Vegánske hody 2017

Vegánske hody 2017

Ľudské stravovanie dnes patrí k hlavným príčinám klimatických zmien a každý rok pripraví o život desiatky miliárd takzvaných hospodárskych zvierat. My sme sa to rozhodli zmeniť. Preto ľuďom ukazujeme, že udržateľné a ohľaduplné stravovanie môže byť naozaj chutné. Podporte nás a pomôžte nám priniesť skutočnú zmenu pre zvieratá a zreálniť šancu na zastavenie klimatických zmien ešte dnes!

Podujatie
Zdravie
Vegánske hody 2017
Získaná suma
31%

1 543 €

z cieľovej sumy
5 000 €

flexibilné financovanie

Kampaň bola

ukončená

O projekte

Ľudské stravovanie dnes patrí k hlavným príčinám klimatických zmien a popritom každý rok pripraví o život desiatky miliárd takzvaných hodpodárskych zvierat. My sme sa to rozhodli zmeniť. Preto ľuďom ukazujeme, že udržateľné a ohľaduplné stravovanie môže byť naozaj chutné.

Vegánske hody už deviaty rok približujú tisíckam ľudí jednoduchosť udržateľného a ohľaduplného stravovania. Pravidelne ľuďom prinášame desiatky obchodov a reštaurácií s ponukou jedál bez živočíšnych výrobkov. Každoročne dávame priestor kuchárskym talentom a pomáhame im naštartovať svoje vegánske podnikanie. Rozmach vegánstva, ktorým si za nášho pôsobenia prešla Bratislava, teraz chceme zopakovať aj v ďalších slovenských mestách.

Nový začiatok v Košiciach a Žiline nebude ľahký, preto sa na vás obraciame s prosbou o pomoc. S vašou podporou dokážeme priniesť skutočnú zmenu pre zvieratá a zreálniť šancu na zastavenie klimatických zmien. Staňte sa súčasťou tejto zmeny ešte dnes a podporte náš projekt na StartLabe!Na organizáciu tohtoročných Vegánskych hodov v Bratislave, Košiciach a v Žiline potrebujeme 25 000 €. S vašou pomocou chceme naplniť jednu pätinu, teda 5000 €. Peniaze poputujú na pokrytie nákladov spojených s organizáciou všetkých troch podujatí – prenájom priestorov, zakúpenie pultu pre kuchárske show, zabezpečenie celodenného programu, po prvý krát aj kompostovanie takmer všetkého odpadu z podujatia, ako aj primeranej propagácie, ktorá nám umožní čo najlepšie priblížiť našu prácu ľuďom. Každé euro nám pomôže priblížiť sa k zaplateniu nášho rastu do ďalších miest a k možnosti ukázať ľuďom, aké chutné a jednoduché je stravovať sa udržateľne a ohľaduplne.

Vaša podpora sa samozrejme nezaobíde bez odmeny, ktorou bude špeciálna edícia hrnčekov, tričiek a záster, VIP vstupy na všetky naše podujatia, či jedinečná výšivka od kolektívu Kundy Crew.

Podporte náš projekt ešte dnes a pomôžte nám priniesť skutočnú zmenu pre zvieratá!


O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Hrnček s motívom Jem Pre Lepší Svet

Minimálna výška príspevku

15

Keramický hrnček so špeciánym motívom Jem Pre Lepší Svet.

Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

Minimálna výška príspevku

20

Tričko so špeciálnym motívom Jem Pre Lepší Svet vyrobené z organickej bavlny a s certifikátmi o pracovných podmienkach a chemikáliach použitých pri výrobe.

Kuchynská zástera s motívom Jem Pre Lepší Svet

Minimálna výška príspevku

30

Zástera, vďaka ktorej v kuchyni jasne ukážeš, čo patrí na tanier a čo nie!

Rezervované miesto v prvej rade na všetkých našich podujatiach na rok dopredu

Minimálna výška príspevku

50

Ideálne riešenie pre tých, čo bažia po nových vedomostiach z dielne domácich aj zahraničných prednášajúcich, či po premiérach najnovších dokumentárnych filmov z oblasti práv zvierat a vegánstva, no nechcú riskovať, že sa im neujde to najlepšie miesto.

Tematická výšivka od kolektívu Kundy Crew

Minimálna výška príspevku

100

Tematická výšivka od kolektívu venujúcemu sa radikálnemu vyšívaniu Kundy Crew.

Strieborný VIP vstup na Vegánske hody 2017

Minimálna výška príspevku

500

Prednostný a bezplatný prístup k jedlu vo všetkých stánkoch pre jednu osobu na Vegánske hody Bratislava, Košice a Žilina. Odmena vhodná pre každého človeka, pre ktorého je udržateľnosť a ohľaduplnosť vášňou.

Zlatý VIP vstup na Vegánske hody 2017

Minimálna výška príspevku

1 000

Prednostný a bezplatný prístup k jedlu vo všetkých stánkoch pre tri osoby na Vegánske hody Bratislava, Košice a Žilina. Ideálna možnosť pre každého človeka, pre ktorého je udržateľnosť a ohľaduplnosť vášňou a ktorý sa rád podelí s priateľmi a priateľkami.

Novinky

Vegánske hody 2017 - alebo čo sme vďaka vám dokázali

Update #2, 09.11.2017

Dobrý deň,

Vegánske hody 2017 máme úspešne za sebou a je čas pripomenúť si, čo sa nám všetko počas jesene podarilo. Vďaka vašej podpore sme dokázali zrealizovať zatiaľ rekordný počet vegánskych food festivalov na Slovensku, ktoré spoločne prilákali približne 12 000 ľudí!

Tí mali jedinečnú príležitosť na vlastné oči spoznať kvality udržateľnej a ohľaduplnej kuchyne. A ako už býva zvykom, Vegánske hody opäť pritiahli prevažne nevegánske publikum, ktoré tvorilo 60 % všetkých návštevníkov a návštevníčok. Tí/ie tvoria kľúčové publikum na našej spoločnej ceste k budovaniu udržateľného a ohľaduplného stravovania.

Dokopy sa Vegánskych hodov zúčastnilo až 20 kuchýň kuchárskych talentov, z čoho tri získali aj ocenenie za najlepšiu kuchyňu Vegánskych hodov 2017. Veríme, že rovnako ako v minulosti, budú tieto kuchyne už čoskoro ponúkať svoje vegánske špeciality vo svojich vlastných prevádzkach.

Tento ročník zároveň priniesol veľkú pozornosť zo strany médií a napredovanie vegánstva na Slovensku sa nám podarilo dostať do hlavného spravodajstva hneď dvakrát! O tom, aké jednoduché je udržateľné a ohľaduplné stravovanie sa tak dodatočne dozvedeli ďalšie státisíce ľudí prostredníctvom televíznych obrazoviek.

Deviaty ročník Vegánskych hodov sa tak stal zároveň jedným z najúspešnejších v histórii. Celkové náklady na organizáciu troch festivalov dosiahli výšku viac ako 21 000€. Pokrytie týchto nákladov a realizácia Vegánskych hodov by bez podpory od ľudí ako ste vy, nebola nikdy možná. Za to vám patrí ešte raz veľké poďakovanie!

Ak nám chcete pomôcť pripravovať Vegánske hody aj v ďalších mestách a ďalej tak rozvíjať udržateľné a ohľaduplné stravovanie na Slovensku, pridajte sa medzi našich pravidelných podporovateľov a podporovateľky: https://veganskehody.darujme.sk/787/

Našu prácu môžete ďalej sledovať v našom newsletteri: https://www.veganskehody.sk/newsletter/

Alebo v našej novej celoslovenskej vegánskej skupine na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/veganstvo/

Ďakujeme vám za vašu štedrú podporu! Bez vás by sme to nedokázali!

S pozdravom a prianím pekného dňa,

Martin Smrek a tím Vegánskych hodov

PS: Pokiaľ ešte nemáte v rukách tričká alebo zástery, ozvite sa nám. Hrnčeky budeme rozposielať už čoskoro a za komplikácie sa ešte raz ospravedlňujeme.

Vďaka vám môžeme ďalej rozvíjať udržateľné a ohľaduplné stravovanie.

Update #1, 10.10.2017

Milí podporovatelia a podporovateľky,

našu kampaň sme nedávno ukončili a vďaka vašim darom sa nám podarilo vyzbierať skvelých 1543€. Svoj cieľ sme síce nedosiahli, ale podarilo sa nám priblížiť o 1543€ bližšie k úspešnému realizovaniu Vegánskych hodov v Bratislave, Košiciach a v Žiline. Ďakujeme! Vďaka vašej podpore tak môžeme približovať udržateľné a ohľaduplné stravovanie ďalším tisíckam ľudí v ďalších dvoch mestách a urobiť ďalší veľký krok v zmene ľudského stravovania.

V najbližších týždňoch postupne nájdete vo svojich schránkach aj vami zvolené odmeny. Ak ste nám náhodou nedali svoju poštovú adresu, sledujte prosím svoju emailovú schránku, aby sme s vami mohli dohodnúť detaily. Rovnako budeme kontaktovať tých/tie z vás, ktorí/é si objednali tričká ohľadom strihu a veľkosti.

Zároveň si už túto nedeľu budete môcť naživo vychutnať výsledky vašej podpory. Čaká nás totiž posledné z tohtoročných podujatí – Vegánske hody Žilina 2017 – ktoré sa bude konať už túto nedeľu 15.10. na stanici Žilina-Zárečie. Na vlastné oči tak môžete vidieť, koľko ľudí dokáže naše spoločné úsilie osloviť a ukázať im udržateľné a ohľaduplné alternatívy.

Ďakujeme vám, že ste umožnili naplnenie našich plánov s rozširovaním Vegánskych hodov do ďaľších miest Slovenska. Spoločne skutočne dokážeme priniesť zmenu pre zvieratá!

Ďakujeme!

S pozdravom,

Martin Smrek a tím Vegánskych hodov.

Podporovatelia

👤 Annamaria Pottmann Oravkinova

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

20 €

👤 Kristina Kastnerova

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

20 €

👤 Miroslav Gallo

🎁 Hrnček s motívom Jem Pre Lepší Svet

💬 Som rad sa mozem podielat na zmene ludskeho stravovania s cielom prinasat kvalitne a chutne stravovanie pri zachovani ohladuplnosti voci zvieratam.

15 €

👤 Ľubomíra Beňovičová

10 €

👤 Rafael Rafaj

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

50 €

👤 Miroslav Mikletič

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

20 €

👤 Jana Tomková

🎁 Kuchynská zástera s motívom Jem Pre Lepší Svet

30 €

👤 Dária Žáčiková

30 €

👤 Beáta Gildeinová

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Kuchynská zástera s motívom Jem Pre Lepší Svet

30 €

👤 Juraj Jenca

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

💬 Drzim palce :) velmi

20 €

👤 Erika Kollarova

💬 Drzim palce :)

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

💬 Priatelia, prajem vam vela zdaru vo vasej neocenitelnej praci. S radostou a nadsenim pozorujeme narast zaujmu o veci veganske na Slovensku,za ktory ste vy jednoznacne zodpovedni :-) Nech sa vam aj nadalej dari.

52 €

👤 Ľubica Buršáková

5 €

👤 Mária Chrapeková

🎁 Hrnček s motívom Jem Pre Lepší Svet

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

25 €

👤 Lukas

20 €

👤 Shorty

🎁 Hrnček s motívom Jem Pre Lepší Svet

15 €

👤 Lenka

💬 Do toho!

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

20 €

👤 Daniel Tomčala

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

20 €

👤 Marcus Ivaška

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

20 €

👤 Lukas Jonov

💬 Tričko s motívom Jem pre lepší svet M-M

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Hrnček s motívom Jem Pre Lepší Svet

15 €

👤 Veronika Kočišová

🎁 Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

20 €

👤 Lucia Jancová

🎁 Hrnček s motívom Jem Pre Lepší Svet

15 €

👤 Peter Kralovič

15 €

👤 Linda Polakovičová

5 €

👤 Nikola

5 €

👤 Jakub Kotrbanec

🎁 Hrnček s motívom Jem Pre Lepší Svet

💬 Ku zásielke pripíšte moje meno a "AD A91"

15 €

   1 2 3

Autori

OZ VEGÁNSKE HODY

OZ VEGÁNSKE HODY

Roman Facuna

Roman Facuna

Od roku 2015 pôsobí v OZ VEGÁNSKE HODY ako dobrovoľník. Aktuálne má na starosti komunikáciu s reštauráciami a amatérskými kuchyňami. Popri tom spolupracuje na ďalších projektoch.

Marek Fajth

Marek Fajth

Začínal v OZ VEGÁNSKE HODY ako dobrovoľník. Momentálne je členom organizačného tímu Vegánskych hodov.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Hrnček s motívom Jem Pre Lepší Svet

Minimálna výška príspevku

15

Keramický hrnček so špeciánym motívom Jem Pre Lepší Svet.

Tričko s motívom Jem Pre Lepší Svet

Minimálna výška príspevku

20

Tričko so špeciálnym motívom Jem Pre Lepší Svet vyrobené z organickej bavlny a s certifikátmi o pracovných podmienkach a chemikáliach použitých pri výrobe.

Kuchynská zástera s motívom Jem Pre Lepší Svet

Minimálna výška príspevku

30

Zástera, vďaka ktorej v kuchyni jasne ukážeš, čo patrí na tanier a čo nie!

Rezervované miesto v prvej rade na všetkých našich podujatiach na rok dopredu

Minimálna výška príspevku

50

Ideálne riešenie pre tých, čo bažia po nových vedomostiach z dielne domácich aj zahraničných prednášajúcich, či po premiérach najnovších dokumentárnych filmov z oblasti práv zvierat a vegánstva, no nechcú riskovať, že sa im neujde to najlepšie miesto.

Tematická výšivka od kolektívu Kundy Crew

Minimálna výška príspevku

100

Tematická výšivka od kolektívu venujúcemu sa radikálnemu vyšívaniu Kundy Crew.

Strieborný VIP vstup na Vegánske hody 2017

Minimálna výška príspevku

500

Prednostný a bezplatný prístup k jedlu vo všetkých stánkoch pre jednu osobu na Vegánske hody Bratislava, Košice a Žilina. Odmena vhodná pre každého človeka, pre ktorého je udržateľnosť a ohľaduplnosť vášňou.

Zlatý VIP vstup na Vegánske hody 2017

Minimálna výška príspevku

1 000

Prednostný a bezplatný prístup k jedlu vo všetkých stánkoch pre tri osoby na Vegánske hody Bratislava, Košice a Žilina. Ideálna možnosť pre každého človeka, pre ktorého je udržateľnosť a ohľaduplnosť vášňou a ktorý sa rád podelí s priateľmi a priateľkami.