Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte


„Mať vlastný štát, jazyk alebo zástavu, byť súčasťou demokratického sveta, mať spojencov, právny systém alebo ústavu, to všetko sú veľké veci. Získať ich stálo našich predkov veľa úsilia a v boji za slobodu a demokratickú podobu našej krajiny mnohí položili svoje životy.

K akým hodnotám sa naša krajina hlási? Aké práva svojim občanom garantuje? Pred kým nás zo zákona chráni a čo od nás vyžaduje? O tom všetkom hovorí naša ústava.

Poteším sa, ak sa vám jej ilustrovaná podoba dostane do rúk, no nezabudnite si ju aj prečítať! Ilustrovaná ústava je kniha pre každého."

ADAM BERKA
82 BØOK & DESIGN SHÕP


O čom je náš projekt?

Ilustrovaná ústava Slovenskej republiky je praktická kniha do každej domácnosti. Atraktívnou a prehľadnou formou čitateľov oboznámi s textom Ústavy Slovenskej republiky, ktorá zrozumiteľným jazykom hovorí o základných hodnotách, na ktorých stojí naša krajina.


Prečo práve Ilustrovaná ústava?

Vnímame, že ľudí zaujíma, ako bude naša krajina o rok alebo o desať rokov vyzerať. Niektorí hľadajú odpovede na otázky, ktoré by im pomohli mať jasno v hodnotách, o ktoré by sa mohli v živote oprieť. Tieto isté otázky si kládli aj autori našej ústavy. Ako má krajina fungovať, aby sa v nej dobre žilo? Aké práva má svojim občanom garantovať, aby mohli žiť slobodne a v bezpečí? Čo má od svojich občanov vyžadovať, aby mohli spolu žiť v mieri?

Okrem toho, že nám kniha dáva odpovede na základné otázky o našej vlastnej identite, je aj najvyšším právnym dokumentov, ktorému sa podriaďujú všetky ďaľšie zákony. To, čo je v knihe napísané, platí pre všetkých bez rozdielu.

Chceme, aby ľudia lepšie poznali svoje vlastné práva, pretože poznanie základných ľudských práv a slobôd je praktická a užitočná vec. Chceme tiež ľuďom ukázať, že hodnoty demokracie a slobody sú súčasťou našej národnej identity.

Je dôležité, aby si každý z nás uvedomil, že byť hrdým Slovákom neznamená len úctu k zástave alebo štátnemu znaku, ale aj rešpektovanie ústavy a dodržiavanie toho, čo je v nej napísané.


Čo ešte?

Okrem základných ľudských práv, ktoré nám náš štát garantuje a povinností, s ktorými sa život v našej krajine viaže, kniha čitateľom priblíži, ako naša demokratická spoločnosť funguje, čo je potrebné pre zmenu zákonov, kto môže byť poslancom alebo čo sa stane, ak sa vláda pokúsi odvolať prezidenta a neuspeje.

Niektoré články ústavy môžu na prvý pohľad pôsobiť úsmevne, no hovoria nám o tom, čo máme robiť, ak chceme žiť v dobrej krajine. A to je na nej pekné.


Je kniha určená naozaj pre každého?

Áno, kniha je určená pre všetkých obyvateľov našej krajiny. Ide o poučnú a užitočnú knihu, ktorej obsah by mal poznať každý. Je určená deťom na základných školách, mladým ľuďom na stredných a vysokých školách, ako aj všetkým dospelým, ktorí na území Slovenska žijú.


Plagát formátu A2 - 9 Hláv ústavy


Ako bude kniha vyzerať?

Kniha bude mať 172 strán, jej rozmery budú 13,5 x 21 cm, tak akurát do ruky a text ústavy na bielom papieri budú dopĺňať červeno-modré ilustrácie Andreja Kolenčíka vytlačené Pantone farbami plus vybrané citáty zvýrazňujúce zaujímavé a miestami aj úsmevné pasáže z textu. Prehľadé značenie strán, praktický a prehľadný obsah a dve textilné záložky - modrá a červená vám uľahčí orientáciu v knihe. Tvrdá strieborná väzba so žiarivo modrou ražbou na obálke dodá knihe ten správny šmrnc. Jednoducho je to kniha, ktorú chete mať!


Kto knihu vydáva?

Vydavateľom knihy je Adam Berka a jeho kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu - 82 Bøok & Design Shõp. Viac na www.82.sk


Kto na knihe pracoval?

Autotom ilustrácii je Andrej Kolenčík, viac sa o jeho práci dozviete na http://www.kolencik.org/ Gafický dizajn má na starosti Boris Meluš, držiteľ Národnej ceny za dizajn. Autor konceptu, redaktor a koordinátor projektu je Adam Berka.


Podporil ešte niekto iný vznik tejto knihy?

Áno, sumou 7500 eur podporil vznik knihy Fond na podporu umenia, čo nám umožnilo pokryť približne polovicu nákladov súvisiacich s výrobou knihy.


Ak vznik knihy podporíte, ako, kedy a kde sa ku knihe dostanete?

Knihu chceme symbolicky pokrstiť 1. septembra na Deň ústavy Slovenskej republiky a následne v priebehu septembra vám knihu doručíme alebo si ju od 4. septembra aj spolu s ďalšími odmenami môžete prísť vyzdvihnúť k nám do 82 Bøok & Design Shõpu na Štefanovičovu 10 v Bratislave. Pozn.: spracovanie platby trvá min. jeden pracovný deň, preto nám pred tým, ako sa u nás zastavíte dajte k dobru aspoň 24 pracovných hodín po platbe :)


Chcete sa stať súčasťou projektu alebo chcete pomôcť Ilustrovanej ústave dostať sa medzi ľudí?

To by bolo skvelé! Sme otvorení akýmkoľvek nápadom, ktoré pomôže dostať knihu medzi ľudí. Najlepšie bude, ak nám napíšete na Facebook stránku Ilustrovanej ústavy, ktorú nájdete tu: https://www.facebook.com/ilustrovanaustava/ alebo nám môžete napísať na tento email: info@82.sk. Tešíme sa a ďakujeme!
StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky2

Ďakujeme!

Update #2, 11.09.2017

Drahí podporovatelia a priatelia Ilustrovanej ústavy, chceme sa vám veľmi pekne poďakovať za to, že ste nám pomohli vydať našu prvú knihu. Mnohí ste si ju už prišli vyzdvihnúť do našeho kníhkupectva a mnohým sme už Ilustrovanú ústavu doručili.

Na niektorých z vás knihy ešte čakajú. Máme ich pre vás prichystané, no viacerí ste nám ešte nezaslali telefónne číslo, ktoré potrebujeme dať kuriérovi, aby vás s knižkami našiel. Ak ste nám ho neposlali doteraz, prosím spravte tak a knihy vám v priebehu posledného septembrového týždňa doručíme.

Tí z vás, ktorí si chcú knihu vyzdvihnúť osobne, môžu tak spraviť každý pracovný deň od pondelka do piatku medzi 15-17 hodinou poobede v našom obchode na Štefanovičovej 10 v Bratislave. Tieto hodiny platia od 11.9. až do 21.9 (vrátane). Následne bude obchod zatvorený a opäť ho otvoríme 27.9.

Ďakujeme vám ešte raz za podporu. Ste super!

Adam Berka
82 Bøok & Design Shõp
Ilustrovaná ústava je tu!

Update #1, 04.09.2017


Tradá,
ďakujeme veľmi pekne za doterajšiu podporu, aj vďaka vám uzrela naša krásna nová knižka svetlo sveta. Máme z nej obrovskú radosť, pretože je naozaj krásna a veľmi si vážime, že ste jej pomohli vzniknúť. Od dnes si ju môžete prísť k nám do 82 Bøok & Design Shõpu na Štefanovičovej 10 vyzdvihnúť. Bude tu na vás čakať aj spolu s ďalšími odmenami počas otváracích hodín, ktoré sú tento týždeň takéto:

Po, Ut 15-18
St, Št, Pi 17-22

Prosím dobehnite. Najbližšie dni tiež začneme odosielať vaše knihy kuriérmi. Pokiaľ ste náhodou nenapísali tel. kontakt, môžete tak stále urobiť. Bez neho nevieme knihy doručiť. Veríme, že sa vám knižka bude páčiť.

Ďakujeme!

Adam Berka
vydavateľ

P.S.: Knihu môžete ešte do piatku podporiť, máte tak jedinečnú šancu získať ju zá výhodnejšiu cenu, v obchodoch bude jej predajná cena 14,90, u nás v 82 Bøok & Design Shõpe ju budeme predávať za 13,90. Zostávajú už len 4 dni!
Podporovatelia382

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Adam Berka

Adam Berka

Architekt, kníhkupec a aktivista. V roku 2012 rozbehol 82 Bøok & Design Shõp, kníhkupectvo zamerané na architektúru, dizajn, umenie a ilustráciu (www.82.sk). Architektúru vyštudoval v Bratislave a Ahmedabáde. Založil projekty Miesta Mesta alebo Bratislava Budúcnosti, ktorým sa aktívne venuje.

Keďže mu záleží na šírení myšlienok slobody a demokracie, rozhodol sa zrealizovať unikátny projekt, v ktorom prepojil vizuálny svet ilustrácie s textom Ústavy Slovenskej republiky. Tá hovorí o najdôležitejších hodnotách, na ktorých stojí naša krajina a Adam verí, že sa mu aj vďaka vašej podpore podarí dostať ju k čo najväčšiemu počtu ľudí.

Andrej Kolenčík

Andrej Kolenčík

Andrej Kolenčík, prezývaný Admiral, je filmový režisér a výtvarník. Vysokú školu múzických umení v Bratislave absolvoval v odbore animovaná tvorba. Venuje sa réžii hraných, animovaných a dokumentárnych filmov a taktiež videoklipom, reklame a ilustrácií. Spoluzaložil medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča. V súčasnosti pôsobí pod svojou značkou Admiral Films. Za hokejbalovú reprezentáciu odohral dve prípravné medzištátne stretnutia.

Boris Meluš

Boris Meluš

Grafický dizajnér venujúci sa najmä dizajnu kníh a iných kultúrnych udalostí. Niektoré knihy, ktoré navrhuje občas aj vydáva v malom rodinnom vydavateľstve O.K.O., ktoré sa zameriava najmä na vizuálne knihy v kvalitnej úprave.

Názov organizácie 82 Bøok & Design Shõp
Miesto realizácie projektu Bratislava
Adresa Šulekova 58, 81103 Bratislava, Slovensko
Telefónne číslo 0948109107
Web www.82.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt