Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

Odmeny

Odmeny

O projekte

O projekte

Príbehy manželských kríz a odpustení ostávajú často nevypovedané.
Nie je to škoda? Môžu byť inšpiráciou pre tých, ktorí sa na manželstvo ešte len chystajú. Alebo reálne pomôcť tam, kde už ľudia v manželstve žijú.O obyčajných ľuďoch, ktorí sú dosť odvážni na to, aby hovorili o svojich neobyčajných manželstvách na kameru. Stručne budú odpovedať na tieto otázky:

1. Ako ste sa zoznámili?
2. Ako vyzeralo najťažšie obdobie vo vašom vzťahu?
3. Ako vyzeralo obdobie odpúšťania, opätovného budovania vzťahu? Čo vám pomohlo?
4. Čo vás spolu stále baví?Priblížiť najmä stredoškolským študentom to, ako manželia prežívajú svoj vzťah. Aké ťažkosti prekonávajú a čo sa doteraz naučili. Výpovede a postrehy z filmu by mali viesť študentov k hlbšiemu pochopeniu manželstva.


Film môžu na svojich hodinách využívať učitelia etickej výchovy, bude premietaný najmä na stredných školách. Takisto ho využijeme aj v rámci debát v projekte Tlakový hrniec na stredných školách.


Nápad na tento film vznikol pri vyhodnocovaní výsledkov verejného anonymného dotazníka. Ten sme dali do obehu manželom a ex-manželom. Vrátilo sa nám 200 zaujímavých odpovedí, ktoré sú podrobne zverejnené na stránke projektu Tlakový hrniec.

Jedna z najzaujímavejších štatistík je, že takmer 90 % z párov, ktoré odpovedali na otázku o kríze, si prešlo ťažkou manželskou krízou (myslí sa tým hlboké narušenie dôvery a intimity). Krízu dnes hodnotí pozitívne 80 % z nich. Manželský pár sa z nej nielen dokázal poučiť, ale samotné prekonanie ich ešte väčšmi zblížilo. Práve tejto skutočnosti chceme venovať náš dokument.


„Boli mladí, šťastní manželia. Po druhom tehotenstve ONA upadla do popôrodnej depresie. Vzdialila sa mu. ON sa teda v práci zblížil s kolegyňou a začal s ňou vzťah. Mal svoje tajomstvo. ONA sa cítila doma opustená a preto ju často navštevoval ich spoločný priateľ. Mala svoje tajomstvo. Oba tajomstvá ale praskli, keď ostala tretíkrát tehotná. Nie so svojím manželom. S ich priateľom.

Rozvod?

Nie. Lebo obaja urobili niečo, čo ich stálo mnoho námahy. Ukončili svoje mimomanželské vzťahy. Poprosili sa navzájom o odpustenie. ON tretie dieťa vychoval s otcovskou láskou. Toto dieťa je dnes už dospelý človek, šťastný a naďalej milovaný. Jeho rodičia sú stále spolu a dokonca sa venujú manželskému poradenstvu. Chodia za nimi páry, ktoré sa obávajú, že ich vzťah je na konci."


Podporiť

Novinky4

Posielame odmeny

Update #4, 08.12.2018

Na Vianoce spravte dvojnásobnú radosť - nám aj svojim blízkym

Update #3, 07.12.2018

Pošlite im originálnu autorskú pohľadnicu, ktorú ručne vypíšete perom, nalepíte ozajstnú známku a pošlete poštou. Zároveň podporíte aj náš projekt. To bude radosti!

Náš projekt podporil aj Marek Koleno z kapely S hudbou vesmírnou. Samozrejme, aj s manželkou :-)

Update #2, 30.11.2018

???? Manželská dvojica, ktorá podporuje vznik nášho filmu. Mareka poznáte ako herca i jedného z členov kapely S Hudbou Vesmirnou, moderoval šou Zem spieva ????Ďakujeme aj jeho usmiatej manželke a krásnej malej dcérke za fotku????
#kolenovci #marekkoleno #TlakovyHrniec #podpora

Aké nevšedné dvojice sme oslovili do filmu? A čo nám porozprávali?

Update #1, 27.11.2018

Podporovatelia68

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Lívia Halmkan

Lívia Halmkan

Mám rada základné otázky a teší ma hľadať na ne odpovede s mladými ľuďmi, ktorí vedia byť obdivuhodne priami a úprimní. Preto chodím na stredné školy a vediem so študentami intenzívne debaty na témy, ktoré ich zaujímajú.

Jednou z nich je život v manželstve. Na túto tému majú mnoho otázok a preto som spolu s nimi zostavila anonymný dotazník, ktorý som rozoslala manželom a ex-manželom.

Vrátilo sa nám 200 zaujímavých odpovedí (zverejnené na http://tlakovyhrniec.sk/dotaznik/), ktoré ma inšpirovali k produkcii dokumentárneho filmu "Manželstvá z tlakového hrnca".

Jedna z najzaujímavejších štatistík je, že napriek tomu, že viac ako polovica párov si prešla ťažkou manželskou krízou (ktorou sa myslí hlboké narušenie dôvery a intimity), 80 % z nich dnes hodnotí krízu pozitívne. Dokázali sa z nej nielen poučiť, ale samotné prekonanie ich ešte väčšmi zblížilo. Práve tejto skutočnosti chceme venovať náš dokument.

Vyštudovala som grafický dizajn na University of Brighton v Anglicku. Takmer celý dospelý život som žila v zahraničí, odkiaľ som si doniesla manžela a naše dve deti :). Momentálne žijem v Banskej Bystrici.

Mária Piatriková

Mária Piatriková

Veľmi rada participujem na projektoch, ktoré prinášajú nový pohľad na známe témy alebo otvárajú tie, ktoré sú neznáme.

Margita Vanovčanová

Margita Vanovčanová

Už dlhšie sa venujem vytváraniu dobrých vzťahov prostredníctvom správnej komunikácie. Je dôležité správne zvoliť tému, prostriedky a aj cieľ.
Projekt Tlakový hrniec má na to, aby nás presvedčil, že prekážky môžeme (nielen) v manželstve prekonávať a že nám môže byť na tomto svete DOBRE.

Názov organizácie Fórum života
Sídlo Bratislava
Web www.forumzivota.sk/

Kontaktujte autoraOdmeny (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

Kontakt