Vinyl košickej filharmónie - Smetanova Má vlast

Vinyl košickej filharmónie - Smetanova Má vlast

Štátna filharmónia Košice sa pri príležitosti 200. narodenín Bedřicha Smetanu rozhodla vydať limitovaný vinyl. Ikonické dielo Má vlast pod taktovkou šéfdirigenta Roberta Jindru vyjde v symbolickom počte 200 kusov. Podporením kampane máte možnosť stať sa súčasťou historického momentu košickej filharmónie. Zablahoželajte spolu s nami Bedřichovi Smetanovi a vyberte si svoju odmenu už dnes.

Hudba
Kultúra
Podujatie
Vinyl košickej filharmónie - Smetanova Má vlast

Kampaň bola

úspešná
Získaná suma
162 % 6 482 €
Cieľ Cieľová suma
vydanie 200 vinylov
4 000 €
ďalšie náklady spojené s nahrávaním
5 500 €
3
časť nákladov spojená s realizáciou koncertu
7 000 €

O projekte

Ako vznikol nápad vydať vinyl?

Príbeh sa začína pred viac ako rokom, pri tvorbe dramaturgie našej koncertnej sezóny. Aj napriek tomu, že je naše pravidelné publikum na koncertoch so šéfdirigentom Robertom Jindrom zvyknuté na dramaturgické rarity, na koncerte k 200. narodeninám Bedřicha Smetanu to bude inak. S naším orchestrom naštuduje azda najikonickejšie dielo tohto skladateľa – Mou vlast.

„V tomto diele je obsiahnuté všetko.“

— Taťána Čisáriková, koncertná majsterka skupiny violončiel

Smetanova Má vlast si v programe 55. koncertnej sezóny našla svoje miesto 18. apríla 2024 a my sme sa začali tešiť na ďalší z nezabudnuteľných koncertov v sále Domu umenia Košice.

Prečo nezabudnuteľný?

Pretože okrem autentickosti živej hudby spája hneď niekoľko výnimočných okolností:

  • oslavujeme 200. narodeniny Bedřicha Smetanu,
  • šéfdirigentom košickej filharmónie je vyhľadávaný český dirigent,
  • popri vzácne širokom repertoári Smetanových opier to bude pre nášho šéfdirigenta úplne prvé naštudovanie tohto ikonického diela.

Dôkazom toho je aj podpora českého veľvyslanca Rudolfa Jindráka, ktorý nad koncertom prevzal záštitu, čo si veľmi ceníme.

Prečo nahrávanie?

V košickej filharmónii máme za to, že významné koncerty treba nahrať, a tým ich natrvalo zaznamenať. Po nahrávkach slovenskej hudby z posledných sezón sa tak náš archív rozrastie o jedno zo základných symfonických diel – Smetanovu Mou vlast.

"Nahrávku považujem za trvácnu pamiatku, vďaka ktorej bude dnešné interpretačné umenie našej filharmónie zaznamenané aj pre ďalšie generácie."

— Lucia Potokárová, generálna riaditeľka

A keďže vo filharmónii máme radi výzvy, radi by sme vydali Mou vlast aj ako vinyl. 

„Vinylové nahrávky majú svoju hodnotu a kúzlo retra.“

— Robert Jindra, šéfdirigent

Na to však potrebujeme vašu pomoc. Pomôžte nám tento príbeh dotiahnuť do zdarného konca. Podporte vydanie tohto vinylu Štátnej filharmónie Košice a staňte sa súčasťou našej histórie.

FAQ - Často kladené otázky

Prečo robíme crowdfunding?

Ako príspevková organizácia máme obmedzené finančné zdroje. Konkrétne, zdroje, ktoré máme vyhradené z rozpočtu na koncert Má vlast, pokryjú náklady na samotný koncert, nahrávanie a vydanie CD. Na to, aby sme mohli vydať aj vinyl, potrebujeme v rámci tejto kampane vašu podporu.
Výhodou crowdfundingu je, že zážitok z tohto výnimočného koncertu môžeme ponúknuť aj ľuďom, ktorí si koncert nebudú môcť vypočuť naživo s nami v Košiciach. Ak sa kampaň podarí, cez rozmanité odmeny dostaneme našu hudbu k veľkému okruhu ľudí nielen v Košiciach.

Nie som z Košíc, aj tak mám kampaň podporiť?

Hudba nepozná hranice, preto, či už ste z Košíc, iného kúta Slovenska, Česka či inej krajiny, táto kampaň je tu aj pre vás.
Bývate ďaleko a nestihnete na koncert do Košíc pricestovať? Vďaka kampani vám naša Má vlast neujde - môžete si ju vychutnať v pohodlí domova.

Už mám lístok na koncert, načo mi bude vinyl z koncertu?

Ak máte radi Štátnu filharmóniu Košice, (tak ako my), podporte ju a šírte jej prácu ďalej! Urobte si radosť niektorou z odmien alebo ju darujte ako darček svojim blízkym

Má Štátna filharmónia Košice skúsenosti s nahrávaním?

Nahrávacia činnosť nášho orchestra je rozsiahla - od jej založenia bolo vydaných viac ako 160 jej nahrávok. Jednou z posledných je napríklad nahrávka Cikkerovho Symfonického triptychu O živote, ktorá získala cenu Radio_Head Awards 2021. Nahrávky trvalo mapujú vývoj interpretačnej kvality nášho orchestra, vydané boli v rôznych vydavateľstvách, s rozličným repertoárom a na rôznych nosičoch. Ak bude táto kampaň úspešná, spoločne sa nám podarí túto ponuku ešte rozšíriť - po znovuzrodení platní zaznamenáme naše umenie vďaka súčasným technológiám už aj na nových vinyloch.

Prečo práve vinyl?

Lebo milujeme ten špeciálny pocit pri počúvaní kvalitného vinylu z gramofónu! Aj náš koncert bude špeciálny a my to chceme osláviť spolu s vami. (A Bedřichom Smetanom, samozrejme.)
Máte doma gramofón? V takom prípade klasika ako Má vlast v zbierke vašich vinylov nesmie chýbať!
Veľká vďaka patrí Robertovi Rothovi, Martinovi Krestiánovi, Daši Hricovej za pomoc pri príprave tejto kampane.

Ďakujeme za vašu podporu a šírenie našej kampane.

O projekte

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

CD Má vlast
CD Má vlast

Minimálna výška príspevku

15

Nahrávka z koncertu Má vlast v podaní košických filharmonikov na CD.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: júl 2024

Vinyl Má vlast
Vinyl Má vlast

Minimálna výška príspevku

35

Nahrávka z koncertu Má vlast v podaní košických filharmonikov na dvoj-vinyle.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: júl 2024

Prehliadka zákulisia počas prestávky koncertu pre 2 osoby + CD Má vlast
Prehliadka zákulisia počas prestávky koncertu pre 2 osoby + CD Má vlast

Minimálna výška príspevku

40

Možnosť nahliadnuť do zákulisia Domu umenia počas prestávky koncertu Má vlast 18. 4. 2024 + CD Má vlast ako pamiatka na koncert. Súčasťou tejto odmeny nie sú vstupenky na koncert.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: apríl a júl 2024

CD set pre náročných
CD set pre náročných

Minimálna výška príspevku

50

CD set pre náročných obsahuje 4 najnovšie CD Štátnej filharmónie Košice: Smetana, Dohnányi, Cikker, Grešák.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: júl 2024

Večera pre 2 osoby so šéfdirigentom v koncertnej sále
Večera pre 2 osoby so šéfdirigentom v koncertnej sále

Minimálna výška príspevku

250

Jedinečná možnosť vychutnať si večeru s naším šéfdirigentom Robertom Jindrom priamo na pódiu v sále Domu umenia Košice. Termín večere je 28. júna 2024.

Doručenie: 28. jún 2024

2x lukratívne miesta na koncert + CD Má vlast
2x lukratívne miesta na koncert + CD Má vlast

Minimálna výška príspevku

50

Dve vstupenky najvyššieho cenového pásma na koncert 18. 4. 2024 a CD Má vlast ako pamiatka na koncert.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: apríl a júl 2024

2x VIP miesta do lóže + CD Má vlast
2x VIP miesta do lóže + CD Má vlast

Minimálna výška príspevku

60

Dve vstupenky do lóže na koncert 18. 4. 2024 a CD Má vlast ako pamiatka na koncert.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: apríl a júl 2024

Taktovka šéfdirigenta
Taktovka šéfdirigenta

Minimálna výška príspevku

200

Taktovka, ktorou náš šéfdirigent Robert Jindra oddiriguje svoju prvú Mou vlast s možnosťou osobného odovzdania po koncerte. Súčasťou tejto odmeny nie je vstupenka na koncert.

Doručenie: apríl 2024

Novinky

Máme donahrávané!

Update #6, 22.04.2024

Ďalší dôležitý krok v ceste za vydaním vinylu Má vlast je za nami.
Úžasný výkon hráčov orchestra pod taktovkou nášho šéfdirigenta Roberta Jindru ocenilo dvakrát vypredané hľadisko Domu umenia burácajúcim potleskom.

Nahrávku teraz čaká dôkladná postprodukcia v Pavlik Records pod dohľadom hudobného režiséra Martina Stupku.

Počas koncertu sme zorganizovali prehliadku zákulisia Domu umenia pre všetkých, ktorí si túto odmenu vybrali v crowdfundingovej kampani. Naša generálna riaditeľka taktiež slávnostne prijala taktovku šéfdirigenta, ktorú teraz odovzdá jej novému majiteľovi.

Zábery z koncertu a zo zákulisia odfotil Jaroslav Ľaš.

Na koncert Má vlast nám prichádza pozitívna spätná väzba a my sa už teraz tešíme na moment, keď budeme držať v rukách CD a vinyly, ktoré túto významnú udalosť navždy zaznamenajú.

Náš prvý crowdfunding je úspešný! Ďakujeme, že ste s nami.

Update #5, 20.03.2024

Pri spustení kampane bolo naším veľkým snom vydať vinyl z koncertu Má vlast. Vďaka Vašej podpore sa nám tento sen splní a už čoskoro vydáme symbolicky limitovaných 200 dvoj-vinylov s nahrávkou nášho koncertu z tohto jedinečného večera.

Počas 30 dní kampane sme však boli vo filharmónii svedkami aj niečoho iného, čo nám každodenne vyčarovalo úsmev na tvári. Výhradne pozitívne reakcie na kampaň, povzbudivé správy k realizácii tohto projektu či každým dňom zväčšujúci sa zoznam podporovateľov sú pre nás motiváciou a dojímavou spätnou väzbou na našu prácu.
Vydanie tohto vinylu sa zapíše do histórie Štátnej filharmónie Košice a my sme poctení, že ste pri tomto míľniku stáli po našom boku. Túto kampaň berieme ako záväzok nepoľaviť, naďalej tvrdo pracovať a nebáť sa vymýšľať nové odvážne projekty.
Koncert Má vlast nás čaká už o menej ako mesiac, presnejšie 18. apríla 2024. Odmeny pre Vás budú pripravené počas júla 2024, teda po dôkladnej postprodukcii nahrávky a samotnom vydaní CD a vinylov z tohto jedinečného večera. O podrobnostiach Vás budeme včas informovať.
Časť tímu, ktorá pracovala na kampani, odfotil Jaroslav Ľaš.
Zo srdca Vám ďakujeme.

Ďalší miľník splnený! Naša vďaka patrí už 143 podporovateľom.

Update #4, 15.03.2024

Kruh našich crowdfundingových podporovateľov sa zo dňa na deň rozširuje a my s úžasom a vďakou sledujeme pribúdajúce vyzbierané percentá v kampani. Máme radosť, že nasadenie, s ktorým sa kampaň snažíme robiť, sa na Vás prenieslo a rozhodli ste sa náš projekt podporiť.

Pred spustením crowdfundingu sme ani nedúfali, že budeme mať možnosť otvoriť vďaka Vašej silnej podpore aj tretí kampaňový míľnik. Ak sa nám ho podarí naplniť, pokryjeme nielen náklady na vydanie 200 vinylov a ďalšie náklady spojené s nahrávaním, ale aj časť nákladov spojenú s realizáciou koncertu.
Do skončenia kampane nám zostáva posledných 5 dní. Držte nám palce, aby sme v cieľovej rovinke udržali aj naďalej rýchle tempo.
Ďakujeme!

Vinyl bude! A to vďaka Vám, ďakujeme, ste úžasní!

Update #3, 06.03.2024

Príbeh sa pred viac ako rokom začal nápadom uviesť na počesť Bedřicha Smetanu jeho ikonické dielo Má vlast pod taktovkou šéfdirigenta. Dnes náš príbeh vďaka Vašej podpore otvára novú kapitolu - záznam z tohto jedinečného večera vydáme na vinyle! Vďaka Vám je už teraz jasné, že 200. narodeniny Bedřicha Smetanu oslávime veľkolepo!

Presiahnutím cieľovej čiastky pokryjeme nevyhnutné náklady na vydanie vinylov, ktoré si prostredníctvom kampane ako odmenu vybralo až 76 z Vás.

Kampaň však nekončí, do jej konca zostáva ešte 14 dní. Počas nich urobíme všetko preto, aby sa informácia o možnosti podporiť nás a získať tak niektorú z exkluzívnych odmien rozšírila k čo najväčšiemu počtu milovníkov hudby.

A ako to na StartLabe býva zvykom, po vyzbieraní cieľovej čiastky sme sa rozhodli stanoviť si aj my nový míľnik - radi by sme s ďalej získanými finančnými prostriedkami z kampane pokryli aj ďalšie náklady spojené s nahrávaním a ešte viac tak pomohli Štátnej filharmónii Košice.
Držte nám palce!

Priazeň a podporu každého jedného z Vás si veľmi vážime.
Ďakujeme!

Všetko najlepšie, Smetana!

Update #2, 02.03.2024

Dnes svoje 200. narodeniny oslavuje slávny český hudobný skladateľ Bedřich Smetana.

Práve toto jubileum nás inšpirovalo k spusteniu crowdfundingovej kampane. Podarí sa nám osláviť jeho narodeniny veľkolepo a vydať symbolicky limitovaných 200 vinylov z koncertu Má vlast? Vďaka Vašej podpore sme k naplneniu tohto cieľa už veľmi blízko.

V deň Smetanovych narodenín sme si pre Vás pripravili prekvapenie. Spojením nezameniteľného hlasu Roberta Rotha a veselej animácie študentky SŠUP filmová Daši Hricovej vzniklo autentické video na počesť Maestra.

Sme v polovici cesty k vydaniu vinylu, ďakujeme!

Update #1, 22.02.2024

Od spustenia kampane prešli ešte iba 4 dni a vďaka Vašej podpore sa my v Dome umenia už dnes môžeme tešiť z vyzbierania polovice cieľovej čiastky. Vaša podpora je pre nás najkrajšia spätná väzba a úprimne Vám za ňu ďakujeme.

Sme radi, že dosah a sledovanosť kampaňového videa láme rekordy, a to najmä vďaka jeho prezdieľaniam, za čo Vám, našim podporovateľom, taktiež úprimne ďakujeme. 

Obrovskú radosť nám robí aj to, že s takmer dvojmesačným predstihom môžeme slávnostne prehlásiť, že večerný koncert Má vlast je vypredaný!

Ďakujeme!

Podporovatelia

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vinyl Má vlast

35 €

👤 Zuzana Grejtáková

🎁 Vinyl Má vlast

35 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vinyl Má vlast

35 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vinyl Má vlast

35 €

👤 Ingrid Puchalová

🎁 CD Má vlast

30 €

+ 3 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vinyl Má vlast

💬 Robíte náš život krajším.

70 €

+ 5 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vinyl Má vlast

35 €

👤 Veronika Michalkova

🎁 Vinyl Má vlast

💬 Super napad, vdaka!

39 €

👤 Michaela Sedovic

🎁 Vinyl Má vlast

35 €

👤 Branislav Balogh

🎁 CD set pre náročných

54 €

👤 Bryce Bunner

🎁 Vinyl Má vlast

35 €

👤 Jan Finsterle

🎁 Vinyl Má vlast

39 €

+ 3 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vinyl Má vlast

39 €

+ 1 € ?

👤 Ema Tresová

🎁 Vinyl Má vlast

39 €

👤 Ľubica Kropuchová

🎁 CD Má vlast

30 €

+ 3 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 CD Má vlast

15 €

👤 Ilona Ácsné Korolenko

🎁 Vinyl Má vlast

35 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vinyl Má vlast

💬 Super

35 €

+ 3 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Prehliadka zákulisia počas prestávky koncertu pre 2 osoby + CD Má vlast

40 €

+ 3 € ?

👤 Maria Majernikova

🎁 Vinyl Má vlast

💬 Nech sa vsetko podari podla predstav :)

35 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Prehliadka zákulisia počas prestávky koncertu pre 2 osoby + CD Má vlast

💬 Tato odmena je jedinecny darcek pre milovnikov hudby. Verim, ze obdarovanych potesi :)

80 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vinyl Má vlast

39 €

+ 3 € ?

👤 Vladimír Kľoc

🎁 Vinyl Má vlast

39 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Vinyl Má vlast

40 €

👤 Daniela Velgosova

🎁 Vinyl Má vlast

39 €

👤 Jana Tomalova

24 €

👤 Anonymný podporovateľ

22 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 CD Má vlast

18 €

+ 2 € ?

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 CD Má vlast

18 €

👤 Barbora Lenártová

🎁 CD Má vlast

15 €

+ 2 € ?

   1 2 3 4 ... 6

Autori

Miesto realizácie projektu

Košický kraj

Štátna filharmónia Košice

Štátna filharmónia Košice

Štátna filharmónia Košice bola založená v roku 1968 ako druhý profesionálny symfonický orchester koncertného typu na Slovensku. V krátkom čase sme dosiahli uznanie odborníkov i verejnosti a stali sme sa jedným z popredných reprezentantov slovenského interpretačného umenia doma i v zahraničí. Ročne pripravujeme zhruba 80 koncertov a tri festivaly.

Katarína Kandriková

Katarína Kandriková

Katarína Kandriková je projektová manažérka Štátnej filharmónie Košice. Už teraz sa veľmi teší, ako si vinyl so záznamom z koncertu Má vlast uloží do svojej domácej vinylovej kolekcie. Má radosť, že košickí filharmonici naštudujú toto dielo práve pod taktovkou šéfdirigenta Roberta Jindru.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Odmenou mi bude dobrý pocit

Páči sa vám projekt, za vašu podporu nič nečakáte, chcete iba prispieť ľubovoľnou sumou. Ďakujeme

CD Má vlast
CD Má vlast

Minimálna výška príspevku

15

Nahrávka z koncertu Má vlast v podaní košických filharmonikov na CD.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: júl 2024

Vinyl Má vlast
Vinyl Má vlast

Minimálna výška príspevku

35

Nahrávka z koncertu Má vlast v podaní košických filharmonikov na dvoj-vinyle.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: júl 2024

Prehliadka zákulisia počas prestávky koncertu pre 2 osoby + CD Má vlast
Prehliadka zákulisia počas prestávky koncertu pre 2 osoby + CD Má vlast

Minimálna výška príspevku

40

Možnosť nahliadnuť do zákulisia Domu umenia počas prestávky koncertu Má vlast 18. 4. 2024 + CD Má vlast ako pamiatka na koncert. Súčasťou tejto odmeny nie sú vstupenky na koncert.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: apríl a júl 2024

CD set pre náročných
CD set pre náročných

Minimálna výška príspevku

50

CD set pre náročných obsahuje 4 najnovšie CD Štátnej filharmónie Košice: Smetana, Dohnányi, Cikker, Grešák.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: júl 2024

Večera pre 2 osoby so šéfdirigentom v koncertnej sále
Večera pre 2 osoby so šéfdirigentom v koncertnej sále

Minimálna výška príspevku

250

Jedinečná možnosť vychutnať si večeru s naším šéfdirigentom Robertom Jindrom priamo na pódiu v sále Domu umenia Košice. Termín večere je 28. júna 2024.

Doručenie: 28. jún 2024

2x lukratívne miesta na koncert + CD Má vlast
2x lukratívne miesta na koncert + CD Má vlast

Minimálna výška príspevku

50

Dve vstupenky najvyššieho cenového pásma na koncert 18. 4. 2024 a CD Má vlast ako pamiatka na koncert.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: apríl a júl 2024

2x VIP miesta do lóže + CD Má vlast
2x VIP miesta do lóže + CD Má vlast

Minimálna výška príspevku

60

Dve vstupenky do lóže na koncert 18. 4. 2024 a CD Má vlast ako pamiatka na koncert.

Túto odmenu vám môže doručiť Packeta

Doručenie: apríl a júl 2024

Taktovka šéfdirigenta
Taktovka šéfdirigenta

Minimálna výška príspevku

200

Taktovka, ktorou náš šéfdirigent Robert Jindra oddiriguje svoju prvú Mou vlast s možnosťou osobného odovzdania po koncerte. Súčasťou tejto odmeny nie je vstupenka na koncert.

Doručenie: apríl 2024