Jesenný CoolTajneR 2015

Jesenný CoolTajneR 2015

Po poriadnej letnej dávke koncertov, workshopov, diskusií, tematických víkendov a športových aktivít sa úspešný projekt CoolTajneR opäť vracia na bystrickú scénu, aby všetkým obyvateľom mesta ponúkol pestrý jesenný program, ktorý bude zabávať, ale aj rozoberať aktuálne spoločenské témy, ktoré hýbu našimi životmi.

Podujatie
Jesenný CoolTajneR 2015
Získaná suma
19%

111 €

z cieľovej sumy
600 €

Kampaň skončená, cieľovú sumu sa nepodarilo naplniť.

O projekte

Žiaľ, táto kampaň nebola úspešná. Príspevky boli vrátené darcom. 

Tím StartLab.sk

Po poriadnej letnej dávke koncertov, workshopov, diskusií, tematických víkendov a športových aktivít sa úspešný projekt CoolTajneR opäť vracia na bystrickú scénu, aby všetkým obyvateľom mesta ponúkol pestrý jesenný program, ktorý bude zabávať, ale aj rozoberať aktuálne spoločenské témy, ktoré hýbu našimi životmi.

Letný CoolTajneR prilákal množstvo Bystričanov

13.11.2015 piatok

20: 30 - Koncert Michala Kramaríka

Mladý gitarista z Považskej Bystrice otvorí jesenný CoolTajneR gitarovým koncertom v Retre s jeho cover verziami rockových, novších i starších slovenských, či českých klasik... ktorými dokáže strhnúť davy. Necháte sa strhnúť aj vy? Koncert sa uskutoční v Retre.

14.11.2015 sobota

20:30 – Interaktívny koncert s Dášou Fon Fľaša

Považská Bystrica zažije aj niečo veľmi nekonvenčné, o čo sa postará hudobník Dáša Fon Fľaša. Tento hudobník sa prevažne venuje hudbe s punkovými prvkami, no ešte podstatnejšie je pre neho odkaz textu: „Muziku vždy spájam s posolstvom, hudba a texty sú rovnako dôležité. Tvorenie hudby je môj chabý pokus o pridanie vlastných myšlienok a melódii do veľkého kotla. Živé koncerty sú to jediné, čo chcem robiť, kým budem vládať. Interakcia, komunikácia, nepredvídateľnosť, improvizácia, vzájomná inšpirácia a výmena energie s publikom, a potom búranie hraníc medzi interpretom a publikom, to je to, čo robí koncerty neopakovateľnými a jedinečnými." Koncert sa uskutoční v Retre.

Nechýbal ani Retro Swing večer

15.11.2015 nedeľa

16:00 – Bystrický pub kvíz: Čo vieš o našom meste?

Pre všetkých milovníkov zábavy a súťaženia sme pripravili pokračovanie pub kvízu, ktorý bude tentoraz zameraný na otázky nielen o našej krajine, ale i na vedomosti o našom meste. Zostavujte teda tím a príďte si zasúťažiť do Retra.

18:00 - Začne sa v školstve revolúcia 26 rokov po Nežnej?

S pozvanými hosťami z nášho mesta i mimo neho z oblasti školstva sa zameriame na aktuálnu situáciu v školstve. Na túto diskusiu pozývame všetkých, nielen učiteľov, ale každého, kto chápe, že úspech našej krajiny začína práve dobrým a kvalitným školstvom a mladá generácia sa bez neho nezaobíde. Diskusiu si môžete prísť pozrieť a zároveň sa aktívne zapojiť do kaviarne Retro.

20:00 – Na cestách necestách: Vydajte sa s nami na Kubu – Ostrov Slobody!

Slnko, pláže, salsa, rum, cigary a večne usmiati ľudia. Takto si väčšina ľudí predstavuje Kubu. A tak to aj je! No Ostrov Slobody je aj symbolom revolúcie Fidela Castra a následnej politickej neslobody. Prejdeme sa po Havane, kde každý deň spadne aspoň jeden balkón, ukážeme si, kde sa pestuje najlepší tabak na kubánske cigary, miesto, kde pristál Krištof Kolumbus, vystúpime na Stolovú Horu a vysvetlíme si ako fungujú miestni pašeráci. To všetko môžete zočiť od ôsmej hodiny v Retre s cestovateľom Michalom Chmeliarom.

Diskusie, šport, kultúra, filmy, koncerty, pre malých i veľkých

16.11.2015 pondelok

17:00 - Večerníček (nielen) pre dospelých

Knihovníčky z Považskej knižnice v Považskej Bystrici predstavia niekoľko zaujímavých knižných titulov slovenských i svetových autorov a prezradia, aké knižky si čitatelia požičiavali a čítali počas uplynulého roka v meste Považská Bystrica. Tešíme sa na Vašu účasť a veríme, že potešíme aj malým prekvapením. Podujatie sa uskutoční v kaviarni Retro.

20:30 - Československá gitarová retro párty s Bobešom

Známy bystrický gitarista v predvečer výročia nežnej revolúcie zahrá a zaspieva tie najväčšie československé hity, pri ktorých bude určite, ako zvyčajne, o zábavu postarané. Koncert sa uskutoční v kaviarni Retro.

17.11.2015 utorok

9:00 - „Lesný klub" pozýva: Čo ste o bystrických operencoch netušili

„Lesný klub" bystrických mamičiek pod vedením Danky Barbosovej pozýva v sviatočné ráno v utorok 17. Novembra o 9:00 do Retra na prednášku o operencoch z nášho okolia s ornitologičkou, ktorá bude určite pútavá predovšetkým pre deti. Po nej bude nasledovať prechádzka k Váhu spojená s pozorovaním s ďalekohľadmi, čo určite ocenia najmä tí najmenší.

15:00 - Z Považskej Bystrice rovno do vesmíru

Po letnom úspechu workshopu s Michalom Novotom zo SOSA – Slovenskej agentúry pre vesmírne aktivity – budeme „hviezdne záležitosti" riešiť aj v rámci jesenného CoolTajneRu. Michal príde do Bystrice aj s niekoľkými ďalekohľadmi, vďaka ktorým budeme môcť pozorovať nebo nad nami, nebude chýbať prednáška o vesmíre a na všetkých návštevníkov čaká aj zaujímavé prekvapenie. Vesmírni nadšenci sa stretnú o 15. hodine v Retre.

16:00 - Aj takto sme si tu žili: Spomínate si ešte na toto?

Krátky zostrih (skoro) zabudnutých videí, ktoré nás vrátia o niekoľko desiatok rokov späť do minulosti. Príďte si zaspomínať, ak si na niektoré veci vôbec ešte spomeniete...

17:00 - 26 rokov po Nežnej: Spôsobila revolúciu v našich životoch?

Jesenný CoolTajneR zavŕšime v spolupráci s Vlastivedným múzeom v Považskej Bystrici panelovou diskusiou s pozvanými hosťami na tému Nežnej revolúcie, jej priebehu a aspektoch, ktoré poznamenali viac či menej ďalší vývoj v spoločnosti. Hlavným hosťom diskusie bude Mgr. Peter Jašek PhD. z Ústavu pamäti národa.

Poďakovanie patrí sponzorom a partnerom jesenného CoolTajneRu 2015:

Spoločnosti Amaltheia, Vlastivednému múzeu, Považskej knižnici v Považskej Bystrici, Retro Music and Coffee, Považskobystrickým novinkám, My Noviny - Obzor

Projekt CoolTajneR vytváral počas leta 2015 v Považskej Bystrici za pomoci sponzorov a nadšených obyvateľov mesta dva mesiace kultúrne, spoločenské, športové či edukatívne akcie. Priniesol viac ako 60 podujatí a prilákal viac ako 6000 návštevníkov.

Deti hľadali v rámci CoolTajneRu i stratené kľúče od sladkého pokladu

Koncertov bolo hneď niekoľko, vždy s veľkým úspechomO projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Voucher do Retra

Minimálna výška príspevku

5

Prvých 5 získava voucher do Retra v hodnote 5€.

Podporovatelia

👤 Jaro Semančík

💬 Cooltajner - to najlepšie, čo zatiaľ v PB bolo

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Marianna Basistova

💬 Projekt mobilnych zahrad

31 €

👤 Jano Rusnák

10 €

👤 Jana Valjašková

10 €

👤 Vilo

💬 Vyborny napad rad podporim :)

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

15 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

Autori

Tomáš Bořuta

Tomáš Bořuta

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Voucher do Retra

Minimálna výška príspevku

5

Prvých 5 získava voucher do Retra v hodnote 5€.