Čerstvé Ovocie – audio | video | live

Čerstvé Ovocie – audio | video | live

Myslíme si, že kreatívni a tvoriví ľudia si zaslúžia priestor, kde by mohli prezentovať seba a svoju tvorbu. Našou ambíciou je ponúknuť im tento priestor a upozorniť na ľudí a projekty, ktoré by mali byť viac na očiach.

Hudba
Čerstvé Ovocie – audio | video | live
Získaná suma
33%

873 €

z cieľovej sumy
2 650 €

flexibilné financovanie

Kampaň bola

ukončená

O projekte

Okrem organizovania marketov a kultúrnych podujatí, Čerstvé Ovocie pravidelne predstavuje na vlnách Rádia_FM spolu s Luciou a Vierkou mladých, zaujímavých a kreatívnych ľudí a ich projekty, ktoré by mali byť každému z nás viac na očiach. Krátkymi rozhovormi prezentujeme to, čo sa deje v ateliéroch, dielňach, pracovniach alebo v hlavách ľudí, ktorí chcú dať svetu niečo viac. Od roku 2013 sa predstavilo vyše 200 hostí. A tak sme sa rozhodli posunúť a v roku 2018 priniesť aspoň raz mesačne tieto rozhovory aj formou videa, či live diskusií. Pomôžte nám v tom. Pomôžte čerstvému ovociu rásť a zrieť. Archív rubriky Čerstvé Ovocie_FM nájdete na našom Mixcloude.


40 x audio = Čerstvé Ovocie_FM

Sme FM! Každý utorok (po 15:10) vo vysielaní Popo_FM na vlnách Rádia_FM vysielame rubriku Čerstvé Ovocie_FM. Ročne predstavíme zhruba 45 kreatívnych a umelecky aktívnych, mladých ľudí a ich projekty. Ak nestíhnete živé vysielanie, archív rubriky nájdete na našom Mixcloude.5 x video = Čerstvé Ovocie_video

V spolupráci s kreatívnym štúdiom Jumpcat sme a rozhodli priniesť vám hlbšiu sondu do života a práce našich hostí. Nikedy nestačia len slová. Niekedy treba aj vidieť. Cyklom piatich krátkych doku-videí predstavíme piatich šikovných, mladých a telntovaných ľudí, o ktorých si myslíme, že by mali byť viac na očiach.


5 x live = Čerstvé Ovocie_live

Počas 4 rokov existencie rádio rubriky sme sa stretávali aj naživo. Ako prebiehajú naše rozhovory? Chcete sa stretnúť v príjemnej atmosfére komorných diskusií s inšpiratívnymi ľudmi? Pýtať sa, či dozvedieť sa niečo viac? Budťe s nami aj vy "live". Doteraz nás finančne podporovali "komerční" partneri alebo sa nám darilo získať granty. Na rok 2018 sa nám to bohužial nepodarilo a tak budeme radi ak sa stanete našimi partnermi práve vy. Čerstvé Ovocie_live predstavilo 30 hostí, s ktorými sa rozprávali Martin Brix, Nikola Luzárová (Čerstvé Ovocie) a čerstvý prírastok Elégia Štrbová (LocalArts). V roku 2018 chceme byť súčasťou roznych podujatí a tém a zrelizovať aspoň 5 diskusií.


Za každú vašu podporu vám srdečne ďakujeme!


Za projektom stoja:

Autor: Martin Brix (Čerstvé Ovocie)

Čerstvé Ovocie_FM: Viera Ráczová, Lucia Haverlík a Peter "Faun" Dolník (Rádio_FM)
Čerstvé Ovocie_video: Slávo a Vanda (Jumpcat)
Čerstvé Ovocie_live: Nikola Luzárová (Čerstvé Ovocie) a Elégia Štrbová (LocalArts)

Grafika: Matúš Hnát
Video: Jumpcat
Support: Michalea Chmelíčková


Čerstvé Ovocie, n.o.

Neziskovú organizáciu Čerstvé Ovocie tvorí partia kamarátov, ktorých spája záujem o dizajn, módu, architektúru, umenie a hudbu, ako aj chuť prispievať svojou aktivitou k oživeniu kultúrnej scény. Našou najviditeľnejšou aktivitou je podujatie Urban Market (za ktorým stoja Martin Brix, Nikola Luzárová, Tomáš Augustín, Dalibor Vidiečan, Denisa Chylová, Matej Chudic, Zuzana Fajta a mnoho ďalších), ktoré organizujeme 3-krát ročne a máme za sebou už 23 vydaní. Ďalšími aktivitami sú prezentačno-diskusné formáty a stretnutia ako Urban Art Session (Martin Brix v úzkej spolupráci s Mirom Gajdošom) (stretnutia pri mestskom, subkultúrnom umení), SINGULARch (ktorý spoločne vymsleli Michal Marcinov, Martina Pulmanová a Martin Brix) (prezentácia mladej európskej architektonickej, urbanistickej a krajinnej tvorby) a pravidelná rubrika s názvom Čerstvé Ovocie_FM (na ktorej sa aktuálne podielajú Martin Brix, Viera Ráczová, Lucia Haverlík a Peter "Faun" Dolník) (prezentujúca tvorivých, umelecky a kultúrno-spoločensky aktívnych, mladých ľudí a projekty).

Našim cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít na miestnej i celoslovenskej úrovni v oblasti kultúrny a umenia. Našim zámerom je prezentovať široké spektrum umeleckých, kultúrnych a spoločenských aktivít, tvoriť, vzdelávať, sprostredkovať. Našou inšpiráciou je myšlienka kreatívneho priemyslu fungujúceho po celom svete, ktorý využíva tvorivý potenciál ľudí v prospech rozvoja celej spoločnosti. Podporujeme najmä umenie a kultúru nekomerčného charakteru. Vo projektoch vytvárame priestor pre prezentáciu a propagáciu mladých tvorivých ľudí, autorov, študentov či absolventov umeleckých škôl. Naším úmyslom je aj vytvorenie interakcie medzi návštevníkmi a umelcami. Dôraz pri projektoch kladieme najmä na originalitu, kvalitu, netradičnú formu, prepájanie žánrov, oblastí, a na potrebu experimentovať. Myslíme si, že kreatívni a tvoriví ľudia si zaslúžia priestor, kde by mohli prezentovať seba a svoju tvorbu. Našou ambíciou je ponúknuť im tento priestor a upozorniť na ľudí a projekty, ktoré stoja za to.

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

10 x pohľadnica s autorskou grafikou

Minimálna výška príspevku

12

Je už dobrým zvykom, že ku koncu roku vytvoríme sadu originálnych pohľadníc. V roku 2017 svojimi vizuálmi na pohľadnice prispelo 34 kreatívnych ľudí a ich projektov, ktorí sa predstavili v pravidelnej rubrike Čerstvé Ovocie_FM. Medzi nimi napríklad fotograf Aleš Vojtášek, ilustrátorka Alica Kucharovič, architektka Anna Cséfalvay, výtvarníčka Monika Pascoe Mikyšková, fotografka Olja Triaška Stefanovič a mnoho ďalších. Pri tejto odmene vás môžu prekvapiť aj pohľadnice zo starších sérií z rokov 2016, 2015 a 2014. Výber 10-tich pohľadníc bude čisto náhodný a každá bude od iného autora.


20 x pohľadnica s autorskou grafikou

Minimálna výška príspevku

22

Je už dobrým zvykom, že ku koncu roku vytvoríme sadu originálnych pohľadníc. V roku 2017 svojimi vizuálmi na pohľadnice prispelo 34 kreatívnych ľudí a ich projektov, ktorí sa predstavili v pravidelnej rubrike Čerstvé Ovocie_FM. Medzi nimi napríklad fotograf Aleš Vojtášek, ilustrátorka Alica Kucharovič, architektka Anna Cséfalvay, výtvarníčka Monika Pascoe Mikyšková, fotografka Olja Triaška Stefanovič a mnoho ďalších. Pri tejto odmene vás môžu prekvapiť aj pohľadnice zo starších sérií z rokov 2016, 2015 a 2014. Výber 20-tich pohľadníc bude čisto náhodný a každá bude od iného autora.

Gymbag na Čerstvé Ovocie

Minimálna výška príspevku

25

Do gymbagu sa zmestí napríklad jeden menší nákup Čerstvého Ovocia alebo jedna "telesná" s cvičkami. Vaky s autorskou grafikou od Michaely Chmelíčkovej vznikli v spolupráci s Merchyou. Výber nebol náhodný, Merchyou (ak všetko dobre dopadne) bude prvou slovenskou firmou, ktorá získa certifikát GOTS - ten sa udeľuje veľmi striktne iba firmám, ktoré spĺňajú Globálne Organické Textilné Štandardy. Vaky vznikli exkluzívne pre zimný Urban Market, ktorý sa konal v modernom industriálnom priestore Mlynica.

30 x pohľadnica s autorskou grafikou

Minimálna výška príspevku

32

Je už dobrým zvykom, že ku koncu roku vytvoríme sadu originálnych pohľadníc. V roku 2017 svojimi vizuálmi na pohľadnice prispelo 34 kreatívnych ľudí a ich projektov, ktorí sa predstavili v pravidelnej rubrike Čerstvé Ovocie_FM. Medzi nimi napríklad fotograf Aleš Vojtášek, ilustrátorka Alica Kucharovič, architektka Anna Cséfalvay, výtvarníčka Monika Pascoe Mikyšková, fotografka Olja Triaška Stefanovič a mnoho ďalších. Pri tejto odmene vás môžu prekvapiť aj pohľadnice zo starších sérií z rokov 2016, 2015 a 2014. Výber 30-tich pohľadníc bude čisto náhodný a každá bude od iného autora.

50 x pohľadnica s autorskou grafikou

Minimálna výška príspevku

52

Je už dobrým zvykom, že ku koncu roku vytvoríme sadu originálnych pohľadníc. V roku 2017 svojimi vizuálmi na pohľadnice prispelo 34 kreatívnych ľudí a ich projektov, ktorí sa predstavili v pravidelnej rubrike Čerstvé Ovocie_FM. Medzi nimi napríklad fotograf Aleš Vojtášek, ilustrátorka Alica Kucharovič, architektka Anna Cséfalvay, výtvarníčka Monika Pascoe Mikyšková, fotografka Olja Triaška Stefanovič a mnoho ďalších. Pri tejto odmene vás môžu prekvapiť aj pohľadnice zo starších sérií z rokov 2016, 2015 a 2014. Výber 30-tich pohľadníc bude čisto náhodný a každá bude od iného autora.

Autorská grafika Matúš Hnát x Čerstvé Ovocie

Minimálna výška príspevku

150

Autorská grafika (30x30cm v ráme) od nášho obľúbeného grafického dizajnéra Matúša Hnáta, ktorý v začiatkoch stál za vizuálmi Urban Marketu a momentálne ho zanepráznujeme vytváraním grafiky pre projekt SINGULARch. Venuje sa najmä vytváraniu vizuálnych identít pre podujatia, projekty a iniciatívy na poli kultúry – festival [fjúžn], hudobný label Proto Sites, Ostrov hudby 2, Literárny klub, Czecho Mecho, Fuga, pravidelne spolupracuje s Ústavom etnológie a Divadelným ústavom.

Autorská grafika Michaela Chmelíčková x Čerstvé Ovocie

Minimálna výška príspevku

150

Autorská grafika (30x30cm v ráme) od našej čerstvej spolupráce. Michaela Chmelíčková stojí za vizuálnou identitou minuloročného zimného Urban Marketu, ale ako VJ-ka supportovala hudobné vystúpenia na nejednej Urban Market Night. Aj keď je pre Mish charakteristický jej linkový dizajn, venuje sa všetkým druhom grafického dizajnu od vizuálnych identít, brandingov, logotypov cez zalomovanie publikácii až po reklamnú ilustráciu.

Balík Čerstvé Ovocie

Minimálna výška príspevku

350

Všetko v jednom.
50 x pohľadnica s autorskou grafikou
1 x Gymbag
1 x Autorská grafika Matúš Hnát x Čerstvé Ovocie
1 x Autorská grafika Michaela Chmelíčková x Čerstvé Ovocie

Podporovatelia

👤 Vladimir Talian

🎁 10 x pohľadnica s autorskou grafikou

12 €

👤 Lab.cafe s.r.o.

🎁 30 x pohľadnica s autorskou grafikou

32 €

👤 Gabika Rusková

🎁 10 x pohľadnica s autorskou grafikou

💬 Držím palce)

12 €

👤 Hana Komanová

💬 Dík za to čo robíte.

20 €

👤 Veronika Boisanfray

10 €

👤 Ferči MalíkDr

🎁 10 x pohľadnica s autorskou grafikou

💬 Držte sa ovocníčkovia!

12 €

👤 Anonymný podporovateľ

12 €

👤 Zoltán Tihanyi

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

10 €

👤 Barber

💬 Drzim palce

20 €

👤 Keit

🎁 10 x pohľadnica s autorskou grafikou

💬 čo na hrad

20 €

👤 Romana Klimekova

10 €

👤 peter lényi

🎁 10 x pohľadnica s autorskou grafikou

12 €

👤 Martina Slováková

20 €

👤 Marta Foldesova

10 €

👤 Mylo, s.r.o.

🎁 Gymbag na Čerstvé Ovocie

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

💬 Cerstve a vice

30 €

👤 Jon Bon Joni

💬 Podporujem sikovnych ludi, lebo verim, ze sa mi to raz vrati

10 €

👤 dusan martincok & michal hustaty

🎁 20 x pohľadnica s autorskou grafikou

💬 Mame Vas radi!

22 €

👤 Tatiana

🎁 Gymbag na Čerstvé Ovocie

25 €

👤 Anonymný podporovateľ

50 €

👤 Milan Bedrač, ap. Brix

🎁 20 x pohľadnica s autorskou grafikou

💬 Bon voyage! :)

22 €

👤 Adam Berka

💬 Držím palce Čerstvému Ovociu

20 €

👤 Miro "Cibi" Gerbel

💬 Držím palce

20 €

👤 Juraj Schwarz

💬 Pekný nápad, držím palce!

15 €

👤 Miroslav Gajdoš

10 €

👤 Brano Husarik

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

5 €

👤 Juraj Hubinsky

💬 Teším sa na počúvanie nových dielov, držím palec.

12 €

👤 Martina

💬 Drzim palce !

10 €

   1 2

Autori

Čerstvé Ovocie, n.o.

Čerstvé Ovocie, n.o.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

10 x pohľadnica s autorskou grafikou

Minimálna výška príspevku

12

Je už dobrým zvykom, že ku koncu roku vytvoríme sadu originálnych pohľadníc. V roku 2017 svojimi vizuálmi na pohľadnice prispelo 34 kreatívnych ľudí a ich projektov, ktorí sa predstavili v pravidelnej rubrike Čerstvé Ovocie_FM. Medzi nimi napríklad fotograf Aleš Vojtášek, ilustrátorka Alica Kucharovič, architektka Anna Cséfalvay, výtvarníčka Monika Pascoe Mikyšková, fotografka Olja Triaška Stefanovič a mnoho ďalších. Pri tejto odmene vás môžu prekvapiť aj pohľadnice zo starších sérií z rokov 2016, 2015 a 2014. Výber 10-tich pohľadníc bude čisto náhodný a každá bude od iného autora.


20 x pohľadnica s autorskou grafikou

Minimálna výška príspevku

22

Je už dobrým zvykom, že ku koncu roku vytvoríme sadu originálnych pohľadníc. V roku 2017 svojimi vizuálmi na pohľadnice prispelo 34 kreatívnych ľudí a ich projektov, ktorí sa predstavili v pravidelnej rubrike Čerstvé Ovocie_FM. Medzi nimi napríklad fotograf Aleš Vojtášek, ilustrátorka Alica Kucharovič, architektka Anna Cséfalvay, výtvarníčka Monika Pascoe Mikyšková, fotografka Olja Triaška Stefanovič a mnoho ďalších. Pri tejto odmene vás môžu prekvapiť aj pohľadnice zo starších sérií z rokov 2016, 2015 a 2014. Výber 20-tich pohľadníc bude čisto náhodný a každá bude od iného autora.

Gymbag na Čerstvé Ovocie

Minimálna výška príspevku

25

Do gymbagu sa zmestí napríklad jeden menší nákup Čerstvého Ovocia alebo jedna "telesná" s cvičkami. Vaky s autorskou grafikou od Michaely Chmelíčkovej vznikli v spolupráci s Merchyou. Výber nebol náhodný, Merchyou (ak všetko dobre dopadne) bude prvou slovenskou firmou, ktorá získa certifikát GOTS - ten sa udeľuje veľmi striktne iba firmám, ktoré spĺňajú Globálne Organické Textilné Štandardy. Vaky vznikli exkluzívne pre zimný Urban Market, ktorý sa konal v modernom industriálnom priestore Mlynica.

30 x pohľadnica s autorskou grafikou

Minimálna výška príspevku

32

Je už dobrým zvykom, že ku koncu roku vytvoríme sadu originálnych pohľadníc. V roku 2017 svojimi vizuálmi na pohľadnice prispelo 34 kreatívnych ľudí a ich projektov, ktorí sa predstavili v pravidelnej rubrike Čerstvé Ovocie_FM. Medzi nimi napríklad fotograf Aleš Vojtášek, ilustrátorka Alica Kucharovič, architektka Anna Cséfalvay, výtvarníčka Monika Pascoe Mikyšková, fotografka Olja Triaška Stefanovič a mnoho ďalších. Pri tejto odmene vás môžu prekvapiť aj pohľadnice zo starších sérií z rokov 2016, 2015 a 2014. Výber 30-tich pohľadníc bude čisto náhodný a každá bude od iného autora.

50 x pohľadnica s autorskou grafikou

Minimálna výška príspevku

52

Je už dobrým zvykom, že ku koncu roku vytvoríme sadu originálnych pohľadníc. V roku 2017 svojimi vizuálmi na pohľadnice prispelo 34 kreatívnych ľudí a ich projektov, ktorí sa predstavili v pravidelnej rubrike Čerstvé Ovocie_FM. Medzi nimi napríklad fotograf Aleš Vojtášek, ilustrátorka Alica Kucharovič, architektka Anna Cséfalvay, výtvarníčka Monika Pascoe Mikyšková, fotografka Olja Triaška Stefanovič a mnoho ďalších. Pri tejto odmene vás môžu prekvapiť aj pohľadnice zo starších sérií z rokov 2016, 2015 a 2014. Výber 30-tich pohľadníc bude čisto náhodný a každá bude od iného autora.

Autorská grafika Matúš Hnát x Čerstvé Ovocie

Minimálna výška príspevku

150

Autorská grafika (30x30cm v ráme) od nášho obľúbeného grafického dizajnéra Matúša Hnáta, ktorý v začiatkoch stál za vizuálmi Urban Marketu a momentálne ho zanepráznujeme vytváraním grafiky pre projekt SINGULARch. Venuje sa najmä vytváraniu vizuálnych identít pre podujatia, projekty a iniciatívy na poli kultúry – festival [fjúžn], hudobný label Proto Sites, Ostrov hudby 2, Literárny klub, Czecho Mecho, Fuga, pravidelne spolupracuje s Ústavom etnológie a Divadelným ústavom.

Autorská grafika Michaela Chmelíčková x Čerstvé Ovocie

Minimálna výška príspevku

150

Autorská grafika (30x30cm v ráme) od našej čerstvej spolupráce. Michaela Chmelíčková stojí za vizuálnou identitou minuloročného zimného Urban Marketu, ale ako VJ-ka supportovala hudobné vystúpenia na nejednej Urban Market Night. Aj keď je pre Mish charakteristický jej linkový dizajn, venuje sa všetkým druhom grafického dizajnu od vizuálnych identít, brandingov, logotypov cez zalomovanie publikácii až po reklamnú ilustráciu.

Balík Čerstvé Ovocie

Minimálna výška príspevku

350

Všetko v jednom.
50 x pohľadnica s autorskou grafikou
1 x Gymbag
1 x Autorská grafika Matúš Hnát x Čerstvé Ovocie
1 x Autorská grafika Michaela Chmelíčková x Čerstvé Ovocie