Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte


O čo ide?


Rozhodli sme sa urobiť knižku pre deti a ich rodičov, ktorá by deťom pomohla pravdivo a citlivo odpovedať na otázky o tom, ako prišli na tento svet, ako sa dostali k mame do bruška, a kde boli predtým, než boli.


Chceli by sme, aby si ju čítali deti spolu s rodičmi, aby sa im ľahšie rozprávalo o veciach, o ktorých možno nie je vždy úplne ľahké rozprávať.


Do knižky sme sa pustili na popud zvedavého dieťaťa, ktoré pri jej vzniku pomáhalo, počúvalo, pýtalo sa, rástlo a menilo názory a znova sa pýtalo a komentovalo. Mama písala, prepisovala, dopĺňala a škrtala. A o kreslení nehovoriac. Druhá spoluautorka totiž tiež veľa nespala, lebo kreslila a prekreslovala a znovu kreslila. Ale zhrňme to tak, že dobré veci potrebujú čas! :)

Knižka je tesne pred finišom, dokresľujú sa posledné ilustrácie, dopĺňajú sa poznámky od odborných konzultantiek a pripravuje sa do tlače. Veríme, že ju, aj vďaka vám, vytlačíme!Pre koho je kniha určená?


Knižka je vekovo určená pre deti, ktoré sa začnú vypytovať, ako prišli na svet. U každého je individuálne, kedy sa tak stane. Môžu to byť škôlkári, ale aj malí školáci.

V našej knižke malý predškolák zisťuje, ako sa narodil on, a ako sa čoskoro narodí jeho sestrička. Chce vedieť, čo robia bábätká v brušku, ako sa tam dostali, a prečo sú tam tak dlho, ako napokon vylezú von, a prečo aj tatinkovia nemôžu mať deti, a prečo a ako to a tamto... a mama s tatom vysvetľujú a kreslia... a malý Edo rozpráva deťom, čo už vie...


„Skúsim vám to vysvetliť. Lebo mňa hrozitánsky zaujímalo, ako som sa dostal do bruška ja, a aj ako som potom odtiaľ vyliezol, a prečo som sa narodil práve mojej mame a nie niekomu inému napríklad v Austrálii. (Tam majú kengury a zimu vtedy, keď my leto a aj Vianoce majú v lete a neviem či nechodia dole hlavou, lebo Austrália je na opačnej strane zemegule.)"
Kto sme a čo robíme?


Skúšame odpovedať na detské otázky podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Pomohla nám s tým aj pani psychologička Doc.PhDr.Eva Poliaková Csc, ktorá sa téme výchovy detí venuje už dlhé roky a pani doktorka, gynekologička, MUDr. Zuzana Šebíková. Obe sú odbornými garantkami knižky, aby sme do sveta nevypúšťali nejaké úplné nezmysly, to by sme neradi.


Jana H. Hoffstädter knižku napísala spolu so svojím malým synom, ktorý výdatne pomáhal, a vďaka ktorému pôvodne prišiel nápad knižku vytvoriť. Inak vyučuje nemčinu a sem-tam aj prekladá.

Peťa Lukovicsová knižku nakreslila. Je to kreatívny človek, mama dvoch dievčatiek, manželka jedného muža, ilustrátorka vo voľnom čase, rozumej: keď všetci spia.

Boris Meluš knižku graficky upraví a vydá v malom rodinnom vydavateľstve O.K.O. Je grafický dizajnér a manžel autorky. Táto knižka je ich spoločný projekt.

Miška & Tony sú naši skvelí kamaráti, ktorí nám veľmi pomáhajú, a bez ktorých by nebola táto kampaň a video k nej. Veľmi im za to ďakujeme.Načo potrebujeme vašu pomoc?


Peniaze, ktoré sa pokúsime vyzbierať potrebujeme na tlač knižky. Veľmi nám záleží na kvalite tlače, papiera a chceme, aby bola knižka naozaj pekná. Pri plánovanom náklade okolo 700 ks je predpokladaný odhad na tlač okolo 3000 eur.

Knižku pripravujeme na vlastné náklady. Medzi tie patrí aj symbolický honorár pre ilustrátorku, korektora a poštovné na distribúciu knižiek a odmien. Dizajn knižky, editovanie, odborné konzultácie, video a kampaň vzniká bez nároku na honorár, z lásky :)

Knižku aj ostatné odmeny vám doručíme najneskôr do Vianoc 2015!
Úryvok z jednej kapitoly:


... V maminom bruchu som bol zdatný atlét aj gymnasta. A plavec samozrejme. Ale akonáhle raz vyleziete z mamy von, všetko zabudnete. Neviem, prečo to tak je. Teraz sa všetko musím učiť odznova a vôbec to nie je ľahké.

V bruchu som ale plával. A aj všetky ostatné deti u svojich mám. Bábätka sú tam vnútri totiž schované v takom priesvitnom vreci, ktoré je plné vody. Takže im nič iné ani neostáva len vkuse plávať a plávať.

Tá voda tam je na to, aby bábätko chránila. Napríklad, keď budúca mamička stojí v trolejbuse a ten prudko zabrzdí, tak môže spadnúť a udrieť sa. Ale bábo sa neudrie, lebo ho chráni vrece plné vody. A okolo neho ešte maternica, ktorá ho drží. Keby ste si to chceli lepšie predstaviť, tak nech vaša mama alebo tato naplní igelitový sáčok vodou a dá doňho autíčko alebo gumenú bábiku alebo dáku hračku z kindervajca. Potom skúste do vrecka drgnúť a uvidíte čo sa stane. Nič.Tak preto je tam tá voda. No a v tej vode malý potápač. Už ste sa niekedy potápali? Ja som to chcel vyskúšať v lete v Chorvátsku, ale som sa neodvážil. Aj okuliare som mal, aj šnorchel, ale aj tak som sa neodvážil. Ale keď budem mať šesť rokov, to sa už určite nebudem báť.

Bábätká v brušku ale plavecké okuliare nemajú. Ani šnorchel na dýchanie. Namiesto šnorchlu však majú čosi lepšie. Volá sa to pupočná šnúra. To je taká hadica, ktorú majú pripnutú na pupku a ktorou sú spojené so svojou maminkou. Je zázračná. Podľa mňa vyzerá síce ako obyčajná záhradná hadica na vodu, ale dokáže toho oveľa viac. Po prvé, je ako ten šnorchel, bábätko cez ňu dýcha. Po druhé, je to taká reštaurácia, lebo bábätko cez ňu aj papá.

Fakt perfektná vec. Keď je hladné, objedná si u mamy, čo chce jesť. Ako keď naši niekedy objednajú pizzu alebo sushi a donesie to kuriér. Ja si to tak predstavujem, že bábätko si zaželá niečo jesť, a hneď to aj dostane. Lebo jeho maminka pocíti hlad a už aj kuká do chladničky, čo by si dala. A potom sa všetko to, čo požuje premení na kašu a tá kaša sa cez pupočnú hadicu dostane bábätku rovno do bruška ...StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky10

Čítačky plus posledný raz

Update #10, 09.02.2016

Milí priatelia,

rada by som vás pozvala na čítačku z knižky do Bratislavy a do Košíc. V obidvoch mestách budem čítať v kníhkupectve Martinus, v bratislavskom bude čítačka spojená aj s diskusiou o tom, ako sa s deťmi baviť o (volajme ich) háklivých témach.

  • v Bratislave budem čítať 17. februára o 18:00 v Martinuse na Obchodnej.
  • v Košiciach sa na vás budem tešiť 24. februára o 18:00 v Martinuse v OC Galeria.

Túto správu vyhlasujem za poslednú, ktorú posielam via StartLab a ešte raz srdečne ďakujem za všetku podporu.

Viac akýchkoľvek informácii o knižke nájdete vždy na jej fejsbuku.

Prajem všetkým krásne dni!

jhh


autor fotografie: Boris Németh

Krst knižky a Bookobrazy

Update #9, 12.01.2016

Milí naši podporovatelia,

prišiel po sviatkoch čas na krstiny. Rozhodli sme, že by bolo načim knižku na svete aj pekne privítať. Urobíme tak, bez veľkých ovácií, s našimi priateľmi, tento piatok o pol siedmej večer v Café Berlinka v SNG. Samozrejme, ste vítaní :)

Kto by chcel predtým zažiť s deťmi a s knižkou trochu zábavy, má tú možnosť od pol piatej poobede v SNG na akcii s názvom Bookobrazy. Ide o zabehnutý formát pre deti od štyroch rokov, kde býva predstavená vybraná detská knižka pomocou divadielka a výtvarného workshopu.

Viac info a linky nižšie.

Tešíme sa na vás a prajeme všetkým zdravý a veselý rok 2016!

KRST: 18:30 Cafe Berlinka, SNG, Bratislava, piatok 15.január 2016. Pripijeme na knižku! FB event tu.

BookObrazy: 16:30, Kníhkupectvo Ex Libris a Berlinka, SNG, Bratislava, piatok 15.január 2016. Pravidelná akcia pre deti, tentokrát práve s našou knižkou. Info tu.

s pozdravom

jhh&co

Zásielky odoslané!

Update #8, 20.12.2015

Milí priatelia,

zásielky sme dnes odovzdali na pošte a čoskoro by mali byť u vás! Potešíte nás, ak nám dáte vedieť, či ste balíčk dostali :)

Prajeme príjemné čítanie!

autori

Vyzdvihnutie alebo doručenie knižky Cesta na svet

Update #7, 17.12.2015

Milí priatelia,

Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou, knižka je na ceste k vám!

Chceli by sme vás preto požiadať, aby ste nám dali vedieť, či si ju chcete vyzdvihnúť v Bratislave alebo ju chcete dostať poštou. Týka sa to samozrejme aj vami vybraných odmien.

V Bratislave sa knižka bude dať vyzdvihnúť v Starej tržnici na Dobrom trhu v sobotu 19. decembra od desiatej ráno do ôsmej večer v stánku s knihami 82 bøok&design shõp.

Okrem toho v pondelok, utorok a v stredu aj v Galérii ČIN ČIN na Podjavorinskej 4A (na rohu so Zochovou) počas otváracích hodín od 14:00 do 18:30.

Prípadne sa s vami, podľa možností, radi stretneme osobne.

Vyberte si prosím jedno presné miesto vyzdvihnutia a pošlite nám ho mailom na adresu cestanasvet@gmail.com.

Knižku aj odmeny pre vás nachystáme tam, kam si poviete. Aby sa to všetko stihlo, potrebujeme túto informáciu najneskôr v piatok do ôsmej večer (18.12.2015).

Mail nám píšte len v prípade osobného vyzdvihnutia, ak knižku chcete dostať do schránky, nemusíte nám písať.

Pre tých, ktorí si knižku neobjednali, ale chceli by si ju kúpiť, napíšeme na FB Cesta na svet, kde sa tak bude dať urobiť.

Naposledy sa vám chceme z celého srdca poďakovať a prajeme všetkým krásne Vianoce!

jhh&co

Tlačíme! Juchú!

Update #6, 04.12.2015

Milí priatelia,

je to neuveriteľné, ale je to tu! Knižka je v tlači.

Tu je pár náhľadov, aby ste videli, ako to vyzerá, keď už to viac nie je v našich rukách, ale pracujú stroje.

V ďalších dňoch sa ešte bude tlačiť obálka a potom sa knižka musí zviazať.

Čoskoro vám dáme vedieť, že je definitívne hotová, že ju môžete očakávať v schránkach alebo sa pre ňu niekde zastaviť. Samozrejme nezabúdame na vaše odmeny! :)

Ešte raz veľké ďakujem, je to aj vaša zásluha! Ste super.

Prajeme všetkým krásneho Mikuláša a tešte sa s nami na najbližšie dni!

jana & co

Yes! Yes! Yes!

Update #5, 14.10.2015

Priatelia,

tralalala :)

kampaň je na konci a vďaka vám všetkým, je viac ako úspešná. 218 slovom dvestoosemnásť percent! Neuveriteľné. Srdce mi ešte stále skáče ako divé samou radosťou.

Okrem úprimného poďakovania, by som vám rada dala vedieť, čo sa bude diať s vyzbieranou sumou peňazí. Celá pôjde do knižky a vecí s tým súvisiacimi.

Najväčšia časť financií pôjde na tlač. Pri náklade 700 ks by malo ísť o 3000 až 3500 eur vrátane dph. Pri príprave knižky do tlače, urobíme všetko preto, aby bola naozaj výnimočná.

Ďalšie financie poputujú na zvýšenie doteraz len symbolického honoráru pre našu milú ilustrátorku, na honorár pre naše "PR oddelenie", ktoré doteraz pracovalo dobrovoľne, ale myslím si, že si zaslúži odmenu.

Prípadný zvyšok sa použije na distribúciu objednaných knižiek. A ... last but not least... samozrejme nezabúdame na percentá pre tento portál, ktorý nám poskytol priestor a podporu.

Ďakujem. Ďakujem. Ďakujem vám.

jana & môj milý tím

P.S. Knižky očakávajte v schránkach niekedy v decembri, určite pred Vianocami.

Dovtedy dovidenia!
Posledná šanca!

Update #4, 11.10.2015

Milí priatelia,

tento pondelok je posledným dňom, kedy sa ešte dá na StartLabe predobjednať knižka Cesta na svet. Väčšina z vás na ňu už isto netrpezlivo čaká (rovnako ako my), ale ešte možno viete aj o niekom inom, komu by sa zišla či páčila. Ak áno, zajtra je posledná šanca získať ju výhodnejšie vopred!

Zároveň sa vám na konci tejto kampane chceme z celého srdca poďakovať za vašu podporu! Ste neuveritelní, na začiatku sa nám o niečom takom ani nesnívalo, vážne! Bol to úžasný mesiac a nám sa splnil sen. Dúfame, že aj vy budete mať z knižky radosť.

Ďakujeme!

Tešíme sa, ďakujeme a pokračujeme!

Update #3, 30.09.2015

Milí priatelia,

včera sa nám podarilo dosiahnuť našu cieľovú sumu a to jedine vďaka vám všetkým, ktorí ste prispeli. Ďakujeme z celého srdca, máme obrovskú radosť!

Dosiahnutím cieľovej sumy, ale kampaň nekončí! A ani naša práca, do ktorej vrážame všetko nadšenie, snahu a spánok. A čím viac financií sa nám podarí vyzbierať aj nad minimálnu sumu, tým lepší môže byť výsledok.

Zároveň je dnes už vďaka vám jasné, že knižka z tlačiarne naozaj vyjde a preto nás neváhajte ďalej podporovať a objednávať v "predpredaji" cez našu kampaň na StartLab-e. Povedzte aj kamošom, súčasným i budúcim rodičom, učiteľom, komukoľvek, koho by mohla zaujať!

Nezabudnite, že máme k "mání" ešte aj pár parádnych odmien.

Ďakujeme&Pokračujeme.

juchuuuu!


Pridali sme odmeny, čo sa minuli!

Update #2, 17.09.2015

Pre veľký záujem o originálne ilustrácie pridávame ešte jednu sadu ručne robených a signovaných obrázkov.

Limitovaná edícia je síce limitovaná, ale nás predsa baví kresliť! Naša ilustrátorka teda špeciálne pre vás prebdie zopár ďalších nocí a vytvorí novú limitovanú sériu obrázkov veľkosti A5. Tentokrát to ale bude o čosi drahšie! K tomu však pribalíme knižku aj s osobným venovaním!

Ďakujeme!

Jupí jeeej!

Update #1, 16.09.2015

Ste úžasní. Už sa vďaka vám všetkým podarila vyzbierať prvá tisícka a to za tri dni! Chceme sa vám všetkým poďakovať za príspevky, a zvlášť aj za slová podpory. Máme z toho obrovskú radosť!

Podporovatelia251

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Jana H. Hoffstädter

Jana H. Hoffstädter

Založila a vedie vydavateľstvo E.J. Publishing. Pracovala ako lektorka nemeckého jazyka so špecializáciou na vzdelávanie dospelých, momentálne však neučí, naplno sa venuje vydavateľstvu. Okrem toho aj prekladu, písaniu a editovaniu. Je autorkou jednej knižky pre deti a pracuje na ďalších. Voľakedy bola redaktorkou denníka Sme, ale to je už skutočne dávno. Dnes občas prispieva do online magazínu Kurník. Okrem toho veľa číta, vkuse na niečo pindá a je závislá na káve a cukre. Má 10-ročného syna Eda.

Boris Meluš

Boris Meluš

Grafický dizajnér venujúci sa najmä dizajnu kníh a iných kultúrnych udalostí. Niektoré knihy, ktoré navrhuje občas aj vydáva v malom rodinnom vydavateľstve O.K.O., ktoré sa zameriava najmä na vizuálne knihy v kvalitnej úprave.

Petra Lukovicsová

Petra Lukovicsová

Knižku nakreslila. Je to kreatívny človek, mama dvoch dievčatiek, manželka jedného muža, ilustrátorka vo voľnom čase, rozumej: keď všetci spia. Študovala tvorbu hračiek a vždy rada tvorila. Čím ďalej, tým viac sa venuje ilustráciám.

Meno a priezvisko Jana H. Hoffstädter
Web www.facebook.com/cestanasvet

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt