Ilustrovaná ústava Slovenskej republiky

Ilustrovaná ústava Slovenskej republiky

Ilustrovaná ústava je praktická kniha do každej domácnosti. Atraktívnou formou priblížuje čitateľom text našej ústavy. Tá hovorí o základných ľudských právach, o tom ako má naša krajina fungovať, ale aj o tom, kto môže byť kozmonautom.

Literatúra
Vzdelávanie a veda
Ilustrovaná ústava Slovenskej republiky
Získaná suma
241%

8 425 €

z cieľovej sumy
3 500 €

flexibilné financovanie

Kampaň bola

ukončená

O projekte


„Mať vlastný štát, jazyk alebo zástavu, byť súčasťou demokratického sveta, mať spojencov, právny systém alebo ústavu, to všetko sú veľké veci. Získať ich stálo našich predkov veľa úsilia a v boji za slobodu a demokratickú podobu našej krajiny mnohí položili svoje životy.

K akým hodnotám sa naša krajina hlási? Aké práva svojim občanom garantuje? Pred kým nás zo zákona chráni a čo od nás vyžaduje? O tom všetkom hovorí naša ústava.

Poteším sa, ak sa vám jej ilustrovaná podoba dostane do rúk, no nezabudnite si ju aj prečítať! Ilustrovaná ústava je kniha pre každého."

ADAM BERKA
82 BØOK & DESIGN SHÕP


O čom je náš projekt?

Ilustrovaná ústava Slovenskej republiky je praktická kniha do každej domácnosti. Atraktívnou a prehľadnou formou čitateľov oboznámi s textom Ústavy Slovenskej republiky, ktorá zrozumiteľným jazykom hovorí o základných hodnotách, na ktorých stojí naša krajina.


Prečo práve Ilustrovaná ústava?

Vnímame, že ľudí zaujíma, ako bude naša krajina o rok alebo o desať rokov vyzerať. Niektorí hľadajú odpovede na otázky, ktoré by im pomohli mať jasno v hodnotách, o ktoré by sa mohli v živote oprieť. Tieto isté otázky si kládli aj autori našej ústavy. Ako má krajina fungovať, aby sa v nej dobre žilo? Aké práva má svojim občanom garantovať, aby mohli žiť slobodne a v bezpečí? Čo má od svojich občanov vyžadovať, aby mohli spolu žiť v mieri?

Okrem toho, že nám kniha dáva odpovede na základné otázky o našej vlastnej identite, je aj najvyšším právnym dokumentov, ktorému sa podriaďujú všetky ďaľšie zákony. To, čo je v knihe napísané, platí pre všetkých bez rozdielu.

Chceme, aby ľudia lepšie poznali svoje vlastné práva, pretože poznanie základných ľudských práv a slobôd je praktická a užitočná vec. Chceme tiež ľuďom ukázať, že hodnoty demokracie a slobody sú súčasťou našej národnej identity.

Je dôležité, aby si každý z nás uvedomil, že byť hrdým Slovákom neznamená len úctu k zástave alebo štátnemu znaku, ale aj rešpektovanie ústavy a dodržiavanie toho, čo je v nej napísané.


Čo ešte?

Okrem základných ľudských práv, ktoré nám náš štát garantuje a povinností, s ktorými sa život v našej krajine viaže, kniha čitateľom priblíži, ako naša demokratická spoločnosť funguje, čo je potrebné pre zmenu zákonov, kto môže byť poslancom alebo čo sa stane, ak sa vláda pokúsi odvolať prezidenta a neuspeje.

Niektoré články ústavy môžu na prvý pohľad pôsobiť úsmevne, no hovoria nám o tom, čo máme robiť, ak chceme žiť v dobrej krajine. A to je na nej pekné.


Je kniha určená naozaj pre každého?

Áno, kniha je určená pre všetkých obyvateľov našej krajiny. Ide o poučnú a užitočnú knihu, ktorej obsah by mal poznať každý. Je určená deťom na základných školách, mladým ľuďom na stredných a vysokých školách, ako aj všetkým dospelým, ktorí na území Slovenska žijú.


Plagát formátu A2 - 9 Hláv ústavy


Ako bude kniha vyzerať?

Kniha bude mať 172 strán, jej rozmery budú 13,5 x 21 cm, tak akurát do ruky a text ústavy na bielom papieri budú dopĺňať červeno-modré ilustrácie Andreja Kolenčíka vytlačené Pantone farbami plus vybrané citáty zvýrazňujúce zaujímavé a miestami aj úsmevné pasáže z textu. Prehľadé značenie strán, praktický a prehľadný obsah a dve textilné záložky - modrá a červená vám uľahčí orientáciu v knihe. Tvrdá strieborná väzba so žiarivo modrou ražbou na obálke dodá knihe ten správny šmrnc. Jednoducho je to kniha, ktorú chete mať!


Kto knihu vydáva?

Vydavateľom knihy je Adam Berka a jeho kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu - 82 Bøok & Design Shõp. Viac na www.82.sk


Kto na knihe pracoval?

Autotom ilustrácii je Andrej Kolenčík, viac sa o jeho práci dozviete na http://www.kolencik.org/ Gafický dizajn má na starosti Boris Meluš, držiteľ Národnej ceny za dizajn. Autor konceptu, redaktor a koordinátor projektu je Adam Berka.


Podporil ešte niekto iný vznik tejto knihy?

Áno, sumou 7500 eur podporil vznik knihy Fond na podporu umenia, čo nám umožnilo pokryť približne polovicu nákladov súvisiacich s výrobou knihy.


Ak vznik knihy podporíte, ako, kedy a kde sa ku knihe dostanete?

Knihu chceme symbolicky pokrstiť 1. septembra na Deň ústavy Slovenskej republiky a následne v priebehu septembra vám knihu doručíme alebo si ju od 4. septembra aj spolu s ďalšími odmenami môžete prísť vyzdvihnúť k nám do 82 Bøok & Design Shõpu na Štefanovičovu 10 v Bratislave. Pozn.: spracovanie platby trvá min. jeden pracovný deň, preto nám pred tým, ako sa u nás zastavíte dajte k dobru aspoň 24 pracovných hodín po platbe :)


Chcete sa stať súčasťou projektu alebo chcete pomôcť Ilustrovanej ústave dostať sa medzi ľudí?

To by bolo skvelé! Sme otvorení akýmkoľvek nápadom, ktoré pomôže dostať knihu medzi ľudí. Najlepšie bude, ak nám napíšete na Facebook stránku Ilustrovanej ústavy, ktorú nájdete tu: https://www.facebook.com/ilustrovanaustava/ alebo nám môžete napísať na tento email: info@82.sk. Tešíme sa a ďakujeme!
O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Kniha

Minimálna výška príspevku

13

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu, ktorú si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

Kniha + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

17

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu, ktorú vám doručí kuriér do vlastných rúk. Nezabudnite preto uviesť vašu adresu a telefónny kontakt.


Kniha + Pexeso

Minimálna výška príspevku

18

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu plus parádne pexeso, ktoré si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

Kniha + Plagát

Minimálna výška príspevku

25

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu plus plagát formátu A2 s ilustráciami všetkých deviatich hláv ústavy, ktoré si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

Kniha + Plagát + Pexeso

Minimálna výška príspevku

30

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu plus plagát formátu A2 s ilustráciami všetkých deviatich hláv ústavy plus naše parádne pexeso, ktoré si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

2 x Kniha + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

30

Za túto sumu získate dva výtlačky našej krásnej knihy za zvýhodnenú cenu, ktoré vám doručí kuriér do vlastných rúk. Nezabudnite preto uviesť vašu adresu a telefónny kontakt.

Kamarátsky balíček - 5 kusov kníh pre vašich najbližších

Minimálna výška príspevku

60


Za túto sumu získate 5 kusov našej krásnej knihy pre seba a svojich blízkych, za ešte výhodnejšiu cenu, ktorú si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

Kamarátsky balíček - 5 kusov kníh pre vašich najbližších + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

66

Za túto sumu získate 5 kusov našej krásnej knihy pre seba a svojich blízkych, za ešte výhodnejšiu cenu, ktorú vám doručí kuriér do vlastných rúk. Nezabudnite preto uviesť vašu adresu a telefónny kontakt.

Vlastenecký balík - 20 kusov kníh

Minimálna výška príspevku

220


Pridajte sa na našu stranu a pomôžte nám šíriť hodnoty demokracie a slobody medzi ľuďmi. Za túto sumu získate 20 kusov našej krásnej knihy pre seba a svojich blízkych, za supervýhodnú cenu, ktorú si môžete prísť vyzdvihnúť osobne do nášho obchodu, alebo vám knihy doručí kuriér do vlastných rúk. Nezabudnite preto uviesť vašu adresu a telefónny kontakt.

Novinky

Atlas - Ako je na tom svet? je atlas našej planéty pre 21. storočie

Update #4, 27.07.2021

Milí podporovetaelia,

pred štyrmi rokmi ste podporili vznik našej prvej ilustrovanej knihy - Ilustrovanej ústavy Slovenskej republiky. Veľmi si to vážime. Aj vďaka vám uzrela svetlo sveta a dnes robí radosť stovkám malých aj veľkých čitateľov. 

4 roky od jej vydania prichádzame s novou knihou, veľkým farebným atlasom sveta. Volá sa Atlas - Ako je na tom svet? a rozpráva o citlivých témach, ktoré trápia našu planétu no taktiež o témach, ktoré nám dávajú nádej a robia život na Zemi krásnym. 

Prečo ľudia odchádzajú žiť do inej krajiny, než je tá ich? Je všade pitná voda? Ako chrániť prírodu? Kam putujú smeti? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdu čitatelia na 22 mapách tohto originálneho farebného atlasu, ktorý ponúka množstvo zaujímavých informácií o planéte Zem a jej obyvateľoch. Je to vzrušujúca cesta okolo sveta.

Povedali sme si, že by sa vám aj táto nová kniha mohla páčiť a preto vám o nej dávame vedieť prostredníctvom tohto mailu. Časť kníh budeme tiež zasielať deťom, ktoré vyrastajú v nepriaznivejších podmienkach. 

Vopred vám ďakujeme za každú formu podpory, atlas nájdete na tomto linku: www.startlab.sk/atlas

S prianím pekných dní

Adam Berka
82 Bøok & Design Shõp
vydavateľ

Nová ilustrovaná kniha Štefánik - Muž činu je skoro tu!

Update #3, 02.02.2021

Milí podporovatelia Ilustrovanej Ústavy Slovenskej republiky.

Pred pár rokmi ste nám pomohli vyzbierať potrebnú sumu na vznik dôležitej a peknej knižky - Ilustrovanej Ústavy SR, vďaka čomu sa nám podarilo priblížiť text našej ústavy širokému spektru čitateľov. Na nejaký čas sme rozprúdili debatu o ľudských právach, demokracii a slobode.

Už vtedy sme sa pohrávali s myšlienkou, že v téme približovania dôležitých spoločenských tém v podobe pekných ilustrovaných kníh chceme pokračovať aj naďalej. 

Tri roky od vydania Ilustrovanej Ústavy Slovenskej republiky a dva roky po vydaní jej českej sestry, prichádzame s krásnou novou knihou nabitou množstvom kurióznych pikošiek a informácií, tentoraz o jednej z najdôležitejších osobností našich dejín.

Kniha Štefánik - Muž činu je hrubá ilustrovaná kniha, ktorá atraktívnou formou rozpráva o životnom príbehu Milana R. Štefánika. Získať ju môžete jej podporou tu: http://www.startlab.sk/stefanikmuzcinu.

Veríme, že sa vám bude kniha páčiť. Výroba takto rozsiahlej knihy bola veľmi drahá, preto vyzbierané peniaze použijeme na pokrytie aspoň časti nákladov spojených s jej výrobou. Objednané knihy vám zašleme začiatkom marca. Vopred vám veľmi pekne Ďakujeme!

Adam Berka – autor a vydavateľ
82 Bøok & Design Shõp

Ďakujeme!

Update #2, 11.09.2017

Drahí podporovatelia a priatelia Ilustrovanej ústavy, chceme sa vám veľmi pekne poďakovať za to, že ste nám pomohli vydať našu prvú knihu. Mnohí ste si ju už prišli vyzdvihnúť do našeho kníhkupectva a mnohým sme už Ilustrovanú ústavu doručili.

Na niektorých z vás knihy ešte čakajú. Máme ich pre vás prichystané, no viacerí ste nám ešte nezaslali telefónne číslo, ktoré potrebujeme dať kuriérovi, aby vás s knižkami našiel. Ak ste nám ho neposlali doteraz, prosím spravte tak a knihy vám v priebehu posledného septembrového týždňa doručíme.

Tí z vás, ktorí si chcú knihu vyzdvihnúť osobne, môžu tak spraviť každý pracovný deň od pondelka do piatku medzi 15-17 hodinou poobede v našom obchode na Štefanovičovej 10 v Bratislave. Tieto hodiny platia od 11.9. až do 21.9 (vrátane). Následne bude obchod zatvorený a opäť ho otvoríme 27.9.

Ďakujeme vám ešte raz za podporu. Ste super!

Adam Berka
82 Bøok & Design Shõp
Ilustrovaná ústava je tu!

Update #1, 04.09.2017


Tradá,
ďakujeme veľmi pekne za doterajšiu podporu, aj vďaka vám uzrela naša krásna nová knižka svetlo sveta. Máme z nej obrovskú radosť, pretože je naozaj krásna a veľmi si vážime, že ste jej pomohli vzniknúť. Od dnes si ju môžete prísť k nám do 82 Bøok & Design Shõpu na Štefanovičovej 10 vyzdvihnúť. Bude tu na vás čakať aj spolu s ďalšími odmenami počas otváracích hodín, ktoré sú tento týždeň takéto:

Po, Ut 15-18
St, Št, Pi 17-22

Prosím dobehnite. Najbližšie dni tiež začneme odosielať vaše knihy kuriérmi. Pokiaľ ste náhodou nenapísali tel. kontakt, môžete tak stále urobiť. Bez neho nevieme knihy doručiť. Veríme, že sa vám knižka bude páčiť.

Ďakujeme!

Adam Berka
vydavateľ

P.S.: Knihu môžete ešte do piatku podporiť, máte tak jedinečnú šancu získať ju zá výhodnejšiu cenu, v obchodoch bude jej predajná cena 14,90, u nás v 82 Bøok & Design Shõpe ju budeme predávať za 13,90. Zostávajú už len 4 dni!
Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 x Kniha + doručenie kuriérom

30 €

👤 Jozef Sklenka

🎁 Kniha

13 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 2 x Kniha + doručenie kuriérom

30 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha + Plagát

25 €

👤 Milan Knap

🎁 Kniha + Pexeso

18 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha + Plagát

25 €

👤 Anabela Sládek

🎁 Kniha + Pexeso

18 €

👤 Dan Dan

🎁 Kniha

💬 Blahoželám, Adam, skvelé : )

13 €

👤 Michal Komžík

🎁 Kniha

💬 Ústava do každej domácnosti

13 €

👤 Tomáš Slabej

🎁 Kniha + Plagát

25 €

👤 Jakub Tomiš

🎁 Kniha

💬 Držím palce Adam a spol. Aby sa ústava dostala do čo najviac slovenských domácností.

13 €

👤 Barbora Messova

🎁 Kniha

13 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha + doručenie kuriérom

17 €

👤 David Laco

🎁 Kniha + Plagát + Pexeso

💬 Paradny projekt :)

30 €

👤 Eva Ondová

🎁 Kniha

13 €

👤 Dana Olah

🎁 Kniha + doručenie kuriérom

💬 Toto je najviac super!

17 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha + doručenie kuriérom

17 €

👤 nina gaisbacherova

🎁 Kniha

13 €

👤 zuzana gaisbacherova

🎁 Kniha

13 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha

13 €

👤 Larisa Malá

🎁 Kniha

💬 Prosim zaslat cislo uctu na uhradu

13 €

👤 Maria Leitnerova

🎁 Kniha

13 €

👤 natalia blahova

🎁 Kniha

13 €

👤 Martin Štellmach

🎁 Kniha + doručenie kuriérom

20 €

👤 Bilingválne gymnázium C.S. Lewisa

🎁 Kniha + doručenie kuriérom

17 €

👤 Tomáš Šandor

🎁 Kniha

13 €

👤 Ondrej Kostolňák

🎁 Kniha + Plagát

25 €

👤 Romana Zathurecka

🎁 Kniha + Pexeso

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kniha + doručenie kuriérom

17 €

👤 Dodo Dobrík

🎁 Kniha

13 €

   1 2 3 4 ... 13

Autori

82 Bøok & Design Shõp

82 Bøok & Design Shõp

Andrej  Kolenčík

Andrej Kolenčík

Andrej Kolenčík, prezývaný Admiral, je filmový režisér a výtvarník. Vysokú školu múzických umení v Bratislave absolvoval v odbore animovaná tvorba. Venuje sa réžii hraných, animovaných a dokumentárnych filmov a taktiež videoklipom, reklame a ilustrácií. Spoluzaložil medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča. V súčasnosti pôsobí pod svojou značkou Admiral Films. Za hokejbalovú reprezentáciu odohral dve prípravné medzištátne stretnutia.

Boris Meluš

Boris Meluš

Grafický dizajnér venujúci sa najmä dizajnu kníh a iných kultúrnych udalostí. Niektoré knihy, ktoré navrhuje občas aj vydáva v malom rodinnom vydavateľstve O.K.O., ktoré sa zameriava najmä na vizuálne knihy v kvalitnej úprave.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Kniha

Minimálna výška príspevku

13

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu, ktorú si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

Kniha + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

17

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu, ktorú vám doručí kuriér do vlastných rúk. Nezabudnite preto uviesť vašu adresu a telefónny kontakt.


Kniha + Pexeso

Minimálna výška príspevku

18

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu plus parádne pexeso, ktoré si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

Kniha + Plagát

Minimálna výška príspevku

25

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu plus plagát formátu A2 s ilustráciami všetkých deviatich hláv ústavy, ktoré si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

Kniha + Plagát + Pexeso

Minimálna výška príspevku

30

Za túto sumu získate našu krásnu knihu za zvýhodnenú cenu plus plagát formátu A2 s ilustráciami všetkých deviatich hláv ústavy plus naše parádne pexeso, ktoré si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

2 x Kniha + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

30

Za túto sumu získate dva výtlačky našej krásnej knihy za zvýhodnenú cenu, ktoré vám doručí kuriér do vlastných rúk. Nezabudnite preto uviesť vašu adresu a telefónny kontakt.

Kamarátsky balíček - 5 kusov kníh pre vašich najbližších

Minimálna výška príspevku

60


Za túto sumu získate 5 kusov našej krásnej knihy pre seba a svojich blízkych, za ešte výhodnejšiu cenu, ktorú si budete môcť prísť vyzdvihnúť osobne do našeho kníhkupectva.

Kamarátsky balíček - 5 kusov kníh pre vašich najbližších + doručenie kuriérom

Minimálna výška príspevku

66

Za túto sumu získate 5 kusov našej krásnej knihy pre seba a svojich blízkych, za ešte výhodnejšiu cenu, ktorú vám doručí kuriér do vlastných rúk. Nezabudnite preto uviesť vašu adresu a telefónny kontakt.

Vlastenecký balík - 20 kusov kníh

Minimálna výška príspevku

220


Pridajte sa na našu stranu a pomôžte nám šíriť hodnoty demokracie a slobody medzi ľuďmi. Za túto sumu získate 20 kusov našej krásnej knihy pre seba a svojich blízkych, za supervýhodnú cenu, ktorú si môžete prísť vyzdvihnúť osobne do nášho obchodu, alebo vám knihy doručí kuriér do vlastných rúk. Nezabudnite preto uviesť vašu adresu a telefónny kontakt.