Deň otvorených komunít na 13. ročníku festivalu [fjúžn]

Deň otvorených komunít na 13. ročníku festivalu [fjúžn]

Pomôžte nám v spoločnosti budovať dôveru a širokej verejnosti priblížiť cudzinecké komunity žijúce medzi nami.

Podujatie
Ľudské práva
Deň otvorených komunít na 13. ročníku festivalu [fjúžn]
Získaná suma
57%

1 720 €

z cieľovej sumy
3 000 €

flexibilné financovanie

Kampaň bola

ukončená

O projekte

V týchto dňoch sa naša krajina otriasa nedôverou. My však veríme v jej pozitívny potenciál, ktorý tvoria aj cudzinecké komunity. V čase, kedy v spoločnosti stúpa frustrácia a strach, sa chceme navzájom otvárať, prepájať a spolupracovať.

Festival [fjúžn] už 13. rok spolupracuje s cudzineckými komunitami a približuje ich život, kultúru a tradície širokej verejnosti. Novinkou tohto ročníka je nový festivalový formát Deň otvorených komunít. Doterajší koncept Nedeľnej parády v Starej tržnici obracia naruby - počas nedele 22. apríla Vás chceme spolu s cudzincami pozvať do rôznych komunitných priestorov po celej Bratislave. S Vašou pomocou prinesieme filmové premietania, diskusie, ukážky tradičnej kuchyne či tvorivé dielne.Čo chceme s Vašou pomocou dosiahnuť?

Počas Dňa otvorených komunít chceme vytvoriť príležitosť na rozhovory a vzájomné spoznávanie sa. Viete napríklad, ako správne jesť tradičné jedlá iných kultúr? V spolupráci s organizáciami aj jednotlivcami vám priblížime umeleckú tvorbu Srbov žijúcich na Slovensku, prácu Medzinárodnej organizácie pre migráciu či Ázijského informačného centra, budeme sa hrať spoločenské hry, cvičiť jógu a mnoho ďalšieho.Okrem komunitného programu [fjúžn] od 20. do 27. apríla prinesie takmer 40 podujatí, ktorými chceme spájať ľudí najrozmanitejších kultúr, scitlivovať verejnosť na témy migrácie a multikulturalizmu a zvyšovať povedomie o nových menšinách na Slovensku. Pre 13. ročník sme si k tomu zvolili tému Dôvera, ktorú chápeme ako výsledok nenápadného procesu, v ktorom absentuje strach a rastie pocit bezpečia, keď sme prijatí takí, akí sme. Veríme, že množstvom stretnutí, diskusií s cudzincami a odborníkmi, umenia, jedla, vzdelávacieho programu a multikultúrneho žúrovania sa nám podarí tieto pocity posilniť.


Prečo potrebujeme Vašu podporu?

Festival [fjúžn] je najväčším podujatím organizovaným Nadáciou Milana Šimečku. Realizujeme ho aj vďaka grantovej podpore, predovšetkým od Fondu na podporu umenia. Okrem umeleckého programu sú však nemenej dôležitou súčasťou festivalu aj komunitné aktivity a program pre deti a školy. Práve komunitný a vzdelávací rozmer festivalu nám Vaša podpora umožní naplno rozvinúť. Aj vďaka Vám tak prinesieme festival, ktorý aj osudovej trinástke čelí s dôverou v lepšie a pestrejšie zajtrajšky.


Ďakujeme.

O projekte

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Jóga (jednorazový vstup)

Minimálna výška príspevku

8

Vyskúšajte jógu v angličtine, ktorú organizuje Internationals Bratislava. Vhodné nielen pre english-speaking jogínov, ale aj všetkých, čo chcú precvičiť telo a slovnú zásobu zároveň. Odmena sa vzťahuje len na nových záujemcov o hodiny.

Vstup na 1 vybrané [fjúžn] podujatie + poďakovanie

Minimálna výška príspevku

13

Vaše meno sa bude vynímať medzi priateľmi festivalu na našej webstránke a radi Vás uvidíme na platenom festivalovom podujatí podľa vlastného výberu (nevzťahuje sa na externé festivalové spolupráce).

[fjúžn] na doma

Minimálna výška príspevku

13

Nemôžete sa zúčastniť 13. ročníka, ale chcete nás podporiť a aspoň trochu si priblížiť [fjúžn] atmosféru? Balíček plný festivalových prekvapení sme pripravili práve pre Vás.

Jóga (6-mesačná permanentka)

Minimálna výška príspevku

40

Cvičenie vedené v angličtine potrénuje Vaše telo aj slovnú zásobu. Zabezpečuje Internationals Bratislava. Odmena sa vzťahuje len na nových záujemcov o hodiny.

[fjúžn] permanentka

Minimálna výška príspevku

31

Vychutnajte si s nami celý festivalový týždeň! Permanentka Vám zabezpečí zvýhodnený vstup na všetky platené podujatia festivalu organizované NMŠ.

Kurz varenia s Mareenou

Minimálna výška príspevku

50

Nedeľné obedy sú nuda? Inšpirujte sa svetovou kuchyňou, ktorú objavíte aj v Bratislave. Nové recepty si odnesiete z Mareeny, kde si spolu s ďalšími zaujímavými ľuďmi pripravíte somálsku večeru.

Afganská večera v Mareene

Minimálna výška príspevku

60

Exkluzívna afganská večera s Mareenou a jej priateľmi. Môžete si priniesť blízkeho človeka a stretnúť sa so skvelými afganskými kuchármi a tímom Mareeny nad tanierom s voňavým jedlom, šálkou čierneho čaju, a spoločne objaviť nové chute a recepty. Odmena sa vzťahuje na dve osoby.

Ženy, ktoré zostali - autorská fotografia

Minimálna výška príspevku

100

Signovaná autorská fotografia mexicko-amerického fotografa Noela Roja, ktorá vznikla v rámci projektu pomalej žurnalistiky Ženy, ktoré zostali. Vybrať si môžete z motívov 1-4.

Aleš Vojtášek - autorská fotografia

Minimálna výška príspevku

300

Signovaná autorská fotografia Thanks z tvorby slovenského fotografa a vizuálneho umelca Aleša Vojtáška.

Next Apache voucher

Minimálna výška príspevku

20

Vychutnajte si drinky v hodnote 20 eur v obľúbenom podniku u Bena s dobrým pocitom, že ste zároveň podporili našu prácu.

Planéta Kaukaz + Americký cisár

Minimálna výška príspevku

20

Dve lahôdky z vydavateľstva Absynt pre fanúšikov reportážnej literatúry. Planétu Kaukaz Vám doručíme s osobným venovaním autora, Wojciecha Góreckeho!

Planéta Kaukaz + Roztratení Nemci

Minimálna výška príspevku

20

Dve lahôdky z vydavateľstva Absynt pre fanúšikov reportážnej literatúry. Planétu Kaukaz Vám doručíme s osobným venovaním autora, Wojciecha Góreckeho!

Mačka vo vreci z Kalabu

Minimálna výška príspevku

50

Unikátne umelecké prekvapenie Vás čaká v špeciálnom balíčku komunitného centra Kalab.

Novinky

Ďakujeme a pozývame na Deň otvorených komunít

Update #3, 16.04.2018

Milé podporovateľky, milí podporovatelia,

sme Vám veľmi vďační za Vaše príspevky a šírenie kampane. Vďaka Vašej podpore už túto nedeľu 22. apríla usporiadame pilotný Deň otvorených komunít. Srdečne Vás pozývame, rovnako ako na celý festival [fjúžn], ktorý začína warm-upom už vo štvrtok.

Program Dňa otvorených komunít

Vami vybrané odmeny Vám doručíme po festivale (začiatkom mája). V špecifických prípadoch ako sú jóga či kurzy varenia Vám bližšie informácie o uplatnení odmeny zašleme v osobitnom emaili.

Ďakujeme a tešíme sa na Vás v nedeľu!

Permanentne [fjúžn]? Získajte výhodnejší vstup na festival

Update #2, 05.04.2018

Veľká časť nášho festivalu, vrátane Dňa otvorených komunít, bude dostupná zadarmo pre všetkých. Pripravujeme však aj program s obmedzenou kapacitou a plateným vstupným. Ak nás chcete podporiť a zároveň získať vstup na spoplatnené festivalové podujatia výhodnejšie, vyberte si v odmenách našu permanentku! Vďaka nej budete môcť navštíviť:


štvrtok 19.4. [fjúžn] warm-up Colectivo Panamera + Bad Karma Boy feat. special guest

O hudobné naladenie na [fjúžn] sa postará španielsko-argentínska kapela a domáci Bad Karma Boy, ktorí sa predstavia spolu so špeciálnym [fjúžn] hosťom. Support: DJ Potkan a Beyuz.

piatok 20.4. Joke's On You

Obľúbená stand-up show v anglickom jazyku predstaví štyroch členov zoskupenia, ktoré vystupuje v celej Strednej Európe.

ajlavmjuzik [fjúžn] night: Kutmah (UK/DE/USA) + Sofie (USA/AT) + Petijee (SK) + Biomat (SK)

Klubová noc v spolupráci s vydavateľstvom ajlavmjuzik predstaví beaty britského Dja s egypstko-škótskymi koreňmi, Djku iránsko-rakúskeho pôvodu a domáci support.

sobota 21.4. [fjúžn] sounds: TiNG + Medial Banana & special [fjúžn] guest

Lahôdka pre fanúšikov reggae, ska a spájania rôznych žánrov. O zábavu sa postará osemčlenná medzinárodná kapela z Prahy a domáca reggae špička, doplnená o špeciálnu [fjúžn] hosťovačku.

pondelok 23.4. Gasparego: Mučeník + diskusia + výstava Kto to je? /limitovaná kapacita

Divadelná hra o náboženskom fanatizme, extrémizme a povrchnosti súčasnej doby v podaní slovenského amatérskeho súboru. Predstavenie doplní diskusia na tému dôvery, strachu a extrémizmu a výstava Jany Ledvinovej a Reného Kubášeka.

utorok 24.4. World [fjúžn] Music: Duo Dinovski&Schuberth (AT/MKD) + Wild Strings Trio (SK/SLO/FR)

Hudobný večer predstaví dve telesá, ktoré množstvo rôznorodých hudobných vplyvov pretvárajú do osobitého zvuku a jedinečného poslucháčskeho zážitku.

piatok 27.4. Mäss x [fjúžn]: Lotic + Soda Plains + BZGRL + Isama Zing + Ink Midget

Pravidelný klubový formát opäť prinesie špičku z berlínskej scény. Lotic vo svojej hudobnej produkcii reflektuje černošskú a LGBT identitu a patrí k hviezdam labelu Janus. Soda Plains je pôvodom z Hong Kongu, vyrastal vo Veľkej Británii a jeho live sety sú nezabudnuteľným zážitkom.


Na jedno z týchto podujatí (podľa vášho výberu) sa vzťahuje aj odmena Vstup na 1 [fjúžn] podujatie + poďakovanie.

Ďakujeme a tešíme sa na vás!
Deň otvorených komunít sa blíži!

Update #1, 04.04.2018

Ďakujeme, že nám pomáhate otvárať komunity!

Program Dňa otvorených komunít sa úspešne rozrastá a tešiť sa môžete napríklad na detský brunch, na ktorý pozýva komunitné centrum Mareena.Viac o všetkom, čo chystáme, si môžete prečítať v Denníku N.

Ešte týždeň môžete podporiť festival [fjúžn] a prípravy pilotného Dňa otvorených komunít. Veľmi nám pomôže, ak o tejto výzve dáte vedieť aj svojim priateľom a známym.

Ďakujeme.

Nina, Martin, Michaela, Adam a celý tím Nadácie Milana Šimečku

Podporovatelia

👤 Robo

20 €

👤 Lenka Kissova

20 €

👤 Anonymný podporovateľ

25 €

👤 Katarína Fábriová

5 €

👤 Tina Gazovicova

5 €

👤 Adriana Lamackova

50 €

👤 Daniela Králiková

🎁 [fjúžn] na doma

30 €

👤 Marta Jendeková

💬 Držím palce a ďakujem

10 €

👤 Monika a Marko Vrzgula

🎁 Ženy, ktoré zostali - autorská fotografia

100 €

👤 Anna Dráľová

🎁 Vstup na 1 vybrané [fjúžn] podujatie + poďakovanie

13 €

👤 Martin Grancay

🎁 [fjúžn] na doma

💬 !!! :)

25 €

👤 Martina Buzgoova

🎁 Vstup na 1 vybrané [fjúžn] podujatie + poďakovanie

13 €

👤 MB

🎁 Afganská večera v Mareene

60 €

👤 Anonymný podporovateľ

25 €

👤 Anna Jacková

🎁 Mačka vo vreci z Kalabu

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

🎁 Jóga (jednorazový vstup)

💬 Drzim palce

8 €

👤 Matej Fandl

5 €

👤 Richard

5 €

👤 Martin Firak

10 €

👤 Anonymný podporovateľ

20 €

👤 Dana Olah

🎁 Jóga (jednorazový vstup)

💬 Toto je uzasne <3

8 €

👤 Andrej Olah

🎁 Jóga (jednorazový vstup)

💬 Drzim palce!

8 €

👤 Ľubica Lacinová

🎁 Kurz varenia s Mareenou

50 €

👤 Anonymný podporovateľ

25 €

👤 Známa firma s.r.o.

🎁 Kurz varenia s Mareenou

50 €

👤 Ivana Balážová

5 €

👤 Monika Luknárová

14 €

👤 Mojo Lieskovský

5 €

👤 James Grellier

5 €

👤 Eva Salnerová

31 €

   1 2 3

Autori

Miesto realizácie projektu

Bratislavský kraj

Nadácia Milana Šimečku

Nadácia Milana Šimečku

Martin Brix

Martin Brix

Som architekt a pre Nadáciu Milana Šimečku, ako jej plnohodnotný člen, sa starám hlavne o festival [fjúžn] a o iné kultúro-spoločenské aktivity, ktoré sú v mojich silách a kompetenciách (Nedeľná Paráda).

Michaela Kučová

Michaela Kučová

Po pôsobení vo viacerých neziskovkách a kultúrnych projektoch sa v rámci [fjúžnu] stará o festivalovú komunikáciu a hladký priebeh tejto výzvy.

Kontaktovať autora

Máte otázku k projektu či odmenám? Napíšte priamo autorom kampane. Vaša správa z formulára im príde ako email.

Odmeny

Chcem podporiť!

Nepotrebujete odmenu? Tak darujte sumu podľa svojho uváženia a získajte aspoň našu vďaku.

Jóga (jednorazový vstup)

Minimálna výška príspevku

8

Vyskúšajte jógu v angličtine, ktorú organizuje Internationals Bratislava. Vhodné nielen pre english-speaking jogínov, ale aj všetkých, čo chcú precvičiť telo a slovnú zásobu zároveň. Odmena sa vzťahuje len na nových záujemcov o hodiny.

Vstup na 1 vybrané [fjúžn] podujatie + poďakovanie

Minimálna výška príspevku

13

Vaše meno sa bude vynímať medzi priateľmi festivalu na našej webstránke a radi Vás uvidíme na platenom festivalovom podujatí podľa vlastného výberu (nevzťahuje sa na externé festivalové spolupráce).

[fjúžn] na doma

Minimálna výška príspevku

13

Nemôžete sa zúčastniť 13. ročníka, ale chcete nás podporiť a aspoň trochu si priblížiť [fjúžn] atmosféru? Balíček plný festivalových prekvapení sme pripravili práve pre Vás.

Jóga (6-mesačná permanentka)

Minimálna výška príspevku

40

Cvičenie vedené v angličtine potrénuje Vaše telo aj slovnú zásobu. Zabezpečuje Internationals Bratislava. Odmena sa vzťahuje len na nových záujemcov o hodiny.

[fjúžn] permanentka

Minimálna výška príspevku

31

Vychutnajte si s nami celý festivalový týždeň! Permanentka Vám zabezpečí zvýhodnený vstup na všetky platené podujatia festivalu organizované NMŠ.

Kurz varenia s Mareenou

Minimálna výška príspevku

50

Nedeľné obedy sú nuda? Inšpirujte sa svetovou kuchyňou, ktorú objavíte aj v Bratislave. Nové recepty si odnesiete z Mareeny, kde si spolu s ďalšími zaujímavými ľuďmi pripravíte somálsku večeru.

Afganská večera v Mareene

Minimálna výška príspevku

60

Exkluzívna afganská večera s Mareenou a jej priateľmi. Môžete si priniesť blízkeho človeka a stretnúť sa so skvelými afganskými kuchármi a tímom Mareeny nad tanierom s voňavým jedlom, šálkou čierneho čaju, a spoločne objaviť nové chute a recepty. Odmena sa vzťahuje na dve osoby.

Ženy, ktoré zostali - autorská fotografia

Minimálna výška príspevku

100

Signovaná autorská fotografia mexicko-amerického fotografa Noela Roja, ktorá vznikla v rámci projektu pomalej žurnalistiky Ženy, ktoré zostali. Vybrať si môžete z motívov 1-4.

Aleš Vojtášek - autorská fotografia

Minimálna výška príspevku

300

Signovaná autorská fotografia Thanks z tvorby slovenského fotografa a vizuálneho umelca Aleša Vojtáška.

Next Apache voucher

Minimálna výška príspevku

20

Vychutnajte si drinky v hodnote 20 eur v obľúbenom podniku u Bena s dobrým pocitom, že ste zároveň podporili našu prácu.

Planéta Kaukaz + Americký cisár

Minimálna výška príspevku

20

Dve lahôdky z vydavateľstva Absynt pre fanúšikov reportážnej literatúry. Planétu Kaukaz Vám doručíme s osobným venovaním autora, Wojciecha Góreckeho!

Planéta Kaukaz + Roztratení Nemci

Minimálna výška príspevku

20

Dve lahôdky z vydavateľstva Absynt pre fanúšikov reportážnej literatúry. Planétu Kaukaz Vám doručíme s osobným venovaním autora, Wojciecha Góreckeho!

Mačka vo vreci z Kalabu

Minimálna výška príspevku

50

Unikátne umelecké prekvapenie Vás čaká v špeciálnom balíčku komunitného centra Kalab.