Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Sme susedia z okolia bratislavských Palisád. Trápi nás stav verejných priestorov v našom meste a preto to chceme zmeniť. Začíname najbližšou plochou v okolí - Parkom na Škarniclovej ulici. Podporu nám už vyjadrilo Staré mesto, internát Svoradov a postupne sa pridávajú ďalší. Aj vaša pomoc môže premeniť park na živé a atraktívne miesto!

´ Zmena k lepšiemu ´sa uskutoční v 3 oblastiach- ZELEŇ, POVRCHY A AKTIVITY.

ZELEŇ - Na oddelenie plochy parku od okolitej cesty vysadíme po obvode živý plot. Ten má za úlohu okrem zníženia prašnosti aj obmedziť hluk od okolitej dopravy. Tiež vysadíme trvalkové záhony a burinu nahradíme zmesou tieňomilných tráv.

POVRCHY - Rozbité asfaltové plochy odstránime a nahradíme substrátom zeminy, ktorý dokáže absorbovať zrážky. Znížime tak prašnosť celého parku. Rešpektujúc už existujúce vychodené trasy vytvoríme nové mlátové chodníky, ktoré takisto prispejú k ekologickej funkcií parku.

AKTIVITY - Novinkou v parku bude, že si budete mať kam sadnúť a na priateľské susedské zápasy vám bude k dispozícií nový ping-pongový stôl.

Na naozaj komplexnú rekonštrukciu parku budeme potrebovať viac financií. Preto sľubujeme, že ak sa vyzbiera:

  1. 2500€ - vytvoríme v parku bylinkovú záhradu
  2. 3000€ - osadíme šachový stôl pre susedské turnaje
  3. 4000€ - vytvoríme vodopriepustný mlátový chodník aj v II.časti parku

V najbližších mesiacoch vás pozveme na 3 susedské brigády, počas ktorých park zrevitalizujeme. Veľmi radi vás spoznáme pri výsadbe trvaliek, ping-pongovom turnaji či grilovačke.

S láskou,

Váš susedský tím!


Projekt revitalizácie parku vzniká ako súčasť ročného štúdia na Sokratovom Inštitúte. / M./

Novinky1

STE SKVELÍ !

Update #1, 11.06.2018

Ste skvelí!

Vďaka vášmu záujmu o veci verejné sa podarí zrevitalizovať ďalší kúsok zelene vo vašom okolí. Na projekt ´Park na Škarniclovej sa podarilo vyzbierať neuveriteľných 2615€, čím sa presiahli všetky očakávania. Srdečná vďaka. Pre svoju odmenu si budete môcť prísť na jednu z plánovaných brigád, prípadne Vás budeme kontaktovať osobne.

A čo ďalej? Medzičasom aktívne komunikujeme s mestom a správcom mestského osvetlenia, podali sme žiadosť o ďalší grant a tento týždeň by sme Vás radi pozvali na susedský piknik, kde Vám o parku radi povieme viac.

Prídite tento štvrtok 14.6.2018 do parčíka na Svoradovej od 17:00-21:00, o.z. PUNKT bude prezentovať čerstvo-vypracovaný Manuál verejných priestorov Panenskej ulice a okolia, ktorý bude slúžiť ako podklad pre revitalizáciu lokality! „ Je to prvý dokument tohto typu v Bratislave, ktorý vznikol aj vďaka podnetom zo strany živej a angažovanej komunity tejto štvrte. Prineste Vaše obľúbené piknikové jedlo a pitie, rodinu, loptu či šach. O ostatné sa postaráme my! "

A ak všetko pôjde ako má, prvú brigádu budeme mať už koncom júla. O všetkých aktualizáciach Vás budeme vopred informovať!

Ďakujeme, že Vám na vašom okolí záleží!

S láskou,

Váš susedský tím!

Podporovatelia65

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Monika Krčméryová

Monika Krčméryová

Pracuje ako čerstvo vyštudovaný architekt a študuje plánovanie mestského priestoru. Aktuálne študuje aj ročný vzdelávací program Sokratovho inštitútu, kde sa zaujíma o aktuálne spoločenské témy . Verí v silu jednotlivca a jeho dôležitosť v spoločnosti. Tak.

Meno a priezvisko Monika Krčméryová

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt