Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Humanitárna organizácia Človek v ohrození v severnom Iraku v okolí mesta Mosul už niekoľko mesiacov pomáha miestnym deťom vrátiť sa po rokoch bojov späť do škôl. Deťom, ktoré do školy niekoľko rokov kvôli vojne nechodili, pomáhame vrátiť sa znovu do škôl.

Budovy škôl sú však často zničené po bombardovaní, okolie je zamínované, v školách nefunguje elektrina a netečie voda.

Navyše je v severnom Iraku mnoho detí, ktoré do školy nikdy nechodili. Pri minulotýždňovom zápise žiakov sme na mieste zistili, že záujem rodičov posielať deti znovu do školy je obrovský - kým sme v "našich" školách očakávali 650 žiakov, na zápis ich prišlo viac ako 1000!

Finančná podpora našich donorov nám momentálne umožňuje postaviť 5 tried pre pôvodne plánovaných 650 detí - na postavenie ďalšej triedy však POTREBUJEME VAŠU POMOC!

Postavme spolu v severnom Iraku ďalšiu triedu a umožnime novej generácii irackých detí získať vzdelanie a lepšiu budúcnosť! Náklady na stavbu triedy sú spolu iba 5000€ a školský rok sa začína už čoskoro!

Novinky0
Podporovatelia109

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Braňo Tichý

Braňo Tichý

riaditeľ neziskovej organizácie Človek v ohrození

Kristína Jediná

Kristína Jediná

Hana Mlkvá

Hana Mlkvá

Názov organizácie Človek v ohrození
Sídlo Bratislava
Adresa Bastova 343/5, Bratislava
Telefónne číslo 0255422254
Web www.clovekvohrozeni.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt