Pozor: Projekty sa na StartLabe zoraďujú podľa posledného prijatého daru. Ten váš je momentálne na úplnom konci. Nebojte sa, v poradí sa posunie hneď, ako získate svoj prvý dar.

O projekte

O projekte

Naším zámerom je vytvoriť priestor, kde sa spája príjemné s užitočným, kultúra s poznaním, radosť s hravosťou. Festival Poznania je miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu v lone prírody a popritom nadobudnúť vedomosti i zručnosti z oblasti zdravej výživy, vedomého pohybu, vzťahov, liečiteľstva, výchovy a vzdelávania dospelých a detí. Práve vedomý prístup k životu a duchovný rozvoj je oblasť, ktorej sa Univerzita vedomého života (ďalej už len UVŽ) naplno venuje. Nový spôsob výučby, prístup k životu, ktorý dáva návody a hľadá riešenia, ktoré Vám reálne zmenia život. To je jedinečnosť, ktorou sa UVŽ vyznačuje. Festival Poznania Vám ponúka 3 - dňovú ochutnávku náuky Univerzity, ktorá bola vytvorená na základe životných skúsenosti, nie je akreditovaná, prechádza však na jednotku skúškami života. V tom je výnimočná.

Svedčia o tom aj príbehy našich študentov:

http://vedomaskola.sk/blog/


Festival Poznania ponúka i samotnej UVŽ priestor, kde môže napĺňať svoje poslanie. Tým je spoločná tvorba. Môžete tu stretnúť zaujímavých ľudí a vzájomne si odovzdať skúsenosti a vedomosti s potenciálom budúcej spolupráce. Deje sa tak skrze prednášky a tvorivé dielne, na ktorých sa predstavia učitelia a priatelia UVŽ. Žiaci Univerzity tu tiež rozvíjajú svoje kvality a aktívne sa zapájajú.

Program spestria hudobníci a po celý čas si budete môcť vychutnať zdravé občerstvenie. Na jarmoku Vám ukážu svoje produkty a zručnosti viacerí šikovní remeselníci. Môžete si zacvičiť jogu, zameditovať si, zatancovať si, zaspievať si, či len tak spočinúť v slnečných lúčoch. Dostať sa do rovnováhy, a teda nakŕmiť rozum i cit.

Na Planinke pri Dechticiach tak vznikne na tri dni šírava nesúca hodnotné vedomosti a zručnosti, radostné tóny hudby, výživné a chutné pohostenie, slávnostný obrad a zážitky, ktoré si odnesiete so sebou.


Prečo potrebujeme podporu?

Sme nezisková organizácia a finančné dary nám pomáhajú v realizácii našich aktivít a projektov, ktorým je aj Festival Poznania. Túžime pre návštevníkov vytvoriť harmonickú a príťažlivú atmosféru, ku ktorej prispieva bohatý program. A práve na jeho uskutočnenie potrebujeme Vašu pomoc. Odmeny pre učiteľov, prednášajúcich, umelcov, remeselníkov a dobrovoľníkov, prenájom priestorov, to všetko uhradíme z Vašich darov.StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Poďakovania pre darcov

Poďakovania pre darcovStartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Novinky10

Festival Poznania začína už tento piatok 27.07.2018

Update #10, 19.07.2018

Zdravíme Vás priatelia a podporovatelia,

Festival Poznania sa blíži. Veríme, že sa uvidíme a zažijeme radostné okamžiky naplnené poznaním :)Ďakujeme!

Každý dar má hodnotu, je pre nás vzácny a je pre osoh všetkých okolo nás!!!Osobnosti Univerzity vedomého života

Update #9, 18.07.2018

Nika Laňková a Joli Litvaj

Absolventi UVŽ a učitelia v I.stupni Rozpoznania skutočnosti.
Na svojich prednáškach nám autenticky porozprávajú svoj príbeh OD ŽIAKA K UČITEĽOVI, čím všetkým prešli počas štúdia, ako im UVŽ zmenila život a ako sa vydali na cestu učiteľa :-)
http://vedomaskola.sk/nika-lankova-vyznanie/
http://vedomaskola.sk/joli-litvaj-vyznanie/

Osobnosti Univerzity vedomého života

Update #8, 16.07.2018

Človek, ktorý má pod kontrolou svoje telo a vedome posúva svoje hranice...

Matej Jurenka
K Univerzite som sa dostal cez môjho priateľa, Leriho „Veleslava" Šveca, ktorý ma oslovil s ponukou spolupráce. Keďže Lerimu dôverujem a poznám jeho zručnosti, vedel som, že projekt Univezity, ktorého je sám aj spoluzakladateľom, bude pre mňa zárukou kvality. Ponuku som s radosťou aj prijal a som hrdý na to, že môžem byť jedným z učiteľov druhého stupňa „rozpoznania skutočnosti". Verím v silu a zámer Univerzity a pevne dúfam, že moja práca bude pre ňu prínosom!
http://vedomaskola.sk/matej-jurenka/


Osobnosti Univerzity vedomého života

Update #7, 13.07.2018

Muž s čarovnými rukami :-)

Robko Jarábek
Môj vzťah k univerzite je skôr v roli pozorovateľa a aj napriek mojej tvrdohlavej povahe a vďaka mojej neúprosnej manželke, sa začala náuka preplietať aj mojim životom.

Zaviedol som meditácie do môjho života a aj keď moje ego stále bojuje, už ťahá za kratší koniec a zmena k vnímaniu skutočnosti sa stáva neoddeliteľnou súčasťou každodenného života. „Pokrok nezastavíš" sa hovorí a chtiac – nechtiac védy prenikajú aj mnou a zanechávajú trvalé zmeny na vnímaní života, čo mi prináša lepší postoj k sebe aj okoliu. Stávam sa citlivejším a všímavejším k tomu čo sa mi deje a pomaly si beriem opraty z rúk môjho ega do rúk tvorivého vedomia. Nebráňme sa zmene, vždy prináša úspech.

http://vedomaskola.sk/robko-jarabek/

Osobnosti Univerzity vedomého života

Update #6, 12.07.2018

A ďalší z našich skvelých učiteľov

:-)

Braňo Rybička
Stať sa spolutvorcom UVŽ bolo a stále je pre mňa po všetkých stránkach života obohacujúca životná skúsenosť. Vytvárať a meniť seba aj spoločnosť k pravej podstate a hodnote, ktorá je v tejto dobe potrebná ako soľ.

Cesta k univerzite začala u mňa už dávnejšie kde som stretol tvorcov v rôznych dejových líniách. Spolupráca s Beatkou v minulosti ma posunula do kolektívu UVŽ, ktorý sa stále rozrastá.

Univerzita obohatila moju hodnotu a zvýšila počet priateľov. Pomáha mi viac si všímať vlastné časti a postupnou zmenou postoja ich zmeniť na správne. Je to prínos, ktorý mi ukazuje, že život v ktorom žijem ma vyšší zmysel a mojou zodpovednosťou je priniesť do nej čo najviac svoju podstatu, aby sme sa jednoducho všetci stali sami sebou.
http://vedomaskola.sk/brano-rybicka-vyznanie/


Osobnosti Univerzity vedomého života

Update #5, 10.07.2018

Krásnou prednáškou nás na Festivale obohatia aj tieto dve dámy

Ruženka Novotová
Iste ste už videli kvet slnečnice. Všimli ste si, že to nie je jediný kvet? Skladá sa z množstva drobných kvietkov. V homeopatii lieky vyrobené z nej používame pre ľudí, ktorí túžia spolupracovať s inými a zachovať si svoju jedinečnosť, spôsob a tempo akým veci robia.
Z botanického hľadiska najvyspelejšie rastliny nás tak vlastne učia ako prežiť vo svete, kde sme závislí jeden na druhom. A popri tom zachovať seba aj svet.
Pre mňa je takou slnečnicou Univerzita vedomého života. Učím sa a učím ako spolupracovať s ľuďmi okolo seba. Ako absolútne rešpektovať ich a nestratiť samu seba. Ako študentka prvého ročníka UVŽ som k tomu získala skutočne efektívny nástroj. Jasne formulovanú náuku Rozpoznania skutočnosti.
Osvojiť si tento nástroj odporúčam každému hľadajúcemu.

Miška Začková
Miška pracovala 13 rokov v bankovom sektore, kde bola jej víziou pomoc firmám s potenciálom a zaujímavou kreatívnou myšlienkou. Po štandardizovaní procesov v bankovníctve a začínajúcej absencii vzťahového businesu sa rozhodla z tohto vlaku vystúpiť a nasledovať výzvy podnikateľské. Absolvovala viacero kurzov a vzdelávacích programov, získala príslušné certifikáty a po narodení syna v roku 2005 sa začala intenzívne venovať práci s energiami polodrahokamov, čo ju neskôr ako majiteľku relaxačného centra Shamanky a neskôr TerraMia priviedlo k aurasome a práci s esenciálnymi olejmi doTERRA. V tejto oblasti našla svoje uspokojenie a naplnenie a po viacerých odborných školeniach a konferenciách v USA v roku 2014 a 2015 a v Európe sa v súčasnosti sama venuje lektorskej činnosti a využívaniu potenciálu esenciálnych olejov pre zdravie a získanie duševnej rovnováhy. Pravidelne organizuje Voňavé lekárničky zamerané na účinky esenciálnych olejov na území Česka a Slovenska.

To, že Miška vstúpi do miestnosti, spoznáte podľa vánku príjemnej vône, žiarivého úsmevu a bezstarostného smiechu

Osobnosti Univerzity vedomého života

Update #4, 09.07.2018

Ľubka Balážová

Leriho som spoznala, keď som sa snažila nájsť „šťastných lazníkov". Hľadala som inšpiráciu pre skvalitnenie svojho života a moja predstava bola, že k tomu treba odísť z „civilizácie" kdesi na lazy. Spolu s ním som spoznala aj niekoľko pre mňa veľmi zaujímavých, otvorených ľudí, ktorí už žili slobodnejším a šťastnejším spôsobom života. Jeho „cesta mimo systém" – (mimo zaužívané, často nefunkčné a iba z lenivosti či nevedomosti udržiavané systémy, ktorými sa často zbytočne obmedzujeme) mi nabúrala mnohé moje presvedčenia a zároveň ukázala možnosti, ako z nich vyjsť. Spojenie Leriho a Beátky Hlohovskej vyústilo do vzniku Univerzity vedomého života. Bol to významný krok k tomu, aby sa oveľa viac ľudí dostalo k „nástroju" na výraznú zmenu svojho myslenia, chápania, na otvorenie cítenia a vnímania. Vznik UVŽ bol podľa mňa iba prirodzeným dôsledkom toho, že sa prebúdzajú naše túžby po poznaní seba, svojho okolia, prírodných zákonov i zákonov žitia.

Rok som chodila do Leriho školy meditácie. Po ročnej pauze (ktorú som si dopriala, aby som mala dostatok času informácie lepšie vstrebať a uplatňovať do praxe) som sa prihlásila do UVŽ. Rozpoznávací ročník bol pre mňa nesmierne dôležitý. Začala som oveľa viac chápať, akú mám veľkú moc meniť svoj život. Ako dokážem viac a hlbšie spoznávať sama seba, svoje programy, naučené dogmy, nefunkčné stereotypy… Naučila som sa pravdivejšie vnímať a pomenovávať svoje pocity, uvedomelejšie reagovať na rôzne (vlastné i cudzie) manipulácie. Naučila som sa viac si veriť a tam, kde si neverím, to priznať.

Štúdium prvého ročníka mi dalo poznanie, že:

aj konflikt môže byť pre mňa veľmi prospešný a môžem sa vďaka nemu dozvedieť o sebe niečo viac,
sympatia nemusí byť len „oddychovým časom" medzi konfliktami a problémami, ale aj vďaka nej môžem rásť, spoznávať sa, rozvíjať sa,
nielen utrpenie a ťažké situácie ma môžu posunúť vo vnímaní života, ale aj tie príjemné a pohodové, ????
vyjadrovať to, čo cítim, je nie len možné, ale aj bezpečné a oslobodzujúce.
http://vedomaskola.sk/lubka-balazova-vyznanie/

Osobnosti Univerzity vedomého života

Update #3, 05.07.2018

Deniska Jarábková

Moje stretnutie s Univerzitou a zakladateľom univerzity, našim blízkym priateľom Valeriánom Leri Švecom bolo kľúčové a prelomové. Stretli sme sa v momente keď sa naše schopnosti potrebovali obohatiť o nové videnie. Leri priniesol védy do nášho živote čo nám zachránilo manželstvo, vzťahy k sebe aj k druhým. Techniky na rozpoznanie ega, vedomý konflikt a sympatia, meditácie a ponímanie pravdy nám navždy zmenilo pohľad na svet okolo nás.

Pomohlo nám prebrať zodpovednosť za vlastný život a stať sa tvorcom vlastného života so všetkým čo to obnáša. Každému odporúčam štúdium na univerzite vedomého života, nakoľko vám ponúka rozšíriť si obzory o nové, ucelené a prelomové znalosti, ktoré sa nenaučíte nikde inde len na Univerzite vedomého života.

http://vedomaskola.sk/deniska-jarabkova-vyznanie/

Osobnosti Univerzity vedomého života

Update #2, 03.07.2018

Beatka Hlohovská, krásna nežná žena, v ktorej sa skrýva obrovská sila a schopnosti.
Jedna zo zakladateľov UVŽ, učiteľka, terapeutka, poradkyňa.
Spolu s Lerim Vám predstaví v sobotu o 14:00 UVŽ a SVŽ a v nedeľu o 16:00 spolu s Robkom Jarábkom bude prednáška na tému ČO JE TO CHOROBA A AKO Z NEJ...
Viac info o Beatke nájdete tu:
http://vedomaskola.sk/beatka-hlohovska-vyznanie/Osobnosti Univerzity vedomého života

Update #1, 28.06.2018

Na Festivale poznania 2018 sa budete môcť zoznámiť aj s jedným zo zakladateľov UVŽ, Lerim Veleslavom Švecom, skvelým učiteľom. terapeutom, spisovateľom a nádhernou, charizmatickou autentickou bytosťou.
V sobotu o 14:00 Vám spolu s Beatkou Hlohovskou predstaví UVŽ a SVŽ a v nedeľu o 16:00 vo svojej tvorivej dielni Obraznú mágiu vzťahu.
Viac informácií o Lerim sa dozviete tu: http://vedomaskola.sk/leri-svec-vyznanie/

Podporovatelia19

Podporovatelia

O autoroch

O autoroch

Natália Rajecká

Natália Rajecká

Univerzita vedomého života, n.o. je alternatívna forma univerzitného vzdelania, ktorej zámerom je vytvoriť základy pre nový prístup ku vzdelávaniu dospelých a detí s možnosťou reálneho uplatnenia v živote. Ponúkame výukovo-zážitkové vzdelávanie určené pre každého, kto sa chce rozvíjať. Učíme sa skvalitňovať si vzťahy a budujeme tak priestor pre život v slobode a v tvorivej spolupráci.

Názov organizácie Univerzita vedomého života
Miesto realizácie projektu Trenčín
Web vedomaskola.sk/

Kontaktujte autoraPoďakovania pre darcov (perks)

  • Zobraziť ostatné

Platba (payment)5 € 5 000 €

StartLab nie je e-shop

Sme platforma, ktorá pomáha realizovať verejnoprospešné projekty.
Darca podporuje verejnoprospešný projekt darom v ľubovoľnej výške (alebo v minimálnej výške, ak má záujem o konkrétne Poďakovanie) a ako prejav vďaky vyjadrenej Autorom, si môže zvoliť jednu z možností, ktorú Autor ponúka medzi tzv. Poďakovaniami pre darcov. V prípade úspešnej kampane je autor povinný poskytnúť darcom prisľúbené Poďakovania pre darcov. V prípade neúspešnej kampane, darcom ich dary vrátime v plnej výške. Viac informácií.

Kontakt