DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

Tento netradičný koncept diára je vytvorený pre jednotlivca, ktorý sa zaujíma nielen o svoju bezprostrednú situáciu, ale aj o zvyšok planéty a jej budúce generácie. Môže byť vhodným darčekom aj pre tých, čo tieto témy vôbec neriešia alebo odmietajú. O problematike sa tak dozvedia nenásilným a postupným spôsobom, keďže spracované témy sa viažu na rôzne medzinárodné dni a ďalšie príznačné dátumy.

Ekológia
Literatúra
DIÁR DEAL WITH NATURE 2022
Získaná suma
81 %
4 637 €
z cieľovej sumy
5 700 €
6 dní
do skončenia kampane
O projekte

KONCEPT PROJEKTU

OBSAH DIÁRA

Fragmenty udržateľnosti, prírody a súčasných ekologických problémov som rozhodila na dĺžku jedného roka. Témy sú napasované na rôzne medzinárodné dni a ďalšie príznačné dátumy. Koncept je vymyslený tak, aby vás problematikou previedol postupným, netradičným a interaktívnym spôsobom.

Obsah tvoria zaujímavosti, aktuálne infošky a podložené fakty. Dopĺňajú ho moje osobné skúsenosti, tipy, praktické QR kódy, tabuľky dobrých návykov či ilustrácie inšpiratívnych osobností. Diár bude mať približne 200 strán a skoro raz toľko zdrojov informácií. 

FYZICKÁ PODOBA DIÁRA

Udržateľnosť som sa snažila prepašovať aj do fyzickej podoby diára. Výber padol na príjemný a kvalitný papier značky Fedrigoni Freelife Kendo, ktorý má 5 % podiel konopných vlákien, 40 % podiel rycklovaných vlákien a 55 % podiel FSC® certifikovaných vlákien. Papier na obálke bude v hmotnosti 260 g/m2 a knižný blok 120 g/m2.
Som fanúšičkou risografickej tlače, ktorá sa vyznačuje žiarivými farbami, nezameniteľnou štruktúrou, umeleckým dotykom a nepredvídateľnosťou starého Riso stroja, ktorý má v umiestnení tlače vždy posledné slovo. V porovnaní s inými technológiami má práve Risograf najnižší ekologický dopad. Jeho farby sú vyrobené z vody, olejov, sóje a ryže. 
Diár dostane rozmer 205 x 130 mm, odhalenú šitú väzbu a svieži dizajn.

MÔJ PRÍBEH A PRÍBEH DIÁRA

Volám sa Romi Elischer. V roku 2017 som vymenila nový materiál za staré, nechcené a zabudnuté veci. V projekte Deal With Nature maľujem personalizované motívy na rifľovky z druhej ruky. Práve upcyklácia ma priviedela k záujmu o ďalšie environmentálne témy, ktoré som posúvala vo svojom vlastnom online i offline svete ďalej.

Udržateľnosť sa stala prirodzenou súčasťou môjho žitia, dokonalá však rozhodne nie som. 

Koncept na tento diár mi napadol v novembri 2019 a o dva roky by sa konečne mohol stať hmotou. Pôvodne mal byť vonku ešte minulý rok, no začiatkom septembra 2020 som sa rozhodla, že mu ešte doprajem jeden rok naviac. Nápad si zaslúžil viac môjho času, viac práce a viac schopností ďalších šikových ľudí. Aby ste dostali skutočnú hodnotu a celoročný zážitok. 

MÔJ ZÁMER

Nemyslím si, že pozitívna zmena stojí len na jednom človeku a jeho dokonalosti. 

Práve preto som sa rozhodla vytvoriť niečo medzi diárom a knižkou a tento netradičný koncept by mohol pomôcť priložiť ruku k spoločnému dielu

napríklad aj vám. 

Diár je určený pre jednolivca, ktorý sa zaujíma nielen o svoju bezprostrednú situáciu, ale aj o zvyšok planéty a jej budúce generácie. Môže byť vhodným darčekom pre tých, čo tieto ekologické a udržateľné témy vôbec neriešia alebo odmietajú. O problematike sa tak dozvedia nenásilným spôsobom a popri svojom bežnom fungovnaní. 

NA ČO POUŽIJEM VYZBIERANÉ PENIAZE? 

TLAČ A VÄZBA

Autorkou konceptu a textov som ja. Kvalitný výsledok si však žiadal aj šikovnosť grafika, ilustrátorky, korektoriek a kameramana, ktorým som za prácu zaplatila z vlastného vrecka. Táto crowdfundingová kampaň by mi mohla pomôcť s nákladmi na finálnu fázu, a to tlač a väzbu. Časť peňazí bude použitých aj na poštovné. 

OZ TURISTICKÝ ŠTVORČEK

1 Euro z predaja každého diára v tejto kampani spolu darujeme občianskemu združeniu Turistický štvorček, ktoré za ne vyčistí rieky a vysadí stromy. Štvorček však na to nebude sám. Ruky k dielu priamo v „teréne" priložíme aj my. Dáme včas vedieť, ste vítaní a radi vás uvidíme. ;)

AKO VÁM POĎAKUJEM?

Diár vznikne len s vašou pomocou, ktorú si veľmi vážim. Mená všetkých podporovateľov/podporovateliek uložím s láskou a hrdo na posledné stránky diára. 

Možnosti odmien v tejto kampani tvoria:

  • balíčky diárov vo zvýhodnenej predpredajovej cene (1, 2 alebo 7 ks)
  • kombinácia diára vo zvýhodnenej cene a limitovanej grafiky na stenu (na výber Jane Goodall alebo Greta Thunberg) 

Ak spoločne dotiahneme kampaň do úspešného konca, diár a grafiky vám budú doručené najneskôr do 15. decembra 2021. 

ZA AKÚKOĽVEK FORMU PODPORY TOHTO PROJEKTU VÁM ZO SRDCA ĎAKUJEM A TEŠÍM SA NA NÁŠ SPOLOČNÝ ROK 2022.

Instagram: @deal.with.nature_romi.elischer

E-mail: info@romielischer.sk

Kedykoľvek mi napíšte, budem sa tešiť. :) S láskou Romi

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

Minimálna výška príspevku
25

Voľbou tejto odmeny podporíte vznik diára a navyše si ho zaobstaráte za zvýhodnenú cenu. Tá zahŕňa aj poštovné.

Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
DIÁR DEAL WITH NATURE 2022 + LIMITOVANÁ GRAFIKA JANE GOODALL

DIÁR DEAL WITH NATURE 2022 + LIMITOVANÁ GRAFIKA JANE GOODALL

Minimálna výška príspevku
42

Voľbou tejto odmeny získate diár za zvýhodnenú cenu a k tomu grafiku environmentalistky Jane Goodall (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Je to jedna z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu 32 ks. Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 4 z 5
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
DIÁR DEAL WITH NATURE 2022 + LIMITOVANÁ GRAFIKA GRETY THUNBERG

DIÁR DEAL WITH NATURE 2022 + LIMITOVANÁ GRAFIKA GRETY THUNBERG

Minimálna výška príspevku
42

Voľbou tejto odmeny získate diár za zvýhodnenú cenu a k tomu grafiku enviro aktivistky Grety Thunberg (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Je to jedna z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu 34 ks. Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 4 z 5
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
DVA DIÁRE DEAL WITH NATURE 2022

DVA DIÁRE DEAL WITH NATURE 2022

Minimálna výška príspevku
47

Hodil by sa tento diár aj niekomu z vašich blízkych? Voľbou tejto odmeny podporíte vznik diára a získate dva kusy za superzvýhodnenú cenu. Tá zahŕňa aj poštovné.

Doručenie: najneskôr 15. decembra 2021
SEDEM DIÁROV DEAL WITH NATURE 2022

SEDEM DIÁROV DEAL WITH NATURE 2022

Minimálna výška príspevku
161

Ste partička aktivistov, uvedomelcov, ekologických nadšencov alebo šéfujete kolektívu, ktorému by bol diár Deal With Nature ideálnym sprievodcom na rok 2022? Voľbou tejto odmeny podporíte vznik diára a navyše si ho zaobstaráte v počte 7 ks za supersuperzvýhodnenú cenu. Tá zahŕňa aj poštovné.

Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
LIMITOVANÁ GRAFIKA JANE GOODALL

LIMITOVANÁ GRAFIKA JANE GOODALL

Minimálna výška príspevku
18

Voľbou tejto odmeny získate limitovanú grafiku environmentalistky Jane Goodall (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Je to jedna z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu 32 ks. Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 4 z 5
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
LIMITOVANÁ GRAFIKA GRETY  THUNBERG

LIMITOVANÁ GRAFIKA GRETY THUNBERG

Minimálna výška príspevku
18

Voľbou tejto odmeny získate limitovanú grafiku enviro aktivistky Grety Thunberg (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Je to jedna z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu 34 ks. Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 5 z 5
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
DVE LIMITOVANÉ GRAFIKY - JANE GOODALL A GRETA THUNBERG

DVE LIMITOVANÉ GRAFIKY - JANE GOODALL A GRETA THUNBERG

Minimálna výška príspevku
35

Voľbou tejto odmeny získate dve limitované grafiky za zvýhodnenú cenu (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Ide o dve z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu (Jane - 32 ks, Greta - 34 ks). Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 9 z 10
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
Novinky

Sme za polovicou!

Update #2, 11.10.2021

Milý podporovateľ, milá podporovateľka,

sme za polovicou cieľovej sumy potrebnej na zrealizovanie (knižko)diára Deal With Nature 2022. Zo srdca ďakujem za Tvoju podporu, povzbudenie a nadšenie. Ideme ďalej!

Mám pre Teba dve novinky:

1. NOVÝ ČLÁNOK

Nahliadni do obsahových a vizuálnych detailov diára, nech vieš, na čo sa môžeš tešiť. ;) Je tam napr. týždňová dvojstránka, 12 mien ilustrovaných osobností, tabuľka Sledovač dobrých návykov či zhrnutie tém, ktorými Ťa diár prevedie počas roka. 

https://romielischer.sk/deal-with-nature/detailydiara/

2. ROZŠÍRENIE ODMIEN

Do možností odmien som pridala limitované grafiky Jane Goodall a Grety Thunberg, ktoré sú k dispozícií samostatne alebo spolu. Ako fanúšička risografickej tlače Ti môžem povedať, že na stene vyzerá naozaj krásne. A tá štruktúra! Och! Nie náhodou som si tento výnimočný spôsob tlače vybrala aj do diára. :) Autorkou grafík je ilustrátorka Hedviga Gutierrez. Nesú jej podpis a tiež poradové číslo. 

Ďakujem, prajem všetko dobré a drž riadne silno palce! :) S láskou Romi 

Dosiahli sme prvých 20 % z cieľovej sumy!

Update #1, 30.09.2021

(Knižko)diár DEAL WITH NATURE 2022 si virtuálne žije už 5 dní a počas nich sa nám podarilo vyzbierať prvú tisícku, prvých 20 %, prvú pätinu z cieľovej sumy!

Milý podporovateľ, milá podporovateľka, 

z celého srdca Ti ďakujem za podporu, dôveru a nadšenie byť pri (s)tvorení nového nezvyčajného projektu, ktorý sa snaží byť spoločensky a environemntálne prínosný. Si dosť super!

Je to napínavé! Posledné dni trávim najmä komunikáciou so svetom, aby bolo o diáre počuť a aby som našla ďalších nadšencov. Ak máte blízkych, kamošov, rodinu, pre ktorých by bol tento diár ako stvorený alebo viete o organizácii, firme, skupine ľudí, ktorým by sa projekt mohol páčiť, dajte im o ňom vedieť, prosím! :) Veľmi to pomáha. 

Nezaháľam, dopisujem posledné témy a pracujem na dokončení detailov diáru. Nech je to fešák zvnútra i zvonka. ;) 

Ďakujem a želám všetko dobré! S láskou Romi Podporovatelia
Kvetoslava Hájková 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Na podporu Romči za tie ťažké chvíle somnou v škole 😉

Tomáš Bobáň 47 €

🎁 DVA DIÁRE DEAL WITH NATURE 2022

✏ Drzim palce Pozdravuje Bobo

Jaroslava Kahancová 5 €
Anonymný podporovateľ 10 €

✏ Držím palce Romi!

Zuzana Orosová 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

Klaudia Marisova 5 €

✏ Krasny napad, krasna cela Vasa tvorba. Drzim palce nech sa Vam vzdy vo vsetkych projektoch dari! Klaudia

Anonymný podporovateľ 5 €
Anonymný podporovateľ 10 €
Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

Robert Vrabel 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Veľmi pekná myšlienka. Som rád že sa info dostalo ku mne a mohol som tento projekt podporiť a zaobstarať si jeden pre seba.

BEED s.r.o. 47 €

🎁 DVA DIÁRE DEAL WITH NATURE 2022

✏ Skvely napad!!!

PLUTOŠOP sro 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Vela stastia!

Anonymný podporovateľ 5 €
Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

Anonymný podporovateľ 50 €

✏ Si úžasná žena, tvoj projekt a všetko čo robíš dáva zmysel. Preto ta podporim . Si inšpirácia 🙏❤❤❤Romi nech sa to uskutočni v čo veríš

Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

Martina Slaninková 10 €
Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Veľmi fandím tomu co robíš! :)

Erika Krajčovičová 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Najkrajší vianočý darček od seba (teba) pre seba, ktorý si tento rok môžem dopriať. Romi, ďakujem Ti za tvoju prácu ❤️

Erika Krajčovičová 5 €
Martin Kmeťo 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Milá Romi, si super osôbka, držím palce vo všetkom čo robíš a prajem veľa nervov, úspechov a stále s úsmevom :)

Anonymný podporovateľ 10 €
Anonymný podporovateľ 10 €
Lucia Skupeňová 40 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Si super Romi! Držím palce.

Anonymný podporovateľ 25 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Romi, drzim ti palce v projekte. Rob aj nadalej to, co ta bavi, pretoze to robis dobre !! 👍☺️

Lenka Harvanová MiLENA ORGANIC 10 €
Alžbeta Adamcová 30 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Super napad Romi! Vela šťastia s tymto projektom 😉

Mária Senajová 45 €

🎁 DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

✏ Z lásky od Máriuska, Sašenky a rodičov. ❤️

Autori
Miesto realizácie projektu

Trnavský kraj

Romana Elischerová

Romana Elischerová

Volám sa Romana Elischerová a štyri posledné roky sa venujem upcyklácií v dvoch hlavných projektoch. Jeden z nich sa volá Deal With Nature a práve upcyklácia rifľových búnd z druhej ruky maľbou ma priviedla k záujmu o ďalšie zelené témy. Postupne som ich posúvala aj do online sveta a táto cesta vyústila až v Diár Deal With Nature.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

DIÁR DEAL WITH NATURE 2022

Minimálna výška príspevku
25

Voľbou tejto odmeny podporíte vznik diára a navyše si ho zaobstaráte za zvýhodnenú cenu. Tá zahŕňa aj poštovné.

Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
DIÁR DEAL WITH NATURE 2022 + LIMITOVANÁ GRAFIKA JANE GOODALL

DIÁR DEAL WITH NATURE 2022 + LIMITOVANÁ GRAFIKA JANE GOODALL

Minimálna výška príspevku
42

Voľbou tejto odmeny získate diár za zvýhodnenú cenu a k tomu grafiku environmentalistky Jane Goodall (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Je to jedna z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu 32 ks. Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 4 z 5
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
DIÁR DEAL WITH NATURE 2022 + LIMITOVANÁ GRAFIKA GRETY THUNBERG

DIÁR DEAL WITH NATURE 2022 + LIMITOVANÁ GRAFIKA GRETY THUNBERG

Minimálna výška príspevku
42

Voľbou tejto odmeny získate diár za zvýhodnenú cenu a k tomu grafiku enviro aktivistky Grety Thunberg (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Je to jedna z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu 34 ks. Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 4 z 5
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
DVA DIÁRE DEAL WITH NATURE 2022

DVA DIÁRE DEAL WITH NATURE 2022

Minimálna výška príspevku
47

Hodil by sa tento diár aj niekomu z vašich blízkych? Voľbou tejto odmeny podporíte vznik diára a získate dva kusy za superzvýhodnenú cenu. Tá zahŕňa aj poštovné.

Doručenie: najneskôr 15. decembra 2021
SEDEM DIÁROV DEAL WITH NATURE 2022

SEDEM DIÁROV DEAL WITH NATURE 2022

Minimálna výška príspevku
161

Ste partička aktivistov, uvedomelcov, ekologických nadšencov alebo šéfujete kolektívu, ktorému by bol diár Deal With Nature ideálnym sprievodcom na rok 2022? Voľbou tejto odmeny podporíte vznik diára a navyše si ho zaobstaráte v počte 7 ks za supersuperzvýhodnenú cenu. Tá zahŕňa aj poštovné.

Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
LIMITOVANÁ GRAFIKA JANE GOODALL

LIMITOVANÁ GRAFIKA JANE GOODALL

Minimálna výška príspevku
18

Voľbou tejto odmeny získate limitovanú grafiku environmentalistky Jane Goodall (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Je to jedna z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu 32 ks. Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 4 z 5
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
LIMITOVANÁ GRAFIKA GRETY  THUNBERG

LIMITOVANÁ GRAFIKA GRETY THUNBERG

Minimálna výška príspevku
18

Voľbou tejto odmeny získate limitovanú grafiku enviro aktivistky Grety Thunberg (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Je to jedna z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu 34 ks. Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 5 z 5
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021
DVE LIMITOVANÉ GRAFIKY - JANE GOODALL A GRETA THUNBERG

DVE LIMITOVANÉ GRAFIKY - JANE GOODALL A GRETA THUNBERG

Minimálna výška príspevku
35

Voľbou tejto odmeny získate dve limitované grafiky za zvýhodnenú cenu (pre detail grafiky pozrite foto v popise kampane). Ide o dve z dvanástich ilustrácií, ktorými začínajú mesiace v diári. Grafika má rozmer 32 x 22 cm a je vytlačená risografom na certifikovanom tvrdom papieri. Zdobí ju aj podpis autorky Hedky Gutierrez a poradové číslo z limitovaného nákladu (Jane - 32 ks, Greta - 34 ks). Cena zahŕňa aj poštovné.

Počet zostávajúcich odmien: 9 z 10
Doručenie: najneskôr do 15. decembra 2021