Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Mnoho ľudí dnes túži po vlastnom dome. Pritom si chce zachovať slobodu. Nezadlžiť sa na celý život. Ukážeme vám náš spôsob, ako sa to dá! Sme rodina s troma deťmi. Pred štyrmi rokmi nás život doviedol do situácie, kedy sme museli rýchlo vyriešiť nové bývanie. Na začiatku bláznivá myšlienka postaviť mobilný dom sa stala skutočnosťou. Za štyri mesiace môj muž, Janči, postavil našej rodine dom za 25 000, ktorý môžeme naložiť na dva kamióny a previesť na nové miesto.


Z nízkorozpočtového projektu sa stalo nadupané bývanie. Celý život nabral iné obrátky ...a v dome bývame dodnes. Prečo? Stojí to za to, celé si pozrieť, v jednom praktickom, napínavom a inšpiratívnom filme!


Čo sa v dokumente dozviete?

Zdravie to je aj prostredie, v ktorom žijeme a vychovávame naše deti. Informácií o tom je málo, my vám ich vieme dať.


Na našej vlastnej skúsenosti v dokumente vysvetlíme:

 • Ako postaviť lacný, ekologický, recyklovateľný a zdravý dom
 • Podľa čoho si vybrať vhodný pozemok
 • Ako využívať obnoviteľné prírodné zdroje energie
 • Ako navrhnúť interiér s ohľadom na ľudské telo a zdravie
 • Ako optimálne rozložiť záhradu a čo je pekmakultúra
 • Ako využiť „nadupanú" technológiu a sedliacky rozum
 • Ako vytvoriť zdravú a hravú detskú izbu pre rozvoj detí

 • Čo potrebujeme zaplatiť

  Začali sme nakrúcať dokumentárny film spolu so spoločnosťou vyrobilo.sk. Teraz stojíme. Došli peniaze. Potrebujeme nazbierať 4700 eur. Tie len z menšej polovice pokrývajú náklady na celé nakrúcanie. Peniaze sú určené na zaplatenie techniky, kameramanov a strihu. Podporou dokumentu sa môžete dozvedieť kľúčové odpovede k otázkam bývania. Ako postaviť svojpomocne a výhodne. Princípy pre zdravý domov, v ktorom je človek šťastný. "Nadupaná" technológia v kombinácií so zdravým sedliackym rozumom. A záhrada, ktorá dá vášmu životu novú dimenziu. Staňte sa súčasťou tohto projektu. Pomôžte šíriť informácie, ktoré môžu zmeniť životy mnohých ľudí.  ČO EŠTE SA V DOKUMENTE DOZVIETE


  Ako vytvoriť zdravý interiér

  Dom je ekologický, recyklovateľný, kvalitný a zdravý. A to až natoľko, že inšpiruje aj ľudí, ktorí dočasné či malé bývanie vôbec nehľadajú! Interiér domu nám pomohla navrhnúť interiérová dizajnérka Veronika Kotradyová, ktorá sa venuje dizajnu s ohľadom na ľudské telo a zdravie. Dôraz sme kládli na prírodné materiály. Aké sú ich účinky na človeka, koľko veľa dokážu ovplyvniť. V dokumente nájdete konkrétne tipy ako váš domov "OŽIVIŤ". Lebo to, čo nás obklopuje, formuje nie len naše zdravie, ale aj hodnoty a postoje k životu. Cítim to ako moje poslanie, šíriť princípy zdravého dizajnu. Pretože v zdravom domove sa človek cíti uvoľnene a šťastne.


  Do čoho sa oplatí investovať - „technologické vychytávky"

  Dom využíva obnoviteľné zdroje. Má modernú technológiu ako rekuperáciu, tepelné čerpadlo, elektrickú "podlahovku", ale aj "vychytávky" založené na zdravom sedliackom rozume. Krátke rozvody teplej vody, využívanie samospádu, pasívnych ziskov tepla i pasívne chladenie ako zelenú vegetačnú strechu. Vďaka tomu nie je potrebná komplikovaná technológia a ušetria sa peniaze. Nie všetky moderné systémy sú aj rentabilné. Povieme vám, do ktorých sa oplatí investovať a ktoré sú vyhodenými peniazmi.


  Ako vybudovať prírodnú záhradu plnú života

  Ľudia túžia po živote v dome, aby mali vlastnú záhradu. Pritom záhrada je to posledné, čo pri bývaní riešia. Často nevedia, čo je na pozemku to najvzácnejšie. Ukážeme vám podľa čoho hľadať. Ako si záhradu rozplánovať, aby ste nezistili, že na najslnečnejšom mieste stojí garáž, miesto bazéna či skleníka. Spolu s odborníkmi vám vysvetlíme permakultúrne princípy, vďaka ktorým bude záhrada plná výziev, podnetov, plná života. Taká, ktorá vonia, bzučí, chutí a teší ľudskú dušu.


  Zapojte sa a získajte know how!

  Podporte dokument, z ktorého sa dozviete ako budovať zdravý domov pre rodinu, dostupný a pritom ekologický dom a nádhernú záhradu.

  ĎAKUJEME!

  www.lifereset.sk


  Podporiť

  Novinky0
  Podporovatelia52

  Podporovatelia

  O autoroch

  O autoroch

  Zuzana Matúšová Girgošková

  Zuzana Matúšová Girgošková

  Sme rodina s troma deťmi, ktorá sa pred štyrmi rokmi rozhodla zmeniť svoj uponáhľaný život na pohodovejší. Riešením bolo znížiť si náklady na život, vďaka tomu menej pracovať a tráviť viac času s rodinou. Predali sme dom, vyplatili časť hypotéky, dali výpovede v práci a začali robiť z domu. Kúpili sme starý sad a v ňom postavili nízkoenergetický ekodom a permakultúrnu záhradu. Zmenil sa nám celý život. Výdavky sa nám reálne znížili a my vďaka tomu cestujeme po svete. Čítaj viac o našom životnom reštarte na www.lifereset.sk

  Meno a priezvisko Zuzana Matúšová Girgošková
  Web www.lifereset.sk

  Kontaktujte autora  Odmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

  Platba (payment)


  5 € 5 000 €

  Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania StartLab.sk

  Kontakt