Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Kampaň Rozprávkari skončila veľkým úspechom a všetkým podporovateľom veľmi pekne ďakujeme.

Ak ste nestihli projekt podporiť, nevadí. Vďaka iHRYsko.sk si môžete hru predobjednať a zažiť tak rozprávkové Vianoce aj vy. Neváhajte, ide o posledné kusy pri ktorých garantujeme doručenie do Vianoc.

Objednať hru na iHRYsko.sk

__________________________

Prvú cieľovú sumu 5 000 € potrebnú na vydanie minimálneho počtu hier sa nám podarilo vyzbierať za neuveriteľné 3 dni. Všetkým vám, skvelým podporovateľom, patrí naša veľká vďaka. Ak by sme však objednali viac kusov, výrobná cena za každú hru sa ešte zníži. A spolu by sme dokázali nemožné:


Hra Rozprávkari do každého detského domova a sociálne slabej rodiny

potrebná suma 30 000 €


Nie všetkým deťom môžu rodičia kúpiť túto hru. Našim snom však je dostať ju do každej rodiny, aj tej sociálnej slabšej, či deťom do detských domovov.

Preto sme sa spojili s neziskovou organizáciou ÚSMEV AKO DAR a vymysleli sme niečo neuveriteľné. Vyrobíme 500 hier navyše, ktoré darujeme na Vianoce všetkým 93 detským domovom na Slovensku a ďalším 400 sociálne slabším rodinám (s ktorými Úsmev ako dar spolupracuje).

Aby sa nám to podarilo, potrebujeme od vás, podporovateľov, nazbierať sumu 30 000 €. Teraz sa to možno javí ako nedosiahnuteľná méta, ale rovnako nedosiahnuteľný cieľ sa nám javilo aj 5000 €. Vaše podporné komentáre či zdieľania nám dávajú nádej, že spoločne dokážeme priniesť rozprávkové Vianoce aj tým deťom, ktoré by si túto hru inak nikdy nezahrali. Ďakujeme.


Rozširujúci balík kariet s novými rozprávkami

potrebná suma 15 000 €


Akonáhle sa nám podarí prekročiť sumu 15 000 €, každý podporovateľ získa bonusovú odmenu - EXTRA balík kariet. Samozrejme, opäť krásne ilustrovaných Tinou Minorovou. Táto odmena sa vzťahuje na aktuálnych, ako aj budúcich podporovateľov.

Toto plánované rozšírenie dotlačíme začiatkom budúceho roka. V obchodoch bude stáť asi 10 €, vy ho takto získate zadarmo.


Kde bolo, tam bolo ...

V rozprávkovom svete nastali zlé časy. Zloduchovia pod velením mocného Grošokráľa ukradli rozprávky. Vyslobodiť ich môžete iba vy. Vžite sa do úlohy rozprávkarov a zdolajte rozprávkových zloduchov.

Vytasíte správnu zbraň? Načasujete želania na pravú chvíľu? Miniete dukáty na najlepší ťah? Pozbierate čo najviac kompletných rozprávok? Vďaka akčným kartám ako Svetovládny rytier, Zbojník Klinko alebo Ďuro-truľo hru môžete zvrátiť jedným ťahom.O projekte

Rozprávkari začali ako rodinný prázdninový projekt. Prvú verziu hry sme hrali najmä s rodinou a kamarátmi. Dostali sme však príležitosť ukázať ju viacerým ostrieľaným hráčom, medzi inými aj Petrovi Černákovi z iHryska, a tí nás povzbudili k ďalšiemu vylepšovaniu. Po desiatkach úprav a stovkách hodín testovania sme vytvorili hru, na ktorú sme hrdí a chceme ju dostať k hravým ľuďom na celom Slovensku.


Ako sa hra hrá

Rozprávkari sú stolová spoločenská hra na motívy Dobšinského rozprávok. Hrá sa kartami na hracej doske s využitím zlatých dukátov a hracích žetónov. Je určená pre dvoch až štyroch hráčov od ôsmich rokov.

Pri vytváraní pravidiel sme sa snažili hlavne o to, aby bola hra jednoduchá a dynamická. Zvládnu ju deti, ktoré vedia napočítať do dvadsať, skúsení hráči sa zabavia pri verzii pre pokročilých a milovníci bleskurýchlych kartových hier si obľúbia minihru Laktibrada, ktorá je súčasťou Rozprávkarov. Skrátka, ak máte radi Dobšinského rozprávky, bude sa vám páčiť aj táto hra.

Hra obsahuje:

» 60 krásne ilustrovaných kariet» 12 dukátov
» hracia doska» 12 žetónov želaní
» 4 bodovacie karty» 6 bonusových žetónov
» 10 akčných kariet» pravidlá a popis hryČo sa vaše deti naučia

Rozprávkové ilustrácie

Už viac ako pol roka na výslednej podobe Rozprávkarov pracuje talentovaná ilustrátorka Tina Minorová. Na šesťdesiatich ilustráciách vdýchla dušu rozprávkam ako Soľ nad zlato, Zlatá priadka, Trojruža alebo Lomidrevo. Veríme, že aj vďaka jej stvárneniu stríg, drakov či macochy sa ďalšej generácii podarí objaviť rozprávkový svet Pavla Dobšinského.

Nepremeškajte jedinečnú príležitosť získať ako odmenu podpísaný poster ilustrácie alebo dokonca originál ilústrácie z hry. Stanete sa tak nielen hrdým majiteľom originálnej hry, ale aj obrazu, ktorého hodnota s pribúdajúcimi rokmi iba porastie. Ak ste niekedy snívali o výhodnej investícii do výtvarného umenia, toto je vaša jedinečná príležitosť. Neváhajte, počet originálnych ilustrácií je obmedzený.
Čo povedali iní
Prečo 5 000 € a prečo nás podporiť

Na vydanie prvých 1000 kusov potrebujeme asi 10 000 €. Prvých 5 000 € sa nám podarilo našetriť. Druhých 5 000 € verím vyzbierame od podporovateľov, ktorí projektu veria. Venoval som projektu skoro každú voľnú chvíľu za posledný rok. Keď som nevládal, vždy som si pripomenul sen, že túto hru doma hrajú stovky či tisíce rodín. Veríme, že rodinám dáme dôvod sadnúť si spoločne k jednému stolu, deti si možno otvoria knihy, ktoré čítali ešte ich rodičia alebo starí rodičia, a vďaka Rozprávkarom sa pre nich stane slovenské kultúrne dedičstvo viac než len prázdnou frázou.


Otázky na telo:Ako podporiť vydanie hry Rozprávkari:

Ak sa vám hra Rozpravkári páči a radi by si ju zahrali či darovali, vyberte si odmenu a výšku finačnej pomoci. Pomôžete dobrej veci a spravíte sebe či rodine krajšie Vianoce.

ODMENY:

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky6

Čo nové v Rozprávkároch

Update #6, 26.07.2018

Drahí priaznivci spoločenskej hry Rozprávkari,

Od ukončenia našej kampane, v ktorej ste nás finančne podporili, uplynulo pol roka. V kampani sme Vám sľúbili, že ak sa vyzbiera aspoň pätnásť tisíc eur, dostanete od nás ku každej hre aj rozšírenie s ďalšími pätnástimi kartami. Na splnení tohto sľubu už niekoľko mesiacov pracujeme - poctivo sme prelistovali knihy Pavla Dobšinského, aby sme vybrali ďalšie postavy so silnými príbehmi, ktoré opäť nádherne ilustrovala Tina Minorová.

No toto rozšírenie bude viac, než len extra balíček kariet. Na základe Vašej spätnej väzby sme pripravili nové pravidlá, ktoré do hry prinesú viac stratégie, napätia a interakcie medzi hráčmi. Veríme, že vďaka nim budete hrať Rozprávkarov ešte radšej ako doteraz.

V týchto dňoch finalizujeme grafické detaily a rozšírenie pripravujeme do tlače. Následne ju budeme rozosielať, respektíve si ju budete môcť vyzdvihnúť v predajniach iHrysko. O presných detailoch Vás budeme v najbližších týždňoch informovať emailom.

Ďakujeme Vám za priazeň a trpezlivosť. V prípade otázok neváhajte napísať na matoosh@gmail.com.

S pozdravom, Matúš Teplický

Rozprávkari - rozosielanie hier ukončené

Update #5, 13.12.2017

Milí priaznivci a podporovatelia Rozprávkarov,

krátka ale dôležitá správa:

tento týždeň sme úspešne ukončili rozosielanie hier a ostatných odmien za Vašu podporu v kampani. Tým, ktorí si vybrali osobný odber, sme poslali email s inštrukciami, kde a ako si hry môžu vyzdvihnúť.

Ak ste Vašu hru ešte nedostali, prípadne si nie ste istý, či si ju máte prísť vyzdvihnúť osobne, napíšte mi, prosím, na matoosh@gmail.com.

Adresa na vyzdvihnutie je:

Predajňa iHRYsko

BRATISLAVA
Trenčianska 47 (mapa)
821 09 Bratislava

Otváracie hodiny:

Pracovné dni: 10.00 - 18.30
So 16.12 : 09.00 - 18.30
Ne 17.12 : 09.00 - 12.00

Tel: 0948 330 131

alebo

Predajňa iHRYsko

BANSKÁ BYSTRICA
Horná Strieborná 13 (mapa)
974 01 Banská Bystrica

Otváracie hodiny:

Pracovné dni: 10.00 - 18.30
So 16.12 : 09.00 - 18.30
Ne 17.12 : 09.00 - 12.00

Tel: 0948 229 425

S priateľským pozdravom,

Matúš Teplický


Rozprávkari - Kedy dostanete Vašu hru?

Update #4, 22.11.2017

Milí podporovatelia,

mnohí sa pýtate, kedy dostanete Vaše hry. Zatiaľ ide všetko podľa plánu a my veríme, že sa k hrám dostanete už počas prvého decembrového týždňa. Aby ste nám pomohli s hladkým priebehom doručenia, overte si, prosím, či ste nám dali správnu adresu a telefónne číslo.

DORUČENIE POŠTOU

Ak ste si vybrali hru s doručením, pošleme Vám ju kuriérom Slovenskej pošty. Prosíme Vás o vyplnenie telefónneho čísla, na ktorom Vás kuriér zastihne, tu: https://goo.gl/forms/UUdgIzc5P0q32GKM2

Všetkým z Vás sme poslali email s prosbou o overenie dodacej adresy. Ak chcete doručiť hru na inú adresu, ako ste pôvodne uviedli, stále nám môžete poslať novú adresu cez tento formulár: https://goo.gl/forms/6PpH6vdR6yb2LRGh2

OSOBNÝ ODBER

Tí z Vás, ktorí si vybrali osobný odber v predajni iHRYsko, už dostali email, kde mohli určiť, či si hru vyzdvihnú v Bratislave alebo Banskej Bystrici. Ak patríte k nim a ešte ste miesto vyzdvihnutia nevybrali, môžete tak urobiť tu: https://goo.gl/forms/83Rb6uCBXpM7nJAg1

Hry budú pre Vás pripravené na vyzdvihnutie od 4.decembra.

ORIGINÁLY A PLAGÁTY

Tým z Vás, ktorí ste si ako odmenu vybrali originál ilustrácie alebo plagát, sa ozývame samostatne v priebehu týchto dní.

CHÝBAJÚCE ADRESY

Od niektorých z Vás nemáme adresy, na ktoré Vám môžeme hry doručiť. Poslali sme Vám email s prosbou o doplnenie. Ak sme od Vás nedostali odpoveď, pokúsime sa s Vami spojiť tento týždeň ešte raz.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na matoosh@gmail.com

Ďakujeme,

za Rozprávkarov

Matúš Teplický

Cieľ splnený! Do konca kampane ostávajú posledné hodiny.

Update #3, 06.11.2017

Ďakujeme vyše tisícke z Vás, ktorí nás podporili v dobrej veci. Rozprávkarov si tak zahrajú aj stovky detí z celého Slovenska, ku ktorým by sa inak naša hra nedostala.

Vďaka Vašej podpore vyrobíme až 500 hier navyše pre všetky detské domovy a sociálne slabé rodiny na Slovensku a v spolupráci s organizáciou Úsmev ako dar ich budeme distribuovať.


Veríme, že sa Vám a najmä deťom bude hra Rozprávkari páčiť, prinesie veľa zábavy a budete mať naozaj rozprávkové Vianoce.

Kampaňa Rozprávkari mala veľký úspech, musíme zabezpečiť distribúciu viac ako 1 500 hier medzi Vami, našimi podporovateľmi. Predpokladaný termín dodania (alebo možnosti si hru vyzdvihnúť osobne) je prvá polovica decembra. O všetkých ďalších potrebných krokoch Vás budeme informovať e-mailom.

V prípade, že máte záujem o viac kusov hier pre rodinu či známych neváhajte, ostávajú posledné hodiny. Rozširujúci balík extra získate ku každej hre.

Ešte raz - VEĽKÁ VĎAKA!

Matúš a Klára

Spoločenská hra Rozprávkari už v tlači!

Update #2, 25.10.2017

Skvelé správy pre všetkých, ktorí nás podporili a netrpezlivo čakajú na svoje hry - dnes sme dostali probrázky z tlačiarne, na ktorých vidno ako postupujú práce. Tlač kariet prebehla hladko a veríme, že podobne to bude s krabicami, hracími doskami a ďalšími komponentami k hre. O všetkom Vás budeme priebežne informovať.

V priebehu najbližších týždňov sa budú hry kompletizovať. Do rúk ich dostaneme a obratom posunieme ďalej k Vám už začiatkom decembra.

V prípade, že by sme na úspešné doručenie potrebovali ďalšie informácie, obrátime sa na Vás hneď po skončení kampane.

Na naplnenie nášho cieľa 30 tisíc EUR nám stále ostávajú necelé dva týždne. Stále pracujeme na tom, aby sa nám to podarilo a mohli sme Rozprávkarmi potešiť aj deti z detských domovov a znevýhodnených rodín. Ak viete o niekom, komu by sa naša hra mohla páčiť, dajte mu o nej vedieť a pomôžte nám aj takýmto spôsobom.

Veľká vďaka za Vašu dôveru a podporu, nesmierne si to vážime a dodáva nám to energiu dotiahnuť tento projekt do úspešného konca.

Matúš

Prekročili sme 50 % z cieľovej sumy!

Update #1, 19.10.2017

Naš odvážny sen darovať 500 hier sociálne slabším sa stáva každý deň skutočnejším.

Len vďaka vám podporovateľom sa nám podarilo prekročiť hranicu 15 000€ a sme za polovicou cesty k získaniu dostatočnej sumy, aby sme vedeli vyrobiť 500 hier naviac a v spolupráci s nadáciou Úsmev ich darovať do každého detského domova na Slovensku a ďalším 400 sociálne slabším rodinám.

Veľmi sa tešíme, že sa vám naša hra páči a neskutočne vám ďakujeme.

Prekročenie tejto hranice taktiež znamená, že každý náš aktuálny aj budúci podporovateľ od nás dostane zadarmo rozširujúci balík ku hre, ktorý plánujeme vydať začiatkom budúceho roka a ktorého predpokladaná cena bude 10€.

Ak ste rozmýšlali, že Rozprávkarov by ste možno darovali aj členom rodiny, priateľom alebo známym, teraz je tá najlepšia chvíľa. Hra už je v tlači a dostali sme sľub, že hra bude vyrobená a dodaná včas, začiatkom decembra. Aby ste ju určite mohli schovať medzi darčeky pod vianočný stromček.

Ďakujeme,

Matúš a Klára.

Podporovatelia1534

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Matúš Teplický

Matúš Teplický

Otec dvoch detí, ktoré večer bez rozprávky nezaspia.

Obľúbená postava z Dobšinského rozprávok: Ďuro-truľo

zuzana zaťovič

zuzana zaťovič

sadasda

Názov organizácie Seiza s.r.o.
Miesto realizácie projektu Bratislava
Telefónne číslo 0907531143 matoosh@gmail.com
Web www.rozpravkari.sk

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt