Ostrov hudby - unikátna kompilácia slovenskej hudby

Ostrov hudby - unikátna kompilácia slovenskej hudby

Nezávislí hudobníci a vydavateľstvá sa už po druhýkrát spájajú, aby vytvorili unikátnu kompiláciu. Tentokrát aj vo formáte CD s rozkladateľným 20 stranovým bookletom. Ocitli sa na ňom známe mená aj nové zaujímavé tváre slovenskej hudobnej scény, ktoré poskytli spolu 18 pesničiek, zväčša úplne nových a doteraz nevydaných. Cieľom je vzájomná pomoc a propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí.

Hudba
Ostrov hudby - unikátna kompilácia slovenskej hudby
Získaná suma
110%

2 203 €

z cieľovej sumy
2 000 €

Kampaň bola

úspešná

O projekte

Ubehlo presne 12 mesiacov od prvého vydania kompilácie Ostrov hudby, ktorá prepojila niekoľko rešpektovaných nezávislých vydavateľov a vytvorila unikátnu vzorku slovenskej hudby pre domácich aj zahraničných poslucháčov. Myšlienka spájania slovenskej scény, ktorá získala špeciálnu cenu za prínos do hudby, sa opäť zhmotní v najbližších týždňoch. Druhý diel Ostrova hudby by sme tentokrát veľmi radi vydali aj na CD a na to budeme potrebovať vašu podporu. Všetky vyzbierané prostriedky chceme použiť na výrobu kompilácie a na pomoc slovenskej nezávislej hudobnej scéne.


Na Ostrove hudby nájdete svieži mix domácej nezávislej scény

Na CD vás čaká pestrý mix 18 skladieb od známych mien ako Autumnist, Bulp, Petijee, Katarína Máliková, Jimmy Pé, The Ills, Tolstoys, nvmeri a ďalších. Väčšina pesničiek je úplne nová a doteraz nevydaná. Priestor dostávajú tiež nové, zaujímavé tváre slovenskej nezávislej scény - Nightlines, Sisa Fehér alebo žánrovo odlišnejšie kúsky od Stroona a Satin Lead.

Dramaturgia Ostrova hudby je v réžii štyroch vydavateľstiev Gergaz, Deadred Records, ajlavmjuzik, Slnko Records, občianskeho združenia LALA Slovak Music Export a hudobnej značky Real Something.


CD vyjde v krásnom dizajne od Matúša Hnáta s 20 stranovým rozkladateľným bookletom a s informáciami o jednotlivých účinkujúcich.

Myšlienka kompilácie - spájať sa a spolupracovať

Cieľom Ostrova hudby je vzájomná pomoc a propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí. Spojením uznávaných vydavateľstiev a hudobných organizácií by sme radi ukázali, že správnou cestou nie je si konkurovať, ale spolupracovať, pomáhať si, vymieňať si skúsenosti a kontakty. Kompilácia Ostrov hudby pokračuje v pozitívnom odkaze novinára Juraja Kušnierika, ktorý žiaľ pred dvomi rokmi zomrel na zlyhanie srdca. Svojou nevyčerpateľnou energiou, obrovským počtom reportáží, recenzíí a rozhovorov Juraj výrazne prispel k pozitívnemu rozvoju domácej hudobnej scény. Aj vďake tejto kompilácií môže jeho odkaz žiť ďalej.

Komu a čomu kompilácia Ostrov hudby poslúži

Všetky vyzbierané prostriedky chceme použiť predovšetkým na výrobu CD, bookletu, dizajn a mastering. Prípadné ďalšie príjmy aj z online predaja a streamingu budú použité na podporu vzdelávania, spolupráce a prezentácie slovenskej hudby doma aj v zahraničí.


Za minulý rok sme ako občianske združenie LALA Slovak Music Export zorganizovali napríklad vzdelávacie programy pre hudobníkov v Bratislave, Prešove a Košiciach v spolupráci s autorskou organizáciou SOZA a Fondom na podporu umenia. Uzavreli sme partnerstvá s festivalmi Waves Vienna, MENT Ljubljana a Nouvelle Prague, ktoré umožnili zástupcom slovenskej scény zúčastniť sa zahraničných odborných podujatí zdarma alebo za zníženú cenu. V takýchto projektoch chceme s vaším prispením a pomocou pokračovať aj v ďalšom roku. Celý zoznam aktivít za rok 2017 nájdete na našom webe www.musicexport.sk.


Odmeny

Okrem samotného CD s 20 stranovým bookletom sme pre vás pripravili napríklad takéto super ilustrované tričká LALA Slovak Music Export (názov občianskeho združenia, ktoré celý projekt Ostrova hudby koordinuje).

Ďalšími odmenami sú voľné vstupy na koncerty Ostrov hudby Tour 2018. Koncept živých podujatí bude mať vždy rovnakú formu - v každom meste vystúpi dvojica účinkujúcich z Ostrova hudby 2 a nehudobnú časť programu doplní diskusia o stave slovenskej hudobnej scény doma a v zahraničí. Konkrétny line-up sa ešte doľaďuje a oznámime ho čoskoro. Dátumy:

26.01.2018 Záhrada, Banská Bystrica
27.01.2018 Wave, Prešov
08.02.2018 Nová Cvernovka, Bratislava
16.02.2018 Stanica – Záriečie, Žilina

V kombinácii CD, lístku na koncert a trička vám pribalíme aj nálepky a verejné poďakovanie na našom webe www.musicexport.sk.

Úplne špeciálnou odmenou je spoločný zájazd s nami (s LALA Slovak Music Export) na najväčší európsky showcase festival Eurosonic Noorderslag v roku 2019.


Za každé zdieľanie a podporu vám budeme nesmierne vďační.
Alex, Michal, Monika, Paula, Petra a Katja (LALA Slovak Music Export)
Richard (Gergaz)
Martin (Deadred Records)
Shina (Slnko Records)
Miro (ajlavmjuzik)
Táňa (Real Something)
a ďalší

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Ostrov hudby v digitálnej forme

Minimálna výška príspevku

6

Za 6 eur získate 18 skladieb Ostrova hudby vo formáte MP3 alebo WAV + booklet v digitálnej forme. Súbory vám pošleme hneď po skončení kampane.

Ostrov hudby CD

Minimálna výška príspevku

10

Za túto sumu získate CD s 18 skladbami a 20 stranovým bookletom. CD bude vyrobené a poslané na vašu adresu v januári a v digitálnej forme ho dostanete po skončení kampane. V cene je poštovné v rámci SR.

Tričko LALA s ilustrovaným dizajnom

Minimálna výška príspevku

18

Za túto sumu získate tričko s ilustrovaným dizajnom kamzíka alebo rysa. Tričko je v ženskom aj mužskom strihu a nesie vizuál spolutvorcu projektu Ostrov hudby, ktorým je občianske združenie LALA Slovak Music Export. Vyberte si veľkosť trička (S,M,L,XL) a kamzíka alebo rysa, podľa toho, čo sa vám viac páči. Poštovné v rámci SR je v cene.

CD Ostrov hudby + tričko + vstup na koncert

Minimálna výška príspevku

35

Okrem CD Ostrov hudby, digitálneho formátu albumu a pekného trička dostanete aj dve vstupenky na jeden z koncertov turné Ostrov hudby Tour 2018 podľa vášho výberu. Formát živých podujatí bude v jednotlivých mestách taký, že koncert odohrá v každom meste iná dvojica účinkujúcich z kompilácie Ostrov hudby. Okrem koncertu bude aj diskusia o slovenskej nezávislej scéne. Konkrétny program koncertných večerov oznámime čoskoro v novinkách projektu.

DÁTUMY Ostrov hudby Tour 2018
26.01.2018 Záhrada, Banská Bystrica
27.01.2018 Wave, Prešov
08.02.2018 Nová Cvernovka, Bratislava
16.02.2018 Stanica – Záriečie, Žilina

Ostrov hudby balíček

Minimálna výška príspevku

50

V balíčku Ostrov hudby nájdete:

  1. Kompiláciu s 18 skladbami na CD + MP3 alebo WAV
  2. Tričko LALA
  3. Dva lístky na vybraný koncert Ostrov hudby Tour 2018
  4. Farebné nálepky s motívom LALA (občianske združenie, ktoré spoluorganizuje projekt Ostrov hudby)
  5. Verejné poďakovanie na webe musicexport.sk

DÁTUMY Ostrov hudby Tour 2018
26.01.2018 Záhrada, Banská Bystrica
27.01.2018 Wave, Prešov
08.02.2018 Nová Cvernovka, Bratislava
16.02.2018 Stanica – Záriečie, Žilina

Špeciálna odmena - výjazd na festival Eurosonic v Holandsku

Minimálna výška príspevku

700

Pre 1 z vás sme pripravili aj limitovanú špeciálnu odmenu - cestu na najväčší európsky showcase festival Eurosonic Noorderslag 2019 v Holandsku. Eurosonic je klubový festival v meste Groningen (severné Holandsko), ktorý každoročne navštevujú tisíce hudobných fanúšikov a hudobných profesionálov (zástupcovia festivalov, promotéri, vydavatelia atď).

Koncerty prebiehajú súbežne vo viacerých kluboch a organizátori každý rok pozývajú mená, ktoré ešte nie sú headlinermi svetových festivalov, ale povedomie a úspech v ďalších rokoch získajú častokrát aj vďaka Eurosonicu. Posúďte sami line up z minulých ročníkov: Ásgeir, Aurora, Bastille, Dotan, Ibeyi, James Blake, Jett Rebel, Hozier, Milky Chance, Royal Blood, Seinabo Sey či Vök.

Buďte s nami pri objavovaní novej skvelej hudby a zažite atmosféru výnimočného festivalu. Ak sa chcete aj vzdelávať, v rámci vstupenky máte prístup aj na odbornú hudobnú konferenciu.

V cene odmeny teda je:
- 1 x lístok na Eurosonic Noorderslag 2019 (dátum ešte nie je oznámený, ale podujatie sa koná vždy v januári)
- uhradené cestovné náklady (spiatočná letenka z Viedne do Amsterdamu a vlak do Groningenu)
- ubytovanie v Groningene na 3 noci
- balíček Ostrov hudby (CD, MP3 a WAV, tričko, 2 x vstup na turné, nálepky a verejné poďakovanie)

Pozor, nejde o vstup na festival Eurosonic tento január, ale až ten budúci:)

CD Ostrov hudby + tričko

Minimálna výška príspevku

25

K CD Ostrov hudby dostanete tričko s ilustrovaným dizajnom a do emailu aj pesničky v digitálnej forme. Poštovné v rámci SR je v cene.

Novinky

Ostrov hudby 2 vyjde na CD - vďaka vám!

Update #1, 20.12.2017

Milí kamaráti, známi aj neznámi,

spoločne sa nám to podarilo. Do konca crowdfundingovej kampane ostáva už len niekoľko hodín, ale už pár dní je jasné, že cieľ vyzbierať 2000 eur na výrobu CD kompilácie Ostrov hudby 2 sme vďaka vám naplnili. OBROVSKÉ ĎAKUJEME za vašu dôveru.

Ako ste možno viacerí zachytili, kompilácia, ktorej cieľom je prepájať slovenskú nezávislú hudobnú scénu, podporovať jej rozvoj a prezentáciu doma aj v zahraničí, sa už dá celá vypočuť na našom webe: https://www.musicexport.sk/sk/compilation/

CD s 18 skladbami od mien ako Katarína Máliková, The Ills, Bulp, nvmeri, Nightlines, Purist, Satin Lead či Stroon, je už vo výrobe. Do Vianoc sa to už žiaľ nestihne, takže všetky vaše zakúpené odmeny budeme expedovať v januári.

Avšak, nebojte sa. Tým, ktorí ste nás podporili, pristane ešte tento týždeň v mailboxe link na free download kompilácie aj s PDF bookletom a predným obalom v online verzii.

Ďakujeme, že ste podporili vznik unikátnej vzorky slovenskej hudby a podporujete tiež činnosť občianskeho združenia LALA Slovak Music Export, v ktorom organizujeme hudobné vzdelávanie, snažíme sa prepájať hudobné organizácie na Slovensku a vytvárať medzinárodné spolupráce, ktoré posúvajú našu hudobnú scénu dopredu.

Projekt Ostrov hudby výrobou CD nekončí. Plánujeme koncerty, diskusie a tiež dokumentárny film v réžii Martiny Slovákovej. Ak nás chcete stretnúť osobne, všetkých spoluorganizátorov z LALA Slovak Music Export, Slnko Records, Deadred Records, ajlavmjuzik, Gergaz a Real Something, radi vás uvidíme na Ostrov Hudby Tour 2018.

26.01.2018 Záhrada, Banská Bystrica (Petijee + Satin Lead)
27.01.2018 Wave, Prešov (Bulp + Purist)
08.02.2018 Nová Cvernovka, Bratislava (The Ills + Katarína Máliková)
16.02.2018 Stanica – Záriečie (Autumnist + Stroon)

Príjemné sviatky a oddýchnite si.

Pozdravujú
Alex, Michal, Monika, Paula, Petra, Katja, Richard, Martin, Shina, Miro, Táňa a ďalší

Podporovatelia

👤 Maria Zahorcova

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

25 €

👤 Patrik Zajíček

🎁 Ostrov hudby CD

10 €

👤 robo

🎁 Ostrov hudby v digitálnej forme

10 €

👤 Robo Balla

🎁 Tričko LALA s ilustrovaným dizajnom

18 €

👤 Robo Balla

🎁 Ostrov hudby CD

10 €

👤 Michal Frank

🎁 Ostrov hudby CD

10 €

👤 Tomas Miks

🎁 CD Ostrov hudby + tričko

💬 Len tak ďalej!

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Ostrov hudby v digitálnej forme

💬 Teším sa na super hudbu a vďaka za možnosť podporiť :)

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 CD Ostrov hudby + tričko

35 €

👤 Petra Poliakova

🎁 CD Ostrov hudby + tričko + vstup na koncert

35 €

👤 Nadja Koscik

🎁 Tričko LALA s ilustrovaným dizajnom

💬 Je nám cťou byť pri tom

21 €

👤 Ondrej Koscik

🎁 CD Ostrov hudby + tričko

💬 Je nám cťou byť pri tom

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Ostrov hudby v digitálnej forme

💬 Ste skveli! Prosim pokracujte v tom!

6 €

👤 Richard Mikúšek

🎁 CD Ostrov hudby + tričko + vstup na koncert

35 €

👤 Denis Bolf

🎁 Ostrov hudby CD

10 €

👤 Karol Beňák

🎁 Ostrov hudby CD

10 €

👤 Čerstvé Ovocie, n.o.

🎁 Ostrov hudby balíček

50 €

👤 Zuzana Linderova

🎁 Ostrov hudby CD

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Ostrov hudby CD

10 €

👤 Ruzena Lelkesova

45 €

👤 Ondrej Bambas

🎁 Ostrov hudby v digitálnej forme

6 €

👤 Anna Tlučáková

🎁 Ostrov hudby v digitálnej forme

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

100 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 CD Ostrov hudby + tričko

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Ostrov hudby v digitálnej forme

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

19 €

👤 Zuz

🎁 CD Ostrov hudby + tričko

25 €

👤 Barbara Horváthová

🎁 CD Ostrov hudby + tričko + vstup na koncert

35 €

   1 2 3 4

Autori

LaLa Agency - Slovak Music Export

LaLa Agency - Slovak Music Export

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Ostrov hudby v digitálnej forme

Minimálna výška príspevku

6

Za 6 eur získate 18 skladieb Ostrova hudby vo formáte MP3 alebo WAV + booklet v digitálnej forme. Súbory vám pošleme hneď po skončení kampane.

Ostrov hudby CD

Minimálna výška príspevku

10

Za túto sumu získate CD s 18 skladbami a 20 stranovým bookletom. CD bude vyrobené a poslané na vašu adresu v januári a v digitálnej forme ho dostanete po skončení kampane. V cene je poštovné v rámci SR.

Tričko LALA s ilustrovaným dizajnom

Minimálna výška príspevku

18

Za túto sumu získate tričko s ilustrovaným dizajnom kamzíka alebo rysa. Tričko je v ženskom aj mužskom strihu a nesie vizuál spolutvorcu projektu Ostrov hudby, ktorým je občianske združenie LALA Slovak Music Export. Vyberte si veľkosť trička (S,M,L,XL) a kamzíka alebo rysa, podľa toho, čo sa vám viac páči. Poštovné v rámci SR je v cene.

CD Ostrov hudby + tričko + vstup na koncert

Minimálna výška príspevku

35

Okrem CD Ostrov hudby, digitálneho formátu albumu a pekného trička dostanete aj dve vstupenky na jeden z koncertov turné Ostrov hudby Tour 2018 podľa vášho výberu. Formát živých podujatí bude v jednotlivých mestách taký, že koncert odohrá v každom meste iná dvojica účinkujúcich z kompilácie Ostrov hudby. Okrem koncertu bude aj diskusia o slovenskej nezávislej scéne. Konkrétny program koncertných večerov oznámime čoskoro v novinkách projektu.

DÁTUMY Ostrov hudby Tour 2018
26.01.2018 Záhrada, Banská Bystrica
27.01.2018 Wave, Prešov
08.02.2018 Nová Cvernovka, Bratislava
16.02.2018 Stanica – Záriečie, Žilina

Ostrov hudby balíček

Minimálna výška príspevku

50

V balíčku Ostrov hudby nájdete:

  1. Kompiláciu s 18 skladbami na CD + MP3 alebo WAV
  2. Tričko LALA
  3. Dva lístky na vybraný koncert Ostrov hudby Tour 2018
  4. Farebné nálepky s motívom LALA (občianske združenie, ktoré spoluorganizuje projekt Ostrov hudby)
  5. Verejné poďakovanie na webe musicexport.sk

DÁTUMY Ostrov hudby Tour 2018
26.01.2018 Záhrada, Banská Bystrica
27.01.2018 Wave, Prešov
08.02.2018 Nová Cvernovka, Bratislava
16.02.2018 Stanica – Záriečie, Žilina

Špeciálna odmena - výjazd na festival Eurosonic v Holandsku

Minimálna výška príspevku

700

Pre 1 z vás sme pripravili aj limitovanú špeciálnu odmenu - cestu na najväčší európsky showcase festival Eurosonic Noorderslag 2019 v Holandsku. Eurosonic je klubový festival v meste Groningen (severné Holandsko), ktorý každoročne navštevujú tisíce hudobných fanúšikov a hudobných profesionálov (zástupcovia festivalov, promotéri, vydavatelia atď).

Koncerty prebiehajú súbežne vo viacerých kluboch a organizátori každý rok pozývajú mená, ktoré ešte nie sú headlinermi svetových festivalov, ale povedomie a úspech v ďalších rokoch získajú častokrát aj vďaka Eurosonicu. Posúďte sami line up z minulých ročníkov: Ásgeir, Aurora, Bastille, Dotan, Ibeyi, James Blake, Jett Rebel, Hozier, Milky Chance, Royal Blood, Seinabo Sey či Vök.

Buďte s nami pri objavovaní novej skvelej hudby a zažite atmosféru výnimočného festivalu. Ak sa chcete aj vzdelávať, v rámci vstupenky máte prístup aj na odbornú hudobnú konferenciu.

V cene odmeny teda je:
- 1 x lístok na Eurosonic Noorderslag 2019 (dátum ešte nie je oznámený, ale podujatie sa koná vždy v januári)
- uhradené cestovné náklady (spiatočná letenka z Viedne do Amsterdamu a vlak do Groningenu)
- ubytovanie v Groningene na 3 noci
- balíček Ostrov hudby (CD, MP3 a WAV, tričko, 2 x vstup na turné, nálepky a verejné poďakovanie)

Pozor, nejde o vstup na festival Eurosonic tento január, ale až ten budúci:)

CD Ostrov hudby + tričko

Minimálna výška príspevku

25

K CD Ostrov hudby dostanete tričko s ilustrovaným dizajnom a do emailu aj pesničky v digitálnej forme. Poštovné v rámci SR je v cene.