Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Aký priestor chceme vytvoriť?

Klub .pod lampou bude diskusný priestor, občasná kaviareň a najmä miesto stretnutí. V duchu tradície relácie .pod lampou v ňom chceme organizovať diskusie na spoločenské, politické či vedecké témy. Bude to priestor otvorený myšlienkam, názorom a nápadom. Podujatia budeme natáčať a zverejňovať na našej stránke www.tyzden.sk, prípadne aj streamovať na Facebooku.

Väčšinu podujatí chceme sprístupniť buď bezplatne alebo za symbolický poplatok. Nájomné chceme totiž financovať najmä prostredníctvom kurzov, ktoré organizujeme (Mediálna škola .týždňa, Master class) a tiež poskytnutím priestoru ďalším subjektom pre ich vlastné podujatia (školenia, workshopy a pod.).

Ako použijeme vaše peniaze?
Vyzbierané peniaze použijeme najmä na zafinancovanie klimatizácie, zariadenia priestoru - barová časť, stoličky v diskusnej časti a na zabezpečenie natáčacej techniky.

Kedy Klub .pod lampou otvoríme?
Najťažšiu časť práce v priestoroch - vypratávanie a búranie - už máme za sebou, a tak veríme, že priestor začneme využívať už koncom októbra. Práce stále prebiehajú, získanie financií od vás ich však výrazne urýchli.

Kde sa Klub .pod lampou nachádza?
Priestory Klubu .pod lampou sa nachádzajú na prízemí v budove Evanjelického cirkevného zboru v Bratislave na Palisádoch. V minulosti bola v týchto priestoroch lekáreň, momentálne je priestor nevyužívaný. V tejto budove sídli aj naše vydavateľstvo časopisu .týždeň. Ide o vyše storočnú budovu, bývalú evanjelickú nemocnicu, v ktorej sa v roku 1968 uskutočnila prvá transplantácia srdca v Československu.

Štefan Hríb ukazuje súčasný stav priestorov

Pred a po

Súčasný stav priestorov


Nákres zrekonštruovaného priestoru

Vizualizácia zrekonštruovaného priestoru

Podporiť

Novinky1

Jedno veľké ďakujeme a ideme ďalej

Update #1, 12.10.2017

Milé podporpovateľky a milí podporovatelia,

náš projekt Klub .pod lampou naplnil na StartLabe financovanie skôr, než sme vôbec dúfali. To nás naozaj príjemne prekvapilo a teraz nás ešte ďalej teší, že stále pribúdate ďalší a ďalší podporovatelia. Nabíja nás to energiou a poháňa naše práce napred. V týchto dňoch sme v budúcich priestoroch Klubu vyrovnávali podlahu, pokladali základné nátery a pustili sme sa do opravy okien.

Ozvalo sa nám veľa z vás, že by ste radi prispeli aj inou formou, a tak sme sa rozhodli, že atmosféru Klubu .pod lampou dotvorí aj nábytok od našich priaznivcov, ktorý dostane druhú šancu. Možno to poznáte. Máte nejaký starší nábytok, aj by ste sa ho potrebovali zbaviť, ale nechcete ho vyhodiť. Naopak, chcete, aby ešte plnil niekde svoj účel. Takže ak náhodou máte nasledovné kusy nábytku, píšte na simsikova@tyzden.sk.

Hľadáme:

  • zopár pohodlných kresiel (privítame aj staršie pekné kusy),
  • stohovacie stoličky do publika,
  • okolo 200 štvorcových metrov čierneho hrubého závesu do divadelno-diskusnej časti,
  • barové stoličky,
  • kaviarenské stoličky (privítame aj staršie a rôzne druhy),
  • kaviarenské stoly.

A na záver vám posielame video, v ktorom Eugen Korda hovorí, kam pozve toho človeka, ktorý si ako odmenu kúpi večeru s ním.


Tešíme sa na vás v Klube .pod lampou a budeme radi, ak našu StartLab výzvu aj zazdieľate.

Podporovatelia178

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Štefan Hríb

Štefan Hríb

Ako šéfredaktor spája rôzne svety a názory do tvorivého celku. Najradšej píše o veciach, na ktoré panuje jasný názor a pritom je to inak. Začínal s výskumom supravodivosti, neskôr pracoval v Lidových novinách, Rádiu Slobodná Európa a Domino Fóre. Dúfa, že .pod lampou sa naučil počúvať ľudí. Jeho charakteristická vlastnosť je hlad – po vzťahoch, kvalite, nových veciach, elementárnom dobre. Voľný čas trávi futbalom, tenisom a pri víne s priateľmi, ale aj s úplne stratenými existenciami. Rád hrá hry typu Plants versus zombies a okrem Ridleyho Scotta pozerá aj dojáky à la Titanic. Ako neprávom vyhlásený moralista a rusofób má rád Slovan v KHL.

Názov organizácie .týždeň - fond pre kvalitnú žurnalistiku
Sídlo Bratislava
Adresa Partizánska 2, 81103 Bratislava, Bratislava
Web https://www.tyzden.sk/info/fond/ludia-kontakty/

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)


5 € 5 000 €

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania StartLab.sk

Kontakt