Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Ubehlo presne 12 mesiacov od prvého vydania kompilácie Ostrov hudby, ktorá prepojila niekoľko rešpektovaných nezávislých vydavateľov a vytvorila unikátnu vzorku slovenskej hudby pre domácich aj zahraničných poslucháčov. Myšlienka spájania slovenskej scény, ktorá získala špeciálnu cenu za prínos do hudby, sa opäť zhmotní v najbližších týždňoch. Druhý diel Ostrova hudby by sme tentokrát veľmi radi vydali aj na CD a na to budeme potrebovať vašu podporu. Všetky vyzbierané prostriedky chceme použiť na výrobu kompilácie a na pomoc slovenskej nezávislej hudobnej scéne.


Na Ostrove hudby nájdete svieži mix domácej nezávislej scény

Na CD vás čaká pestrý mix 18 skladieb od známych mien ako Autumnist, Bulp, Petijee, Katarína Máliková, Jimmy Pé, The Ills, Tolstoys, nvmeri a ďalších. Väčšina pesničiek je úplne nová a doteraz nevydaná. Priestor dostávajú tiež nové, zaujímavé tváre slovenskej nezávislej scény - Nightlines, Sisa Fehér alebo žánrovo odlišnejšie kúsky od Stroona a Satin Lead.

Dramaturgia Ostrova hudby je v réžii štyroch vydavateľstiev Gergaz, Deadred Records, ajlavmjuzik, Slnko Records, občianskeho združenia LALA Slovak Music Export a hudobnej značky Real Something.


CD vyjde v krásnom dizajne od Matúša Hnáta s 20 stranovým rozkladateľným bookletom a s informáciami o jednotlivých účinkujúcich.

Myšlienka kompilácie - spájať sa a spolupracovať

Cieľom Ostrova hudby je vzájomná pomoc a propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Spojením uznávaných vydavateľstiev a hudobných organizácií by sme radi ukázali, že správnou cestou nie je si konkurovať, ale spolupracovať, pomáhať si, vymieňať si skúsenosti a kontakty. Kompilácia Ostrov hudby pokračuje v pozitívnom odkaze novinára Juraja Kušnierika, ktorý žiaľ pred dvomi rokmi zomrel na zlyhanie srdca. Svojou nevyčerpateľnou energiou, obrovským počtom reportáží, recenzíí a rozhovorov Juraj výrazne prispel k pozitívnemu rozvoju domácej hudobnej scény. Aj vďake tejto kompilácií môže jeho odkaz žiť ďalej.

Komu a čomu kompilácia Ostrov hudby poslúži

Všetky vyzbierané prostriedky chceme použiť predovšetkým na výrobu CD, bookletu, dizajn a mastering. Prípadné ďalšie príjmy aj z online predaja a streamingu budú použité na podporu vzdelávania, spolupráce a prezentácie slovenskej hudby doma aj v zahraničí.


Za minulý rok sme ako občianske združenie LALA Slovak Music Export zorganizovali napríklad vzdelávacie programy pre hudobníkov v Bratislave, Prešove a Košiciach v spolupráci s autorskou organizáciou SOZA a Fondom na podporu umenia. Uzavreli sme partnerstvá s festivalmi Waves Vienna, MENT Ljubljana a Nouvelle Prague, ktoré umožnili zástupcom slovenskej scény zúčastniť sa zahraničných odborných podujatí zdarma alebo za zníženú cenu. V takýchto projektoch chceme s vaším prispením a pomocou pokračovať aj v ďalšom roku. Celý zoznam aktivít za rok 2017 nájdete na našom webe www.musicexport.sk.


Odmeny

Okrem samotného CD s 20 stranovým bookletom sme pre vás pripravili napríklad takéto super ilustrované tričká LALA Slovak Music Export (názov občianskeho združenia, ktoré celý projekt Ostrova hudby koordinuje).

Ďalšími odmenami sú voľné vstupy na koncerty Ostrov hudby Tour 2018. Koncept živých podujatí bude mať vždy rovnakú formu - v každom meste vystúpi dvojica účinkujúcich z Ostrova hudby 2 a nehudobnú časť programu doplní diskusia o stave slovenskej hudobnej scény doma a v zahraničí. Konkrétny line-up sa ešte doľaďuje a oznámime ho čoskoro. Dátumy:

26.01.2018 Záhrada, Banská Bystrica
27.01.2018 Wave, Prešov
08.02.2018 Nová Cvernovka, Bratislava
16.02.2018 Stanica – Záriečie, Žilina

V kombinácii CD, lístku na koncert a trička vám pribalíme aj nálepky a verejné poďakovanie na našom webe www.musicexport.sk.

Úplne špeciálnou odmenou je spoločný zájazd s nami (s LALA Slovak Music Export) na najväčší európsky showcase festival Eurosonic Noorderslag v roku 2019.


Za každé zdieľanie a podporu vám budeme nesmierne vďační.
Alex, Michal, Monika, Paula, Petra a Katja (LALA Slovak Music Export)
Richard (Gergaz)
Martin (Deadred Records)
Shina (Slnko Records)
Miro (ajlavmjuzik)
Táňa (Real Something)
a ďalší

Podporiť

Novinky0
Podporovatelia110

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Alexander  Čerevka

Alexander Čerevka

PR-ista a umelecký manažér na voľnej nohe. Pracuje pre viacerých popredných slovenských hudobníkov (Jana Kirschner, Para) a hudobné organizácie (Slnko Records, Gentle Groove Production). Je spoluzakladateľom občianskeho združenia na podporu slovenskej hudby v zahraničí LALA Slovak Music Export a tiež koncertnej značky Suprasonic.

Projekt Ostrov hudby je kolektívnou snahou ľudí z LALA Slovak Music Export (Monika, Paula, Michal, Petra a Katja), Slnko Records (Shina), Gergaz (Richard), Deadred Records (Martin), ajlavmjuzik (Miro), Real Something (Táňa) a ďalších zástupcov nezávislej slovenskej scény.

Názov organizácie LaLa Agency - Slovak Music Export
Sídlo Bratislava
Web https://www.musicexport.sk

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)


5 € 5 000 €

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania StartLab.sk

Kontakt