Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

  • 22 dní na kolesách
  • cez 500 kilometrov opravených aj neopravených ciest
  • okolo 50 dedín a miest v bystrickom kraji
  • stovky rozhovorov s bežnými ľuďmi
  • stovky natočených hodín

z ktorých vyjde dokumentárny seriál o problémoch a požiadavkách ľudí z kraja, ktorý môcť sledovať cez sociálne siete ako seriál krátkych reportáží a dokumentárnych videí z cesty krajom počas letných mesiacov. Cez hľadáčik uvidíte, ako sa žije v stratených dolinách, prečo ľudia volia ako volia, prečo to niekde nejde a niekde ide. Kompletný dokument odovzdáme v auguste kandidátom na župana. Nech vedia.


Nebudeme sa s ľuďmi v kraji baviť ako politici, ale ako ich susedia.

(Ne)tárajštreka je súčasťou občianskej kampane Spolu je nás viac.

Na stránke kampane budete môcť sledovať všetky epizódy seriálu od

22. júla - 12.augusta


Kto bude za volantom a pred kamerou?

Nik iný ako Malý Cynik (Málo cynizmu na toto mesto), ktorý je zárukou, že sa k vám dostanú skutočné, overené, ale aj vtipom okorenené príbehy. S kamerou a foťákom jeho parťáka to bude nezabudnuteľná cesta.


Kto sme my?

Študenti, učitelia, pastori, ajťáci, kurátori, seniori, komunitní pracovníci aj podnikatelia. Tvoríme neformálnuplatformu Nie v našom meste.

Zuzana Majlingová, kurátorka, Ľuboš Ďubek, práve odpromovaný absolvent, Beata Hirt, riaditeľka Komunitnej nadácie Zdravé mesto, Eva Ščepková, zakladateľka Link-Coworking, projekt EnviroFuture, Csilla Droppová, podnikateľka a naj-aktivistka, Andrea Maková, šéfka Rady mládeže Banskobystrického kraja, Maroš Chmelík, riaditeľ Centra komunitného organizovania, Alexandra Bitušíková, prorektorka pre vedu a výskum, UMB, Milan Zvada, dramaturg banskobystrického kultúrneho centra Záhrada, Ingrid Kosová, učiteľka a zriaďovateľka škôl QuoVadis a Montessori vo Zvolene, David Kapusta, autor Bystrických vecí, Ivana Figuli, právnička VIA IURIS, Jerguš Ridzoň, študent gymnázia, Jolana Nátherová, komunitná organizátorka, Michal Dzurko, čerstvý absolvent UMB, Zuzana Szabóová, koordinátorka vzdelávacieho programu CKO a spoluzakladateľka bystrického ArtFóra, Ondrej Druga, vysokoškolský učiteľ, zanietený folklórista a hudobník, Sanja Nikolov, šéfka občianskeho centra OKO vo Zvolene, Valentína Sedileková, študentka a mladá spisovateľka, Veronika Strelcová, koordinátorka výmenného programu CKO, Kristína Feiková, študentka a dobrovoľníčka, Benjamin Uhrín, pastor, Jaro Stančík, ajťák a spoluzakladateľ bystrického ArtFóra, Rado Sloboda, riaditeľ Sokratovho inštitútu, jeden zo zakladateľov platformy Nie v našom meste a spoluzakladateľ bystrického ArtFóra,Martina Strmeňová, koordinátorka kampane a platformy Nie v našom meste.


Prečo potrebujeme Vašu podporu?

Práve preto, že do toho vkladáme hlavne množstvo dobrovoľníckej práce a svojich zdrojov a s vašou pomocou môžeme ísť ďalej, hlbšie do kraja, priniesť viac dokumentačného materiálu, poukázať na viac problémov, odovzdať súčasným kandidátom a verejnosti silný dokument.

Financie použijeme na pohonné hmoty a režijné náklady, na spracovanie natočeného a nafoteného materiálu a podporu zdieľania dokumentárneho seriálu.


Čo urobíme, ak s nám podarí presiahnuť sumu?

Zaradíme do cesty viac dedín a budeme sa snažiť vo väčších mestách kraja organizovať "primárky" s kandidátmi na župana.

Sme presvedčení, že ľudia chcú zmenu. Potrebujeme zmenu k lepšiemu.

Prosíme, podporte nás.


StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky8

8 kandidátov a len dve hodiny na otázky

Update #8, 10.08.2017

Naozaj sa nám včera podarilo dostať ich všetkých ôsmich v tej lepkavej horúčave na dve hodiny na diskusiu s verejnosťou. V takejto zostave sa už asi nestretnú, je to jednoducho priveľa. Keby sme chceli dať priestor všetkým otázkam z publika na všetkých kandidátov, sme tam ešte doteraz. V každom prípade, pre všetkých to bolo poučné. Ak sa vám chce stráviť dve hodinky pri zázname, nech sa páči. :) Naša Csilla si pri moderovaní celkom dobre viedla, ďakujeme.

Ak sa vám zdá dve hodiny priveľa, môžete si miesto toho pozrieť kratší diel (Ne)tárajštreky zo Žarnovice a okolia. Začína to sa to tam priostrovať.

Ozaj, a tričká sme odoslali!

Spolu je nás viac

Update #7, 08.08.2017

Aj preto sme na zajtra do Banskej Bystrice pozvali všetkých ohlásených kandidátov na župana na verejnú diskusiu. V menšom sme si to odskúšali na Bzovíku a verte, že to bolo zaujímavé a poučné aj pre samotných kandidátov. Otázky z publika boli aj v takej maličkej obci fakt zaujímavé, tešíme sa na ten nárez v Bystrici. Je veľký rozdiel počúvať kandidátov, keď ich stretnete pri ich vlastnej kampani, v ich kampaňovom tíme, a počuť ich navzájom diskutovať o otázkach, ktoré im nepoložil novinár ale bežný obyvateľ kraja.

Príďte, zajtra 9.8. v Záhrade CNK o 18:30, ak nemôžte, diskusia bude streamovaná na našom facebooku.

Ako bonus, štvrtý diel (Ne)tárajštreky

Sledujete nás?

Update #6, 01.08.2017

Ak nie, určite by ste mali začať. Náš dokuseriál sa pomaličky rozbieha, Cynik už na ceste zažil aj nejaké nepríjemnosti, ale to hádam povie sám na niektorom z videí, no a my pripravujeme na budúci týždeň verejnú diskusiu s kandidátmi na župana v BB, ste vítaní.

Užite si druhý diel, Zvolen nás naozaj troška prekvapil.


Malý Cynik zatiaľ bez ujmy, prvý diel na svete

Update #5, 28.07.2017

Naša cesta krajom nie je úplne bez prekážok, aj keď sa to zdá jednoduché, veď predsa je to len pár kilometrov denne z dediny do dediny. Nuž ale dedinské internety nie sú to, čo bývali, keď stačilo ústne podanie miestnych informačných zdrojov a nebolo treba uploadovať zo giga dát. Chlapci včera museli prenášať tie dáta hádam aj ručne, aj mysľou ako Šuvadová, aby sme to ráno tu v bystrickej kaviarni mali pre vás pripravené.

Diel nultý

Update #4, 25.07.2017

Oddnes. Oddnes to bude každý druhý deň na facebookoch, diel po dieli, a pomedzi to videorozhovory s kandidátmi, aby sme vás nenudili.


Páči sa? Zdieľajte, ešte nás môžu podporiť vaši kamoši a kamošky. :)

Ďakujeme!

Vyrazili sme

Update #3, 20.07.2017

Na Startlabe sme síce len tesne za polkou (časovo) a pred pätinou (zbieraním), ale vyrazili sme do dedín a miest podľa plánu. Malý Cynik a Štrajo sú od utorka na ceste za dokumentom o živote v bystrickom kraji.

V Očovej nás dokonca vyhlásili rozhlasom! Chcete počuť? Obecný rozhlas Očová

Okrem toho, stihli sme s Cynikom vyspovedať polovicu kandidátov na župana. Na kameru. Budú z toho nezostrihané, dlhšie videá, ktoré zverejníme pomedzi diely dokumentu. Pevne dúfame, že nebudeme musieť rozhovorovať nejakých ďalších nových kandidátov, lebo už teraz ich je veľa a jeden externý disk na tie videa pomaly stačiť nebude. Ale aha, Cynik má šumnú fotku so Saktorom.

No a nakoniec, tričká sú v procese príprav. :)

Držte nám palce a ĎAKUJEME ZA PODPORU!

Martina, Kika, Malý Cynik, Štrajo, Maroš a zvyšok teamu.

Video? Video!

Update #2, 11.07.2017

Viac o nás

Update #1, 04.07.2017

Niekoľko ľudí sa nás na sociálnych sieťach pýtalo, že kto sme to tí "MY". Kto tvorí iniciatívu Nie v našom meste?

Aktívni ľudia a osobnosti z Banskej Bystrice a ďalších miest kraja.

Zuzana Majlingová, kurátorka

Ľuboš Ďubek, práve odpromovaný absolvent

Beata Hirt, riaditeľka Komunitnej nadácie Zdravé mesto

Eva Ščepková, zakladateľka Link-Coworking, projekt EnviroFuture

Csilla Droppová, podnikateľka a naj-aktivistka

Andrea Maková, šéfka Rady mládeže Banskobystrického kraja

Maroš Chmelík, riaditeľ Centra komunitného organizovania

Alexandra Bitušíková, prorektorka pre vedu a výskum, UMB

Milan Zvada, dramaturg banskobystrického kultúrneho centra Záhrada

Ingrid Kosová, učiteľka a zriaďovateľka škôl QuoVadis a Montessori vo Zvolene

David Kapusta, autor Bystrických vecí

Ivana Figuli, právnička VIA IURIS

Jerguš Ridzoň, študent gymnázia

Jolana Nátherová, komunitná organizátorka

Michal Dzurko, čerstvý absolvent UMB

Zuzana Szabóová, koordinátorka vzdelávacieho programu CKO a spoluzakladateľka bystrického ArtFóra

Ondrej Druga, vysokoškolský učiteľ, zanietený folklórista a hudobník

Sanja Nikolov, šéfka občianskeho centra OKO vo Zvolene

Valentína Sedileková, študentka a mladá spisovateľka

Veronika Strelcová, koordinátorka výmenného programu CKO

Kristína Feiková, študentka a dobrovoľníčka

Benjamin Uhrín, pastor

Jaro Stančík, ajťák a spoluzakladateľ bystrického ArtFóra

Rado Sloboda, riaditeľ Sokratovho inštitútu, jeden zo zakladateľov platformy Nie v našom meste a spoluzakladateľ bystrického ArtFóra

Martina Strmeňová, koordinátorka kampane a platformy Nie v našom meste

A kto je to ten Malý Cynik, čo bude za volantom a pred kamerou?

Bystričan, ktorý spravuje facebookovú stránku Málo cynizmu na toto mesto. Stand-upista, spevák, novinár, budúci spisovateľ.

Títo skvelí ľudia a mnohí ďalší, ktorí sa k nám pridávajú podpísaním manifestu alebo dobrovoľníckou či inou pomocou, tvoria aktivity platformy a tejto kampane.

Ako koordinátorka platformy im za to veľmi ďakujem.

Martina
Podporovatelia65

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Nie v našom meste

Nie v našom meste

Nie v našom meste je platforma ľudí a organizácií, ktorým záleží na rozvoji tolerancie a ľudských práv v Banskej Bystrici a banskobystrickom kraji.

Nie v našom meste v Banskej Bystrici oficiálne vzniklo v apríli v roku 2014 ako dlhodobá odpoveď na radikalizáciu spoločnosti. Impulzom na vznik bolo aj víťazstvo Mariána Kotlebu v minulých župných voľbách. O to viac teraz vnímame potrebu pracovať na tom, aby ľudia v banskobystrickom kraji volili demokraciu a nie extrémistické a fašistické alternatívy.

Platforma má formu neformálneho zoskupenia jednotlivcov a organizácií. Kľúčovú úlohu zohralo Centrum komunitného organizovania, ktoré sa stalo inštitucionálnym podporovateľom Nie v našom meste a momentálne zodpovedá aj za koordináciu platformy.

Práca platformy je hlavne práca množstva dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, aktivistov a aktivistiek z Banskobystrického kraja, ktorí robia maximum pre lepší život v kraji.

Viac o nás nájdete v novinkách projektu (Ne)tárajštreka tu na Startlabe.

Názov organizácie Centrum komunitného organizovania
Miesto realizácie projektu Banská Bystrica
Web www.cko.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt