Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

„Chcel by som inšpirovať ľudí, aby dokumentovali prostredie okolo seba. Fotografia je totiž schopná zázraku – zaznamenať to, čo tu už o chvíľu nemusí byť." Juraj Bartoš„Počas fotografovania pre módne časopisy som si uvedomil rozdiel medzi módou z predvádzacích mól a oblečením, ktoré ľudia reálne nosia. Inšpirovalo ma to k dokumentovaniu módy ulíc. Mojou ideou je zanechať svedectvo doby pre tých, ktorí sa ešte nenarodili. Svedectvo doby je aj to, ako sú ľudia oblečení."Fotografie Juraja Bartoša zachytávajú atmosféru a kultúru danej doby. Okrem módy ulice majú svoje miesto v knihe aj fotografie prvomájových veselíc, vodných radovánok na Zlatých pieskoch, života Obchodnej ulice, začiatku kapitalizmu v Petržalke, zahraničných výletov, Oravy či dokonca fotografie z Jurajových teenagerských rokov.V knihe nájdete aj prepis rozhovorov s Jurajom Bartošom, ktorý úprimne rozpráva o svojom živote počas socializmu i v súčastnosti a odhaľuje pozadie vzniku jeho fotografií.

Kniha Viem zastaviť čas bude na pultoch kníhkupectiev dostupná začiatkom decembra. Ak nás podporíte a vyberiete si z našich odmien, pomôžete nám vydať ju vo vyššom náklade.

Text autorizovaný Jurajom Bartošom napísala Zuzana Dušičková, o grafickú úpravu knihy sa postaral Jakub Dušička. Knihu vydáva Zum Zum production www.zumzum.skĎakujeme Vám!

Vydavateľka Zuzana Dušičková a Juraj Bartoš


Novinky0
Podporovatelia45

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Zuzana Dušičková

Zuzana Dušičková

Juraj Bartoš ma oslovil s ponukou vydať knihu jeho fotografií. Neváhala som ani minútu. Jeho fotografie sa stali jedinečným svedectvom doby aj vďaka tomu, že väčšinou zachytáva obyčajných ľudí v bežných situáciách. Knihu som teda nechcela poňať „odborne“, ale ľudsky. Viem zastaviť čas predstaví Juraja Bartoša nielen ako fotografa, ale aj ako človeka, ktorý si aj v ťažkých situáciách dokázal udržať humor a nadhľad.

Názov organizácie Zum Zum production, s.r.o.
Sídlo Bratislava
Web https://zumzum.sk/

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt