Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Prvú cieľovú sumu 5 000 € potrebnú na vydanie minimálneho počtu hier sa nám podarilo vyzbierať za neuveriteľné 3 dni. Všetkým vám, skvelým podporovateľom, patrí naša veľká vďaka. Ak by sme však objednali viac kusov, výrobná cena za každú hru sa ešte zníži. A spolu by sme dokázali nemožné:


Hra Rozprávkari do každého detského domova a sociálne slabej rodiny

potrebná suma 30 000 €


Nie všetkým deťom môžu rodičia kúpiť túto hru. Našim snom však je dostať ju do každej rodiny, aj tej sociálnej slabšej, či deťom do detských domovov.

Preto sme sa spojili s neziskovou organizáciou ÚSMEV AKO DAR a vymysleli sme niečo neuveriteľné. Vyrobíme 500 hier navyše, ktoré darujeme na Vianoce všetkým 93 detským domovom na Slovensku a ďalším 400 sociálne slabším rodinám (s ktorými Úsmev ako dar spolupracuje).

Aby sa nám to podarilo, potrebujeme od vás, podporovateľov, nazbierať sumu 30 000 €. Teraz sa to možno javí ako nedosiahnuteľná méta, ale rovnako nedosiahnuteľný cieľ sa nám javilo aj 5000 €. Vaše podporné komentáre či zdieľania nám dávajú nádej, že spoločne dokážeme priniesť rozprávkové Vianoce aj tým deťom, ktoré by si túto hru inak nikdy nezahrali. Ďakujeme.


Rozširujúci balík kariet s novými rozprávkami

potrebná suma 15 000 €


Akonáhle sa nám podarí prekročiť sumu 15 000 €, každý podporovateľ získa bonusovú odmenu - EXTRA balík kariet. Samozrejme, opäť krásne ilustrovaných Tinou Minorovou. Táto odmena sa vzťahuje na aktuálnych, ako aj budúcich podporovateľov.

Toto plánované rozšírenie dotlačíme začiatkom budúceho roka. V obchodoch bude stáť asi 10 €, vy ho takto získate zadarmo.


Kde bolo, tam bolo ...

V rozprávkovom svete nastali zlé časy. Zloduchovia pod velením mocného Grošokráľa ukradli rozprávky. Vyslobodiť ich môžete iba vy. Vžite sa do úlohy rozprávkarov a zdolajte rozprávkových zloduchov.

Vytasíte správnu zbraň? Načasujete želania na pravú chvíľu? Miniete dukáty na najlepší ťah? Pozbierate čo najviac kompletných rozprávok? Vďaka akčným kartám ako Svetovládny rytier, Zbojník Klinko alebo Ďuro-truľo hru môžete zvrátiť jedným ťahom.O projekte

Rozprávkari začali ako rodinný prázdninový projekt. Prvú verziu hry sme hrali najmä s rodinou a kamarátmi. Dostali sme však príležitosť ukázať ju viacerým ostrieľaným hráčom, medzi inými aj Petrovi Černákovi z iHryska, a tí nás povzbudili k ďalšiemu vylepšovaniu. Po desiatkach úprav a stovkách hodín testovania sme vytvorili hru, na ktorú sme hrdí a chceme ju dostať k hravým ľuďom na celom Slovensku.


Ako sa hra hrá

Rozprávkari sú stolová spoločenská hra na motívy Dobšinského rozprávok. Hrá sa kartami na hracej doske s využitím zlatých dukátov a hracích žetónov. Je určená pre dvoch až štyroch hráčov od ôsmich rokov.

Pri vytváraní pravidiel sme sa snažili hlavne o to, aby bola hra jednoduchá a dynamická. Zvládnu ju deti, ktoré vedia napočítať do dvadsať, skúsení hráči sa zabavia pri verzii pre pokročilých a milovníci bleskurýchlych kartových hier si obľúbia minihru Laktibrada, ktorá je súčasťou Rozprávkarov. Skrátka, ak máte radi Dobšinského rozprávky, bude sa vám páčiť aj táto hra.

Hra obsahuje:

» 60 krásne ilustrovaných kariet» 12 dukátov
» hracia doska» 12 žetónov želaní
» 4 bodovacie karty» 6 bonusových žetónov
» 10 akčných kariet» pravidlá a popis hryČo sa vaše deti naučia

Rozprávkové ilustrácie

Už viac ako pol roka na výslednej podobe Rozprávkarov pracuje talentovaná ilustrátorka Tina Minorová. Na šesťdesiatich ilustráciách vdýchla dušu rozprávkam ako Soľ nad zlato, Zlatá priadka, Trojruža alebo Lomidrevo. Veríme, že aj vďaka jej stvárneniu stríg, drakov či macochy sa ďalšej generácii podarí objaviť rozprávkový svet Pavla Dobšinského.

Nepremeškajte jedinečnú príležitosť získať ako odmenu podpísaný poster ilustrácie alebo dokonca originál ilústrácie z hry. Stanete sa tak nielen hrdým majiteľom originálnej hry, ale aj obrazu, ktorého hodnota s pribúdajúcimi rokmi iba porastie. Ak ste niekedy snívali o výhodnej investícii do výtvarného umenia, toto je vaša jedinečná príležitosť. Neváhajte, počet originálnych ilustrácií je obmedzený.
Čo povedali iní
Prečo 5 000 € a prečo nás podporiť

Na vydanie prvých 1000 kusov potrebujeme asi 10 000 €. Prvých 5 000 € sa nám podarilo našetriť. Druhých 5 000 € verím vyzbierame od podporovateľov, ktorí projektu veria. Venoval som projektu skoro každú voľnú chvíľu za posledný rok. Keď som nevládal, vždy som si pripomenul sen, že túto hru doma hrajú stovky či tisíce rodín. Veríme, že rodinám dáme dôvod sadnúť si spoločne k jednému stolu, deti si možno otvoria knihy, ktoré čítali ešte ich rodičia alebo starí rodičia, a vďaka Rozprávkarom sa pre nich stane slovenské kultúrne dedičstvo viac než len prázdnou frázou.


Otázky na telo:Ako podporiť vydanie hry Rozprávkari:

Ak sa vám hra Rozpravkári páči a radi by si ju zahrali či darovali, vyberte si odmenu a výšku finačnej pomoci. Pomôžete dobrej veci a spravíte sebe či rodine krajšie Vianoce.

ODMENY:

Podporiť

Novinky1

Prekročili sme 50 % z cieľovej sumy!

Update #1, 19.10.2017

Naš odvážny sen darovať 500 hier sociálne slabším sa stáva každý deň skutočnejším.

Len vďaka vám podporovateľom sa nám podarilo prekročiť hranicu 15 000€ a sme za polovicou cesty k získaniu dostatočnej sumy, aby sme vedeli vyrobiť 500 hier naviac a v spolupráci s nadáciou Úsmev ich darovať do každého detského domova na Slovensku a ďalším 400 sociálne slabším rodinám.

Veľmi sa tešíme, že sa vám naša hra páči a neskutočne vám ďakujeme.

Prekročenie tejto hranice taktiež znamená, že každý náš aktuálny aj budúci podporovateľ od nás dostane zadarmo rozširujúci balík ku hre, ktorý plánujeme vydať začiatkom budúceho roka a ktorého predpokladaná cena bude 10€.

Ak ste rozmýšlali, že Rozprávkarov by ste možno darovali aj členom rodiny, priateľom alebo známym, teraz je tá najlepšia chvíľa. Hra už je v tlači a dostali sme sľub, že hra bude vyrobená a dodaná včas, začiatkom decembra. Aby ste ju určite mohli schovať medzi darčeky pod vianočný stromček.

Ďakujeme,

Matúš a Klára.

Podporovatelia597

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Matúš Teplický

Matúš Teplický

Otec dvoch detí, ktoré večer bez rozprávky nezaspia.

Obľúbená postava z Dobšinského rozprávok: Ďuro-truľo

Názov organizácie Seiza s.r.o.
Sídlo Bratislava
Telefónne číslo 0907531143

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)


5 € 5 000 €

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania StartLab.sk

Kontakt