O malinkom semienku. Príbeh dvoch súrodencov z jedného klásku.

Od semienka k chlebíku. Jedinečná detská knižka, ktorá inšpiruje rodičov a deti tráviť spoločný čas zmysluplne, núti zamýšľať sa nad skutočnými životnými hodnotami, podporuje pochopenie prírodných dejov a súvislostí a nabáda deti k zaujímavým aktivitám. Vhodná pre všetkých predškolákov a prvostupniarov.

Ekológia
Literatúra
O malinkom semienku. Príbeh dvoch súrodencov z jedného klásku.
Získaná suma
111 %
4 456 €
z cieľovej sumy
4 000 €
Kampaň bola
úspešná
O projekte

AUTORKA A PROJEKT

Volám sa Viera Múdra a som mamou 3 detí. Na to, aby detičky pochopili fungovanie cyklov a životných fáz semien v prírode, som si dovolila spersonifikovať malé semienka. 

Nikdy v živote som netušila, že raz napíšem detskú knižku. Počas tvorby knihy Klíčkovanie, ktorú som vďaka vašej podpore a pomoci mohla vydať v októbri 2020, prišiel námet. V mysli sa mi premietal rozprávkový príbeh z ríše rastlín a drobných živočíchov, v ktorom hlavní hrdinovia - obilné klásky Samko Zrnko a Ninka Oziminka prechádzajú obdobím detstva, puberty a dospievania. Napísala som ho s láskou a  vložila do netradičnej, zato jedinečnej knižky, ktorá hľadá a nachádza prienik sveta detí a dospelákov. Spolu s nádhernými ilustráciami mladej slovenskej výtvarníčky Martiny Gabaríkovej tvorí dokonalý celok. Predstavujem vám adzusi.art, autorku ilustrácií, ktorú pod týmto menom nájdete na sociálnych sieťach:

Najkrajšie spomienky na rodičov a detstvo predstavuje čas, ktorý spolu prežijeme naplno. Buďme im vzorom.

Preto táto knižka nabáda v dnešnom konzumnom svete rodičov a deti k spoločne stráveným chvíľam a zároveň aj k mnohým dávno zabudnutým činnostiam. Nájdete v nej:

 • príbeh hlavných hrdinov, ktorý je možné zdramatizovať ako malé divadielko,
 • jednoduchý návod na pečenie vlastného chlebíka doma,
 • návod na klíčenie semienok vhodných na klíčky a výhonky (mikrozelenina, microgreens), ktorými si môžeme chlebík posypať a zjesť,
 • interaktívnu spoločenskú hru znázorňujúcu životný cyklus semienok,
 • interaktívnu vymaľovávanku,
 • interaktívnu pieseň „Povedal mi jeden chlapec, že ja neviem chleba napiecť...“, ktorá deťom priblíži obdobie minulosti počas žatvy a dožiniek a môžu si ju zaspievať spoločne s deťmi z DFS Drienka z Trnavy.

Zároveň nenásilným spôsobom núti detského čitateľa rozmýšľať nad morálnymi, etickými a životnými hodnotami, akými sú slušné správanie, medziľudské, súrodenecké a priateľské vzťahy, vďačnosť, zodpovednosť, láska k prírode, tradície, čiastočná sebestačnosť, neplytvanie jedlom, ochrana prírody a krajiny, v ktorej žijeme a pod. ale aj cibrenie si ľudských vlastností, napr. trpezlivosti, empatie atď.

Detská knižka „O malinkom semienku“ je inšpiráciou do každej rodiny, ktorá:

DOSPELÁKOM umožní:

 • tráviť viac času so svojimi deťmi,
 • vrátiť sa späť do ich sveta,
 • zamyslieť sa nad čarom jednoduchosti,
 • uvedomiť si, že všetko, čo považujeme za obyčajné, jednoduché a samozrejmé je zároveň čarovné.

DETI naučí:

 • porozumieť zákonitostiam prírody,
 • pochopiť životný cyklus semien v prírode,
 • pochopiť, aká dlhá je cesta od zasadenia malého semienka po upečenie si vlastného chlebíka,
 • spoznať našu históriu a tradície,
 • stať sa malým výskumníkom, zasadiť si vlastné semienka a sledovať vývoj a rast vlastnej jedlej mikrozeleniny,
 • stať sa malým pekárom a s pomocou dospelákov zažiť proces výroby vlastného chlebíka,
 • vážiť si skutočné životné hodnoty.

POVEDALI O KNIHE

Ing. Zdenka Rózsa Predná, umelkyňa, mama 2 detí                                                   Vierka opäť vytvorila výnimočnú, tentokrát interaktívnu knižku určenú pre deti, ktorou sa určite zabaví celá rodina. Príbeh dvoch semienok milou formou vykresľuje celú cestu - proces od zasadenia semienka až po upečenie chlebíka, takže deti pochopia, aká je to dlhá cesta a že chlebík nevzniká len v pekárni. Preto si úprimne želám a pevne verím, že sa podarí potrebné prostriedky vyzbierať, aby sme mohli knižočku držať čoskoro v rukách, prečítať si ju, pozrieť pri čítaní krásne obrázky, upiecť podľa nej chlebík, naklíčiť si spolu s deťmi vlastné semienka a zahrať hru, ktorá je súčasťou knihy.

MUDr. Eva Hercegová, lekárka, mama 4 detí
"Milá knižka, ktorá poteší vaše deti, nenásilným spôsobom ich naučí o ceste semienka cez klíčok, klások až po voňavý chlebík, prinesie nápady na spoločne strávené aktivity, podporí hodnoty a upriami vašu pozornosť na čaro jednoduchosti. A tak zistíte, že práve v maličkostiach sa môžu ukrývať skutočné zázraky."

PaedDr. Ema Tibenská, pedagogička
"Detská kniha „O malinkom semienku“ prostredníctvom pútavého a náučného príbehu oslovuje širšiu vekovú kategóriu detských čitateľov: deti predškolského veku, žiakov 1. stupňa, aj žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, nakoľko príbeh a téma knihy patrí do vzdelávacieho procesu MŠ a ZŠ. Deti sa prostredníctvom príbehu naučia, ako funguje naša príroda, ako sa budujú kamarátske vzťahy a triedny kolektív, čo je pre ich vývoj a vzdelanie veľmi dôležité. Na túto tému sa dá realizovať veľa zaujímavých a náučných aktivít. Knižka je vhodná aj do školských klubov a dramatických krúžkov, nakoľko si môžu deti príbeh nacvičiť a zahrať ako malé divadelné predstavenie."

NA ČO POUŽIJEM VYZBIERANÉ PROSTRIEDKY

Vyzbierané finančné prostriedky použijem na zabezpečenie služieb spojených s vydaním knihy, jej ilustrovním, grafickou úpravou a tlačou. Kniha bude vytlačená vo vysokej kvalite v pevnej a šitej väzbe.
Čím viac prostriedkov sa podarí vyzbierať, tým viac kníh bude môcť putovať do sveta.
Oficiálny predaj knihy spustíme na jeseň 2021.
V prípade, že tlač mojej knihy podporíte, bude Vám doručená prednostne, ešte pred oficiálnym spustením predaja.

AKO KNIHU PODPORIŤ

Ak sa vás moja kniha zaujala, prosím odporučte tento projekt svojim priateľom a známym.

Ak by ste si ju radi s deťmi prečítali, či s nimi strávili lásky a zmysluplné chvíle pri spoločných činnostiach, alebo ju niekomu darovali, vyberte si prosím odmenu a výšku finančnej pomoci.

Budem vám povďačná, ak sa rozhodnete podporou tejto knižky ukázať svojim deťom skutočné životné hodnoty.

Na všetky vaše otázky rada odpoviem na mojom instagramovom profile @_dennik_jednej_vegosky_ alebo na e-mailovej adrese mudraviera@gmail.com

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kniha

Kniha "O malinkom semienku"

Minimálna výška príspevku
15

Kniha Vám bude doručená prednostne, ešte pred oficiálnym spustením predaja.

Doručenie: jeseň 2021
2 knihy

2 knihy "O malinkom semienku"

Minimálna výška príspevku
28

Knihy Vám budú doručené prednostne, ešte pred oficiálnym spustením predaja.

Doručenie: jeseň 2021
3 knihy

3 knihy "O malinkom semienku"

Minimálna výška príspevku
40

Knihy Vám budú doručené prednostne, ešte pred oficiálnym spustením predaja.

Doručenie: jeseň 2021
DUO:

DUO: "O malinkom semienku" + "Klíčkovanie"

Minimálna výška príspevku
30

Knihy Vám budú doručené prednostne, ešte pred oficiálnym spustením predaja.

Doručenie: jeseň 2021
Staň sa sponzorom knihy

Staň sa sponzorom knihy

Minimálna výška príspevku
100

Staň sa sponzorom knihy a Tvoje logo bude uverejnené v knihe.

Doručenie: jeseň 2021
PRINT 1 na zarámovanie

PRINT 1 na zarámovanie

Minimálna výška príspevku
9

Print obálky knihy s rozmerom 30x40 cm tlačený vo vysokej kvalite na lesko-matnom fotografickom papieri zasielaný v pevnom tubuse.

Doručenie: jeseň 2021
PRINT 2 na zarámovanie

PRINT 2 na zarámovanie

Minimálna výška príspevku
9

Print ormanentovej pasparty z knihy slúžiacej ako podklad pre vašu fotografiu s rozmerom 30x40 cm tlačený vo vysokej kvalite na lesko-matnom fotografickom papieri zasielaný v pevnom tubuse.

Doručenie: jeseň 2021
Novinky

Malinké semienko je na ceste práve k vám!

Update #6, 29.11.2021

Milí naši predplatitelia!
Tí, ktorí ma sledujete na sociálnych sieťach isto viete, že knižočka sa v piatok narodila. Cez víkend sme nezaháľali, balili, obálkovali, kartónovali a lepili, aby sme vám dnes, v pondelok 29.11.2021, slávnostne odoslali naše "malé semienko". V najbližších dňoch očakávajte poštovú zásielku s odmenou, ktorú ste si vybrali za jeho podporu. Knižočka je na ceste k vám! Tak nech vám prináša svojim jedinečným obsahom radosť. Malým aj veľkým. Všetkým. Bez rozdielu. Čoskoro pribudne na našich stránkach www.klickovanie.eu aj možnosť vložiť k nej recenziu. Vaše dojmy môžete posielať aj prostredníctvom sociálnych sietí  IG a FB (vystupujem pod nickom Denník jednej vegošky). Potešíme sa akejkoľvej spätnej väzbe.
Autorky

Kde sa stala chyba?

Update #5, 16.11.2021

Ahojte! Nie, nikde sa nestala chyba. Všetko ide podľa plánu, žiaľ s 2 mesačným oneskorením, ktoré nikto z nás nedokáže ovplyvniť. Termín dodania knižočky "O malinkom semienku" z tlačiarne máme 3.12.2021.
Hneď ako budú knižky u nás naskladnené, pustím sa do ich balenia a rozposielania vám, moji milí predplatitelia zo Startlab -u.
Všetky ostatné objednávky budú vybavované až následne a postupne prostredníctvom mojej stránky www.klickovanie.eu.
Ďakujem vám za trpezlivosť a za krásne správy, že sa na knižočku veľmi tešíte.
VierkaAko je to s knižkou?

Update #4, 13.10.2021

Milí priatelia! Knižočka "O malinkom semienku" je v poslednej fáze spracovania. Dolaďujeme detaily, vylepšujeme, korigujeme. Uvedomujem si veľkú zodpovednosť voči detskému čitateľovi, ktorý počas nasávania informácií akýmikoľvek zmyslami sníva, vizualizuje si počuté slovo, fantazíruje a hlavne prežíva rozprávky a príbehy vo svojom vnútri. Mala detská dušička je tak veľmi ovplyvnená tým, čo jej predkladáme! Preto som sa rozhodla dať moju prácu na posúdenie veľmi kompetentnej osobe, ktorej meno nájdete knižke. Želám si, aby príbeh hlavných hrdinov zasiahol ich čisté vnútro len tými najpozitívnejšími dojmami, aby im priblížil podstatu prirodzenosti a rady sa k nemu vracali. V priebehu pár dní odchádza knizočka do tlače. Žiaľ, súčasná situácia s nedostatkom tlačiarenského papiera na trhu, resp. v celej EÚ a s tým súvisiacim nárastom cien tlačiarenských služieb nám nepraje. Napriek tomu, že mám túto službu už nejaký čas objednanú, termín dodania vytlačených kníh sa v priebehu roka zmenil z 2 týždňov na skoro 1,5 - 2 mesiace. Preto si vás týmto dovoľujem poprosiť o trpezlivosť. Knižočiek vytlačíme menej ako bolo pôvodne v pláne, lebo ceny nepustia. Ale k vám moji milí sa tá vaša v decembri určite dostane. Ďakujem vám za pochopenie a trpezlivosť a želám krásne dni.

CESTA JE CIEĽ

Update #3, 19.08.2021

Milí naši podporovatelia! Ešte 3 dni a sme v cieli!
Zrod semienka v našej knižke začína naberať reálne kontúry! Ďakujeme za záplavu tých najkrajších komentárov, uznaní a prianí, aké by sme si snáď len vo sne mohli želať. Ale toto nie je sen! TOTO JE REALITA! Máme veľkú radosť, že sa vám naše dielo pre detičky páči!
ĎAKUJEME VÁM, ŽE STE SA STALI JEHO SÚČASŤOU!!!
vierka a martinka

3 NOVINKY pre vás máme moji milí!

Update #2, 08.08.2021

Leto je v plnom prúde a nám zostávajú ešte 2 týždne na podporu nášho projektu. Rozmýšľali ste, čo budete robiť so svojimi deťmi po prázdninách počas chladných dní a večerov? No predsa listovať našu krásnu knižočku "O malinkom semienku". A nielen to. Pripravili sme pre vás ďalšie zaujímavé aktivity na krátenie si dlhých chvíľ. Čo poviete na také pexeso či puzzle na vytlačenie prostredníctvom nových QR kódov?

Spolu s interaktívnou spoločenskou hrou, vymaľovávankami či piesňou, ktoré sme avizovali od začiatku nášho projektu, nájdete v tejto detskej knižočke okrem písaného textu navyše 5 AKTIVÍT na pobavenie a edukáciu zároveň. A to nie je všetko!

Na podporu vzniku našej knižočky sme do projektu zaradili DVE NOVÉ ODMENY! Sú nimi printy 2 obrázkov z knihy s rozmermi 30x40 cm na zarámovanie od šikovnej Martinky, ktorá celú knižočku ilustruje. Prvý print predstavuje obálku knihy. Druhý print tvorí krásna ornamentová pasparta, slúžiaca ako podklad na nalepenie fotografie, ako si mnohí pamätáme ešte z našich detských čias. Printy budú tlačené na kvalitnom lesko-matno fotografickom papieri a budú vám doručené v pevnom tubuse. Odmeny si môžete prezrieť v projekte.

K dnešnému dňu sa nám podarilo vyzbierať krásnych 46%. Dúfame a veríme, že tieto posledné 2 týždne budú prelomové a dokážeme cieľovú sumu naplniť.

Z celého srdca vám ďakujeme za vašu dôveru, priazeň a podporu.

Autorky

PRIATELIA, BOJUJEME! 22 dní je pred nami!

Update #1, 30.07.2021

Doteraz sa nám na vydanie našej interaktívnej knižočky „O MALINKOM SEMIENKU...“ podarilo vyzbierať presne 34% z cieľovej sumy, za čo vám z celého srdca ĎAKUJEME. Čas doslova beží, no napriek tomu spolu s Martinkou, autorkou ilustrácií veríme, že boj za jej vznik vyhráme. Je to VEĽKÁ VÝZVA!

Knižočka ponúka okrem edukácie, nádherných ilustrácií a krásneho posolstva aj množstvo zábavy, spoločných aktivít so súrodencami, kamarátmi, rodičmi či starými rodičmi, veď napokon, uvidíte sami.

Práve v týchto dňoch pilne pracujeme na grafickej úprave knihy pred tlačou. Tvoríme dielo, ktoré nemá na našom trhu obdobu. Sami sme z knižočky nadšení! Napriek tomu si uvedomujeme, že práve toto letné obdobie veľmi nášmu projektu nepraje... Bola by veľká škoda, ak by naša kniha nemohla uzrieť svetlo tohto sveta.

Preto si vás všetkých dovoľujeme POPROSIŤ O POMOC.

PROSÍME, POMȎŽTE NÁM knižočku vydať.

Že ako?

Ak poznáte ľudí alebo firmy, ktorí by boli ochotní sa stať našimi sponzormi a tým získať tlačenú reklamu v knihe, oslovte ich prosím, alebo nám dajte na nich tip. Sponzormi sa môžu stať tak, že náš projekt podporia a vyberú si poslednú z ponúkaných odmien. Po ukončení projektu ich budem osobne kontaktovať. Ak nádejných sponzorov nepoznáte, nevadí. Môžete náš projekt s prosbou o podporu zdieľať na vašich sociálnych sieťach, alebo o ňom informovať ľudí vo svojom okolí, ktorí majú detičky a mohol by ich náš netradičný koncept zaujať.

Naozaj si vážime každé 1 euro. Každé 1 euro nám veľmi pomôže. Ak sa cieľová suma nevyzbiera, o nič neprídete. Vaše peniaze vám budú vrátené, no my nebudeme môcť knižočku s krásnym posolstvom vydať.

ĎAKUJEME, že nám veríte a podporujete nás!

Vierka a Martinka

Podporovatelia
Katarína Blaško Švecová 34 €

🎁 DUO: "O malinkom semienku" + "Klíčkovanie"

Katarína Boháčková 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

✏ Držím palce, Vieri :)

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

✏ Vieri, silno drzim palce, nech toto malinke semienko vyklici a vam sa to podari. Tesim sa na knizku. 🌱🤎💚

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Sonia Kalauzova - Smith 32 €

🎁 2 knihy "O malinkom semienku"

✏ Ak by bolo postovne do NL viac tak nie je problem doplatit

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Anonymný podporovateľ 30 €
Viera Uhríková Uhríková 32 €

🎁 2 knihy "O malinkom semienku"

✏ Držím palce, nech sa projekt vydarí. 😉

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Anonymný podporovateľ 32 €

🎁 2 knihy "O malinkom semienku"

✏ Nech knižka rastie do krásy a k spokojnosti všetkých, ktorí sa na nej podieľali alebo ju budú čítať!

Lucia Červeňáková 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Linda Jurčáková 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Juraj Nemčák 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Lenka Tomášová Žaková 34 €

🎁 DUO: "O malinkom semienku" + "Klíčkovanie"

✏ Krásna myšlienka. Držím palce a teším sa na knižku.

Miloš Vážan 34 €

🎁 DUO: "O malinkom semienku" + "Klíčkovanie"

Natália Porubská 44 €

🎁 DUO: "O malinkom semienku" + "Klíčkovanie"

✏ Veĺmi držím palce :) krasna knizka, krasne obrazky a super myslienka :) kupim aj neskor ako darceky do rodiny

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

✏ Nech sa darí!

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Ivona Hodasová 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Blazena Ambroz Sedrovicova 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Maria Amtmann 49 €

🎁 DUO: "O malinkom semienku" + "Klíčkovanie"

✏ Prajem všetko dobré a tesim sa na knižočku ako ju budem čítať môjmu 4 ročnému syncekovi. Pozdravujem Maria Amtmann

Anonymný podporovateľ 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Anonymný podporovateľ 23 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

✏ Vieri, veľmi silno prajem knižôčke úspech :)

Mária Inderská 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

lujza meciarova 18 €

🎁 Kniha "O malinkom semienku"

Autori
Miesto realizácie projektu

Trnavský kraj

Viera Múdra

Viera Múdra

Mama 3 detí, autorka knihy KLÍČKOVANIE, Malý sprievodca veľkými premenami, Receptár z klíčkov, ktorá vyšla v roku 2020.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kniha

Kniha "O malinkom semienku"

Minimálna výška príspevku
15

Kniha Vám bude doručená prednostne, ešte pred oficiálnym spustením predaja.

Doručenie: jeseň 2021
2 knihy

2 knihy "O malinkom semienku"

Minimálna výška príspevku
28

Knihy Vám budú doručené prednostne, ešte pred oficiálnym spustením predaja.

Doručenie: jeseň 2021
3 knihy

3 knihy "O malinkom semienku"

Minimálna výška príspevku
40

Knihy Vám budú doručené prednostne, ešte pred oficiálnym spustením predaja.

Doručenie: jeseň 2021
DUO:

DUO: "O malinkom semienku" + "Klíčkovanie"

Minimálna výška príspevku
30

Knihy Vám budú doručené prednostne, ešte pred oficiálnym spustením predaja.

Doručenie: jeseň 2021
Staň sa sponzorom knihy

Staň sa sponzorom knihy

Minimálna výška príspevku
100

Staň sa sponzorom knihy a Tvoje logo bude uverejnené v knihe.

Doručenie: jeseň 2021
PRINT 1 na zarámovanie

PRINT 1 na zarámovanie

Minimálna výška príspevku
9

Print obálky knihy s rozmerom 30x40 cm tlačený vo vysokej kvalite na lesko-matnom fotografickom papieri zasielaný v pevnom tubuse.

Doručenie: jeseň 2021
PRINT 2 na zarámovanie

PRINT 2 na zarámovanie

Minimálna výška príspevku
9

Print ormanentovej pasparty z knihy slúžiacej ako podklad pre vašu fotografiu s rozmerom 30x40 cm tlačený vo vysokej kvalite na lesko-matnom fotografickom papieri zasielaný v pevnom tubuse.

Doručenie: jeseň 2021