Dve knihy - Kompasy: Prvá pomáha podnikať a druhá vyjednávať

Poznáte ten obrázok? "Nie, radšej knihu." Napísal som rovno dve. Jedna pomáha vyviaznuť alebo sa nedostať do maléru a druhá je zhrnutím 30 najdôležitejších pravidiel Vyjednávania. Sú písané po ľudsky a z praxe. Skrátený ebook čítalo viac ako 1000 ľudí. Poskytol som ju, ako pomoc v roku 2020. Vydať knihu bol sen. Viac ako rok opravujem, škrtám a dopĺňam. Pomôžte mi dostať ich do vašich rúk.

Literatúra
Dve knihy - Kompasy: Prvá pomáha podnikať a druhá vyjednávať
Získaná suma
107 %
1 926 €
z cieľovej sumy
1 800 €
5 dní
do skončenia kampane
O projekte

Znovu knihy? A v čom sú akože iné?

Som pevne presvedčený, že kniha má priniesť posolstvo a niečo v našom živote by mala pozitívne ovplyvniť. V poslednej dobe sa všetko začalo akosi komplikovať. Komplikujú sa vzťahy, riadenie firiem, komunikácia, technológie. No proste všetko.

Práve preto sa pokúsim do tohto komplikovaného sveta priniesť posolstvo, ktoré je jednoduché a pomôže nám urobiť rýchle zmeny bez dlhého a náročného premýšľania, ktoré nám tak často berie energiu. " V jednoduchosti je predsa krása."  Má to ešte jednu výhodu oproti klasickým knihám.                                                   

Prvý výtlačok knihy. Vianoce v lete.

Chcem podať "pomocnú knihu"

Alebo viete o niekom, kto tieto knihy potrebuje?

Počas svojej kariéry Krízového manažéra a vyjednávača mám možnosť stretávať mnoho skvelých ľudí a objaviť ich príbehy. Taktiež ako dobrovoľník pomáham Neziskovým projektom a školám, kde som nazbieral príbehov celé priehrštie. Chcem tieto príbehy priniesť ďalej, pretože sa až príliš často opakujú. V mnohých prípadoch iba preto, že sa bojíme hľadať jednoduché riešenia. 

A následne vďaka príbehom zistíme , ako vyliezť alebo sa nedostať do sra..ek alebo konfliktu. Toto nie je motivačná literatúra! Je to "sada na zmenu." V knihách máme možnosť kresliť, čmárať, zvýrazňovať a spraviť z nich "Naše osobné kroniky". Čo je však najdôležitejšie? Chcem osobne prispieť k tomu, aby sa na Slovensku podnikalo a žilo lepšie. Viem, že je to iba kvapka. No z kvapiek vzniká more. 

Cesta bola náročná a tŕnistá. No na konci čaká radosť.

V knihe "Kompas do krízy - Sprievodca do počasia, kedy čítať knihy je už neskoro." odhalíme veľké množstvo nástrojov, ktoré nám pomôžu riadiť firmu, StartUp, oddelenie alebo kaviareň a vysporiadať sa s akoukoľvek krízovou situáciou. Dočítame sa aj o: /StartUpe, ktorý mohol ešte žiť, no už nežije / SWOT Analýze, ktorá skončila v koši / Diablovom advokátovi /Alebo o profesorovi, ktorý učil teóriu rozhodovania, no v praxi priznal, že je na nič a o mnohých iných. Kniha má 189 strán.

Druhá kniha s názvom "Kompas Vyjednávača" je plná nástrojov na budovanie vzťahov, krízovej komunikácie, profesionálneho vyjednávania a návodov, ako dosiahnuť najvyššiu métu v rámci komunikácie - a tou je dôvera. Prečítame si aj príbehy o: /Predstave vyjednávača/ Manažérovi, ktorý nepočúval a doplatil na to/ Obchodníkovi, ktorý sa zaujímal iba o seba / Alebo o "Efekte zatvorených dverí" /"Otázkach s cieľom"/ a mnohých iných. Kniha má 151 strán. 

Prečo Vás žiadam o podporu?

Vydať knihu je boj. Vydal som sa do boja sám. Avšak sám ten boj nevyhrám.

Na knižkách pracujem viac ako rok iba s pomocou blízkych. Obsahujú všetko čo dokážem odovzdať a dal som do nich pokoru, česť, prebdené noci a vytrvalosť. Ak sú tieto témy a hodnoty pre Vás blízke, tak Vás chcem požiadať o to, aby sme spoločne knihám vdýchli život. 

Tiež pracujem  na ďalšej knižke s názvom Leadership R.I.P. Ale to si zatiaľ nechajme pre seba. 

V roku 2020 Kompas do krízy v skrátenej elektronickej verzii čítalo viac ako 1000 ľudí. Ohlasy boli neuveriteľné a čo bolo najdôležitejšie? Skutočne pomohol!

Čo Vás čaká a na čo peniaze použijem?

Dostanete knihu "Kompas do krízy" a "Kompas Vyjednávača" aj so špeciálnou záložkou. A čo tá spomínaná výhoda? Každý kto sa stane majiteľom kníh dostane možnosť na Online call s autorom  knihy, počas ktorého, sa poradí, dostane odpovede na otázky a dostane osobné  poďakovanie. Meno každého výnimočného človeka a firmy, vďaka ktorým sa knižky narodia uverejním na "Výnimočnej strane." Jednu takúto výnimočnú stranu vlastní už teraz "Coworking Cvernovka", ktorý podporí projekt marketingovo. 

Samozrejme ak chcete podporiť knihu aj ako firma, máte možnosť knihy objednať tímu a ja Vám ich prinesiem osobne. Ďalšia možnosť je, stať sa sponzorom vydania a ku knihe zorganizovať Workshop vo Vašej firme. A na čo budú použité peniaze? Na tlač knihy, grafiku, zalomenie a distribúciu. To však nie je všetko. Rozhodol som sa 30 kníh z každej venovať Neziskovým organizáciám a školám. Ak máte typ, komu by sa knižky hodili, dajte mi vedieť a podporte môj projekt. Knižka pôjde do tlače koncom leta, takže vo Vašich rukách môže byť už na jeseň 2021.                                                                                                                         

A kto vlastne som?                                                                                             David. Nemám umelecké fotky ani marketingové oddelenie. Kadiaľ chodím hovorím o pokore, slušnosti, jednoduchosti, sebareflexii a  vytrvalosti. Za 17 rokov sa mi podarilo stáť na školeniach, konferenciách, workshopoch, online  aj offline pred viac ako 7500 ľuďmi a spolupracovať s viac ako 60 firmami. Chcem, aby veci dávali zmysel. Po všetkých spätných väzbách mám pocit, že Kompasy zmysel dávajú. Nenechajme ich v notebooku. Pomôžte mi vdýchnuť im život.           

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Minimálna výška príspevku
23

Je to jednoduché: Vaša odmena bude jeden kus z každej knihy, ku ktorej dostanete špeciálne záložky a možnosť "Online callu" s autorom.

Doručenie: Jeseň 2021
Kompasy pre Vás a kolegu + Online Call s autorom

Kompasy pre Vás a kolegu + Online Call s autorom

Minimálna výška príspevku
46

Je to jednoduché: Vaša odmena sú dva kusy z každej knihy, ku ktorej dostanete špeciálne záložky a možnosť "Online callu" s autorom pre oboch.

Doručenie: Jeseň 2021
Kompasy pre celý tím (10 ks z každého) + Konzultácia u Vás vo firme

Kompasy pre celý tím (10 ks z každého) + Konzultácia u Vás vo firme

Minimálna výška príspevku
390

Odmeňte členov Vášho tímu desiatimi kusmi z každej knihy, ku ktorej dostanete špeciálne záložky. Knižky Vám prinesiem osobne a poskytnem konzultáciu u Vás vo firme :)

Doručenie: Jeseň 2021
Kompasy pre celý Váš tím + Workshop na vybranú tému + Uverejnenie Vašej firmy ako sponzora vydania

Kompasy pre celý Váš tím + Workshop na vybranú tému + Uverejnenie Vašej firmy ako sponzora vydania

Minimálna výška príspevku
1 900

Chcete niečo zmeniť a priniesť do firmy nový vzduch, vedomosti a energiu? V rámci tejto možnosti prinesiem osobne do Vašej firmy 20 kusov z Kompasu do Krízy a 20 ks z Kompasu Vyjednávača. Následne po dohode pre Vás pripravím celodenný Workshop na zvolenú tému z kníh. Vaša firma získa vlastnú stranu v knihe ako sponzor vydania.

Doručenie: Jeseň 2021
Osobná konzultácia a Kompasy

Osobná konzultácia a Kompasy

Minimálna výška príspevku
120

Vašou odmenou v rámci tejto možnosti bude stretnutie naživo na Vami zvolenom mieste. Kompasy z každého po jednom Vám prinesiem podpísané, dáme si kávu a poradím Vám osobne v oblasti tém z knižiek.

Doručenie: Jeseň 2021
Kompas do krízy

Kompas do krízy

Minimálna výška príspevku
14

Je to jednoduché: Odmena pre Vás bude jeden kus knihy "Kompas do krízy" + "Online call" s autorom

Doručenie: Jeseň 2020
Kompas Vyjednávača

Kompas Vyjednávača

Minimálna výška príspevku
11

Je to jednoduché: Vašou odmenou bude jeden kus knihy Kompas Vyjednávača + "Online call" s autorom

Doručenie: Jeseň 2020
Novinky

Dokázali sme to! Ďakujem!!!

Update #5, 27.07.2021

Po 25 dňoch kampane hlásim, že knižky ožijú vďaka Vám! Ožijú na 104%:) 
Je to neuveriteľná česť a ďakujem 65 krát. 

Blížia sa dni kedy sa vidíme, počujeme a knižky budú vo Vašich rukách :) 
Neviem sa dočkať!

Ďakujem!!!

Li: https://www.linkedin.com/posts/%F0%9F%A7%AD-david-k%C3%A1lm%C3%A1n-847996131_kompasvyjednavaca-kompasdokrizy-startlab-activity-6825660303578075136-txo_

FB: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=286442583277553&id=100057354403731

Ďakujem! 50x.

Update #4, 19.07.2021

50 x obrovské ďakujem :)

Už je nás 50.
50 skvelých ľudí, ktorí si objednali knihy a podporili projekt.
Vďaka by sa dala krájať :)

Aktuálne sme na 80% vyzbieranej sumy a chýba nám menej ako 400€, aby projekt dostal nohy a krídla. 
Všetko vďaka Vám!

Čo nás následne čaká?
- Objednávka tlače kníh, doplnenie "Výnimočnej strany" s Vašim menom a posledné korektúry
- Vaše knihy k Vám poputujú hneď na začiatku septembra
- Následne sa budem veľmi tešiť na naše online alebo osobné stretnutia :) 

Dokonca sme sa už dohodli s jednou školou na venovaní knižiek a s ďalšou na organizácií Workshopu pre žiakov aj s venovaním knižiek pre študentov :) 

V prípade, že Vás ešte napadne firma alebo niekto blízky, komu by knižka pomohla, dajte im vedieť.

Ďakujem a prajem skvelé dni :) 

Sledujte ako sa projekt vyvíja na LinkedIN a FB:
https://www.linkedin.com/in/%F0%9F%A7%AD-david-k%C3%A1lm%C3%A1n-847996131

https://www.facebook.com/DavidKalmanExpert


Dnes si pýtam odporučenie, ktorým školám a neziskovkám knižky budú putovať :)

Update #3, 15.07.2021

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10219653528080670&id=1590762926

https://www.linkedin.com/posts/%F0%9F%A7%AD-david-k%C3%A1lm%C3%A1n-847996131_strategickajednoduchost-knowhow-kompasdokrizy-activity-6821325256821657600-EicT

Splnený sen č. 2 dnes dorazil :)

Update #2, 08.07.2021

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=274126304509181&id=100057354403731

Vedeli ste, že?

Update #1, 06.07.2021

Dnes som napísal viac zaujímavostí ku knižkám aj vo svojej pravidelnej rubrike Vedeli, ste že? Pozrieme sa na najmenšiu, najväčšiu a najdrahšiu knihu a následne na "Kompas Vyjednávača. Príjemné čítanie: 

https://www.linkedin.com/posts/%F0%9F%A7%AD-david-k%C3%A1lm%C3%A1n-847996131_kompasvyjednavaca-budovanievztahov-daekvera-activity-6818068863666704384-ela8

Podporovatelia
Kristína Ženčuchová 32 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Marko Valo 20 €

✏ Sefe som rad ze sme sa stretli a spoznali. Dakujem ze sme v kontakte Drzim palce nech sa dari vo vsetko co robis :)

Maria Kiovska 5 €
BEEvent s. r. o. 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Ladislav Vadkerti 53 €

🎁 Kompasy pre Vás a kolegu + Online Call s autorom

✏ Chcem si dať s tebou už veľmi to sľúbené pivo.

Tomáš Ďurica 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Dávid, držím palce aj do ďalších projektov 😊

Anonymný podporovateľ 32 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Držím palce a veľmi ďakujem za tvoju podporu!

UNIVEST, s.r.o. 120 €

🎁 Osobná konzultácia a Kompasy

✏ Nech sa darí!

Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Držím palce a teším sa na skvelé čítanie.

Anonymný podporovateľ 37 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Ďakujem za kompas, cestu.

Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Anonymný podporovateľ 10 €

✏ Drzime palce

Michal Korman Korman 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Tesim sa :)

Anonymný podporovateľ 24 €

🎁 Kompas Vyjednávača

Zuzana Vrbova Vrbova 32 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Je krasne ze si plnis sny. Dufam, ze to prinesie vela ludom zaujimave poznatky a pomozu im ich rozvoji, praci. A Tebe drzim palce nech sa predava ako teple rozky.

Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Arno Pohl 32 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Držím palce do další práce.

Igor Axamít 10 €
Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Marián Psár 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Podporujem a zdielam!

Anonymný podporovateľ 50 €
Anonymný podporovateľ 5 €

✏ Linkedin.com/in/milan-ráchela-393b9217a

Marek Greško Greško 22 €

🎁 Kompas Vyjednávača

Anonymný podporovateľ 32 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Drzim palce David

Anonymný podporovateľ 100 €

✏ Skvelá práca David, pozdravujeme z EP :)

Martina Mikušova Mikušova 25 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Marek Brinzík 32 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Verím, David, že sa vidíme naživo. Ak by nie, bude to česť hovoriť s tebou aj online.

Štefan Servilla 27 €

🎁 Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

✏ Nech to vyjde. Držím palce 👍

Anonymný podporovateľ 12 €

✏ Nech sa to podari:)

Autori
Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

David Kálmán

David Kálmán

David Kálmán disponuje 17 rokmi skúseností s výkonným vedením obchodných a manažérskych tímov od 4 po 110 členov. Organizoval a viedol školenia pre viac ako 7500 ľudí z rôznych oblastí ako IT, E - commerce, Obchod, Marketing, Médiá, Financie a poradenstvo, Veľkoobchod, FMCG, SAAS, Obchodné komory, Gastro a HORECA, Retail,atď. Spolupracoval s viac ako 60 hráčmi na trhu a vytvoril nástroje merania progresu a výkonu vo viac ako desiatich medziárodných firmách a StartUpoch (CEO Dashboard).

Komentáre
Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Kompas do Krízy a Kompas Vyjednávača + Online Call s autorom

Minimálna výška príspevku
23

Je to jednoduché: Vaša odmena bude jeden kus z každej knihy, ku ktorej dostanete špeciálne záložky a možnosť "Online callu" s autorom.

Doručenie: Jeseň 2021
Kompasy pre Vás a kolegu + Online Call s autorom

Kompasy pre Vás a kolegu + Online Call s autorom

Minimálna výška príspevku
46

Je to jednoduché: Vaša odmena sú dva kusy z každej knihy, ku ktorej dostanete špeciálne záložky a možnosť "Online callu" s autorom pre oboch.

Doručenie: Jeseň 2021
Kompasy pre celý tím (10 ks z každého) + Konzultácia u Vás vo firme

Kompasy pre celý tím (10 ks z každého) + Konzultácia u Vás vo firme

Minimálna výška príspevku
390

Odmeňte členov Vášho tímu desiatimi kusmi z každej knihy, ku ktorej dostanete špeciálne záložky. Knižky Vám prinesiem osobne a poskytnem konzultáciu u Vás vo firme :)

Doručenie: Jeseň 2021
Kompasy pre celý Váš tím + Workshop na vybranú tému + Uverejnenie Vašej firmy ako sponzora vydania

Kompasy pre celý Váš tím + Workshop na vybranú tému + Uverejnenie Vašej firmy ako sponzora vydania

Minimálna výška príspevku
1 900

Chcete niečo zmeniť a priniesť do firmy nový vzduch, vedomosti a energiu? V rámci tejto možnosti prinesiem osobne do Vašej firmy 20 kusov z Kompasu do Krízy a 20 ks z Kompasu Vyjednávača. Následne po dohode pre Vás pripravím celodenný Workshop na zvolenú tému z kníh. Vaša firma získa vlastnú stranu v knihe ako sponzor vydania.

Doručenie: Jeseň 2021
Osobná konzultácia a Kompasy

Osobná konzultácia a Kompasy

Minimálna výška príspevku
120

Vašou odmenou v rámci tejto možnosti bude stretnutie naživo na Vami zvolenom mieste. Kompasy z každého po jednom Vám prinesiem podpísané, dáme si kávu a poradím Vám osobne v oblasti tém z knižiek.

Doručenie: Jeseň 2021
Kompas do krízy

Kompas do krízy

Minimálna výška príspevku
14

Je to jednoduché: Odmena pre Vás bude jeden kus knihy "Kompas do krízy" + "Online call" s autorom

Doručenie: Jeseň 2020
Kompas Vyjednávača

Kompas Vyjednávača

Minimálna výška príspevku
11

Je to jednoduché: Vašou odmenou bude jeden kus knihy Kompas Vyjednávača + "Online call" s autorom

Doručenie: Jeseň 2020