VÁM

Update #3, 13.06.2022

Milí priatelia, podporovatelia a priaznivci Malíčka,

je to už rok od úspešného ukončenia našej crowfundigovej kampane pre podporu predčasne narodených detí a ich rodičov v nemocniciach. Sumou 8 120 eur sa financovalo vydanie knihy Bol raz jeden malíček a nákup špeciálnych kresiel na klokankovanie. 

Ďakujeme, že aj vďaka Vášmu príspevku sa uplynulých 365 dní nieslo v znamení tých najvzácnejších slov – lásky, nádeje a povzbudenia, ktoré rodičia čítali svojim malíčkom vo Vami podporenej knihe. 

Odovzdali sme už skoro 1400 kníh na 20 neonatologických oddelení po celom Slovensku -  prvé knihy spolu s odkazmi od Vás, podporovateľov kampane knihy, boli odovzdané hneď po ich vytlačení v septembri 2021. Neskôr sa stali súčasťou darčekových balíčkov na Svetový deň v minulom roku a tento rok sme ich spolu s malým darčekom zabalili a odovzdali tým najmenším bojovníčkom k ich prvému Dňu detí. Ďalších vyše 200 kníh putovalo našim darcom a prispievateľom kampane. Pre nemocnice a bábätká narodené predčasne máme pripravené ešte knihy z Vami podporeného nákladu, ktoré im s láskou venujeme v nasledujúcom období.

Umocnením tohto „daru“ bolo aj 30 kresiel na klokankovanie venovaných do 6 slovenských perinatologických centier (BA, KE, PO, MT, NZ, BB), vďaka ktorým pocítili rodičia a ich bábätká vzájomnú blízkosť kontaktom koža na kožu a mohli zmierniť následky ich dočasného odlúčenia.

Milí naši priatelia,

ďakujeme Vám, že ste vlani prispeli na našu kampaň a podporili tak konkrétne predčasne narodené dieťatko a jeho rodičov, príbeh cesty konkrétnej rodiny za ich šťastím v podobe spoločných chvíľ v láske, s povzbudením a nádejou.

Budeme veľmi radi, ak nám zachováte Vašu priazeň aj do budúcna, sledovať nás môžete na sociálnych sieťach (FB, IG, LinkedIn) či na našom webe. Ak by ste chceli podporovať svet predčasne narodených detí a ich rodín aj naďalej, môžete tak urobiť prostredníctvom dobrovoľného finančného alebo členského príspevku na našej stránke www.malicek.sk/pomahajte-s-nami.

V mene každého predčasne narodeného bábätka a jeho rodičov Vám 8 102 x z celého srdca ĎAKUJEME!

Váš tím OZ malíček

Kniha Bol raz jeden Malíček je aj vďaka Vám už v nemocniciach

Update #2, 29.09.2021

Milá priateľka, milý priateľ Malíčka,

úspešnosť našej crowfundigovej kampane znamená, že sa nám spoločne podarilo dosiahnuť vytýčený cieľ, ale aj to, že myšlienka pomoci dokázala spojiť veľké a láskavé srdcia odhodlané pridať sa pomôcť tým najmenším a najzraniteľnejším – bábätkám do dlane.
A aj to Vaše srdce je toho dôkazom. Ste jedným z 251 darcov a podporovateľov kampane, vďaka ktorým už v týchto dňoch rodičia čítajú svojim predčasne narodeným deťom knihu Bol raz jeden Malíček a prostredníctvom nej vnímajú vzájomnú blízkosť, čo im pomáha aj lepšie napredovať na ich neľahkej ceste za rodinným šťastím.
Milí priatelia,
aj vďaka Vášmu príspevku sa nám podarilo vydať túto knihu v náklade až 3500 kusov. Spolu s ňou odovzdávame do šiestich slovenských perinatologických centier (Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Martin, Nové Zámky, Prešov) aj 30 kresiel na klokankovanie, ktoré umocnia potrebu a vzácnosť kontaktu koža na kožu predčasniatok a ich rodičov. 
Vďaka vyššiemu nákladu, oproti akému sa počas prípravy kampane plánovalo, tak tieto knihy putujú aj do ďalších nemocníc, kde sa tiež s láskou a špeciálnou starostlivosťou starajú o malých bojovníkoch – neonatologické oddelenia Bratislava Kramáre, Bratislava Ružinov, Humenné, Košice, Michalovce, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava, Žilina.
Ďakujeme Vám, že aj vďaka Vášmu príspevku a podpore sme mohli aj tentoraz pomôcť svetu predčasne narodených detí, zmierniť dôsledky odlúčenia bábätka od rodičov a prispieť k tomu, aby ich spoločné chvíle boli využité v plnej miere s láskou, so slovami povzbudenia, nádeje a odvahy malým bojovníkom bojovať o zdravie a svoje miesto v živote.
Aj teraz sme spoločne dokázali, že #našesrdciasúpurpurové. 
V mene každého predčasne narodeného bábätka a jeho rodičov, ĎAKUJEME!

ĎAKUJEME, spolu sme to zvládli.

Update #1, 14.06.2021

Milý náš darca/darkyňa.

Ďakujeme, že sa nám vďaka Vám podarilo dosiahnuť cieľovú sumu. Ste úžasný/á.

Aj vďaka Vašej pomoci pomôžeme predčasniatkam počuť v ťažkých
chvíľach aké sú rodičmi milované, dodať im silu bojovať o svoj život,
zdravie a rodinám, ktoré sú na začiatku tejto cesty ukázať, že
#niestevtomsami.
Myšlienka sa spojila so srdcami skvelých ľudí, vďaka
čomu pre umocnenie chvíle rodiča a dieťaťa venujeme za sumu vyzbieranú
nad náš cieľ, aj kreslá na klokankovanie.

Ďakujeme!

tím malíček

Podporovatelia

👤 Lenka Čellárová

🎁 KNIHA PRE VÁS

17 €

👤 Lenka Čellárová

🎁 KNIHA + CHOBOTNIČKA

27 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 KNIHA + SET BROŠNE A NÁUŠNÍC

32 €

👤 Gabriella Balkó

5 €

👤 Katarína Mesarosova

🎁 KNIHA PRE VÁS

💬 Aj my máme doma prwdcasniatko ale 33.tt váha 1740 a 41 cm a už je z neho dvojročný zdravý chlapček maminky teba veriť a modliť sa naše deti sú silné :) knižku mu isto odložím na pamiatku :)

17 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Adriana Geričová

🎁 KNIHA PRE VÁS

💬 Ďakujeme Malíčku a všetkým, ktorí sa o nás starali a starajú sa o všetky úžasné bojovné mikrodeti, ktoré raz dobijú svet a všetkým ukážu, že to stálo za to. Pozdravuje Alicka, 24. týždeň, 460 g, teraz 2 roky.

22 €

👤 Lucia Slugeňová

🎁 KNIHA + ŠÁLKA

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 KNIHA PRE VÁS

17 €

👤 Anonymný podporovateľ

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 KNIHA PRE VÁS

17 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Nika, skvela kniha a krasny projekt! Drzim prsteky!

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Veľa úspechov a plno nových projektov, si skvelá ☺️????

50 €

👤 Ildikó Szőcsová

🎁 KNIHA PRE RODINU V NEMOCNICI

💬 Ďakujeme malíček, že ste. Ďakujeme za knihu a super nápad podporiť rodiny.

122 €

👤 Jana Tomová

🎁 KNIHA PRE VÁS

17 €

👤 Lenka Tonevová

10 €

👤 Eva Dendisová

🎁 KNIHA + SET BROŠNE A NÁUŠNÍC

32 €

👤 Ľuba Ochotnická

🎁 KNIHA PRE VÁS

17 €

👤 Maria Palencarova Palencarova

💬 Veronika a podarilo sa. Gratulujem. Nech kniha poteší mnoho rodičovských a detských srdiečok.

20 €

👤 Aneta Pätoprstá

💬 Lubime vas a dakujeme vam za podporu a starostlivost. Svami to zvladame ovela lahsie ❤️????

50 €

👤 ATHÉNA

🎁 KNIHA PRE VÁS

17 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Petra Moncoľová

🎁 KNIHA PRE VÁS

17 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 KNIHA + CHOBOTNIČKA

💬 Máme doma bojovníka Riška narodený v 23 t. t. Váha 700g a 33 cm. 10 júla oslávi štvrté narodeniny. Ako matka ktorá si tým prešla, viem, čo prežívajú rodičia počas pobytu dieťatka v inkubatore. Je to dlhý boj s úsmevom ale mnohokrát aj so slzami.

27 €

👤 MEDBABY & ADULT, s.r.o.

💬 Z celého srdca podporujeme takýto projekt.

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

20 €

👤 Romana Balkova

5 €

👤 Lenka Suchá

🎁 KNIHA + CHOBOTNIČKA

💬 Krasna myslienka, drzim vam palce! Knizku chcem darovat rodine v nemocnici.

37 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Ďakujem že myslíte na rodičov a bábätká ktorí preživajú tieto ťažké chvíle, je úžasné čo robíte.

10 €

👤 Lucia Lutter

🎁 KNIHA PRE RODINU V NEMOCNICI

17 €

   1 2 3 4 ... 9

Autori

Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Malíček

Malíček

OZ malíček je združením rodičov predčasne narodených detí. Vznikli sme druženie, v roku 2011 z iniciatívy rodičov na podporu predčasne narodených detí a ich rodín. Plní úlohu pomyselného mostu medzi rodinami a odbornou verejnosťou, aby sme svojou činnosťou prispeli k zlepšeniu starostlivosti o predčasne narodené deti a ich rodiny. Našim cieľom je zlepšiť starostlivosť o predčasne narodené deti a ich rodiny od prvého nadýchnutia. V spolupráci s odborníkmi realizujeme projekty, ktoré napomáhajú k zvýšeniu komplexnej starostlivosti o predčasne narodené deti v nemocniciach, osvetou sa zapájame k zvýšeniu povedomia o problematike predčasných pôrodov a starostlivosti o “predčasniatka”, sme podporou pre rodiny.

Vyúčtovanie

Vďaka dostatočnej finančnej podpore, kniha mohla vzniknúť v pôvodne plánovanej verzii a vo vyššej tlačovej kvalite. Náš cieľ sme naplnila na 120% vďaka podpore 251 darkýň a darcom. Celkovo sa nám podarilo vyzbierať sumu 6 602eur. Kniha vyšli v náklade 3 500ks a zároveň sme darovali na neonatologické oddelenia aj 30 skladacích kresliel na klokankovanie (kontakt koža na kožu) predčasne narodených detí. Momentálne sa odovzdávajú posledné knihy a odmeny darcom a distribuuje sa kniha do nemocníc.

Náklady na tlač
5 005
Odmena - set (brošňa a náušnice)
189
Odmena - šálky
45
Odmena - plastika
60
Odmena - šperk
65
Kreslá na klokankovanie
600
Balenie
100
Reklama na FB
98
Video
450
Náklady spolu
6 612

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

KNIHA PRE VÁS
KNIHA PRE VÁS

Minimálna výška príspevku

15

Kniha vás natoľko oslovila, že musí byť súčasťou vašej rodinnej knižnice.

Doručenie: august 2021

KNIHA PRE RODINU V NEMOCNICI
KNIHA PRE RODINU V NEMOCNICI

Minimálna výška príspevku

15

Túto knihu darujete rodine v nemocnici, aby jej pomohla prekonať tie najťažšie chvíle. Ku knihe môžete pridať aj svoj podporný odkaz, ktorý dostane rodina spolu s knihou.

Doručenie: august 2021

KNIHA + 20€ VOUCHER
KNIHA + 20€ VOUCHER

Minimálna výška príspevku

30

Špeciálna odmena - 20€ voucher na nákup podľa vlastného výberu alebo na vytvorenie šálky s vlastným motívom od Nakreslené by mugsnikky: Taktiež získate knihu pre seba alebo ju môžete darovať rodine v nemocnici.

Doručenie: august 2021

KNIHA + CHOBOTNIČKA
KNIHA + CHOBOTNIČKA

Minimálna výška príspevku

25

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnici aj s podporným odkazom + získate pre seba ručne uháčkovanú chobotničku.

Doručenie: august 2021

KNIHA + SET BROŠNE A NÁUŠNÍC
KNIHA + SET BROŠNE A NÁUŠNÍC

Minimálna výška príspevku

30

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnici. Radosť z podpory vám urobí originálny set brošne a náušnic od Laser Art Atelier.

Doručenie: august 2021

KNIHA + ŠÁLKA
KNIHA + ŠÁLKA

Minimálna výška príspevku

50

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnici. Radosť z podpory vám urobí originálna šálka od #mugsnikky.

Doručenie: august 2021

KNIHA + PLASTIKA ZO SKLA
KNIHA + PLASTIKA ZO SKLA

Minimálna výška príspevku

100

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnice. Radosť z podpory vám urobí originálna plastika od umeleckej sklárky Veroniky Rusňákovej.

Doručenie: august 2021

KNIHA + ŠPERK
KNIHA + ŠPERK

Minimálna výška príspevku

215

Môžete sa rozhodnúť či si chcete knihu nechať alebo ju darovať rodine v nemocnice. Radosť z podpory vám urobí originálny šperk zo zlatníckej dielne KLIMI

Doručenie: august 2021