Klub .pod lampou

Klub .pod lampou

Klub .pod lampou bude priestor, v ktorom budeme organizovať diskusie, stretnutia a rôzne podujatia v duchu otvorenosti, rôznorodosti a zvedavosti. Podporte vytvorenie Klubu .pod lampou a staňte sa tak jeho súčasťou.

Kultúra
Lokálny rozvoj
Klub .pod lampou
Získaná suma
203%

10 151 €

z cieľovej sumy
5 000 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Aký priestor chceme vytvoriť?

Klub .pod lampou bude diskusný priestor, občasná kaviareň a najmä miesto stretnutí. V duchu tradície relácie .pod lampou v ňom chceme organizovať diskusie na spoločenské, politické či vedecké témy. Bude to priestor otvorený myšlienkam, názorom a nápadom. Podujatia budeme natáčať a zverejňovať na našej stránke www.tyzden.sk, prípadne aj streamovať na Facebooku.

Väčšinu podujatí chceme sprístupniť buď bezplatne alebo za symbolický poplatok. Nájomné chceme totiž financovať najmä prostredníctvom kurzov, ktoré organizujeme (Mediálna škola .týždňa, Master class) a tiež poskytnutím priestoru ďalším subjektom pre ich vlastné podujatia (školenia, workshopy a pod.).

Ako použijeme vaše peniaze?
Vyzbierané peniaze použijeme najmä na zafinancovanie klimatizácie, zariadenia priestoru - barová časť, stoličky v diskusnej časti a na zabezpečenie natáčacej techniky.

Kedy Klub .pod lampou otvoríme?
Najťažšiu časť práce v priestoroch - vypratávanie a búranie - už máme za sebou, a tak veríme, že priestor začneme využívať už koncom októbra. Práce stále prebiehajú, získanie financií od vás ich však výrazne urýchli.

Kde sa Klub .pod lampou nachádza?
Priestory Klubu .pod lampou sa nachádzajú na prízemí v budove Evanjelického cirkevného zboru v Bratislave na Palisádoch. V minulosti bola v týchto priestoroch lekáreň, momentálne je priestor nevyužívaný. V tejto budove sídli aj naše vydavateľstvo časopisu .týždeň. Ide o vyše storočnú budovu, bývalú evanjelickú nemocnicu, v ktorej sa v roku 1968 uskutočnila prvá transplantácia srdca v Československu.

Štefan Hríb ukazuje súčasný stav priestorov

Pred a po

Súčasný stav priestorov


Nákres zrekonštruovaného priestoru

Vizualizácia zrekonštruovaného priestoru

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Mesačné digitálne predplatné .týždňa

Minimálna výška príspevku

10

Vaše meno zverejníme v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise a získate mesačné digitálne predplatné na www.tyzden.sk.

Mesačné printové a digitálne predplatné .týždňa

Minimálna výška príspevku

15

Vaše meno zverejníme v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise a získate mesačné digitálne a printové predplatné na .týždňa.

Kniha z nášho vydavateľstva podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku

20

Vyberte si svoju odmenu v podobe niektorej knihy z nášho vydavateľstva. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Vyberte si knihu tu a napíšte nám jej názov do poznámky.

Kniha z nášho vydavateľstva podľa vlastného výberu a polročné digitálne predplatné .týždňa

Minimálna výška príspevku

50

Vyberte si svoju odmenu v podobe niektorej knihy z nášho vydavateľstva a získate aj polročné digitálne predplatné na www.tyzden.sk. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Vyberte si knihu tu a napíšte nám jej názov do poznámky.

Vaše meno v Klube .pod lampou a pozvanie na slávnostné otvorenie

Minimálna výška príspevku

100

Vaše meno zvečníme priamo v priestoroch Klubu .pod lampou. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Eugenom Kordom

Minimálna výška príspevku

300

Náš redaktor Eugen Korda vás pozve do reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Michalom Magušinom

Minimálna výška príspevku

300

Náš redaktor Michal Magušin vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Borisom Némethom

Minimálna výška príspevku

300


Náš fotograf Boris Németh vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Natočenie rozhovoru alebo relácie s vami

Minimálna výška príspevku

1 000

Štefan Hríb vás vyspovedá v krátkom úvode do jednej z relácii .pod lampou. Stanete sa tak súčasťou jednej z častí legendárnej diskusnej relácie. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise a nebude chýbať pozvanie na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou.

Večera so Štefanom Hríbom

Minimálna výška príspevku

500

Náš šéfredaktor Štefan Hríb vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Marínou Galisovou

Minimálna výška príspevku

300

Naša redaktorka Marína Galisová vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie v Banskej Bystrici. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Martinom Mojžišom

Minimálna výška príspevku

300

Náš redaktor Martin Mojžiš vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Michalom Novotom

Minimálna výška príspevku

300

Náš redaktor Michal Novota vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Novinky

Pozývame sa do .klubu pod lampou

Update #3, 01.02.2018

Milí naši podporovatelia,

trvalo to dlhšie, ako sme chceli, ale napokon sa to podarilo a konečne vás môžeme pozvať do .klubu pod lampou, ktorý vznikol aj vďaka vašej podpore. Februárový program je prvý, ktorý môžeme takto v celku predstaviť a ako vidíte, je riadne nabitý. Staňte sa aj fanúšikom .klubu na Facebooku, aby ste mali vždy najnovšie informácie.

Tešíme sa na stretnutie s vami či už na podujatiach alebo aj mimo nich.

Váš .týždeň

Naša výzva skončila, ale celé to ešte len začína

Update #2, 30.10.2017

Milé podporovateľky a podporovatelia!

Veľmi pekne Vám ďakujeme, že ste nám pomohli naplniť našu prvú StartLabovú kampaň a to hneď na 203 %. Získali sme 10 151 eur, ktoré nám pomôžu pripraviť priestor Klubu .pod lampou a uskutočniť v ňom prvé podujatia už v novembri. Dáme Vám o nich vedieť, pretože ste naši najvzácnejší hostia. Zároveň to, ako ste nás podporili, nás nabíja neuveriteľnou chuťou a energiou a sami sa už nevieme dočkať otvorenia Klubu a naháňame všetkých zúčastnených v procese, aby trochu pridali. :)

Tí, ktorí ste si zvolili nejakú odmenu, tak ste ju už buď obdržali (digitálne/printové predplatné, knihy z nášho vydavateľstva), alebo ju ešte len pripravujeme (večere, Vaše meno v Klube .pod lampou). Poďakovanie v našom časopise budete môcť nájsť v čísle 49, ktoré vyjde 4. decembra 2017.

Stále prijímame pre náš priestor aj pohodlné kreslá, stoličky, pohovky či stoly. Ak máte nejaký starší nábytok, aj by ste sa ho potrebovali zbaviť, ale nechcete ho vyhodiť, píšte na simsikova@tyzden.sk.

Na záver ešte jedno video. Aj Michal Magušin bude využívať priestory Klubu .pod lampou na diskusie s hosťami, na ktoré budete môcť prísť aj vy. Čo myslíte, koho si chce pozvať ako prvého?

Jedno veľké ďakujeme a ideme ďalej

Update #1, 12.10.2017

Milé podporpovateľky a milí podporovatelia,

náš projekt Klub .pod lampou naplnil na StartLabe financovanie skôr, než sme vôbec dúfali. To nás naozaj príjemne prekvapilo a teraz nás ešte ďalej teší, že stále pribúdate ďalší a ďalší podporovatelia. Nabíja nás to energiou a poháňa naše práce napred. V týchto dňoch sme v budúcich priestoroch Klubu vyrovnávali podlahu, pokladali základné nátery a pustili sme sa do opravy okien.

Ozvalo sa nám veľa z vás, že by ste radi prispeli aj inou formou, a tak sme sa rozhodli, že atmosféru Klubu .pod lampou dotvorí aj nábytok od našich priaznivcov, ktorý dostane druhú šancu. Možno to poznáte. Máte nejaký starší nábytok, aj by ste sa ho potrebovali zbaviť, ale nechcete ho vyhodiť. Naopak, chcete, aby ešte plnil niekde svoj účel. Takže ak náhodou máte nasledovné kusy nábytku, píšte na simsikova@tyzden.sk.

Hľadáme:

  • zopár pohodlných kresiel (privítame aj staršie pekné kusy),
  • stohovacie stoličky do publika,
  • okolo 200 štvorcových metrov čierneho hrubého závesu do divadelno-diskusnej časti,
  • barové stoličky,
  • kaviarenské stoličky (privítame aj staršie a rôzne druhy),
  • kaviarenské stoly.

A na záver vám posielame video, v ktorom Eugen Korda hovorí, kam pozve toho človeka, ktorý si ako odmenu kúpi večeru s ním.


Tešíme sa na vás v Klube .pod lampou a budeme radi, ak našu StartLab výzvu aj zazdieľate.

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vaše meno v Klube .pod lampou a pozvanie na slávnostné otvorenie

100 €

👤 Ondrej Dostal

🎁 Večera s Marínou Galisovou

300 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Daniel Blonski

15 €

👤 Peter Zoľák

🎁 Vaše meno v Klube .pod lampou a pozvanie na slávnostné otvorenie

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Natočenie rozhovoru alebo relácie s vami

1 000 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Bruno Sloboda

10 €

👤 Jana Šupovā

💬 Skvely napad. Neviem sa dockat ????

5 €

👤 Zdenka Benedikovičová

5 €

👤 Tomas Bezek

💬 Robite to dobre!

5 €

👤 Miroslav Loci

🎁 Mesačné printové a digitálne predplatné .týždňa

15 €

👤 Miroslav Surmánek

💬 Krásna myšlienka, prajem všetko dobré!

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

30 €

👤 Marek Ladvenica

🎁 Mesačné digitálne predplatné .týždňa

10 €

👤 Milena Prekopová

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Mesačné digitálne predplatné .týždňa

💬 Verím, že klub pod lampou bude prinášať hodnotné celospoločenské diskusie pri dobrej kávičke.

10 €

👤 Martin Holenda

🎁 Vaše meno v Klube .pod lampou a pozvanie na slávnostné otvorenie

100 €

👤 Eva Polakovičová

31 €

👤 Iveta sechnyova

💬 Drzim palce a tesim sa!

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Nech sa Vam prijemne diskutuje

5 €

👤 Marián Luha

🎁 Mesačné printové a digitálne predplatné .týždňa

15 €

👤 Filip Roháček

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

200 €

👤 Anonymný podporovateľ

35 €

👤 Tomáš Sucharek

🎁 Mesačné digitálne predplatné .týždňa

💬 ďakujem za to, čo robíte

10 €

👤 František Sokol

🎁 Kniha z nášho vydavateľstva podľa vlastného výberu

💬 Dva hrby ťavy

20 €

👤 Rastislav Kandra

🎁 Kniha z nášho vydavateľstva podľa vlastného výberu

20 €

👤 Henrich Tóth

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

   1 2 3 4 ... 7

Autori

Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

.týždeň - fond pre kvalitnú žurnalistiku

.týždeň - fond pre kvalitnú žurnalistiku

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Mesačné digitálne predplatné .týždňa

Minimálna výška príspevku

10

Vaše meno zverejníme v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise a získate mesačné digitálne predplatné na www.tyzden.sk.

Mesačné printové a digitálne predplatné .týždňa

Minimálna výška príspevku

15

Vaše meno zverejníme v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise a získate mesačné digitálne a printové predplatné na .týždňa.

Kniha z nášho vydavateľstva podľa vlastného výberu

Minimálna výška príspevku

20

Vyberte si svoju odmenu v podobe niektorej knihy z nášho vydavateľstva. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Vyberte si knihu tu a napíšte nám jej názov do poznámky.

Kniha z nášho vydavateľstva podľa vlastného výberu a polročné digitálne predplatné .týždňa

Minimálna výška príspevku

50

Vyberte si svoju odmenu v podobe niektorej knihy z nášho vydavateľstva a získate aj polročné digitálne predplatné na www.tyzden.sk. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Vyberte si knihu tu a napíšte nám jej názov do poznámky.

Vaše meno v Klube .pod lampou a pozvanie na slávnostné otvorenie

Minimálna výška príspevku

100

Vaše meno zvečníme priamo v priestoroch Klubu .pod lampou. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Eugenom Kordom

Minimálna výška príspevku

300

Náš redaktor Eugen Korda vás pozve do reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Michalom Magušinom

Minimálna výška príspevku

300

Náš redaktor Michal Magušin vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Borisom Némethom

Minimálna výška príspevku

300


Náš fotograf Boris Németh vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Natočenie rozhovoru alebo relácie s vami

Minimálna výška príspevku

1 000

Štefan Hríb vás vyspovedá v krátkom úvode do jednej z relácii .pod lampou. Stanete sa tak súčasťou jednej z častí legendárnej diskusnej relácie. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise a nebude chýbať pozvanie na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou.

Večera so Štefanom Hríbom

Minimálna výška príspevku

500

Náš šéfredaktor Štefan Hríb vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Marínou Galisovou

Minimálna výška príspevku

300

Naša redaktorka Marína Galisová vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie v Banskej Bystrici. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Martinom Mojžišom

Minimálna výška príspevku

300

Náš redaktor Martin Mojžiš vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.

Večera s Michalom Novotom

Minimálna výška príspevku

300

Náš redaktor Michal Novota vás pozve do svojej obľúbenej reštaurácie. Zároveň vás pozveme na slávnostné otvorenie Klubu .pod lampou. Vaše meno zverejníme aj v špeciálnom zozname s poďakovaním v našom časopise.