Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Žilinský literárny festival už štrnásť rokov prináša súčasnú stredoeurópsku literatúru a jej aktérov a konfrontuje ich s domácim literárnym dianím. Medzi najvýznamnejších literárnych hostí, ktorí na festivale vystúpili, patrili spisovatelia Ludvík Vaculík, Ivan Klíma, Pál Závada, Vladimír Sorokin, Martin Pollack alebo Irena Brežná. Účasť na tohtoročnom festivale zatiaľ potvrdili Silvester Lavrík a Michal Hvorecký.

Iba s Vašou podporou dokážeme vytvoriť program farebnejší, veľkolepejší a myšlienkovo bohatší.

Tento rok sa festivalová dramaturgia venuje hlavnej téme FAKT? FAKT! - narábaniu s faktami v časoch, keď sme dennodenne konfrontovaní s ich zatajovaním, prekrúcaním a svojráznou interpretáciou. Dokážeme ešte rozlišovať fikciu od reality? Čo je znakom kvality pri vymyslených veciach? Ako poznáme, že nami vnímaná realita je pravdivá?

Festival nevytvárame sami. Už od jeho začiatkov v roku 2003 spolupracujeme s kolegami z kultúrneho uzla Stanica Žilina - Záriečie, Nadácie Polis a ďalších žilinských kultúrnych inštitúcií. My všetci veríme v silu písaného slova, zároveň však vieme, že literatúre treba pomáhať a nájsť jej cestu najmä k tým, čo sú na začiatku svojej čitateľskej kariéry. Snažíme sa festival udržať na školách aj v mestskom verejnom priestore. V konkurencii ostatných umeleckých žánrov chceme dať šancu literatúre ako jednému z možných zdrojov poznávania sveta.

Fakt? Fakt!

Rakúsky spisovateľ Martin Pollack na Žilinskom literárnom festivale 2016.

Novinky0
Podporovatelia84

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Ľuboš Mišík

Ľuboš Mišík

20 rokov tvorím kníhkupectvo Artforum v Žiline v posledných rokoch ako jedným z majiteľov. Počas týchto rokov organizujem akcie v kníhkupectve a takisto aj Žilinský literárny festival.

Názov organizácie Af Žilina sro
Sídlo Mariánske námestie 11
Adresa Mariánske námestie,11,01001,Žilina, Mariánske námestie 11
Telefónne číslo 041/5640373

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt