[ne]normálne.sk

[ne]normálne.sk

Informačno - poradenský portál pre mladých ľudí v krízových situáciách

Zdravie
[ne]normálne.sk
Získaná suma
345%

5 176 €

z cieľovej sumy
1 500 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Už niekoľko rokov hovoríme o témach, ktoré sú v spoločnosti často tabuizované, no pritom sa dotýkajú takmer každého z nás. Depresie, nechuť žiť, šikana, násilie, znásilnenia, smútok, strach, sebapoškodzovanie, samovraždy, sexuálne násilie a rôzne iné udalosti či pocity, s ktorými denne bojujeme...

Všetkých sa nás to týka, poďme s tým niečo urobiť.

Podporte tvorbu informačno – poradenského portálu [ne]normálne.sk. Prečo nenormálne? Chceli by sme vytvoriť zo Slovenska krajinu, kde sa o problémoch hovorí a hľadajú sa riešenia nielen vtedy, keď sa nás to bytostne dotýka. Našou víziou je byť odpoveďou na každú otázku mladého človeka, ktorý sa trápi a nevie, čo má robiť. Pri tvorbe obsahu portálu budeme vychádzať z našich doterajších skúseností s mladými, no zároveň chceme reagovať aj na aktuálne dianie v spoločnosti.


Kto sme a čo robíme


Naše občianske združenie Inštitút PRIJATIA už takmer tri roky prevádzkuje internetovú poradňu pre mladých IPčko.sk. Päťdesiat odborne vyškolených poradcov (dobrovoľníkov) poskytuje psychologickú a sociálnu pomoc mladým ľuďom vo virtuálnom priestore. Problémy, s ktorými sa na nás mladí obracajú do veľkej miery ovplyvňujú ich prežívanie. Neraz sa stáva, že ľudia, ktorí k nám prichádzajú, sa za svoje ťažkosti hanbia a priznávajú, že vo svojom okolí nenašli nikoho, kto by ich vedel pochopiť a podať im pomocnú ruku. Hlavou im víri množstvo otázok, odpovede však neprichádzajú. A tak po nich iniciatívne pátrajú sami. Prvé kroky vedú na internet, kde hľadajú rady či skúsenosti iných, no nemusia nájsť zaručene správne odpovede.

Čo s tým?Chceme vytvoriť bezpečné miesto na internete pre ľudí, ktorí hľadajú odpovede na ich trápenia, či na trápenia svojich blízkych a rodiny. Ľudia zistia, že nie sú sami so svojimi myšlienkami, pocitmi, či otázkami a hlavne im ukážeme, že mať problémy, hovoriť o nich a hľadať na ne riešenia je niečo celkom normálne. Súčasťou nášho portálu budú videorozhovory s odborníkmi na konkrétne témy, príbehy mladých, ktorí sa rozhodli naštartovať svoj život, blogy, diskusné fórum a kontakty na odborníkov v regiónoch. Spoločne s našou už zabehnutou internetovou poradňou tak vznikne unikátne prepojenie priamej pomoci a potrebných informácií.


Pre koho to robíme


[ne]normálne.sk bude portál určený nielen mladým ľuďom, ktorí hľadajú odpovede na svoje otázky práve vo virtuálnom priestore, prežívajú náročné životné situácie alebo majú iné psychické ťažkosti, o ktoré sa chcú podeliť. Vytvorený webový portál bude zároveň súčasťou osvetovej kampane, ktorej cieľom je zbaviť ľudí predsudkov voči tým, ktorí sú nútení vyhľadať sociálnu, psychologickú či psychiatrickú pomoc. Prispeje k tomu, aby boli ľudia k sebe navzájom tolerantnejší a viac empatickí. Myslíme si, že tragické udalosti mladých ľudí posledných týždňov jasne naznačujú, že vznik takéhoto priestoru je skutočne nevyhnutný.


Vytvorený webový portál bude nepretržite slúžiť ako podpora pre ľudí, ktorí prežívajú náročné obdobie v živote. Jeho obsah bude postupne dopĺňaný a bude sa snažiť odpovedať na aktuálne potreby jeho návštevníkov. Sme presvedčení, že prepojenie priamej pomoci na internetovej poradni IPčko.sk a portálu [ne]normálne.sk unikátne reflektuje potreby mladých našej krajiny.

Ďakujeme, že spolu s nami dáte mladým novú šancu.


Členovia nášho tímu:


Filip Hric – multitalentovaný čávo (grafik, strihač, majster zvuku, skladateľ, režisér, scenárista, dramaturg, manažér marketingu, nositeľ myšlienky) ... a vyštudovaný psychológ :-)Martin Panák – web programátor, ktorý sa nezľakne žiadnej objednávky a pomocou aplikácií dokáže robiť zázraky. Veď sa nechajte presvedčiť :-)
Marek Madro – charizmatický vizionár s prázdnymi vreckami, ale o to plnším srdcom :-) Projektu zabezpečí potrebné PR, aby sa o ňom dozvedel každý, komu môže pomôcť. Je riaditeľom Inštitút PRIJATIA, o.z.Katka Gešková – motivovaná dobrovoľníčka z internetovej poradne. Miluje projekty, ktoré reálne pomáhajú a menia veci k lepšiemu. Má kopu skvelých nápadov a zmysel pre detail.Lucia Bokorová – krásna koordinátorka internetovej poradne, ktorá s láskou a trpezlivosťou bude viesť dobrovoľníkov, aby nami poskytovaná pomoc bola odborná a „šitá na mieru" každého klienta, ktorý požiada o pomoc.

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

"Pomocník mladých"

Minimálna výška príspevku

3

Nájdeš sa na našom webe [ne]normálne.sk ako pomocník mladých ☺

Nájdi sa na našom facebookovom coveri

Minimálna výška príspevku

5

Poďakujeme Ti na našom Facebooku v cover obrázku.

IPčkovské traky II.

Minimálna výška príspevku

20

Poznávacie znamenie IPčkarov sú zelené traky. Pre veľký záujem pridávame ďalšiu várku. Jedny tak môžu doraziť aj k Tebe.

Tričko, ktoré pomohlo

Minimálna výška príspevku

50

Tričko, ktoré pomohlo, nemá hocikto, Ty budeš výnimka.

Tancovanie s Petrom Modrovským

Minimálna výška príspevku

100

Zistíš, aké to je tancovať s Peťom Modrovským v jeho tanečnej škole Dansovia.

IPčkovský ježko

Minimálna výška príspevku

300

O pár týždňov budú na svete malí IPčkovskí ježkovia a Tebe jeden z nich bude pripomínať Tvoj výnimočný dar ☺

Škodoradosť - najväčšia radosť

Minimálna výška príspevku

1 000

Vraj "škodoradosť je najväčšia radosť"...tak náš šéf namiesto raňajok otestuje chuť červíka, ktorého inak papajú naši ježkovia. Samozrejme budú fotky a video ☺

IPčkovské traky

Minimálna výška príspevku

20

Poznávacie znamenie IPčkarov sú zelené traky. Jedny k Tebe dorazia.

Novinky

Samo Marec bude tancovať na Justina Biebera

Update #4, 17.04.2015

Najčítanejší slovenský bloger Samo Marec sa rozhodol, že ak náš projekt [ne]normálne.sk do nedele vyzbiera 3500 €, tak si s chuťou zatancuje na Justina Biebera.

Treba poznamenať, že Samo týmto ohrozuje svoju reputáciu metalového fanúšika.

Donútime Sama tancovať?

Vyzerá to tak, že to bude sranda... 3500€ pre náš projekt je predo dvermi :)

Ďakujeme!

Pridať sa k nám je možné už len do nedele.

Chceme pomáhať mladým v kríze ešte lepšie a preto vás prosíme, aby ste ste o našom projekte hovorili ďalej.

Vďaka!

Príležitosť pomáhať mladým s nami trvá už len do nedele.

Update #3, 14.04.2015

Naša ReŠtarťácka kampaň potrvá už len pár dní.

Snažíme sa získať finančné prostriedky na prevádzku informačno - poradenského portálu [ne]normálne.sk, ktorý môže zachrániť životy mladých ľudí v kríze.

Našou vďakou za podporu projektu [ne]normálne.sk, môže byť jedna z siedmych odmien, ktoré vám chceme predstaviť.


Ak sa rozhodnete, prispieť na náš projekt 3€, nájdete sa už o pár dní na našom webe nenormalne.sk.

Ak podporíte náš projekt 5€, odmenu v podobe mena na fb coveri nájdete tiež o pár dni.
Ostatné odmeny vám chceme teraz ukázať a predstaviť.

Traky sú symbolom IPčka.
Vždy všetko držia tak, ako má byť a aj my sa tak snažíme podržať všetkých, ktorí sa na nás obracajú.
Dávame ich len našim výnimočným partnerom a hosťom pri diskusiách GAUČ.
IPčkovské traky získate, ak podporíte náš projekt [ne]normálne.sk sumou 20€.

Tričko, ktoré pomohlo nemá ešte nikto, buďte medzí prvými.Toto super IPčkarske tričko získate, ak pomôžete nášmu projektu 50€.

Tancovanie s Petrom Modrovským z Tanečnej akadémie Dansovia si ešte neobjednal nikto.Peťo je z toho smutný a preto vám ponúkame príležitosť, zažiť, aké to je unášať sa tancovaním s hviezdnym majstrom.Tanečné hodiny získate pri podpore informačno - poradenského portálu [ne]normálne.sk sumou 100€.

V IPčku máme dvoch ježkov Ninu a Samka. Na obrázku vidíte frajera Samka.


Keďže sú do seba bezhlavo zamilovaní, rozhodli sme sa nebrániť ich romance a ako sme sa od nich dozvedeli, plánujú veľkú rodinu. O pár týždňov budú na svete malí IPčkovskí ježkovia a vám jeden z nich bude pripomínať výnimočný 300€ dar na pomoc mladým v ťažkej situácii.

Vraj "škodoradosť je najväčšia radosť"... Tak náš šéf za podporu 1000€ pre náš projekt [ne]normálne.sk namiesto raňajok otestuje chuť červíka, ktorého inak papajú naši ježkovia.

Pripájame hneď aj video:

Náš šéf sa teší, že nie ste až tak škodoradostní, aby musel jesť tieto neviné stvorenia, no mohli by sme ho potrápiť, nie?
Veď je to vraj zahraničná delikatesa, tak čoho sa bojí. :)

Vďaka, že spolu robíme našu krajinu lepšou.


A ponáhľajte sa, povedzte o nás všetkým naokolo, kolegom, fb priateľom,... odmeny sa rýchlo míňajú a možnosť pridať sa k nášmu projektu je už len do nedele.

[ne]normálne.sk je už v prevádzke - ĎAKUJEME!

Update #2, 09.04.2015

Milí naši podporovatelia.

Je pre nás veľkou radosťou, že už viac ako 200 ľudí ukázalo svojím príspevkom, že im záleží na našej krajine a ďakujeme, že aj vy ste jedným z tých, ktorí sa rozhodli podporiť náš projekt [ne]normálne.sk.
Na začiatku našej kampane sme si uvedomovali, že hovoriť otvorene o tak vážnych témach, s ktorými sa stretávame aj na našej poradni IPčko.sk ako je samovražda, znásilnenie, sebapoškodzovanie, strach, problémy v rodinách a závislosti, zmysel života a podobne, bude veľmi náročné. Trojročná prax nám ukázala, že existencia informačno – poradenského portálu pre mladých v krízových situáciách je viac ako nevyhnutná.
No za týmto portálom už nie sme len my sami, ale ste za ním aj vy a vaša podpora. Vďaka nej sme mohli v posledných hodinách spustiť v prvotnej prevádzke portál
nenormalne.sk, kde už v tejto chvíli nájdete videorozhovory s odborníkmi o problémoch mladých ľudí, blogy, záznamy z verejných diskusií GAUČ, videopríbehy našich dvoch klientiek. Určite si web pozrite, veríme, že sa vám bude páčiť. O pár dní pribudnú na webe aj moderované diskusné fóra, pridáme články a kontakty na odborníkov z regiónov.

ĎAKUJEME!

Čo je nové v našej kampani?
Traky už takmer nemáme, ďakovné tričká idú tiež ako teplé rožky a počet podporovateľov, ktorí sa budú vynímať na našom webe a facebookovom coveri rapídne rastie.
Stačí to však?
Na začiatok možno, my by sme však radi napredovali a pripravovali pre mladých naozaj len tie najkvalitnejšie výstupy.

Takže čo teraz?
Budeme radi, ak aj naďalej ostanete súčasťou sveta pomoci mladým a aj prostredníctvom vašej podpory dáte svojmu okoliu vedieť, že vzniká takýto projekt, ktorý má potenciál meniť smerovanie životov mladých ľudí v kríze. Chceme vás preto poprosiť, aby ste o tom, čo robíme hovorili v najbližších dňoch vašim blízkym, priateľom či kolegom, aby aj oni vedeli, že sa môžu zapojiť do záchrannej siete pomoci mladým v zlej situácii.

Už len na záver, myslíte, že uvidíme nášho šéfa jesť červíka? My pevne veríme, že áno, ale aj k tomu potrebujeme zase raz vašu pomoc.

Máme na to už len desať dní.


Ďakujeme, že pomáhate s nami.

Tlačovka o [ne]normálne.sk

Update #1, 20.03.2015

Milí naši podporovatelia, priatelia.

Sme radi, že sa môžeme s vami podeliť s úžasnou skúsenosťou.

Včera, 19.marca, sme v priestoroch nášho nízkoprahového klubu UPside na Obchodnej ulici v Bratislave predstavili novinárom náš projekt [ne]normálne.sk. Veľmi nás prekvapilo a potešilo, že prejavili veľký záujem o témy, s ktorými prichádzame.

Náš riaditeľ Marek Madro hovoril o tom, čomu sa naše občianske združenie venuje a prečo je pomáhanie mladým ľuďom v zúfalých situáciách nevyhnutnosťou a portál [ne]normálne.sk môže byť pre mladých obrovskou pomocou.
Filip Hric, koordinátor projektu, zase všetkým prítomným novinárom predstavil obsahovú skladbu portálu.

Novinári si s nami so záujmom vymenili skúsenosti z terénu, keď pripravovali o smutných činoch mladých reportáže.

Bolo pre nás povzbudením vidieť, že téma mladých ľudí a ich rizikového správania nie je médiám ľahostajná.

Všetci sme sa zhodli na tom, že mnohí mladí ľudia a nielen oni, skutočne žijú v značnej miere na internete a rovnako tak je internet prvým miestom, kde hľadajú odpovede na mnohé otázky, keď im je ťažko.

Budeme veľmi radi, keď sa naše služby: informačno - poradenský portál [ne]normálne.sk, ako aj naša online pomoc prostredníctvom chatu na IPčko.sk, postupom času stanú zdrojom odpovedí na závažné otázky mladých ľudí, ich priateľov a ich rodičov.

Ďakujeme, že nám pomáhate mladým pomáhať.

Podporovatelia

👤 Simona Romancová

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

💬 Pretože tento projekt má zmysel!!!

5 €

👤 Jela Rusinová

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

💬 Super projekt, drzte sa!

5 €

👤 Veronika Šimonová

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 IPčkovský ježko

300 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 "Pomocník mladých"

💬 Držíme prsty až obelejú!

3 €

👤 Jerguš Greššák

🎁 "Pomocník mladých"

3 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

5 €

👤 Marek Staš

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

💬 Som rád, že je tu niekto, kto je ochotný podať mladým pomocnú ruku v ich trápeniach, keď okolie im často nerozumie.

5 €

👤 Marek Salka

🎁 IPčkovský ježko

300 €

👤 Martin Petrovič

🎁 "Pomocník mladých"

3 €

👤 Zuzana Šíblová

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tancovanie s Petrom Modrovským

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 IPčkovské traky II.

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Tancovanie s Petrom Modrovským

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 IPčkovské traky II.

20 €

👤 Ladislav Tóth

🎁 "Pomocník mladých"

3 €

👤 Fero

🎁 "Pomocník mladých"

💬 Držte sa!

3 €

👤 Jakub Tomiš

🎁 "Pomocník mladých"

3 €

👤 Drahomíra Snopková

🎁 "Pomocník mladých"

3 €

👤 Martin

🎁 "Pomocník mladých"

💬 Lepšie pre dobrú vec ako na balík cigariet :)

3 €

👤 Ján Majstrík

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

5 €

👤 Maťo

🎁 "Pomocník mladých"

💬 Veľa šťatsia a nech vyjde projekt podľa predstáv ;)

3 €

👤 Martin Jurikovič

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Nájdi sa na našom facebookovom coveri

5 €

👤 Radka Svrčinová

🎁 "Pomocník mladých"

3 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 IPčkovské traky II.

💬 Neprosím si traky :)

20 €

👤 Matej

🎁 Tričko, ktoré pomohlo

💬 Drzim palce!

50 €

👤 Jani Kandráč

🎁 IPčkovské traky II.

20 €

   1 2 3 4 ... 14

Autori

Inštitút PRIJATIA

Inštitút PRIJATIA

Filip Hric

Filip Hric

Nadšenec a projektový koordinátor pre IPčko.sk. Vyštudovaný psychológ, ktorý miluje všetko multimediálne.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

"Pomocník mladých"

Minimálna výška príspevku

3

Nájdeš sa na našom webe [ne]normálne.sk ako pomocník mladých ☺

Nájdi sa na našom facebookovom coveri

Minimálna výška príspevku

5

Poďakujeme Ti na našom Facebooku v cover obrázku.

IPčkovské traky II.

Minimálna výška príspevku

20

Poznávacie znamenie IPčkarov sú zelené traky. Pre veľký záujem pridávame ďalšiu várku. Jedny tak môžu doraziť aj k Tebe.

Tričko, ktoré pomohlo

Minimálna výška príspevku

50

Tričko, ktoré pomohlo, nemá hocikto, Ty budeš výnimka.

Tancovanie s Petrom Modrovským

Minimálna výška príspevku

100

Zistíš, aké to je tancovať s Peťom Modrovským v jeho tanečnej škole Dansovia.

IPčkovský ježko

Minimálna výška príspevku

300

O pár týždňov budú na svete malí IPčkovskí ježkovia a Tebe jeden z nich bude pripomínať Tvoj výnimočný dar ☺

Škodoradosť - najväčšia radosť

Minimálna výška príspevku

1 000

Vraj "škodoradosť je najväčšia radosť"...tak náš šéf namiesto raňajok otestuje chuť červíka, ktorého inak papajú naši ježkovia. Samozrejme budú fotky a video ☺

IPčkovské traky

Minimálna výška príspevku

20

Poznávacie znamenie IPčkarov sú zelené traky. Jedny k Tebe dorazia.