V zdravom dome žijú šťastní ľudia

V zdravom dome žijú šťastní ľudia

Dokumentárny film o tom, ako postaviť svojpomocne dom za 25 tisíc. Pritom maximálne zdravý a ekologický. Ako nájsť a vybudovať harmonickú záhradu preň.

Ekológia
Film
V zdravom dome žijú šťastní ľudia
Získaná suma
107%

5 019 €

z cieľovej sumy
4 700 €

flexibilné financovanie

Kampaň bola

ukončená

O projekte

Mnoho ľudí dnes túži po vlastnom dome. Pritom si chce zachovať slobodu. Nezadlžiť sa na celý život. Ukážeme vám náš spôsob, ako sa to dá! Sme rodina s troma deťmi. Pred štyrmi rokmi nás život doviedol do situácie, kedy sme museli rýchlo vyriešiť nové bývanie. Na začiatku bláznivá myšlienka postaviť mobilný dom sa stala skutočnosťou. Za štyri mesiace môj muž, Janči, postavil našej rodine dom za 25 000, ktorý môžeme naložiť na dva kamióny a previesť na nové miesto.


Z nízkorozpočtového projektu sa stalo nadupané bývanie. Celý život nabral iné obrátky ...a v dome bývame dodnes. Prečo? Stojí to za to, celé si pozrieť, v jednom praktickom, napínavom a inšpiratívnom filme!


Čo sa v dokumente dozviete?

Zdravie to je aj prostredie, v ktorom žijeme a vychovávame naše deti. Informácií o tom je málo, my vám ich vieme dať.


Na našej vlastnej skúsenosti v dokumente vysvetlíme:

 • Ako postaviť lacný, ekologický, recyklovateľný a zdravý dom
 • Podľa čoho si vybrať vhodný pozemok
 • Ako využívať obnoviteľné prírodné zdroje energie
 • Ako navrhnúť interiér s ohľadom na ľudské telo a zdravie
 • Ako optimálne rozložiť záhradu a čo je pekmakultúra
 • Ako využiť „nadupanú" technológiu a sedliacky rozum
 • Ako vytvoriť zdravú a hravú detskú izbu pre rozvoj detí

 • Čo potrebujeme zaplatiť

  Začali sme nakrúcať dokumentárny film spolu so spoločnosťou vyrobilo.sk. Teraz stojíme. Došli peniaze. Potrebujeme nazbierať 4700 eur. Tie len z menšej polovice pokrývajú náklady na celé nakrúcanie. Peniaze sú určené na zaplatenie techniky, kameramanov a strihu. Podporou dokumentu sa môžete dozvedieť kľúčové odpovede k otázkam bývania. Ako postaviť svojpomocne a výhodne. Princípy pre zdravý domov, v ktorom je človek šťastný. "Nadupaná" technológia v kombinácií so zdravým sedliackym rozumom. A záhrada, ktorá dá vášmu životu novú dimenziu. Staňte sa súčasťou tohto projektu. Pomôžte šíriť informácie, ktoré môžu zmeniť životy mnohých ľudí.  ČO EŠTE SA V DOKUMENTE DOZVIETE


  Ako vytvoriť zdravý interiér

  Dom je ekologický, recyklovateľný, kvalitný a zdravý. A to až natoľko, že inšpiruje aj ľudí, ktorí dočasné či malé bývanie vôbec nehľadajú! Interiér domu nám pomohla navrhnúť interiérová dizajnérka Veronika Kotradyová, ktorá sa venuje dizajnu s ohľadom na ľudské telo a zdravie. Dôraz sme kládli na prírodné materiály. Aké sú ich účinky na človeka, koľko veľa dokážu ovplyvniť. V dokumente nájdete konkrétne tipy ako váš domov "OŽIVIŤ". Lebo to, čo nás obklopuje, formuje nie len naše zdravie, ale aj hodnoty a postoje k životu. Cítim to ako moje poslanie, šíriť princípy zdravého dizajnu. Pretože v zdravom domove sa človek cíti uvoľnene a šťastne.


  Do čoho sa oplatí investovať - „technologické vychytávky"

  Dom využíva obnoviteľné zdroje. Má modernú technológiu ako rekuperáciu, tepelné čerpadlo, elektrickú "podlahovku", ale aj "vychytávky" založené na zdravom sedliackom rozume. Krátke rozvody teplej vody, využívanie samospádu, pasívnych ziskov tepla i pasívne chladenie ako zelenú vegetačnú strechu. Vďaka tomu nie je potrebná komplikovaná technológia a ušetria sa peniaze. Nie všetky moderné systémy sú aj rentabilné. Povieme vám, do ktorých sa oplatí investovať a ktoré sú vyhodenými peniazmi.


  Ako vybudovať prírodnú záhradu plnú života

  Ľudia túžia po živote v dome, aby mali vlastnú záhradu. Pritom záhrada je to posledné, čo pri bývaní riešia. Často nevedia, čo je na pozemku to najvzácnejšie. Ukážeme vám podľa čoho hľadať. Ako si záhradu rozplánovať, aby ste nezistili, že na najslnečnejšom mieste stojí garáž, miesto bazéna či skleníka. Spolu s odborníkmi vám vysvetlíme permakultúrne princípy, vďaka ktorým bude záhrada plná výziev, podnetov, plná života. Taká, ktorá vonia, bzučí, chutí a teší ľudskú dušu.


  Zapojte sa a získajte know how!

  Podporte dokument, z ktorého sa dozviete ako budovať zdravý domov pre rodinu, dostupný a pritom ekologický dom a nádhernú záhradu.

  ĎAKUJEME!

  www.lifereset.sk


  O projekte

  Chcem podporiť!

  Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

  Dokumentárny film

  Minimálna výška príspevku

  10

  Stiahnite si dokumentárny film a získaj ho ako prvý!

  Film + fotoalbum

  Minimálna výška príspevku

  16

  Stiahni si celý balíček - dokumentárny film a k nemu fotoalbum o stavaní mobilného domu. Kompletné obrazové know-how.

  E-book zdravý domov pre rodinu

  Minimálna výška príspevku

  20

  Získaj obrazový, praktický a inšpiratívny E-book o Zdravom domove pre rodinu. Množstvo tipov a zaujímavých informácií ako vybudovať zdravý domov, v ktorom sa človek cíti uvoľnene, bezpečne a šťastne. Lebo v zdravom dome žijú šťastní ľudia.:-)

  Prírodná záhrada v taške

  Minimálna výška príspevku

  35

  Získaj originálnu látkovú tašku, v ktorej nájdeš bylinky z našej záhrady na príjemný chutný čaj, tri balíčky rôznych biosemienok, prehľadnú príručku o prírodnej meditačnej záhrade, založenej na permakultúrnych princípoch.

  Hojdačka pre deti

  Minimálna výška príspevku

  50

  Zadovážte pre vaše dieťa do detskej izby hojdačku s odtlačkami rúk našich detí, ktorá ich vyzve k pohybu, radosti a zdraviu.

  Večera s atmosférou

  Minimálna výška príspevku

  139

  Zažiť na vlastnej koži - mobilný dom, zdravý domov a prírodnú permakultúrnu záhradu. Pozývame vás na špeciálnu večeru z našich bio potravín v rodinnej atmosfére. Získajte zážitok a informácie z prvej ruky.

  Reklamný priestor

  Minimálna výška príspevku

  990

  Podporte natáčanie dokumentu a my vám pripravíme promotion vašej značky alebo produktu.

  Novinky

  info k odmenám

  Update #3, 06.06.2018

  Ahojte,

  dnes mi prišiel oprávnene mail, ako to vyzerá s odmenami, ktorými ste podporili náš dokument.

  Príručka k záhrade je pred tlačou, všetky technické, grafické, jazykové, obrazové detaily sme minulý týždeň dotiahli do konca, preto už naozaj čoskoro môžete čakať v pošte bylinkové tašky.

  E-book zdravé bývanie je na jazykovej korektúre, po viacerých recenziách, po prečítaní a opravách interiérovej dizajnérky Veroniky Kotradyovej. Minulý týždeň fotograf urobil posledné interiérové fotky. A E-book pôjde na grafické spracovanie.

  Meškám s tým, pretože som pôvodne myslela, že pripravím, tak ak to mnohí robia, len pdf texty v powerpointe a tie rozpošlem a vytlačím. No po konzultáciách s blízkymi aj odbornými ľuďmi, som dostala impulz k tomu, že tie moje informácie, skúsenosti a nádherné fotky si zaslúžia viac. Tak som sa dala nahovoriť na profesionálne spracované publikácie. Obnáša to ale vyšší obnos financií, ktoré som si potrebovala našetriť. Preto sme momentálne stáli. Potrebovala som zaplatiť jazykovej korektorke, grafičke, fotografovi, tlačiarni. No ľudsky povedané: výplata už pípla a práve riešim platby. Preto už prosím len o posledné týždne strpenia.


  FILM : minulý týždeň sme mali posledné natáčanie a vyrobilo.sk už začalo spracovavať natočené, tak aby bol film v septembri najneskôr vonku. Opäť trochu riešime financie, lebo sa to opäť navyšuje, ale tým vás už nebudem zaťažovať. My to všetko nejak dáme, tak aby sa dobré myšlienky šírili ďalej. Držte nám prsty:-).

  ĎAKUJEM za zhovievavosť, trpezlivosť, za podporu. Zuzka

  Info o stave odmien

  Update #2, 01.03.2018

  Ahojte milí moji,

  snažím sa ostošesť skompletizovať príručku, e-book aj scenár k dokumentu. Ide to popri tých troch partizánoch ako v lete na saniach, ALE! Príručka do balíčka bylinková taška je už skoro na svete. Dnes sme s grafičkou robili finálne úpravy. Viď.foto:-) Po jarných prázdninách by som ju rada spolu s bylinkami rozposlala podporovateľom.

  E-book zdravé bývanie je už v procese finalizácie tiež. Najbližší týždeň ideme na lyžovačku a keďže ja nelyžujem, tak budem ťukať každú voľnú chvíľku.

  Fotoalbum v balíčku s dokumentárnym filmom je už hotový tiež. Potrebujem na ňom už len opraviť pár titulkov a vyladiť hudbu na pozadí premietania.

  Večere! Môžete nám pomaly písať mail na Zuzka@lifereset.sk, kedy by sme k nám radi zavítali. Odporúčam apríl, pretože príroda sa už začne prebúdzať. Budem rada ak sa dohodneme takto s predstihom. Tešííím sa na zaujímavé stretnutia:-)

  Teda priatelia, už čoskoro vám odmeny prídu. Už len chvíľku strpenia. Väčšina je už takmer hotová. Ďakujem. Prajem pekný víkend. Zuzka


  Poďakovanie a odmeny

  Update #1, 29.01.2018

  POĎAKOVANIE

  Rada by som vám z hĺbky srdca poďakovala za podporu nášho projektu. Veľmi, veľmi si vážim, že ste nám priali, písali správy, maily, poslali peniažky, "zakúpili"odmeny. Tento film ešte nie je dokončený, no už teraz nás stal veľa úsilia. No vďaka tomu, čo ste pre nás všetko urobili, máme vietor do plachiet k jeho dokončeniu. Ste úžasní!

  ODMENY:

  Na vašich odmenách pracujem. Už teraz sa teším na vás, ktorí k nám prídete na večeru. Posnažím sa niečo veľmi chutné a dobré pripraviť. Pre dobrodincov, ktorí prispeli čiastkou s odmenou Prírodná taška a E-bookom zdravý domov, odmeny skompletizujem po "utrasení" sa celého zoznamu podporovateľov. Bude chvíľu trvať, kým tašky nachystám a pošlem. Rovnako pracujem na E-booku zdravý domov. Rada by som bola, keby bol špičkový, tak vás prosím ešte o chvíľu trpezlivosti. Môj čas práce na ňom je počas spánkov nášho Mateja a po nociach. Budem vás priebežne informovať, no predpokladám, že do cca 4-6 týždňov pošlem. Dokumentárny film a fotoalbum. Pre dobrodincom s touto odmenou, mám fotoalbum už predpripravený, budem posielať, opäť, keď sa utrasie celý zoznam. Film dostanete hneď po jeho dokončení, približne v júny. Budem posielať priebežné info. Teším sa s vami:-)

  EŠTE RAZ: Ď-A-K-U-J-E-M-E!!!


  Podporovatelia

  👤 Juraj

  🎁 Reklamný priestor

  💬 Dakujem za inspiraciu

  990 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  🎁 Dokumentárny film

  10 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  5 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  🎁 Večera s atmosférou

  💬 Inspirativny prístup k životu.

  139 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  🎁 Dokumentárny film

  10 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  🎁 Dokumentárny film

  10 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  10 €

  👤 Anna Tölgyessyová

  🎁 Dokumentárny film

  10 €

  👤 erika

  🎁 Večera s atmosférou

  139 €

  👤 Ivana Schlosserova

  🎁 Film + fotoalbum

  16 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  🎁 Film + fotoalbum

  16 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  🎁 Večera s atmosférou

  139 €

  👤 Katarina Vaneckova

  🎁 Film + fotoalbum

  20 €

  👤 Martin Palkov

  🎁 Dokumentárny film

  10 €

  👤 Beata

  💬 Inšpiratívne . Držím palce

  20 €

  👤 Lucia Hlavnova

  🎁 E-book zdravý domov pre rodinu

  20 €

  👤 Václav Němeček

  🎁 E-book zdravý domov pre rodinu

  💬 Díky za fajn projekt!

  20 €

  👤 Veronika Kotradyova

  🎁 Dokumentárny film

  10 €

  👤 Lucia Žiak Roháčová

  🎁 Film + fotoalbum

  16 €

  👤 Tomáš Mišáni

  🎁 Film + fotoalbum

  16 €

  👤 Adrián Liday

  🎁 Film + fotoalbum

  16 €

  👤 Petr Hadač

  🎁 E-book zdravý domov pre rodinu

  💬 Hodně štěstí a díky za inspiraci!

  20 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  🎁 Dokumentárny film

  10 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  20 €

  👤 Véronique Svitková

  🎁 Dokumentárny film

  10 €

  👤 Anonymný podporovateľ

  5 €

  👤 Miroslava Moravcová

  🎁 Film + fotoalbum

  16 €

  👤 Jana Bobulová

  5 €

  👤 Ing. arch. Katarína Bacigálová

  10 €

  👤 Jana Kašpárková

  10 €

     1 2 3 4 ... 6

  Autori

  Zuzana Matúšová Girgošková

  Zuzana Matúšová Girgošková

  Kontaktovať autora

  Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

  Odmeny

  Chcem podporiť!

  Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

  Dokumentárny film

  Minimálna výška príspevku

  10

  Stiahnite si dokumentárny film a získaj ho ako prvý!

  Film + fotoalbum

  Minimálna výška príspevku

  16

  Stiahni si celý balíček - dokumentárny film a k nemu fotoalbum o stavaní mobilného domu. Kompletné obrazové know-how.

  E-book zdravý domov pre rodinu

  Minimálna výška príspevku

  20

  Získaj obrazový, praktický a inšpiratívny E-book o Zdravom domove pre rodinu. Množstvo tipov a zaujímavých informácií ako vybudovať zdravý domov, v ktorom sa človek cíti uvoľnene, bezpečne a šťastne. Lebo v zdravom dome žijú šťastní ľudia.:-)

  Prírodná záhrada v taške

  Minimálna výška príspevku

  35

  Získaj originálnu látkovú tašku, v ktorej nájdeš bylinky z našej záhrady na príjemný chutný čaj, tri balíčky rôznych biosemienok, prehľadnú príručku o prírodnej meditačnej záhrade, založenej na permakultúrnych princípoch.

  Hojdačka pre deti

  Minimálna výška príspevku

  50

  Zadovážte pre vaše dieťa do detskej izby hojdačku s odtlačkami rúk našich detí, ktorá ich vyzve k pohybu, radosti a zdraviu.

  Večera s atmosférou

  Minimálna výška príspevku

  139

  Zažiť na vlastnej koži - mobilný dom, zdravý domov a prírodnú permakultúrnu záhradu. Pozývame vás na špeciálnu večeru z našich bio potravín v rodinnej atmosfére. Získajte zážitok a informácie z prvej ruky.

  Reklamný priestor

  Minimálna výška príspevku

  990

  Podporte natáčanie dokumentu a my vám pripravíme promotion vašej značky alebo produktu.